Αρχαία - Βοήθεια/Απορίες στα Αρχαία

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
είναι επειδή δεν έχεις κάνει όλη τη γ για αυτό...:P

-Ηλίας-
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crazygirl96

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Eύα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Άρτα (Άρτα). Έχει γράψει 160 μηνύματα.
[εμένα πιο εύκολη μου φαίνεται η β.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christidim

Νεοφερμένος

Η Dimitra αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξάνδρεια (Ημαθία). Έχει γράψει 70 μηνύματα.
+φωνώ!!!!Η β' είναι πιο εύκολη γιατί είναι παρόμοια με την νεοελληνική. Η α' ή η γ'(δεν θυμάμε τώρα) είναι πιο δύσκολη γιατί έχει πολλές διαφορετικές καταλήξεις και ανώμαλα ουσιαστικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

agelikist

Νεοφερμένος

Η ΑΓΓΕΛΙΚΗ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Μαθητής Α' γυμνασίου. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Εμείς έχουμε φτάσει στα απαρέμφατα και στις μετοχές!!! Κατά τη γνώμη μου είναι αρκετά δύσκολα!!:):P Εσείς σε ποιό μάθημα είστε και ποιο σας αρέσει περισσότερο από αυτά που κάνατε;;;;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggel A4 forever

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 251 μηνύματα.
ενοτητα 13 στο κειμενο στα υπολοιπα φιλολο που ειστε??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eLeu9eRiAaAaA...

Νεοφερμένος

Η Eλευθερια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πτολεμαΐδα (Κοζάνη). Έχει γράψει 8 μηνύματα.
και εμεις προχθες μπηκαμε στν 13................................:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tinamamagi

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Νέοι Επιβάτες (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 124 μηνύματα.
1η η β ,μετα η α και τελος η γ

Στρωσου στο διαβασμα οσο ειναι ακομα καιρος και μη ντρεπεσαι να ρωτας τις απορίες σου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

ale3andra

Νεοφερμένος

Η Αλεξανδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 7 μηνύματα.
:hmm:εγώ λέω την α'..................

και εμείς στο 13 είμαστε....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Drama Prinzessin

Περιβόητο μέλος

Η Drama Prinzessin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 5,089 μηνύματα.
Εμεις κοντευουμε να τελειωσουμε την 14! :D:lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

♥ Ria Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ

Νεοφερμένος

Η Ελευθερία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 11 μηνύματα.
:fss: εγω λεω την β

Εμεις ειμαστε στις μετοχες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Bo0r3kaki_

Νεοφερμένος

Η Marina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Μαθητής Α' γυμνασίου. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
καλη μου βαλια δν μου ξεφευγει απο τις δυνατοτητες ... του εγκεφαλου μου! το θεμα ειναι οτι η καθηγητρια μου μας παραδιδει 2 μαθηματα μαζι και μας τα εξηγει καπως μπερδεμενα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tinamamagi

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Νέοι Επιβάτες (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 124 μηνύματα.
στο κειμενο της 14
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αμελί

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Αμελί αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 343 μηνύματα.
κοιταξε, λογικα πιο ευκολη πρεπει να ειναι η β' κλιση, γιατι αυτην καναμε πρωτη (αν θυμαμαι καλα!). Παρ'ολα αυτα και η α' και η β' ειναι πανευκολες! Εμενα μου αρεσει η γ' γιατι ειναι δυσκολη και ευκολη και ευκολη ταυτοχρονα. Δυσκολη μεν γιατι εχει περιεγες καταλιξεις ιδιαιτερα στη δοτικη, ευκολη δε, γιατι πολλα ονοματα της εχουν επικρατησει και στη νεα ελληνικη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Joanna_leioy

Νεοφερμένος

Η Joanna A1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 16 μηνύματα.
εμείς μόλις μπήκαμε στο 12ο και μας είπε ότι ειναι το τελευταίο που θα δειδαχτούμε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tinamamagi

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Νέοι Επιβάτες (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 124 μηνύματα.
εμας μας λεει οτιθα τελειωσουμε ολο το βιβλιο!
ποτε θα τα προλαβουμε 4 κεφαλαια ενας θεος ξερει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Joanna_leioy

Νεοφερμένος

Η Joanna A1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 16 μηνύματα.
και οι δύο το ίδιο..........δεν είναι δύσκολες σιγά άμα προσέχεις και διαβάζεις όλα εύκολα είναι.........:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lacta144

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μαρία-Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,098 μηνύματα.
ρώτα την καθηγήτριά σου αν δν καταλαβαίναεις κ διάβασε καλά τώρα που είναι νωρίς για να μην έχεις κενά.αν κάνεις από τώρα έτσι μετά δν θα καταλάβεις τπτ.........!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Από τη στιγμή που πάτε φροντιστήριο, πλέον, απ'τη δευτέρα γυμνασίου, καλά να πάθετε. Εσείς τους δίνετε το δικαίωμα να έχουν στο στόμα το ανεκδιήγητο επιχείρημα "τα χουν κάνει έξω". Κατόπιν, ως ένας γνήσιος φαύλος κύκλος, ο καθηγητής γίνεται χειρότερος και το φροντιστήριο είναι αναγκαίο. Δεν ξύπνησε ένα πρωί ο άνθρωπος και είπε ότι από σήμερα δεν θα κάνει τη δουλειά του. Μια μαμά, αντίθετα, ξύπνησε ένα πρωί και είπε το ανεπανάληπτο "εμένα το παιδί μου..." και πήγε να γραφτούνε φροντιστήριο. Κανένα συγκριτικό πλεονέκτημα δεν σας δίνει, πλέον, το φροντιστήριο αφού πάει ο καθένας. Εδώ γνωρίζω παιδιά που παίρνουν ιδιαίτερα επειδή δεν καταλαβαίνουν το φροντιστήριο. Το κεφάλι των σπιτιών σας φταίει, όχι το κράτος. Μόνοι μας μπλεκόμαστε σε μια ιστορία που εξ'ορισμού μπορούν να υποστηρίξουν μόνο όσοι έχουν το πορτοφόλι και κατόπιν φωνάζουμε που δεν παρέχει δωρεάν παιδεία το κράτος. Από τις τελευταίες καπιταλιστικές χώρες που προσφέρουν 20 χρόνια δωρεάν παιδεία είναι, μόνο που εμείς προτιμάμε το αγοραστό...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Λίλιαν30810

Νεοφερμένος

Η Λίλιαν αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Πανεύκολα είναι.....τα έχω καταλάβει όλα.......στρώσου στο διάβασμα όσο είναι καιρός για να μην έχεις αργότερα κενά.............
:what::what::what::what::what:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Στρώσε τα πισινά σου, ώσπου να λιώσει η καρέκλα.


Αν το κάνεις αυτό φέτος, του χρόνου μπορείς άνετα να χαβαλεδιάσεις.

Όλες στα δάχτυλα τις παίζω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:
Top