Βοήθεια/Απορίες στην ΑΕΠΠ - Ασκήσεις

Τι πιστεύετε για την ΑΕΠΠ;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 53)
  • Εύκολη

    Ψήφοι: 30 56.6%
  • Δύσκολη

    Ψήφοι: 23 43.4%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 0 0.0%

ntele7(Νικος)

Νεοφερμένος

Ο ntele7(Νικος) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πατήσια (Αττική). Έχει γράψει 29 μηνύματα.
μπορείς να βάζεις σχόλια;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

άντζυ

Δραστήριο μέλος

Η άντζυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 651 μηνύματα.

antwwwnis

Διάσημο μέλος

Ο Αντωωωνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,939 μηνύματα.
Aαα σχόλια βάζω αρκετά κι εγώ. Αν έχεις χωρίσει σε ενότητες το πρόγραμμα μπορείς να περιγράψεις τη λειτουργία καθεμιάς με σχόλια.
Πχ: !Αρχικοποίηση τιμών πίνακα αθροισμάτων.

Επίσης παιδιά να χρησιμοποιείται ονόματα μεταβλητών που να παραπέμπουν στο τι αντιπροσωπεύουν. Πέρα ότι το προτείνει το βιβλίο, σας κάνει να μη μπερδεύεστε στη γραφή και στον έλεγχό του κώδικα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

άντζυ

Δραστήριο μέλος

Η άντζυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 651 μηνύματα.
Σόρρυ αριστερά μπαίνει...!:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iWand

Νεοφερμένος

Ο iWand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Ευχαριστώ παιδιά για τις απαντήσεις :) Όσες ακόμα έρθουν καλοδεχούμενες!

μπορείς να βάζεις σχόλια;
Νομίζω τελικά θα βάλω κανα Εμφανισε/Γραψε, αναλογως και του διαθεσιμου χρονου βεβαιως βεβαιως :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

άντζυ

Δραστήριο μέλος

Η άντζυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 651 μηνύματα.
Λέτε να μπει υποπρόγραμμα σε άσκηση...???:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

drosos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 1,151 μηνύματα.
Αν και μου φαινεται πως δεν τα πολυπας τα υποπρογραμματα λογικα θα βαλουν γιατι εχουν 2 χρονια να βαλουν σε Θεμα Γ ή Δ. Βεβαια για τιποτα δεν μπορουμε να μαστε σιγουροι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

άντζυ

Δραστήριο μέλος

Η άντζυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 651 μηνύματα.
Αν και μου φαινεται πως δεν τα πολυπας τα υποπρογραμματα λογικα θα βαλουν γιατι εχουν 2 χρονια να βαλουν σε Θεμα Γ ή Δ. Βεβαια για τιποτα δεν μπορουμε να μαστε σιγουροι
Που το κατάλαβες βρε....!?!?!?!?!!:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsimtsikestisi

Νεοφερμένος

Ο tsimtsikestisi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χαλκίδα (Εύβοια). Έχει γράψει 44 μηνύματα.
Τελειωσε η 200η επαναληψη :)..Αντε να τα δωσουμε ολα αυριο ..να τελειωσουμε και με αυτο...Μετα ΑΟΘ και ενα τρελο -τρελο καλοκαιρι..:clapup:
Καλη επιτυχια παιδιααα.8)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

άντζυ

Δραστήριο μέλος

Η άντζυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 651 μηνύματα.
Τελειωσε η 200η επαναληψη :)..Αντε να τα δωσουμε ολα αυριο ..να τελειωσουμε και με αυτο...Μετα ΑΟΘ και ενα τρελο -τρελο καλοκαιρι..:clapup:
Καλη επιτυχια παιδιααα.8)
Αχ κ γω αυτή τη μέρα του ΑΟΘ περιμένω πως και πως...!!!!:) Τώρα για αύριο θα.....αυτοσχεδιάσω για μια τελευταία φορά...!!:redface::P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

drosos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 1,151 μηνύματα.
Το καταλαβα γιατι το χεις ρωτησει ηδη δυο φορες και σου εχουμε απαντησει μαλλον ναι αλλα εσυ θα το ρωτας μεχρι να ακουσεις το οχι :P (Εννοειται πως πλακιζω! :D ) Και εγω να πω την αληθεια δεν τα πολυπαω γιατι μου την σπαει να αλλαζω τα ονοματα στις μεταβλητες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christina123

Δραστήριο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 699 μηνύματα.
εμενα μου εχουν μεινει μερικοι ορισμοι ακομη.:/:
να ρωτησω κατι.αν σε μια ασκηση μας ζητησουν να γραψουμε ενα υποπρογραμμα και δεν μας περιορισουν τι ειναι αυτο...διαδιακασια θα ειναι σιγουρα ..εε;δλδ δεν υπαρχει κατι που να λυνετε μονο με συναρτηση;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

