Τεχνολογία - Βοήθεια/Απορίες σε εργασίες στην Τεχνολογία

Αθηνά S

Νεοφερμένος

Η Αθηνά S αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Μαθητής Α' γυμνασίου. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Αγαπητοί φίλοι γειά σας!
Έχω μια εργασία για τους Η/Υ και έχω αγχωθεί λιγάκι γιατί διαβάζοντας το φυλλάδιο οδηγιών, μπερδεύτηκα. Πώς πρέπει να ξεκινήσω; Το φυλλάδιο αναφέρει: 1. Ανάλυση της τεχχνολογικής ενότητας που διάλεξε η τάξη. Δηλαδή; 2. Περιγραφή του συγκεκριμένου θέματος. Δηλαδή τί; .................. 4. Τεχνικά κατασκευαστικά σχέδια. Δηλαδή;
Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει να ξεκινήσω; :worry:
Ευχαριστώ!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
1.Τεχνολογική ενότητα εννοεί επκοινωνά-μεταφορές και άλλες 2 νομίζω είναι. Σε κάποια ενότητα ανήκει και η εργασία σου άρα βρίσκεις πληροφορίες.
2. Νομίζω αναφέρεται στην εργασία σου, πχ ραδόφωνο.
4. Σχέδια που να περγράφει την κατασκευή σου.

Αυτά κατάλαβα και θυμάμαι από τότε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marakilove

Νεοφερμένος

Η marakilove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
τα τεχνικα σχεδια αστα στο τελος στο σχολειο θα κανετε ειδικο μαθημα για το σχεδιο και μετα γραφεις αυτο το κεφαλαιο οκ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

magda1510

Νεοφερμένος

Η magda1510 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
γεια σας παιδια,ειμαι καινουργια εδω και θα χρειαζομουν λιγη βοηθεια...μηπως ξερετε αν το αλσος στο μαθημα τεχνολογια 1ης γυμνασιου ανηκει στην τεχνολογικη ενοτητα επικοινωνια?????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Μπα. Πες μας λίγο και τις άλλες για να σου πούμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stavrialena_Kal

Νεοφερμένος

Η Σταυριαλένα Γκόντζου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 6 μηνύματα.
εχω μια εργασια για φορητο υπολογιστη( laptop).Προσπαθω να βρω πληροφοριες σχετικα με τα εξαρτηματα του (για την γραπτη εργασια αναφερομαι).
σττην wikipedia εχει πολλες πληροφοριες,ομως ετσι και εδω στα ελληνικα εχει πολυ ελαχιστες!τι πρεπει να κανω?μπορει κανεις να βοηθησει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DontLike

Νεοφερμένος

Ο DontLike αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Παιδιά θα ήθελα λίγο βοήθεια...έχω φτιάξει ένα laptop και τώρα κάνω την γραπτή εργασία. Έχω γραψει όλα τα κεφάλαια εκτός από το 7 = Χρησιμότητα του έργου για τον άνθρωπο (σε οικονομία,πολιτισμό κ.τ.λ) και το 6 = επιστημονικά στοιχεία και θεωρίες που σχετίζονται με το έργο που μελετήθηκε.
Τώρα κεφάλαιο 7 θα το προσπαθήσω μόνος μου,είναι λίγο εύκολο (αν βρείτε κάποιο site και είναι ενδιαφέρον στείλτε το παρακαλώ), τώρα για το κεφάλαιο 6 προβληματίζομαι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

maria_lulu

Επιφανές μέλος

Η Mαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 8,475 μηνύματα.
εχω μια εργασια για φορητο υπολογιστη( laptop).Προσπαθω να βρω πληροφοριες σχετικα με τα εξαρτηματα του (για την γραπτη εργασια αναφερομαι).
σττην wikipedia εχει πολλες πληροφοριες,ομως ετσι και εδω στα ελληνικα εχει πολυ ελαχιστες!τι πρεπει να κανω?μπορει κανεις να βοηθησει?
Θα μπορουσες να το μεταφρασεις στην μεταφραση του google και μετα να το συνταξεις/μειωσεις οπου χρειαζεται:)
Ετσι καναμε εμεις στην εργασια του ζωολογικου κηπου:)

