Πληροφορική - Βοήθεια/Απορίες στην Πληροφορική

Mimitsaki

Νεοφερμένος

Η Δήμητρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 70 μηνύματα.
Και σε εμάς έδωσαν και μάλιστα η μάνα μου έκανε μαθήματα δηλαδή τι μαθήματα ήρθε μια φορά στην αρχή του μήνα μια κοπέλα (στο σπίτι) για να εγκαταστήσει κάποιο πρόγραμμα και μετά μέχρι το τέλος του μήνα πρέπει να κάτσει 40 ώρες μπροστά από τον υπολογιστή για να ακούει τα βίντεο που έχει και από τα οποία μαθαίνεις υποτίθεται υπολογιστή ε και μετά όποιος θέλει πάει και δίνει εξετάσει η μητέρα μιας φίλης μου έκανε και μάθημα και έδωσε και εξετάσεις αλλά δεν ξέρει ακόμα πως τα πήγε .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elen1996

Νεοφερμένος

Η ελενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 56 μηνύματα.
εμας μας εδωσαν αλλα οχι και για μαθηματα στο σπιτι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dOr0ula

Νεοφερμένος

Η 8eodora αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Οτι με αρρωσταίνει πιο πολύ ειναι να διαβάζω την θεωρία της Πληροφορικής...:'(

Ευτυχώς που έχουμε μόνο μια φορά την εβδομάδα...:P


Κάντε σχόλια πάνω στο θέμα..:thanks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ombaios

Νεοφερμένος

Ο μαριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 23 μηνύματα.
εγω δεν τη διαβαζω γιατι δεν μας εχει εξετασει ποτε αλλα πηρα 19! στο διαγωνισμα:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!msm!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η !msm! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 146 μηνύματα.
Οτι με αρρωσταίνει πιο πολύ ειναι να διαβάζω την θεωρία της Πληροφορικής...:'(

Ευτυχώς που έχουμε μόνο μια φορά την εβδομάδα...:P


Κάντε σχόλια πάνω στο θέμα..:thanks:

εγώ στην α γυμνασίου δε διάβαζα ποτέ θεωρία και στο διαγώνισμα έγραψα 20 και επειδη στην α νγυμνασίου στο α τρίμηνο στον έλεγχο δύσκολα μπαίνει 20 μου έβαλε 19!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

harris200

Νεοφερμένος

Ο Harris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Οτι με αρρωσταίνει πιο πολύ ειναι να διαβάζω την θεωρία της Πληροφορικής...:'(

Ευτυχώς που έχουμε μόνο μια φορά την εβδομάδα...:P


Κάντε σχόλια πάνω στο θέμα..:thanks:

πωπω!!!Ελεος ποιος διαβαζει πληροφορικη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dOr0ula

Νεοφερμένος

Η 8eodora αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 17 μηνύματα.
εγώ στην α γυμνασίου δε διάβαζα ποτέ θεωρία και στο διαγώνισμα έγραψα 20 και επειδη στην α νγυμνασίου στο α τρίμηνο στον έλεγχο δύσκολα μπαίνει 20 μου έβαλε 19!:D

ξερεισ μετρανε κ τα προφορικα οχι μονο τα γραπτα...:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
από τη στιγμή που γράφεις σε φόρουμ, το θεωρώ αυτονόητο το παραμέλημα του διαβάσματος πληροφορικής, τουλάχιστον για το Α' τρίμηνο...

