Τεχνολογία - Βοήθεια/Απορίες σε εργασίες στην Τεχνολογία

ΑΓΝΗΓΙΩΡΓΟΣ

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ΑΓΝΗΓΙΩΡΓΟΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 828 μηνύματα.
https://el.wikipedia.org/wiki/Μπαταρία

Πατάς στο γοογλε παταρία.Μπες και εδώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christina.maria

Δραστήριο μέλος

Η Χριστινα-Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 532 μηνύματα.
Κατασκευάζω στο σχολείο ένα ρολόι κούκο και έχω κόψει τα κομμάτια. Θα ήταν καλύτερο πρώτα να τα βάψω και μετά να τα κολλήσω ή το αντίθετο και τι χρώμα και είδος μπογιάς μου προτείνετε να πάρω;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimosthenisgeo

Νεοφερμένος

Ο dimosthenisgeo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 49 μηνύματα.
ο καθηγητης μας μας εβαλε να μαθουμε απ'εξω την εργασια!Και οχι μονο αυτο αλλα και να μην τα μαθουμε καθολου περιληπτικα αλλα πολυ αναλυτικα και να τα παρουσιασουμε την ταξη!:mad::mad::mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mapa

Νεοφερμένος

Ο mapa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Μαθητής Α' γυμνασίου. Έχει γράψει 66 μηνύματα.
απο το βιβλίο;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christina.maria

Δραστήριο μέλος

Η Χριστινα-Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 532 μηνύματα.
Τη γραπτή εργασία την κάνουμε εμείς. Πού ζεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimosthenisgeo

Νεοφερμένος

Ο dimosthenisgeo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 49 μηνύματα.
απο το βιβλίο;;;
οχι,αυτη που γραψαμε και δεν ξερω αν γινετατο ιδιο και στα αλλα σχολεια.?

Τη γραπτή εργασία την κάνουμε εμείς. Πού ζεις;
το ξερω οτι σ'ολα τα σχολεια κανουν την γραπτη εργασια αυτο που δεν ξερω ειναι αν σ'ολα τα σχολεια μαθαινουν αυτη την εργασια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Κωσταντίνος1997

Νεοφερμένος

Ο Κωσταντίνος1997 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
υπάρχει κάποιο αλλο site?
----------------------------------------------
Έχω μια εργασία στην τεχνολογία με θέμα το αυτοκίνητο. Όταν λέει τεχνικό σχέδιο τι εννοεί? Είναι επείγον:(:(:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

vagman07

Νεοφερμένος

Ο vagman07 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
ψαχνω για την ηλεκτρικη κουζινα εργασια μπορει κανεις να βοηθειση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μαρια Σταμπουλη

Νεοφερμένος

Η Μαρια Σταμπουλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
ειναι χαζοςςςςςς............ελεοςςςςςς...!!! πλακα κανειςςςςς.......!!! ΄????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sofiapal

Νεοφερμένος

Η sofiapal αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
εννοεί σε μιλιμετρέ χαρτί να σκεδιάσεις την πρόοψη,την κάτοψη και την πλάγια αριστερή όψη της κατασκευής σου...σημαίνει ότι θα χρήσιμοποιήσεις και κλίμακα(1/10 πιθανώς)...μάλλον το έστειλα αργά....μπορεί και όχι..:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
ψαχνω για την ηλεκτρικη κουζινα εργασια μπορει κανεις να βοηθειση
ΗΛΕΚΤΡΙΚΗ ΚΟΥΖΙΝΑ
Η πρώτη ηλεκτρική κουζίνα εφευρέθηκε όταν ανακαλύφθηκε ο ηλεκτρισμός. Οι παλιές κουζίνες ήταν τεράστιες, πολύ αργιές καθώς και τα μάτια τους ήταν τεράστια και υψωμένα.
Μετά από αρκετά χρόνια που η τεχνολογία είχε προχωρήσει βγήκαν η σημερινές κουζίνες που έχουμε όλοι στα σπίτια μας. Αυτές οι κουζίνες είναι πολύ πιο εξελιγμένες από τις παλιές, γιατί καταρχήν είναι πιο γρήγορες, πιο μικρές και με καλύτερα και πιο εύχρηστα μάτια.
Οι εστίες έχουν διαχωριστεί από το φούρνο, γεγονός που βοηθάει πάρα πολύ στην εργονομία του χώρου, καθώς ο φούρνος τοποθετείται ψηλά οπότε είναι πολύ πιο εύκολα προσβάσιμος, ενώ ελέγχεται από όρθια θέση. Οι εστίες τώρα μπορούν να τοποθετηθούν σε οποιοδήποτε σημείο του πάγκου, αρκεί να υπάρχει επαρκής ελεύθερος χώρος δεξιά και αριστερά, ενώ αν η κουζίνα είναι ανοιχτή και μεγάλη μπορεί να δημιουργηθεί νησίδα στο κέντρο που να φιλοξενεί τις εστίες, επιτυγχάνοντας μια επιφάνεια εργασίας άνετη και λειτουργική. Πολλά είναι τα μοντέλα εστιών που κυκλοφορούν στο εμπόριο και ακόμη περισσότεροι οι συνδυασμοί που μπορούν να επιτευχθούν. Οι διαστάσεις ποικίλλουν από 30 cm για δύο μόνο εστίες, ενώ συνδυασμοί που περιλαμβάνουν κεραμικές εστίες, εστίες υγραερίου, γκριλ και φριτέζα μπορούν να φτάσουν τα 120 cm. Επίσης ορισμένα μοντέλα διαθέτουν επιφάνεια διατήρησης της θερμοκρασίας του φαγητού. Οι εστίες συνοδεύονται πάντα από τον απορροφητήρα. O απορροφητήρας Σύμφωνα με τις νέες τάσεις ο απορροφητήρας είναι εμφανής και αποτελεί σημαντικό στοιχείο της διακόσμησης της κουζίνας εκτός από τη λειτουργία που επιτελεί, ενώ μπορεί να τοποθετηθεί είτε σε επαφή με τον τοίχο, είτε κρεμασμένος ελεύθερος στο χώρο, σε περίπτωση που οι εστίες βρίσκονται σε νησίδα. Οι διαστάσεις του κυμαίνονται από 60 cm ως 120 cm και πρέπει σε κάθε περίπτωση να έχει την ίδια ή μεγαλύτερη διάσταση από τις εστίες.