Παιδιά θα ήθελα λίγο βοήθεια...έχω φτιάξει ένα laptop και τώρα κάνω την γραπτή εργασία. Έχω γραψει όλα τα κεφάλαια εκτός από το 7 = Χρησιμότητα του έργου για τον άνθρωπο (σε οικονομία,πολιτισμό κ.τ.λ) και το 6 = επιστημονικά στοιχεία και θεωρίες που σχετίζονται με το έργο που μελετήθηκε.
Τώρα κεφάλαιο 7 θα το προσπαθήσω μόνος μου,είναι λίγο εύκολο (αν βρείτε κάποιο site και είναι ενδιαφέρον στείλτε το παρακαλώ), τώρα για το κεφάλαιο 6 προβληματίζομαι
Για εσενα δεν ξερω... Μπορεις να κανεις τον ιδιο τροπο... Προσπαθησε να βρεις στα αγγλικα πληροφοριες και να τις μεταφρασεις:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Παιδιά θα ήθελα λίγο βοήθεια...έχω φτιάξει ένα laptop και τώρα κάνω την γραπτή εργασία. Έχω γραψει όλα τα κεφάλαια εκτός από το 7 = Χρησιμότητα του έργου για τον άνθρωπο (σε οικονομία,πολιτισμό κ.τ.λ) και το 6 = επιστημονικά στοιχεία και θεωρίες που σχετίζονται με το έργο που μελετήθηκε.
Τώρα κεφάλαιο 7 θα το προσπαθήσω μόνος μου,είναι λίγο εύκολο (αν βρείτε κάποιο site και είναι ενδιαφέρον στείλτε το παρακαλώ), τώρα για το κεφάλαιο 6 προβληματίζομαι
Ποιος είναι ο τίτλος της εργασίας σου;
Γενικά, μου έρχεται κάτι για την ακτινοβολία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stavrialena_Kal

Νεοφερμένος

Η Σταυριαλένα Γκόντζου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 6 μηνύματα.
και εγς στην ιδια ενοτητα εχω κολλησει...Someone help??????

Παιδιά θα ήθελα λίγο βοήθεια...έχω φτιάξει ένα laptop και τώρα κάνω την γραπτή εργασία. Έχω γραψει όλα τα κεφάλαια εκτός από το 7 = Χρησιμότητα του έργου για τον άνθρωπο (σε οικονομία,πολιτισμό κ.τ.λ) και το 6 = επιστημονικά στοιχεία και θεωρίες που σχετίζονται με το έργο που μελετήθηκε.
Τώρα κεφάλαιο 7 θα το προσπαθήσω μόνος μου,είναι λίγο εύκολο (αν βρείτε κάποιο site και είναι ενδιαφέρον στείλτε το παρακαλώ), τώρα για το κεφάλαιο 6 προβληματίζομαι
Και εγώ τα ίδια φιλαράκι!! Someone helpppppp!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

maria_lulu

Επιφανές μέλος

Η Mαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 8,475 μηνύματα.
Προσπαθησε να βρεις πληροφοριες στα αγγλικα και να τις συνδιασεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stavrialena_Kal

Νεοφερμένος

Η Σταυριαλένα Γκόντζου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Προσπαθησε να βρεις πληροφοριες στα αγγλικα και να τις συνδιασεις...
μα το θεο...εχω βρει πολλες πληροφοριες για την συγκεκριμενη ενοτητα στην βικιπεδια αλλα...ειναι στα αγγλικα
εχω μπει σε ολες τις ιστιοσελιδες μεταφρασης και τιποτα!ολες μου βγαζουν αλλα νταλλον!!!
λιγη βοηθεια?

