Τεχνολογία - Βοήθεια/Απορίες σε εργασίες στην Τεχνολογία

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Με χαρτόνι, χαρτοκυβώτιο. Κάτι τέτοιο δες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

(**ISmunH**)

Νεοφερμένος

Η (**ISmunH**) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Με χαρτόνι, χαρτοκυβώτιο. Κάτι τέτοιο δες.

Ναι κατι τετοιο ειχα σκευτει και εγω αλλα μας ειχε πει ο καθηγητης να μην ειναι σκετη αποικωνηση και κανει και κατι.Ετσι σκεφτηκα να βαλω ενα συστημα απο μεσα και να αλλαζουν οι εικονες που θα εχω επιλεξει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria_lulu

Επιφανές μέλος

Η Mαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 8,475 μηνύματα.
Ναι, αλλα ετσι δεν θα κοστισει περισσοτερα χρηματα η εργασια;

Μπορεις να χρησιμοποιησεις ξυλο για την οθονη και να κολλησεις μια οθονη που θα εκτυπωσεις στο ιντερνετ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

:D x@r@ :D

Νεοφερμένος

Η :D x@r@ :D αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Παιδιά μπορείτε να μου πείτε που μπορώ να βρω τα θετικά και τα αρνητικά ενός ανεμόμυλου γιατί συνεχής ψάχνω :hmm: και δεν βρίσκω τίποτα!!!! αν απαντήσετε θα το εκτιμήσβ πάρα πολύ:P σας ευχαριστώ :D:upside::alljumpy::flowers:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

maria_lulu

Επιφανές μέλος

Η Mαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 8,475 μηνύματα.
Μπορεις να ψαξεις στο ιντερνετ σε αγγλικα αρθρα και να τα μεταφρασεις. Εχεις παρα πολλα:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

:D x@r@ :D

Νεοφερμένος

Η :D x@r@ :D αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Ωxxxx ... ναι έχεις δίκιο !!!!!σε ευχαριστώ πολύ!!!!!:D :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

maria_lulu

Επιφανές μέλος

Η Mαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 8,475 μηνύματα.
Χαρα μου να βοηθησω:)
Αλλα να ξερεις οτι απαγορευονται τα greeklish:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

:D x@r@ :D

Νεοφερμένος

Η :D x@r@ :D αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
:alljumpy:

οχχ ναιιι.. συγγνωμηηη.....:/::redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

FiviStonecity

Νεοφερμένος

Η Φοίβη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και μας γράφει απο Πετρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2 μηνύματα.
παιδια μηπως μπορειτε να με βοηθησετε με την γραπτη εργασια για το φλαουτο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
παιδια μηπως μπορειτε να με βοηθησετε με την γραπτη εργασια για το φλαουτο?

για το φλάουτο;;;;;:confused:ποια ενότητα κάνετε; (π.χ ισχύς και ενέργεια, μεταφορές και επικοινωνία κ.λπ.):hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
παιδια μηπως μπορειτε να με βοηθησετε με την γραπτη εργασια για το φλαουτο?
Τι ακριβώς θέλεις;
Τι βρήκες;
Ποια ενότητα σου λείπει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cr 7

Δραστήριο μέλος

Ο cr 7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Μύρινας (Λέσβος). Έχει γράψει 436 μηνύματα.
Παιδιά γεια σας.
Θα ήθελα όποιοι θέλουν να μου πουν κατασκευές που έκαναν στο μάθημα της τεχνολογία ή που σκέφτηκαν να κάνουν στην πρώτη γυμνασίου.:hmm: .Σας παρακαλώ δεν θέλω να γίνω έτσι. :rtfm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Λοιπον αγαπητε φιλε εμενα το πρωτο πραγμα που μου ηρθε στο μυαλο ηταν ο φουρνος μικροκυμματων τον οποιο και εφτιαξα με την βοηθεια του ξαδερφου μου ....βγηκε αρκετα καλος μπορω να πω..θα ψαξω να δω αν εχω καμια φωτο να σου δειξω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cr 7

