Αρχ. Γραμματεία - Βοήθεια/Απορίες στην Οδύσσεια

Σελήνη

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Εύα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 266 μηνύματα.
Πολύ ωραία ήταν και τα δύο.:) Μία προτίμηση στον Όμηρο, βέβαια, την είχα. Νομίζω πως ο Όμηρος ήταν πιο εύκολος, πάντως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αναστασια 12

Νεοφερμένος

Η αναστασια 12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
ηροδοτο στις εξετασεις δεν δωσαμε!:jumpy:...αλλα προλαβαμε να κανουμε κατι λιγα στο τελος της χρονιας...μου αρεσε αρκετα αν και προτιμω τον ομηρο:iagree:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fedde le Grand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Fedde le Grand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 1,586 μηνύματα.
Ακόμα δεν έχουμε ανοίξει το βιβλίο της Ηρόδοτου..Ο Όμηρος πλέον είναι εύκολος..Τελειώσαμε την εισαγωγή η οποία ήταν εφιάλτης..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

M@r@ki

Δραστήριο μέλος

Η M@r@ki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 506 μηνύματα.
Ακόμα δεν έχουμε ανοίξει το βιβλίο της Ηρόδοτου..Ο Όμηρος πλέον είναι εύκολος..Τελειώσαμε την εισαγωγή η οποία ήταν εφιάλτης..



1. Θα το ανοίξετε κατά τον Απρίλιο-Μάιο και μη φανταστείς πολλά πολλά. Τώρα είναι πααααααρα πολύ νωρίς.
2. Ο άνθρωπος ήταν straight.:P
3. Όντως, η εισαγωγή ήταν παλούκι. Εμάς πέρυσι δε μας την είχαν παραδώσει σχεδόν καθόλου στις αρχές και αναγκάστηκα να αφιερώσω μία ολόκληρη μέρα στις εξετάσεις να την μάθω.:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bojokolos

Νεοφερμένος

Ο Bojokolos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Μαθητής Α' γυμνασίου. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
η εισαγογη ητανε πανευκολη ομως η φιλολογος ειναι #@!?-$ και μας εβαλε τεστακι στο οποιο .........(πηρα 6)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

HOOLIGAN13

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Dhmhtrhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ελληνικής Φιλολογίας Θράκης (Κομοτηνή). Έχει γράψει 223 μηνύματα.
Kαι τα 2 ρε παιδια "παραμυθακια" ειναι....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mamaguena

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Mamaguena αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 164 μηνύματα.
Όμηρος!!
Όσες φορές γράψαμε Ηρόδοτο, έπαιρνα χάλια βαθμό!!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alexl1996

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Alexl1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,803 μηνύματα.
Και τα δυο ηταν ευκολα.Το ευκολοτερο μαθημα....ισως ο Ομηρος να ηταν λιγο ευκολοτερος...Βασικα η Ιλιαδα ειναι καλυτερη και απο τα δυο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

derve25

Νεοφερμένος

Ο derve25 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Πλακα μου κανετε :!: :!: :!:
Ο Ομηρος ειναι πανευκολος.
Οπως ειπε η και φιλη μας :
Εγω κοιμαμαι στον Ηροδοτο:sick: :sick: :sick:

https://ischool.e-steki.gr/member.php?u=30776
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostisKar

Νεοφερμένος

Ο kostisKar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Καρδίτσα (Καρδίτσα). Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Όλα τα παιδιά τον Όμηρο θα πουν, γιατί όσο να 'ναι όλοι την ξέρουν την ιστορία του Οδυσσέα κ.λ.π. κ.λ.π

Στις εξετάσεις μπαίνει ή Όμηρος ή Ηρόδοτος, δεν μπαίνουν και τα δύο. Συνήθως βάζουν Οδύσσεια γιατί έχει πιο σημαντικά πράγματα (θα τα δείτε μην μου ανησυχείτε), αλλά που ξέρεις καμιά φορά...
-----------------------------------------
η εισαγογη ητανε πανευκολη ομως η φιλολογος ειναι #@!?-$ και μας εβαλε τεστακι στο οποιο .........(πηρα 6)

:):P:):P:):P:) εμάς δεν μας είχαν βάλει test στην εισαγωγή!!! :jumpy::jumpy::jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alexl1996

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Alexl1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,803 μηνύματα.
:):P:):P:):P:) εμάς δεν μας είχαν βάλει test στην εισαγωγή!!! :jumpy::jumpy::jumpy:

Εμας μας ειχαν βαλει....συνηθως βαζουνε πηρα 20
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Λουκρητία

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,905 μηνύματα.
Μουαχαχα, εχε γεια παραμυθατζη Ομηρε, μπηκαμε Ευριπιδη. :P
(ο Ομηρος ειναι γελοιος μπαη ντα γουεη:who:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

daro801

Νεοφερμένος

Ο daro801 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
δεν πεφτει ποτε σε διΑΓΩΝΙΣματα ηροδοτος ξερω τι λεω...μην διαααβαζετε σαν χαζα...!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ξαροπ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,575 μηνύματα.
Μου φαίνεται ότι δεν ξέρεις τι λες, απλά και μόνο από τη συμβουλή σου που δείχνει κατάντια πια...να διαβάζουμε απλά και μόνο για να γράψουμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mamaguena

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Mamaguena αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 164 μηνύματα.
δεν πεφτει ποτε σε διΑΓΩΝΙΣματα ηροδοτος ξερω τι λεω...μην διαααβαζετε σαν χαζα...!!!

:nono: Όχι μόνο πέφτει αλλά σου χρειάζεται ως έξτρα γνώση στην 3η.Έτσι και αλλιώς ΠΟΤΈ δεν έβλαψαν οι ΓΝΏΣΕΙΣ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Maraki7

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 141 μηνύματα.
Αν και δεν ξέρω τίποτα από Ηρόδοτο(αφού δεν έχω κάνει)μόνο από ότι έχω ακούσει και από ότι βλέπω για τον Όμηρο,τον προτιμώ!
Όμηρος είναι πολύ εύκολος....σαν παραμυθάκι...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sofia21

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 377 μηνύματα.
αν και εγώ έχω τελειώσει το γυμνάσιο εδώ και κάτι χρόνια, μου άρεσε πολύ περισσότερο ο Όμηρος, καθώς ήταν πιο ενδιαφέρον το θέμα του. καλός και ο Ηρόδοτος, αλλά πόση Ιστορία να αντέξεις στο γυμνάσιο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alexl1996

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Alexl1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,803 μηνύματα.
δεν πεφτει ποτε σε διΑΓΩΝΙΣματα ηροδοτος ξερω τι λεω...μην διαααβαζετε σαν χαζα...!!!

Aυτο που λες φιλε δεν ισχυει με τιποτα :nono:....Στο κατω κατω δεν διαβαζεις μονο για να γραψεις καλα διαβαζεις και για να μαθεις και τιππτα...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nioniosmeg

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 1,949 μηνύματα.
Τι ακριβώς μαθαίνεις διαβάζοντας Ηρόδοτο;;;:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Silent_Killer

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,641 μηνύματα.
Τι ακριβώς μαθαίνεις διαβάζοντας Ηρόδοτο;;;:hmm:
Ο Ηρόδοτος είναι από τους πιο σημαντικούς ιστορικούς.εγώ δεν θυμάμαι τίποτα μιας και είναι ζητούμενο αν κάναμε 4 μάθήματα:(αλλά προτιμώ Όμηρο!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top