Αρχαία - Βοήθεια/Απορίες στα Αρχαία

TH3 D3@TH!

Νεοφερμένος

Ο Άγης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 39 μηνύματα.
α και β κλιση ειναι γενικα ευκολες εαν διαβασεις τησ παρατηρησεις:P:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

candygirl96

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η candygirl96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 335 μηνύματα.
εγω δεν μπορω καθολου την μεταφραση!!!!!δεν μπορω,δυσκολευομαι!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SOKRATES

Νεοφερμένος

Ο ΣΩΚΑΡΤΗΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Αγιά (Λάρισα). Έχει γράψει 3 μηνύματα.
εεεεε ενταξει δεν ειναι και ευκολο τωρα που το λεμε:):nono::no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggel A4 forever

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 251 μηνύματα.
τελικα η α κλιση ειναι γελοια παιχνιδακι!!!!σιγα το πραμα μονο διαβασμα ηθελε!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

candygirl96

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η candygirl96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 335 μηνύματα.
πειτε ο,τι σας μπερδευει στα αρχαια...εμενα ο παρακειμενος και ο υπερσ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΓιωργοςΠολίηνη

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Μαθητής Α' γυμνασίου. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Λογικο να ειναι πιο ευκολη η Β γι'αυτο και την μαθαίνουμε 1η
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

candygirl96

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η candygirl96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 335 μηνύματα.
εγω εχω τοσο καιρο που εμαθα την α κλιση και ακομα μπερδευω τοις καταληξεις της!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fabulous

Δραστήριο μέλος

Η Mαρία. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 544 μηνύματα.
Εξάσκηση θέλει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mary Loo

Νεοφερμένος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Ναι,η Β' κλίση είναι πιο εύκολη από την Α',ίσως επειδή μοιάζει λιγάκι με τα νέα ελληνικά...Σίγουρα πάντως η Γ' κλίση είναι πιο δύσκολη απ'όλες...Συμφωνείτε????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sokr@tes

Νεοφερμένος

Ο ΣΩΚΡΑΤΗΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Μαθητής Α' γυμνασίου. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
ναι και εγω σημφωνω!!!!!!:D:no1:
-----------------------------------------
ναι οντωσ και εγω καπωσ ετσι:D:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evans

Νεοφερμένος

Ο evans αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Έδεσσα (Πέλλας). Έχει γράψει 10 μηνύματα.
δεν εχω δει ακομη τη Γ' :emm: .........................αλλα και εγω συμφωνω:iagree:. αφου την μαθαινουμε πολυ αργοτερα :yeah::yeah::yeah::yeah:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gio19

Νεοφερμένος

Ο gio19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' γυμνασίου. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Παιδια μπορει κανενας να μου μεταφρασει το κειμενο της ενοτητας 8 ???


Ευχαριστο πολυ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jimira

Νεοφερμένος

Η jimira αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Φιλώτα (Φλώρινα). Έχει γράψει 12 μηνύματα.
ΖΗΝ.:Εσύ όμως Καλλιδημίδη, πώς πέθανες; Γιατί εγώ όντας προσκολλημένος στον Δεινία, επειδή έφαγα περισσότερα από όσο έπρεπε, έσκασα.
KAΛ.:Και η δική μου περίπτωση υπήρξε κάπως περίεργη. Γνωρίζεις ίσως κι εσύ βέβαια τον γέρο τον Πτοιόδωρο;
ΖΗΝ.:Τον άτεκνο, τον πλούσιο;
ΚΑΛ.: Πάντοτε εκείνον φρόντιζα, επειδή υποσχόταν ότι, όταν πέθαινε θα τον κληρονομούσα. Επειδή όμως ο γέροντας ζούσε πιο πολυ και από τον Τιθωνό βρήκα έναν πιο σύντομο δρόμο για την κληρονομιά. Αφού αγόρασα δηλητήριο έπεισα τον οινοχόο παρά την θέλησή του, αμέσως μόλις ο Πτοιόδωρος ζητήσει να πιει, αφού το βάλει σε κρασοπότηρονα το ετοιμάσει και να του το δώσει. Αν το κάνει αυτό, ορκίστηκα ότι θα τον αφήσω ελεύθερο.
ΖΗΝ.: Τί έγινε λοιπόν; Γιατί δείχνεις ότι θα πεις κάτι πολύ παράδοξο.
ΚΑΛ.: Όταν λοιπόν ήρθαμε στο σπίτι μετά το λουτρό, το παλικαράκι έχοντας έτοιμα δύο κρασοπότηρα δεν ξέρω πώς έδωσε σε εμένα το δηλητήριο και στον Πτοιόδωρο αυτό που δεν είχε δηλητήριο. Έπειτα αυτός το ήπιε, αλλά εγώ την ίδια στιγμή κοιτόμουν ξαπλωμένος, νεκρός παίρνοντας την θέση εκείνου. Γιατί γελάς γι 'αυτό Ζηνόφαντε; Κι όμως δεν έπρεπε βέβαια να γελάς εις βάρος ενός φίλου σου.

πιάστηκε το χέρι μου,ελπίζω να σου κάνει gio19
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crazygirl96

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Eύα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Άρτα (Άρτα). Έχει γράψει 160 μηνύματα.
και εγώ το ίδιο πιστεύω. η α είναι πιο εύκολη από τη β!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alexandra_4400

Νεοφερμένος

Η Ale3a:* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Παρε λυσαρι... για σιγουρια.:bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

candygirl96

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η candygirl96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 335 μηνύματα.
τωρα πανε κι αυτες,ευκολες!να δω με τη γ τι θα κανουμε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

george1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο γιωργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 122 μηνύματα.
ειναι πανεύκολες!!!δεν υπαρχουν πιο ευκολα πράγματα!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bo0r3kaki_

Νεοφερμένος

Η Marina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Μαθητής Α' γυμνασίου. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
δν εχω καταλαβει τιποτα απο ... αρχαια !
σχεδον τιποτα δλδ... ομως πολυ λιγα εχω καταλαβει π.χ
τα αρθρα :jumpy: εσεις εχετε καταλαβει τιποτα αν ναι τι??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fabulous

Δραστήριο μέλος

Η Mαρία. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 544 μηνύματα.
Κοπελιά, άσε τις ερωτήσεις και στρώσου να διαβάσεις. Δεν θα τα πας καλά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Λουκρητία

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,905 μηνύματα.
Κοίταξε άμα δεν ανοίγεις από την αρχή βιβλίο και στο μάθημα γράφεις τον καθηγητή και την παράδοση του μαθήματος στα φρύδια σου λογικό είναι να μην καταλαβαίνεις τίποτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Top