εγώ, για π.χ , από το πρώτο μάθημα στην Α' γυμνασίου μέχρι τώρα, δεν έχω ανοίξει βιβλίο μήδε μία φορά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elen1996

Νεοφερμένος

Η ελενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 56 μηνύματα.
ναι και εγω πηρα 20 αλλα εμασ μασ ρωταει κιολασ και αν δεν διαβασεισ ο βαθμοσ θα κατεβει!εγω μια φορα δεν ειχα διαβασει και με σηκωσε να πω μαθημα και τα πηγα χαλια!αρα καλυτερα να διαβαζεισ σε οποιοδηποτε μαθημα γιατι δεν ξερεισ αμα του ερθει και σου βαλει κανενα testακι και μετα να ενα ωραιο 0 για βαθμο!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stargirl

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Νάνσυ:p αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 361 μηνύματα.
Πρώτον,έχω πει πόσες φορές ότι απαγορεύονται τα κεφαλαία,αλλά με γράφεις στα ***** σου.
Δεύτερον,αυτό το ότι γράφεται ό,τι και σημαίνει οτιδήποτε...το ότι χωρίς κόμμα σημαίνει πως (μάθετε λίγη ορθογραφία γμτ).
Τρίτον, η θεωρία της Πληροφορικής δεν είναι τόσο δύσκολη όσο νομίζεις. Καταρχήν,εφόσον χρησιμοποιείς τον υπολογιστή πρέπει να την ξέρεις. Και δεν είναι μόνο τι θα σου βάλει στο τρίμηνο. Το θέμα είναι να αποσκομίσεις κάτι από το μάθημα,όχι μόνο της Πληροφορικής,αλλά γενικά.
Δε λέω,ο βαθμός συνήθως δείχνει τις γνώσεις που έχουμε λάβει,αλλά όχι απόλυτα. Εγώ πχ είχα γράψει στο τέλος Γεωγραφία 20 και τώρα δε θυμάμαι τίποτα. Τι να μου κάνει ο βαθμός?
Γι'αυτό λέω,προσπαθήστε να δείτε την ουσιώδη γνώση του κάθε μαθήματος. Τέλος, η Πληροφορική είναι συνήθως μάθημα που ξεκουράζει τα παιδιά,γιατί τα περισσότερα έχουν και χρησιμοποιούν υπολογιστή. Δες το σα παιχνίδι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

djimmakos

Διάσημο μέλος

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2,790 μηνύματα.
Πρώτον,έχω πει πόσες φορές ότι απαγορεύονται τα κεφαλαία,αλλά με γράφεις στα ***** σου.
Δεύτερον,αυτό το ότι γράφεται ό,τι και σημαίνει οτιδήποτε...το ότι χωρίς κόμμα σημαίνει πως (μάθετε λίγη ορθογραφία γμτ).
Τρίτον, η θεωρία της Πληροφορικής δεν είναι τόσο δύσκολη όσο νομίζεις. Καταρχήν,εφόσον χρησιμοποιείς τον υπολογιστή πρέπει να την ξέρεις. Και δεν είναι μόνο τι θα σου βάλει στο τρίμηνο. Το θέμα είναι να αποσκομίσεις κάτι από το μάθημα,όχι μόνο της Πληροφορικής,αλλά γενικά.
Δε λέω,ο βαθμός συνήθως δείχνει τις γνώσεις που έχουμε λάβει,αλλά όχι απόλυτα. Εγώ πχ είχα γράψει στο τέλος Γεωγραφία 20 και τώρα δε θυμάμαι τίποτα. Τι να μου κάνει ο βαθμός?
Γι'αυτό λέω,προσπαθήστε να δείτε την ουσιώδη γνώση του κάθε μαθήματος. Τέλος, η Πληροφορική είναι συνήθως μάθημα που ξεκουράζει τα παιδιά,γιατί τα περισσότερα έχουν και χρησιμοποιούν υπολογιστή. Δες το σα παιχνίδι.