https://translate.google.gr/translat...&u=https://en.wikipedia.org/wiki/Kitchen_stove αυτό μπορείς να το βάλεις στην εξέλιξη:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bessy pap

Νεοφερμένος

Η bessy pap αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
μπορειτε να μου δωσετε ιδεες για το πως να κατασκευασω ενα φορητο υπολογιστη.....????? please εναι επειγων !!!!!!:(:(:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
μπορειτε να μου δωσετε ιδεες για το πως να κατασκευασω ενα φορητο υπολογιστη.....????? please εναι επειγων !!!!!!:(:(:(
Nα πω, να πω;:P
Ρίξε ένα βλέφαρο στη φωτό (ένα είπαμε:mad::P)
Δεν ξέρω το υλικό που είναι κατασκευασμένο αλλά το χαρτόνι από τις κούτες μου φαίνεται καλή ιδέα..Συγκεκριμένα έχω στο νου μου τις κούτες από τις διακοσμητικές πιατέλες (ξέρεις, εκείνες τις ορθογώνιες, λεπτές κούτες). Θα τις κολλήσεις όπως στην φωτό και μετά το επενδύεις με το χαρτί το μαύρο το γυαλιστερό(δεν θυμάμαι πως το λένε) ε, και μετά βάζεις τα κουμπάκια κτλ...Κάπως έτσι λέω:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mapa

Νεοφερμένος

Ο mapa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Μαθητής Α' γυμνασίου. Έχει γράψει 66 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sweet11

Νεοφερμένος

Η sweet11 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 48 μηνύματα.
ΕΠΕΙΓΟΝ!Παρακαλω καποιος ιδέες για ραδιοφωνο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissLi!

Νεοφερμένος

Η MissLi! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Που μπορω να βρω επιπτωσεις του ανεμομυλου στο περιβαλλον και στην κοινωνια?? εχω ψαξει παντου αλλα δεν βρισκω τιποτα!!! πρεπει να δωσω την εργασια μεχρι το τελος του Απριλη και δεν εχω βρει επιπτωσεις!!! Παιδια βοηθεια σας παρακαλω!!!:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

^EctiMel^

Νεοφερμένος

Ο ^EctiMel^ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Παιδιά ο αδερφός μου θέλει να κατασκευάσει ανεμιστήρα... Ξέρετε κάποιο μαγαζί στην Αθηνα που να μπορω να αγοράσω την κατασκευή???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sweet11

Νεοφερμένος

Η sweet11 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 48 μηνύματα.
ρε δεν νομιζω να πουλανε την κατασκευη πουθενα...υλικα ναι στο πλαισιο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

@titi

Νεοφερμένος

Η Αφροδίτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Αίγινα (Αττική). Έχει γράψει 87 μηνύματα.
μπορειτε να μου δωσετε ιδεες για το πως να κατασκευασω ενα φορητο υπολογιστη.....????? please εναι επειγων !!!!!!:(:(:(

χρειαζεσε πλιροφοριες για την κατασκευη του φορητου υπολογστη??..ή μπα??:D..
αν χρεαζεσε ακομα πες μου γιατι και γω φορητο υπολογιστη εφτιαξα(με μπριζα,ποντικι,κουμπια.οθονη..γενικα οπως βλεπεις το φορητο υπολογιστη σου)
:Dπεριμενω..;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

spyroskaftanis

Δραστήριο μέλος

Ο spyroskaftanis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 453 μηνύματα.
μπορειτε να μου δωσετε ιδεες για το πως να κατασκευασω ενα φορητο υπολογιστη.....????? please εναι επειγων !!!!!!:(:(:(

Θα μπορούσες πιο απλά να αγοράσεις μακετόχαρτο, να το κόψεις σε δύο ίσα κομμάτια και να το κολλήσεις με κόλα. Μετά από πάνω εκτυπώνεις πληκτρολόγιο, οθόνη και ότι άλλο θες :)

ΕΠΕΙΓΟΝ!Παρακαλω καποιος ιδέες για ραδιοφωνο!

Τα πάντα είναι στην ελεύθερη διαδικτιακή εγκυκλοπαίδεια που ακούει στο όνομα wikipedia ;)
https://el.wikipedia.org/wiki/Ραδιόφωνο

EDIT Αν εννοείς ιδέες για την κατασκευή μπορείς να το φτιάξεις με μακετόχαρτο! Το κόβεις όπως θες, το κολλάς το μπογιατίζεις (:)) και έτοιμο!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top