Δραστήριο μέλος

Ο cr 7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Μύρινας (Λέσβος). Έχει γράψει 436 μηνύματα.
Όποιοι θέλετε να μου λέτε και πως το κάνατε :)


Ευχαριστώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
Εγώ με την βοήθεια του μπαμπά μου, είχα φτιάξει ένα ξύλινο σπιτάκι με κύκλωμα, ώστε να ανάβει λαμπάκι μέσα και επίσης ένα αυτοκίνητο με αληθινές ρόδες. Είναι καλές ιδέες, απο ότι θυμάμαι είχα πάρει πάρα πολύ καλό βαθμό:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cr 7

Δραστήριο μέλος

Ο cr 7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Μύρινας (Λέσβος). Έχει γράψει 436 μηνύματα.
καλή ιδέα το ξύλινο σπιτάκι με κύκλωμα τα ξύλα από πού τα βρήκες?

επίσης έχω σκεφτεί να φτιάξω ένα ηλεκτρονικό μαγαζί σαν super market με πάρκινγκ από έξω ή σκέτο ένα πάρκινγκ με αυτοκίνητα φυσικά.Αλλά το πρόβλημα μου είναι ο τρόπος αν ξέρετε καμία ιδέα για το πως να γίνουν?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

kwstas beeing

Νεοφερμένος

Ο kwstas beeing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
επίσης έχω σκεφτεί να φτιάξω ένα ηλεκτρονικό μαγαζί σαν super market με πάρκινγκ από έξω ή σκέτο ένα πάρκινγκ με αυτοκίνητα φυσικά.Αλλά το πρόβλημα μου είναι ο τρόπος αν ξέρετε καμία ιδέα για το πως να γίνουν?

Μπορείς να κάνεις μια κατασκευή που θα έχει κύκλωμα(με πύλες) και θέμα τα τηλεπαιχνίδια. Το σκεπτικό είναι να κάνεις ένα κύκλωμα με λογικές πύλες όπου θα υπάρχουν 2 διακόπτες και όταν πατάει ο Α, να ανοίγει το φως του, αφαιρώντας το δικαίωμα από το λαμπάκι του Β να ανάψει(και το αντίθετο). Είναι σχετικά εύκολη άσκηση(1ο εξάμηνο, μεταπτυχιακό Ηλεκτρολόγων-Μηχανικών, διορθώστε με αν κάνω λάθος), και η προφορική εργασία μπορεί να εμπλέκει τα τηλεπαιχνίδια(πότε άρχισαν, από ποιον, τι πραγματεύονται κ.α) ή ακόμα και τηλεόραση. Το κόστος της εργασίας δεν θα σου βγει πάνω από 2-3 ευρώ(1 το κύκλωμα, 2 η εκτύπωση της εργασίας).

Πέρα από αυτό, το super market δεν μου φαίνεται σαν καλή ιδέα(δεν μ'αρέσει σαν ιδέα). Ωστόσο μπορείς να την υλοποιήσεις φτιάχνοντας σε ένα μακετόχαρτο ένα μικρό κτήριο και από δίπλα του ελεύθερο χώρο όπου θα το ζωγραφίσεις και θα του κολλήσεις αυτοκίνητα(ή/και φώτα).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emmanouelaVAG

Νεοφερμένος

Η Εμμανουέλα Βαγιανού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών, Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Σάμος (Σάμος). Έχει γράψει 22 μηνύματα.
:clapup::clapup::clapup:καλά ε εγω σε αντίθεση με εσένα έκανα ηλιακό αυτοκίνητο! Αφού ακόμη και στους πιο ασχετους καθηγητές άρεσε η κατασκευή και η εργασία μου !:clapup::clapup::clapup:

ηλιακό αυτοκίνητο, γραφομηχανή κ.λπ.!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

kristian

Νεοφερμένος

Ο kristian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Λοιπόν στη τεχνολογία πρέπει να γράψω το 6 κεφαλαιο πείτε μου κάποιος που να το βρω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

nikos747

Νεοφερμένος

Ο nikos747 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
για τις
επικοινωνίες ξέρετε από που θα βρω πληροφορίες;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top