Γεια σου ρε αλάνθαστε μπαμπινιώτη..:P

Αποσκομίσεις, σα πριν από π...Τι γλώσσα μιλάς κορίτσι μου και δε μας λες;:P

Kατά τ' άλλα, συμφωνώ (θεέ μου τι κάθομαι και λέω:P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!msm!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η !msm! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 146 μηνύματα.
ξερεισ μετρανε κ τα προφορικα οχι μονο τα γραπτα...:mad:
Και ποιος σου είπε ότι δεν έλεγα προφορικά???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
ασχετο αλλα...μολις ειδα τον τιτλο νομιζα πως ηταν κτ σοβαρο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggel A4 forever

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 251 μηνύματα.
παιδια ουτε εγω την μπορω την πληροφορικη γιατι καθε μερα οταν κανουμε μας βαζει 4 με 5 σελιδες να διαβασουμε.Αλλα ας σοβαρευτουμε λιγο ρε παιδια αν γκρινιαζουμε απο τωρα στο λυκειο που θα παμε τι θα κανουμε δεν θα ανοιγουμε καθολου βιβλια γιατι μου την σπαει η φυσικη ,μαθηματικα,γεωμετρια,χημεια θρησκευτικα και τα λοιπα δηλαδη θα βαραμε το κεφαλι μας στον τοιχο.υπαρχει και ενα οφελος στο να διαβαζεις γιατι και μαθαινεις πραγματα και αξιες και διευκολυνεις την ζωη σου ιδικοτερα με την πληροφορικη γιατι αν σου πουν αυριο μεθαυριο να βγαλει μεια φωτοτυπια και δεν ξερεις τι κουμπια να πατησεις τι να σε καανουν στην δουλεια.και να διαβαζεις παλι μονο για τους βαιθμους σε 1 χρονο θα τα εχεις ξεχασει και τρεχα γυρευε.αν δεν τα διαβασεις απο τωρα μετα ειναι πιο δυσκολο και χρονοβορο να το μαθεισ για το τεστ:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dOr0ula

Νεοφερμένος

Η 8eodora αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 17 μηνύματα.
εγω δεν τη διαβαζω γιατι δεν μας εχει εξετασει ποτε αλλα πηρα 19! στο διαγωνισμα:)


ωραία......
-----------------------------------------
ασχετο αλλα...μολις ειδα τον τιτλο νομιζα πως ηταν κτ σοβαρο!


γιατί ποτε ειδεσ σοβαρο φορουμ εδω μεσα???
-----------------------------------------
παιδια ουτε εγω την μπορω την πληροφορικη γιατι καθε μερα οταν κανουμε μας βαζει 4 με 5 σελιδες να διαβασουμε.Αλλα ας σοβαρευτουμε λιγο ρε παιδια αν γκρινιαζουμε απο τωρα στο λυκειο που θα παμε τι θα κανουμε δεν θα ανοιγουμε καθολου βιβλια γιατι μου την σπαει η φυσικη ,μαθηματικα,γεωμετρια,χημεια θρησκευτικα και τα λοιπα δηλαδη θα βαραμε το κεφαλι μας στον τοιχο.υπαρχει και ενα οφελος στο να διαβαζεις γιατι και μαθαινεις πραγματα και αξιες και διευκολυνεις την ζωη σου ιδικοτερα με την πληροφορικη γιατι αν σου πουν αυριο μεθαυριο να βγαλει μεια φωτοτυπια και δεν ξερεις τι κουμπια να πατησεις τι να σε καανουν στην δουλεια.και να διαβαζεις παλι μονο για τους βαιθμους σε 1 χρονο θα τα εχεις ξεχασει και τρεχα γυρευε.αν δεν τα διαβασεις απο τωρα μετα ειναι πιο δυσκολο και χρονοβορο να το μαθεισ για το τεστ:no1:


ετσι σε θελω κοπελα μου;)
-----------------------------------------
από τη στιγμή που γράφεις σε φόρουμ, το θεωρώ αυτονόητο το παραμέλημα του διαβάσματος πληροφορικής, τουλάχιστον για το Α' τρίμηνο...

εγώ, για π.χ , από το πρώτο μάθημα στην Α' γυμνασίου μέχρι τώρα, δεν έχω ανοίξει βιβλίο μήδε μία φορά...

