Αρχαία - Βοήθεια/Απορίες στα Αρχαία

chris96ar

Νεοφερμένος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Άνω Λιόσια (Αττική). Έχει γράψει 14 μηνύματα.
μακρια απο εμενα αυτα δεν ξερω καμια κλιση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

candygirl96

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η candygirl96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 335 μηνύματα.
η γ' μπαινει και σε εξετασεις?και η β'?και η α'?δηλαδη τι ακριγως θα μας βαλουν?να κλεινουμε?ας απαντησει παρακαλω κανενας απο μεγαλυτερη ταξη για να μου λυσει την απορια.εχω πολυ αγχος...!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Λουκρητία

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,905 μηνύματα.
Δυστυχως δεν θυμαμαι τι επεσε περυσι στις ασκησεις, το μονο που θυμαμαι ειναι οτι επεσε το κειμενο με τον Μεγα Αλεξανδρο, το οποιο ηταν το αγαπημενο μου.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

candygirl96

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η candygirl96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 335 μηνύματα.
εμας μας ειπε πως SOS ειναι το κειμενο με την εκπαιδευση...τονισμο ειχε πεσει?θυμαται κανεις?
και ρηματα θα μας βαλουν να κλινουμε?λυστε μου την απορια καποιος/ια!
ειναι δυσκολα τα θεματα?εσας τι σας ειχαν βαλει περυσι?


η α' εχει ουδετερα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

aggel A4 forever

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 251 μηνύματα.
οχι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

γκαμπριελα

Νεοφερμένος

Η γκαμπριελα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Μαθητής Α' γυμνασίου. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
η αληθεια ειναι οτι και εμενα μου φανηκαν τα αρχαια δυσκολα αλλα αμα στρωθεις επανω τους να διαβασεις μετα θα καθεσαι και θα γελας τοσο ευκολα που ειναι.
-----------------------------------------
εσεισ πωσ τα πατε με την α λκιση;;;κατα τη γνωμη μου ειναι πιο ευκολη η β απο την α κλιση!!!!!!
ναι η β' κληση ειναι πιο ευκολη απο την α'
-----------------------------------------
αμα καποιος δυσκολευεται στα αρχαια μπορει να με κανει αδδ στο μσν μου να τον βοηθησω μιας και ειχα 20 αρχαια και τα καταλαβαινω ευκολα. το μσν μου ειναι gkk__forever@hotmail.com
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X-FILER

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,969 μηνύματα.
η γ' μπαινει και σε εξετασεις?και η β'?και η α'?δηλαδη τι ακριγως θα μας βαλουν?να κλεινουμε?ας απαντησει παρακαλω κανενας απο μεγαλυτερη ταξη για να μου λυσει την απορια.εχω πολυ αγχος...!!!

κοιτα,α γυμνασιου αποκλειεται να σας βαλουν γ κλιση,εμεις στη β τη μαθαμε....εκτος κι αν κανατε!δεν ξερω τι ακριβως εχετε κανει(μαθατε και β κλιση?)αλλα πιστευω οτι θα σας βαλουν να κλισετε...χρονικες αντικαταστασεις,ρηματα,μεταφραση νομιζω στην α δε ζητανε-σωστα?-και ερωτησεις κατανοησης...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vana

Νεοφερμένος

Η vana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Μαθητής Α' γυμνασίου. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
εγώ νομίζω οτι ειναι ποιο ευκολη η β κλήση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

candygirl96

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η candygirl96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 335 μηνύματα.
κοιτα,α γυμνασιου αποκλειεται να σας βαλουν γ κλιση,εμεις στη β τη μαθαμε....εκτος κι αν κανατε!δεν ξερω τι ακριβως εχετε κανει(μαθατε και β κλιση?)αλλα πιστευω οτι θα σας βαλουν να κλισετε...χρονικες αντικαταστασεις,ρηματα,μεταφραση νομιζω στην α δε ζητανε-σωστα?-και ερωτησεις κατανοησης...
οχι,καναμε και β και α κλιση....και η γ ειναι στην υλη μας...και μεταφραση μαλλον θα μας βαλουν στο τελος...η καθηγητρια μας μας ειπε πως ηρθε μια τετοια εντολη απο το υπουργειο,αλλα δεν ειναι ακομα σιγουρο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Λουκρητία

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,905 μηνύματα.
οχι,καναμε και β και α κλιση....και η γ ειναι στην υλη μας...και μεταφραση μαλλον θα μας βαλουν στο τελος...η καθηγητρια μας μας ειπε πως ηρθε μια τετοια εντολη απο το υπουργειο,αλλα δεν ειναι ακομα σιγουρο...

