Τεχνολογία - Βοήθεια/Απορίες σε εργασίες στην Τεχνολογία

cony.basi

Νεοφερμένος

Η cony.basi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
παιδια συγνωμη αλλα μπορειτε να μου στειλετε για καμια εργασια της α γυμνασιου για το κυκλωμα του συναγερμου σας παρακαλω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thomais Boura

Νεοφερμένος

Η Thomais Boura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Γειαα
Παιδια μηπως ξερει κανεις καποια ιτοσελιδα στο internet σχετικη με το υποβρυχιο (εκτος απο τη Βικιπαιδεια) γιατι εχω ψαξει παντου..:):P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

niek

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η niek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 308 μηνύματα.
Πάτα υποβρύχιο πληροφορίες και βγάζει μέχρι και άλλη εργασία τεχνολογίας :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thomais Boura

Νεοφερμένος

Η Thomais Boura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Σε ευχαριστω:D:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,780 μηνύματα.
παιδια συγνωμη αλλα μπορειτε να μου στειλετε για καμια εργασια της α γυμνασιου για το κυκλωμα του συναγερμου σας παρακαλω

Πάτα υποβρύχιο πληροφορίες και βγάζει μέχρι και άλλη εργασία τεχνολογίας :whistle:

Φιλόλογοι το κάνουν μάθημα; Γιατί τέτοια θέματα μόνο αυτοί βγάζουν.

Θυμάμαι εγώ είχα κάνει μια μακέτα της περιοχής του σχολείου με χαρτόνι και το καράβι του Οδυσσέα με οδοντογλυφίδες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,976 μηνύματα.
Εγω ειχα κανει εργοστασιο μπυρας με την ομαδα μου.Για μακετα μιλαμε παντα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edouardos

Νεοφερμένος

Ο edouardos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 61 μηνύματα.
Πωπω τι μου θύμισες. Η δικιά μου τάξη ήταν τόσο οργανωμένη που μόνο το ένα τμήμα της κατάφερε να τη φτιάξει, το άλλο μισό καθότανε. Αμα δεν μπορείς να συννενοηθείς κιόλας επόμενο είναι.
Στην α γυμνασίου είχα κάνει ένα αερόστατο. Πάντως θυμάμαι χαλάγαμε πολύ χαρτί για να βρούμε πληροφορίες για ένα σωρό. Να χρησίμευαν και σε κάτι τα φύλλα μετά πάει στο καλό, άχρηστα ήταν όμως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

krisd

Νεοφερμένος

Ο krisd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Θελω γρηγορα βοηθεια εχω στην τεχνολογια μια ασκ που πρεπει να κανω μια περιγραφη ενος τρενου ιδεεσ;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;
 

EliasKr

Νεοφερμένος

Ο Ηλίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Τεχνολογίας Υπολογιστών Πατρών. Έχει γράψει 46 μηνύματα.
Που ακριβώς θες βοήθεια?
 

EliasKr

Νεοφερμένος

Ο Ηλίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Τεχνολογίας Υπολογιστών Πατρών. Έχει γράψει 46 μηνύματα.
Απ' ότι γράφεις η εργασία σου είναι για την περιγραφή ενός τρένου. Εάν δεν έχεις λάβει κάποια πιο συγκεκριμένη οδηγία, ένα καλό θέμα είναι να επικεντρωθείς στα τεχνικά συστήματα που χρησιμοποιούνται για την λειτουργία ενός τρένου και πώς συνεργάζονται μεταξύ τους για να μπορέσει να μεταφέρει επιτυχώς επιβάτες ή φορτίο. Θα μπορούσες να περιγράψεις επίσης συνολικά ένα συγκεκριμένο τρένο όπως για παράδειγμα το Shinkansen που είναι το γρηγορότερο τρένο του κόσμου.

Ένα πολύ ωραίο ντοκιμαντέρ για το τρένο αυτό είναι αυτό.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top