Βοήθεια/Απορίες για πανελλήνιες και απολυτήριο

Sourotiri

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Sourotiri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Στέλεχος Φροντιστηρίου. Έχει γράψει 1,038 μηνύματα.
Η ένδειξη "Γ' Ημερησίων" τονίστηκε ότι πρέπει να γράφεται, μετά από μπέρδεμα που έγινε σε Εσπερινό Λύκειο, όπου τους έδωσαν τα θέματα των Ημερησίων στην Έκθεση...!!! (Και ναι, για να σας λύσω την απορία, τα παιδιά έγραφαν επί 3 ώρες τα θέματα των Ημερησίων, και το λάθος ανακαλύφθηκε μετά το τέλος της εξέτασης).

Αλλά δεν νομίζω ότι υπάρχει παραπάνω από μια στο δισεκατομμύριο περίπτωση να έχεις οποιαδήποτε κύρωση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elenadik

Νεοφερμένος

Η elenadik αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
παιδια μια ερωτηση! η βαση για το μεταφραστικο στην κερκυρα ειναι 19.197!! αυτο που θελω να ρωτησω ειναι αν τα μορια αυτα συμπεριλαμβανουν και τα ειδικα μαθηματα (δηλαδη τις 2 γλωσσες) ή οχι.....?
:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eimaigo

Νεοφερμένος

Ο eimaigo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Γεια σας,καλως σας βρηκα.Λογω καταστασεων δε θαμπορεσω να ετοιμαστω καλα για τις πανελληνιες,γι αυτο σκεφτομαι να δωσω ενδοσχολικα φετος και να ξαναπροσπαθησω του χρονου,γινεται?Εχω ακουσει πως αν δωσεις ενδοσχολικες μετα δε μπορεις να ξαναδωσεις πανελληνιες.
Και επισης για τις ανοιχτες σχολες του εξωτερικου,δε ξερω πολλα και θα ηθελα να ρωτησω:p Υπαρχουν σχολες με σχετικα λιγα διδακτρα και κατα ποσο παιζει ρολο ο βαθμος του απολυτηριου και των πανελληνιων?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Εννοείται ότι μπορείς να δώσεις όσες φορές θέλεις πανελλήνιες.
Για σχολές του εξωτερικού πρέπει να ψάξεις ανάλογα με την χώρα που σε ενδιαφέρει. Κανείς δεν ξέρει να σου πει τι γίνεται στις σχολές όλων των χωρών ή τι θεωρείς εσύ "χαμηλά δίδακτρα". Τι ειδικότητα ψάχνεις? Ο βαθμός του απολυτηρίου είναι πάλι ανάλογα με το που θα πας. Το Yale πχ θα το λάβει υπόψιν, το ΙΕΚ ΑΚΜΗ δεν θα ενδιαφερθεί καθόλου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eimaigo

Νεοφερμένος

Ο eimaigo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Aκομα κι αν δωσω ενδοχολικες φετος?Επαναλαμβανομαι επειδη μαλλον εχω παραπληροφοριθει και θελω να σιγουρευτω:p
Mαλιστα,οποτε αυτο θα το ψαξω μονος,ευχαριστω πολυ παντως:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikoTexXx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,554 μηνύματα.
Αν παρεις απολυτηριο ενδοσχολικα δε θα μπορεσεις να πας εξωτερικο. Αλλα αν παρεις απολυτηριο χωρις πανελληνιες, μπορεις να δωσεις του χρονου και να περασεις σε μια σχολη που θες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eimaigo

Νεοφερμένος

Ο eimaigo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Δηλαδη σε καθε σχολη του εξωτερικου παιζει ρολο ο βαθμος τον πανελληνιων,ε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikoTexXx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,554 μηνύματα.
απ' οσο ξερω ναι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eimaigo

Νεοφερμένος

Ο eimaigo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
μαλιστα,σε ευχαριστω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Εσπερινό δεν είσαι? Εγγυημένα φίλος μου από εσπερινό έδωσε ενδοσχολικές και μετά πανελλήνιες. Αυτό στις αρχές του 2000, δεν ξέρω αν το αλλάξανε. Απλά δεν μπορείς να πας σε στρατιωτικές σχολές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
Έχω την εξής απορία:
Έχω τελειώσει το λύκειο το 2005,με έναν όχι και τόσο ικανοποιητικό βαθμό απολυτηρίου.
Υπάρχει κάποιος τρόπος να βελτιώσω τους βαθμούς μου(εξετάσεις κτλ.);

Δεν βρήκα παρόμοιο θέμα,αν υπάρχει μεταφέρετέ με
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,418 μηνύματα.
Οχι, ο βαθμός του απολυτηρίου δεν αλλάζει :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Δεν νομίζω πως μπορείς:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jason53

Νεοφερμένος

Ο jason53 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
λίγο εκτος θέματος αλλα πρέπει να ρωτήσω. πρέπει να φέρουμε για το απολυτήριο μας κάτι φωτογραφίες στο σχολειό και η προθεσμία έληγε αυτήν την εβδομάδα.εγώ δη μπόρεσα να τις φέρω και τώρα έρχεται πάσχα.υπάρχει περίπτωση να μου στοιχίσει κάπου αυτό;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

NikoTexXx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,554 μηνύματα.
εμας παντως δεν μας εχουν πει ακομα για φωτογραφιες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
Εμας ληγει αυριο,σε αλλα σχολεια απο οτι με λενε,δεν τους εχουν ειδοποιησει καν.Τι να πεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikoTexXx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,554 μηνύματα.
με το που βγαινουν τα αποτελεσματα παιρνουμε και το απολυτηριο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Polymnia

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Polymnia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,253 μηνύματα.
Παίδες, θέλω να ρωτήσω κάτι για τη βεβαίωση πρόσβασης .Ρωτω εδώ γιατί δε βρήκα σχετική συζήτηση.
Δε θυμάμαι κιόλας απο πέρσι ,πότε τα παιδιά της 3ης λυκείου παίρνουν απολυτήριο και τη βεβαίωση; Την ημέρα των αποτελεσμάτων δηλαδή αύριο ή πιο μετά ;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikoTexXx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,554 μηνύματα.
Πηρα σημερα τηλ στο σχολειο να μαθω ποτε βγαινει το απολυτηριο και μου ειπαν οτι δεν ξερουν ακομα, μετα απο την πεμπτη-παρασκευη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marakiiilove

Νεοφερμένος

Η marakiiilove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 99 μηνύματα.
παιδια πλιζζζ οποιος ξερει μπορει να μου απαντησει σε κατι.αποφοιτησα το 2010 κ ξαναδωσα κ φετος. μετρανε ακομα οι προφορικοι μου στον βαθμο προσβασης? ακουσα πτι ισχυει μεχρι και 2 χρονια μετα την αποφοιτηση , αρα και φετος ε???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top