Μεταφραση???? ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ. Ουτε στην δευτερα ταξη δεν υπαρχει μεταφραση! Μονο στην τριτη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

candygirl96

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η candygirl96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 335 μηνύματα.
Μεταφραση???? ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ. Ουτε στην δευτερα ταξη δεν υπαρχει μεταφραση! Μονο στην τριτη!
οχι,κανουμε μεταφραση...και μαθαινουμε και απεξω...και μαλλον θα μπουνε και ερωτησεις στο τελος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Λουκρητία

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,905 μηνύματα.
2 ερωτησεις θα μπουνε σιγουρα στο τελος και πιανουν και μπολικες μοναδες, αλλα ΑΛΛΟ οι ερωτησεις και ΑΛΛΟ η μεταφραση!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

candygirl96

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η candygirl96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 335 μηνύματα.
2 ερωτησεις θα μπουνε σιγουρα στο τελος και πιανουν και μπολικες μοναδες, αλλα ΑΛΛΟ οι ερωτησεις και ΑΛΛΟ η μεταφραση!:)
οταν λες ερωτησεις εννοεις ερωτησεις σχετικα με το κειμενο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Λουκρητία

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,905 μηνύματα.
οταν λες ερωτησεις εννοεις ερωτησεις σχετικα με το κειμενο?

Ε ναι εσυ τι λες; Αχχ οι καλες μου, δινουν και μπολικες μοναδες... πολυ τις αγαπω!:D:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

candygirl96

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η candygirl96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 335 μηνύματα.
Ε ναι εσυ τι λες; Αχχ οι καλες μου, δινουν και μπολικες μοναδες... πολυ τις αγαπω!:D:P
ποσες μοναδες πιανουν δλδ?μπορει για παραδειγμα να τα εχεις ολα σωστα και να χασεις μοναδες απο αυτες τις ερωτησεις?μαλλο9ν αυτο εννοεις...τι το ρωταω κι εγω...!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Λουκρητία

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,905 μηνύματα.
ποσες μοναδες πιανουν δλδ?μπορει για παραδειγμα να τα εχεις ολα σωστα και να χασεις μοναδες απο αυτες τις ερωτησεις?μαλλο9ν αυτο εννοεις...τι το ρωταω κι εγω...!!!

Πιανουν μπολικες... το καλο παντως ειναι οτι ενω παντα σιχαινομουν τα Αρχαια, τα πηγαινα μια χαρα στα κειμενα, και τα καταλαβαινα, για αυτο στις εξετασεις ανεβηκε ο βαθμος μου...;)
Παντως μην αγχωνεσαι... κι εγω τσαμπα αγχωννομουν... απλα προσεχε πολυ στην ταξη οταν ειστε στο κειμενο μιας ενοτητας. ΕΙΔΙΚΑ για αυτο δεν χρειαζεται ΚΑΘΟΛΟΥ αγχος ειλικρινα... για να καταλαβεις περυσι ειδα τις ερωτησεις, καταλαβα πιο κειμενο ειχε πεσει (αυτο με τον Αλεξανδρο), και τις εγραψα χωρις ΚΑΜΙΑ δυσκολια, και χωρις να κοιταξω το κειμενο!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Just a sweetie!!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Marguerite des près αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 348 μηνύματα.
Πιστεύω ότι η α και η β κλίση είναι πανεύκολες!Βέβαια,αυτό ίσως γιατί πέρσι είχαμε μια τέλεια καθηγήτρια και μας τα εξηγούσε πολύ ωραία!!!!!!!!!!Μη φρικάρετε λοιπόν!!!!!!!!!!!!!!Λόγο διάβασμα θέλουν και να δείτε που μετά θα σας φανούν όλα γελοία!!!!!!!!!!!!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

candygirl96

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η candygirl96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 335 μηνύματα.
Πιστεύω ότι η α και η β κλίση είναι πανεύκολες!Βέβαια,αυτό ίσως γιατί πέρσι είχαμε μια τέλεια καθηγήτρια και μας τα εξηγούσε πολύ ωραία!!!!!!!!!!Μη φρικάρετε λοιπόν!!!!!!!!!!!!!!Λόγο διάβασμα θέλουν και να δείτε που μετά θα σας φανούν όλα γελοία!!!!!!!!!!!!!:)
ναι,αλλα τα ουσιαστικα της α' ειναι πολυ δυσκολα!δυσκολευομαι πολυ να τα κλινω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nicole

Νεοφερμένος

Η Νικολέττα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 99 μηνύματα.
Εύκολα είναι!:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikos17

Νεοφερμένος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 5 μηνύματα.
την τριτη γραφουμε εμεις διαγωνισμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Top