άντζυ

Δραστήριο μέλος

Η άντζυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 651 μηνύματα.
Το καταλαβα γιατι το χεις ρωτησει ηδη δυο φορες και σου εχουμε απαντησει μαλλον ναι αλλα εσυ θα το ρωτας μεχρι να ακουσεις το οχι :P (Εννοειται πως πλακιζω! :D ) Και εγω να πω την αληθεια δεν τα πολυπαω γιατι μου την σπαει να αλλαζω τα ονοματα στις μεταβλητες!
Χαχα..!!:) Μέχρι κ τη στιγμή που θα πάρουν τα θέματα τα παιδιά στα πρώτα θρανία (γιατί είμαι κ στο τελευταίο..) θα ρωτάω αν μπήκε υποπρόργαμμα...!!:D Τι να κάνουμε που δεν κρύβονται οι αδυναμίες...!!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christina123

Δραστήριο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 699 μηνύματα.
Χαχα..!!:) Μέχρι κ τη στιγμή που θα πάρουν τα θέματα τα παιδιά στα πρώτα θρανία (γιατί είμαι κ στο τελευταίο..) θα ρωτάω αν μπήκε υποπρόργαμμα...!!:D Τι να κάνουμε που δεν κρύβονται οι αδυναμίες...!!:P
και εγω τα μισω τα υποπρογραμματα.αλλα αυτες οι συναρτησεις στο λαιμο μου καθονται...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
εμενα μου εχουν μεινει μερικοι ορισμοι ακομη.:/:
να ρωτησω κατι.αν σε μια ασκηση μας ζητησουν να γραψουμε ενα υποπρογραμμα και δεν μας περιορισουν τι ειναι αυτο...διαδιακασια θα ειναι σιγουρα ..εε;δλδ δεν υπαρχει κατι που να λυνετε μονο με συναρτηση;;;
Δεν ειναι σιγουρα διαδικασια αλλα κανουμε παντα διαδικασια!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

άντζυ

Δραστήριο μέλος

Η άντζυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 651 μηνύματα.
και εγω τα μισω τα υποπρογραμματα.αλλα αυτες οι συναρτησεις στο λαιμο μου καθονται...:P
Αχ ναι...οι συναρτήσεις είναι χειρότερες απ'τις διαδικασίες...Έχω την αίσθηση ότι ό,τι κ αν μας ζητάνε εγώ θα κάνω διαδικασία..!!! Αν κ εύχομαι να μην χρειαστεί καν..!! Τώρα σε θέμα Β δεν έχω κανένα πρόβλημα..!!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christina123

Δραστήριο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 699 μηνύματα.
Δεν ειναι σιγουρα διαδικασια αλλα κανουμε παντα διαδικασια!!
δε το πιασα...:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

depth.hunter

Νεοφερμένος

Η depth.hunter αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 95 μηνύματα.
εμενα μου εχουν μεινει μερικοι ορισμοι ακομη.:/:
να ρωτησω κατι.αν σε μια ασκηση μας ζητησουν να γραψουμε ενα υποπρογραμμα και δεν μας περιορισουν τι ειναι αυτο...διαδιακασια θα ειναι σιγουρα ..εε;δλδ δεν υπαρχει κατι που να λυνετε μονο με συναρτηση;;;

αμα υπολογιζει και επιστρεφει μονο ενα πραγμα ειναι συναρτηση.Εξαλλου οταν λεει υποπρογραμμα χωρις να το προσδιοριζει, σκοπος του ειναι να ελεγξει αν εχεις καταλαβει τη διαφορα τους..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christina123

Δραστήριο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 699 μηνύματα.
Αχ ναι...οι συναρτήσεις είναι χειρότερες απ'τις διαδικασίες...Έχω την αίσθηση ότι ό,τι κ αν μας ζητάνε εγώ θα κάνω διαδικασία..!!! Αν κ εύχομαι να μην χρειαστεί καν..!! Τώρα σε θέμα Β δεν έχω κανένα πρόβλημα..!!:D
αρκει να μην μας στο θεμα β να μετατρεψουμε συναρτηση σε διαδικασια ή το αντιστροφο....σηκωνω τα χερια ψηλα:bye:

ZouGRaF:δε το πιασα...:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

άντζυ

Δραστήριο μέλος

Η άντζυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 651 μηνύματα.
αμα υπολογιζει και επιστρεφει μονο ενα πραγμα ειναι συναρτηση.Εξαλλου οταν λεει υποπρογραμμα χωρις να το προσδιοριζει, σκοπος του ειναι να ελεγξει αν εχεις καταλαβει τη διαφορα τους..
Ναι..δεν φτάνει που θα το κάνουμε θέλουν να το επιλέξουμε μόνοι μας..Εγώ τα έχω μάθει ψιλοπαπαγαλία....!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top