η ο τιτλος της ενοτητας ειναι:
χρησιμοτητα του φορητου υπολογιστη (λαπτοπ) για τον ανθρωπο,την κοινωνία

Y.Γ.πρεπει την εργασια πρεπει να τη εχω ετοιμη μεχρι αυριο Δευτέρα 7/2/2011!!!!!!!!:(:(:(:(:(:/::/::/::/::/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marakilove

Νεοφερμένος

Η marakilove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
παιδια αν εχει καποιος εργασια με θεμα ηλεκτρονικος υπολογιστης ας μου την στειλει
μονο για να την συμβουλευτω.............οχι αντιγραφη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria_lulu

Επιφανές μέλος

Η Mαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 8,475 μηνύματα.
μα το θεο...εχω βρει πολλες πληροφοριες για την συγκεκριμενη ενοτητα στην βικιπεδια αλλα...ειναι στα αγγλικα
εχω μπει σε ολες τις ιστιοσελιδες μεταφρασης και τιποτα!ολες μου βγαζουν αλλα νταλλον!!!
λιγη βοηθεια?

η ο τιτλος της ενοτητας ειναι:
χρησιμοτητα του φορητου υπολογιστη (λαπτοπ) για τον ανθρωπο,την κοινωνία

Y.Γ.πρεπει την εργασια πρεπει να τη εχω ετοιμη μεχρι αυριο Δευτέρα 7/2/2011!!!!!!!!:(:(:(:(:(:/::/::/::/::/:
Προσπαθησε να τα συνταξεις, γιατι η μεταφραση γινεται λεξη προς λεξη, γι' αυτο δεν καταλαβαινεις τιποτα.:/: Μπορεις να γραψεις οτι καταλαβαινεις απο την μεταφραση...

παιδια αν εχει καποιος εργασια με θεμα ηλεκτρονικος υπολογιστης ας μου την στειλει
μονο για να την συμβουλευτω.............οχι αντιγραφη
Δες εδω, ισως σε βοηθησει...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
καμια εγκυκλοπαιδεια ?
παντως μην καθεστε να σκατε τοσο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thenialove

Νεοφερμένος

Η thenialove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
παιδια HELP! εχουμε ασκηση για το ποια επαγγελματα δημιουργησε και ποια καταργησε η αναπτυξη της τεχνολογίας. και τα θέλει ονομαστικα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria_lulu

Επιφανές μέλος

Η Mαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 8,475 μηνύματα.
Μπορει να σε βοηθησει:

Η εκρηκτική ανάπτυξη της τεχνολογίας τα τελευταία χρόνια δηµιούργησε µια νέα
κατάσταση στην παραγωγή και γενικότερα στην οικονοµία. Η ανάπτυξη της
Εφαρµοσµένης Επιστήµης, η διάδοση του αυτοµατισµού, της πληροφορικής, των
τηλεπικοινωνιών, της βιοτεχνολογίας, η χρησιµοποίηση νέων πρώτων υλών και πηγών
ενέργειας και η µεταβολή της παραγωγικής διαδικασίας άλλαξαν τους όρους της ζωής του
ανθρώπου.

πηγή
Μπορεις να δεις και εδω ισως σε βοηθησει:)

Δες και εδω μπορει να σε βοηθησει:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christos_skyros

Νεοφερμένος

Ο christos_skyros αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
ποια ειναι η λεξη ΑΠ ΤΑ ΑΡΧΙΚΑ WWW?απαντηστε μου γρηγορα!please
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria_lulu

Επιφανές μέλος

Η Mαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 8,475 μηνύματα.
World Wide Web
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

(**ISmunH**)

Νεοφερμένος

Η (**ISmunH**) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
παιδια αν εχει καποιος εργασια με θεμα ηλεκτρονικος υπολογιστης ας μου την στειλει
μονο για να την συμβουλευτω.............οχι αντιγραφη

Ολες οι ιδεες ηταν πολυ ωραιες!!:clapup: Αλλα εχω και ενα αλλο προβλημα! Πως θα τα φτιαξω?? Θα μου πειτε βαλε το μυαλο σου να σκευτεί αλλα δεν εχω πολυ φαντασια.Ετσι αν γινεται να μου πειτε αν γινεται μονο τα υλικα που χρισημοποιησαται και αν γινεται πού τα βρηκατε. Ευχαρηστω!:):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top