εγω ξερεισ παω στο σχολειο διαβασμενη οχι για την βολτα μου...ακου δεν ανοιξεσ βιβλιο???τι βαθμο περιμενεισ???:mad:
-----------------------------------------
ναι και εγω πηρα 20 αλλα εμασ μασ ρωταει κιολασ και αν δεν διαβασεισ ο βαθμοσ θα κατεβει!εγω μια φορα δεν ειχα διαβασει και με σηκωσε να πω μαθημα και τα πηγα χαλια!αρα καλυτερα να διαβαζεισ σε οποιοδηποτε μαθημα γιατι δεν ξερεισ αμα του ερθει και σου βαλει κανενα testακι και μετα να ενα ωραιο 0 για βαθμο!!!


αλλη φοραα να διαβαζεισ.... και οχι 0 περνεισ 1 με το ονομα σου που το γραφεισ:mad:
-----------------------------------------
Πρώτον,έχω πει πόσες φορές ότι απαγορεύονται τα κεφαλαία,αλλά με γράφεις στα ***** σου.
Δεύτερον,αυτό το ότι γράφεται ό,τι και σημαίνει οτιδήποτε...το ότι χωρίς κόμμα σημαίνει πως (μάθετε λίγη ορθογραφία γμτ).
Τρίτον, η θεωρία της Πληροφορικής δεν είναι τόσο δύσκολη όσο νομίζεις. Καταρχήν,εφόσον χρησιμοποιείς τον υπολογιστή πρέπει να την ξέρεις. Και δεν είναι μόνο τι θα σου βάλει στο τρίμηνο. Το θέμα είναι να αποσκομίσεις κάτι από το μάθημα,όχι μόνο της Πληροφορικής,αλλά γενικά.
Δε λέω,ο βαθμός συνήθως δείχνει τις γνώσεις που έχουμε λάβει,αλλά όχι απόλυτα. Εγώ πχ είχα γράψει στο τέλος Γεωγραφία 20 και τώρα δε θυμάμαι τίποτα. Τι να μου κάνει ο βαθμός?
Γι'αυτό λέω,προσπαθήστε να δείτε την ουσιώδη γνώση του κάθε μαθήματος. Τέλος, η Πληροφορική είναι συνήθως μάθημα που ξεκουράζει τα παιδιά,γιατί τα περισσότερα έχουν και χρησιμοποιούν υπολογιστή. Δες το σα παιχνίδι.


αν διαβασεισ τουσ κανονεσ λεει οτι το μηνυμα διαγραφετε αν ολο ειναι με κεφαλαια.η ορθογραφια μου ειναι δικο μου προβλημα..:nono:και ειναι γνωμη σου να λεσ πωσ η θεωρια ειναι ευκολη...:mad:

αντε πια...
-----------------------------------------
Γεια σου ρε αλάνθαστε μπαμπινιώτη..:P

Αποσκομίσεις, σα πριν από π...Τι γλώσσα μιλάς κορίτσι μου και δε μας λες;:P

Kατά τ' άλλα, συμφωνώ (θεέ μου τι κάθομαι και λέω:P)


αν υπαρχει θεοσ τοτε σ'ιγουρα...εισαι εσυ...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.

elen1996

Νεοφερμένος

Η ελενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 56 μηνύματα.

aggel A4 forever

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 251 μηνύματα.
ετσι σε θελω κοπελα μου;)
---------------------------------------
εν ειμαι κοπελα αγορι ειμαι θεοδωρα

φιλικα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nicole

Νεοφερμένος

Η Νικολέττα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 99 μηνύματα.
Οτι με αρρωσταίνει πιο πολύ ειναι να διαβάζω την θεωρία της Πληροφορικής...:'(

Ευτυχώς που έχουμε μόνο μια φορά την εβδομάδα...:P


Κάντε σχόλια πάνω στο θέμα..:thanks:


Είναι ολίγον βαρετό!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dOr0ula

Νεοφερμένος

Η 8eodora αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 17 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top