Αρχ. Γραμματεία - Βοήθεια/Απορίες στην Οδύσσεια

mella

Νεοφερμένος

Η mella αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Νέα Σμύρνη (Αττική). Έχει γράψει 2 μηνύματα.
και εγω +φωνω με ομηρο...ειναι πολυ πιο ευκολος...μου αρεσει πολυ και η ιστορια του..τι νομιζετε πως θα μου πεσει?ομηρο η ηροδοτο...γραφω την αλλη τριτη...προ τελευταιο μαθημα...σας παρακαλω απαντηστε μου......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasilios10

Νεοφερμένος

Ο vasilios10 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Μαθητής Α' γυμνασίου. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
εμεις δεν καναμε ηροδοτο και δεν θερω πωσ ειναι.πιστευω πως ο ομηρος ειναι πιο ευκολο:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fanouria

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η fanouria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 261 μηνύματα.
εγω πιστευω πως και ο Ομηρος και ο Ηροδοτος ειναι ευκολα μαθηματα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Girl11*

Νεοφερμένος

Η *Girl11* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Μαθητής Α' γυμνασίου. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Εγώ πιστεύω πως ο Όμηρος είναι πιο εύκολος,ενώ ο Ηρόδοτος είναι βαρετός!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggel A4 forever

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 251 μηνύματα.
πρωτον,αγαπητη crazygirl96 εχουμε να κανουμε με 2 τελειως διαφορετικα πραγματα.Ο Ηροδοτος ειναι ιστορια,ενω ο Ομηρος ειναι...επικο ποιημα.
Δεν υπαρχει συκγριση των δωο αυτων πραγματων.:P:P:P:P:P:mad::mad::mad:

να κανω μια επισημανση ιστοριογραφια ειναι ο ηροδοτος!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Marylou5

Νεοφερμένος

Η Marylou5 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
ο ομηρος ειναι και πιο ευκολος και πιο ωραιος..εσας σας εβαλαν και ηροδοτο΄;; εμας μονο ομηρο στις εξετασεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

/\/@t@|1@...!!!

Νεοφερμένος

Η Ναταλία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 114 μηνύματα.
Και τα δύο εύκολα είναι...!!!!! αλλά πέρσι στο διαγώνισμα είχα γράψει καλύτερα στον Ηρόδοτο....ο Όμηρος έχει πολλούς χαρακτηρισμούς,και δεν το μπορώ αν και σχεδόν πάντα όλο τα ίδια επίθετα χρησιμοποιείς...!!!!!:):P
-----------------------------------------
και εγω +φωνω με ομηρο...ειναι πολυ πιο ευκολος...μου αρεσει πολυ και η ιστορια του..τι νομιζετε πως θα μου πεσει?ομηρο η ηροδοτο...γραφω την αλλη τριτη...προ τελευταιο μαθημα...σας παρακαλω απαντηστε μου......


Όμηρος θα παίζει νομίζω...όλοι όμηρο βάζουν,τουλάχιστον όσο θυμάμαι από πέρσι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thalia266

Νεοφερμένος

Η θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
προτιμω τον Ομηρο αλλα ενταξει και ο Ηροδοτος καλουλης ηταν...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crazygirl96

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Eύα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Άρτα (Άρτα). Έχει γράψει 160 μηνύματα.
πρωτον,αγαπητη crazygirl96 εχουμε να κανουμε με 2 τελειως διαφορετικα πραγματα.Ο Ηροδοτος ειναι ιστορια,ενω ο Ομηρος ειναι...επικο ποιημα.
Δεν υπαρχει συκγριση των δωο αυτων πραγματων.:P:P:P:P:P:mad::mad::mad:

candygirl αυτο που ρωταω ειναι πιο ειναι πιο ευκολο σαν μαθημα...σαν να ρωταω τι ειναι πιο ευκολο, τα αρχαια ή η γλωσσα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anni96

Νεοφερμένος

Η anni96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 15 μηνύματα.
ο Όμηρος είναι πιο εύκολος..ο Ηρότος πιστεύω είναι τελείως βαρετός.βέβαια πολλά εξαρτόνται κ από τον καθηγητή...!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rea

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Rea αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 223 μηνύματα.
Δεν εχω ιδεα τι ειναι πιο ευκολο απο αυτα τα δυο γιατι (ευτυχως απο οτι διαβαζω !!) εκανα μονο Ομηρο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Death_Angel

Δραστήριο μέλος

Ο Φουφουτος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 685 μηνύματα.
αν και δεν καναμε πολυ Ηροδοτο πιστευω οτι ειναι πιο ευκολο ο Ηροδοτος αλλα αυτο ειναι η δικη μου γνωμη...............εσυ τι λες Αννη που κοιτας και το θεμα?:P:P:P:lol::lol::lol:
-----------------------------------------
χμμμ ειχες απαντηση........αυτο δεν το ειδα.........
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

twilight_girl

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Πεύκα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 234 μηνύματα.
ο ομηρος,αλλα και ο ηροδοτος καλος ειναι.:xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
:lol:Ο Θουκιδίδης:lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

twilight_girl

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Πεύκα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 234 μηνύματα.
ο τηλεμαχος ειναι-ατολμος-δειλος-ευγενικος-ευκολοπιστος---ο κυκλωπας ειναι-κακος-τολμηρος-σορρυ δεν μπορω να σκεφτω αλλα επιθετα για τον κυκλωπα

ελπιζω να σε βοηθησα

ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ!:up::up::no1::no1::bravo:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MakingMirrors

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ντένια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός. Έχει γράψει 188 μηνύματα.
ομηρος ειναι πανευκολος. όμως κάναμε λίγο και Ηρόδοτο και δν είναι πολύ δύσκολος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mavro Provato

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Mavro Provato αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 343 μηνύματα.
Ρε ντάλα καλοκαίρι κάτι απορίες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

a8inoulini

Νεοφερμένος

Η athina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Ο ομηρος ειναι παρα πολυ ευκολος!:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Silent_Killer

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,641 μηνύματα.
Εμείς δεν κάναμε σχεδόν καθόλου Ηρόδοτο....αλλά πιο εύκολος είναι ο Όμηρος γιατί είναι μια πολύ ωραία ιστορία!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chronis_25

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΨΗΦΙΖΟΥΜΕ ΑΤΤΙΚΗ ΟΔΟ ΚΑΙ ΣΥΖΥΓΟ ΑΔΩΝΙ! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,200 μηνύματα.
Βασικά πιστεύω ότι το ερώτημα είναι κουφό. Δηλαδή ποια είναι η δυσκολία ανάμεσα στον Όμηρο και στον Ηρόδοτο; Εάν εξαιρέσει κανείς το ότι στην Οδύσσεια υπάρχουν λογοτεχνικοί όροι, δε θεωρώ ότι είναι δύσκολο το μάθημα της Αρχαίας Γραμματείας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top