Τεχνολογία - Βοήθεια/Απορίες σε εργασίες στην Τεχνολογία

Chris Rebel

Νεοφερμένος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Ναι, με χύτρα ταχύτητας δεν θα πάρεις καλό βαθμό ε σχεδόν ό,τι και να κάνεις... είναι πανδύσκολο! Ζήτα από τον καθηγητή σου κάτι πιο εύκολο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thrasos

Νεοφερμένος

Ο thrasos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
:jumpy:παιδες βοηθεια εχω βρει θεμα αλλα αν μπορειτε να με βοηθησετε με καμια ιστοσελιδα για να ψαξω υλικο..... το θεμα ειναι τα αμαξια...... απο την μερα που ανακαλυφτικαν μεχρι σημερα.......... ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ...:bye::thanks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris Rebel

Νεοφερμένος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Και αυτό είναι δύσκολο αλλά αν θες να χασεις πολύ χρόνο για μια καλή εργασία θα μπορούσες να κάνεις σε ένα αμάξι "κομμάτια" από παλιά αυτοκίνητα μέχρι σημερινά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
εμεις ειχαμε κανει αεροδρομιο θυμαμαι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mimitsaki

Νεοφερμένος

Η Δήμητρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 70 μηνύματα.
Εγώ πέρσι είχα φτιάξει τηλεόραση!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dmzk

Δραστήριο μέλος

Ο Dmzk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 451 μηνύματα.

elen1996

Νεοφερμένος

Η ελενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 56 μηνύματα.
παιδια μηπως εχετε καμια ιδεα γιατι εχω να κανω κατι σε σχεση για εργαλεια και μεταφορικα μεσα;ειναι πρωτη χρονια και δεν ξερω τιποτα!:hmm:ευχαριστω!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!msm!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η !msm! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 146 μηνύματα.
παιδια μηπως εχετε καμια ιδεα γιατι εχω να κανω κατι σε σχεση για εργαλεια και μεταφορικα μεσα;ειναι πρωτη χρονια και δεν ξερω τιποτα!:hmm:ευχαριστω!!


Οταν λες κάτι σε σχέση με εργαλεία και μεταφορικά μέσα τι εννοείς;
Και πως γίνετε να μη ξέρεις τίποτα; Και εγω στη πρώτη γυμνασιόυ έκανα πρώτη φορα. Η/Ο καθηγήτρια/της δε σας έχει πει τίποτα; Πες μας παντως τι ακριβως ψάχνεις για να σε βοηθήσουμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mimitsaki

Νεοφερμένος

Η Δήμητρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 70 μηνύματα.
Α καλά ούτε εμάς μας είχε πει τπτ στην πρώτη αλλά μπήκα στο ιντερνετ και έψαξα και βρήκα !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fffppp

Νεοφερμένος

Η Φωτεινη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Ιστιαία (Εύβοια). Έχει γράψει 112 μηνύματα.
Εγω ολες τις πληροφοριες τις βρηκα στο google ....βρηκα πανω απο 10 σελιδες + εικονες!!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nasa

Νεοφερμένος

Η Ελένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Μαθητής Α' γυμνασίου. Έχει γράψει 54 μηνύματα.
Καλή επιλογή! Εάν πας στη σελίδα 23 του σχολικού βιβλίου, σου δίνει χρήσιμες συνδέσεις με πολύ υλικό και ενδιαφέρον. Κι εγώ πρώτη πάω και κάνω για την εξέλιξη της αστρονομίας και έχω συγγράψει 25+ σελίδες. Καλή επιτυχία! :no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ann

Νεοφερμένος

Η Ann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Θέλω να φτιάξω ένα ιτιοφόρο για την τεχνολογία αλλά δεν ξέρω τι υλικά να χρησιμοποιήσω... έχετε καμιά ιδέα??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!msm!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η !msm! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 146 μηνύματα.

Elen123

Νεοφερμένος

Η Elen123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Μαθητής Α' γυμνασίου. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Θέλω να κατασκευάσω ένα ιστιορφόρο αλλά δεν ξέρω τι υλικά να χρησιμοποιήσω... έχετε καμιά ιδέα???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Elen123

Νεοφερμένος

Η Elen123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Μαθητής Α' γυμνασίου. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
όχι για ενα φίλο μου το θέλω
-----------------------------------------
ευχαριστώ πάντως
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!msm!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η !msm! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 146 μηνύματα.
https://ischool.e-steki.gr/showthread.php?t=
υπάρχουν δύο ακρίβως ίδια θέματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nasa

Νεοφερμένος

Η Ελένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Μαθητής Α' γυμνασίου. Έχει γράψει 54 μηνύματα.
Έχω επιλέξει να κάνω την εργασία μου, επάνω στην εξέλιξη της αστρονομίας...Τώρα, γράφω για τη σύγχρονη αστρονομία, έχω ψάξει σε βιβλία, ίντερνετ, τηλεόραση και δε βρίσκω τίποτα...Μπορείτε μήπως να βοηθήσετε; (όχι wikipedia)

Ευχαριστώ!!!
:bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!msm!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η !msm! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 146 μηνύματα.
Η Εξέλιξη της Αστρονομίας

Η πρόοδος της Αστρονομίας είναι στενά συνεδεμένη με την εξέλιξη των παρατηρήσεων. Ο άνθρωπος είναι το μόνο πλάσμα στη Γη που σηκώνει το κεφάλι του για να κοιτάξει απευθείας τον Ήλιο και τα ουράνια σώματα που φαίνονται την νύχτα. Η γοητεία που ασκεί ο ουρανός στον άνθρωπο τον οδήγησε στην συστηματοποίηση των παρατηρήσεών του και στην διατύπωση νόμων που εξηγούν φαινόμενα όπως οι φάσεις της σελήνης, η διάρκεια του έτους και η εναλλαγή των εποχών. Οι πρώτοι αστρονόμοι χρησιμοποίησαν ως μέσο παρατήρησης το γυμνό οφθαλμό.


πηγενε στη διεύθηνση https://www.livepedia.gr/index.php/Α....81.CE.BF.CE.BD.CE.BF.CE.BC.CE.AF.CE.B1.CF.82

Λέει πολλά για την αστρονομία. ελπίζω να βοήθησα.Αν βρω κάτι άλλο θα σε ενημερώσω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nasa

Νεοφερμένος

Η Ελένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Μαθητής Α' γυμνασίου. Έχει γράψει 54 μηνύματα.
Σε ευχαριστώ, αλλά έχω ψάξει ΚΑΙ εκεί...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elen1996

Νεοφερμένος

Η ελενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 56 μηνύματα.
Εχουνε πει παρα πολλες ιδεες οπως ρομποτ,αεροστατα,καραβια και πολλα αλλα,αλλα εμεις δεν γινετε να χρησιμοποιησουμε τις ιδιες και ετσι δεν ξερω καμμια!Η κυρια μας δεν μας εχει πει μονο μας εχει δειξει ετοιμες κατασκευες και ειναι παρα πολυ δυσκολες για πρωτη χρονια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top