Βοήθεια/Απορίες/Ιδέες στην Έκθεση

hale

Δραστήριο μέλος

Ο Δημητρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 616 μηνύματα.
Αν έχεις όρεξη μπορείς να ψάξεις εδώ, όλο και κάτι θα βρεις!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
3. Για εκείνον που κρίνει εύκολα και κατακρίνει τους άλλους, όταν δεν ξέρει τις δυσκολίες μιας δουλείας ή μιας κατάστασης.

''Έξω από τον χορό πολλά τραγούδια λένε''

η μονη που μου ηρθε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σελήνη

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Εύα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 266 μηνύματα.
Γεια σας παιδιά!

Μπορείτε να μου πείτε ποιες παροιμίες έχουν τα ακόλουθα νοήματα;
Σπάω το κεφάλι μου αλλά δεν μπορώ να τις βρω.. :( :mad:

1. Οι ενδεχόμενοι κίνδυνοι κάθε στιγμή είναι πολλοί.
2. Και άδικα να σε κατηγορήσουν, μπορεί αυτό να σου φέρει μεγάλο κακό.

Και μια παροιμίες:
1. Για εκείνον που αναλαμβάνει υποχρεώσεις πέρα από τις δυνατότητες του.
2. Όταν κάποιος που έχει υπερβολική εμπιστοσύνη στις δυνάμεις του κάνει μια ανόητη ενέργεια.
3. Για εκείνον που κρίνει εύκολα και κατακρίνει τους άλλους, όταν δεν ξέρει τις δυσκολίες μιας δουλείας ή μιας κατάστασης.

Αν κάποιος μπορέσει και βρει έστω και μία παροιμία θα με βοηθήσει πολύ..!! :)

Είναι στις σελ 45-46 των γλωσσικών ασκήσεων.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων. :thanks:

1- φύλαγε τα ρούχα σου για να χεις τα μισά;

2-κάλλιο να σου βγει το μάτι παρά το όνομα;

1-η πολλή δουλειά τρώει τον αφέντη.

2-ώδυνεν όρος και έτεκε μυ ή ο υψωθείς ταπεινωθήσεται;

3-συμφωνώ με την προλαλήσασα

Αλλά δεν είμαι σίγουρη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!!!...vivaki...!!!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Βιβή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Κοζάνη (Κοζάνη). Έχει γράψει 349 μηνύματα.
Οκ! Σας ευχαριστώ πολύ!!! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

erin1994

Νεοφερμένος

Η erin1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
αν γινετε μια βοηθεια δεν καταλαβαινω την ασκηση στην σελιδα 27 κ τα δυο υποερωτηματα...:'(
θα ημουν ευγνωμων αν μπορουσατε να με βοηθησετε.
ευχαριστω:)
:kiss:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eukleidis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ευκλείδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,072 μηνύματα.
Πατριαρχική Οικογενεια, Θεση της γυναίκας, Γνωμονας Κωνσταντη, Γνωμονας Αδελφων και μανας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

erin1994

Νεοφερμένος

Η erin1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Ευχαριστω ειχα μπλοκαρει τελειως!!:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eukleidis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ευκλείδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,072 μηνύματα.
Να σαι καλά.Αφου απαντηθηκε το θέμα :lock:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

annoulita

Νεοφερμένος

Η annoulita αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
:'(Ο φιλόλογος μας έβαλε να γράψουμε 2παραγράφους με θέμα ''οι θετικές επιδράσεις του χρήματος''.Αν έχετε καμία ιδέα,σας παρακαλώ πολύ πείτε μου και άμα μπορείτε και τί εννοεί όταν λέει θετικές επιδράσεις...:what::what:ευχαριστώ πλ από τώρα!!!:thanks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eukleidis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ευκλείδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,072 μηνύματα.
Το χρήμα είναι το μέσο με το οποιο μπορούμε να ικανοποιούμε αναγκες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

annoulita

Νεοφερμένος

Η annoulita αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Ναι,αλλά λεει επίδραση...Αυτό εννοεί?Σίγουρα??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eukleidis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ευκλείδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,072 μηνύματα.
Μάλλον αυτό εννοεί. Ανοιξε και τους θεματικούς σου κύκλους μπορεί να βρεις κάι παρομοιο. :no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
επιδραση =συνεπειες αρα αυτο εννοει..
ωραιες πληροφοριες εχει στο βιβλιο της οικονομιας σας για το συγκεκριμενο θεμα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eukleidis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ευκλείδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,072 μηνύματα.
Οντως μπορεί να βρεί καλες πληροφορίες σε επιπεδο ορισμών και παραδειγμάτων αλλα να συμβουλευτεί και τους θεματικούς της κύκλους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

annoulita

Νεοφερμένος

Η annoulita αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Άνοιξα και θεματικούς κύκλους και κτ βιβλία που έχω με θέματα έκθεσης και το βοήθημα,έψαξα και στο ίντερνετ αλλά τπτ!!:'(Ευχαριστώ πλ πάντως.Θα γράψω αυτό που είπες και ό,τι γίνει...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

knlmg

Νεοφερμένος

Ο knlmg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
και εμάς την ιδια εκθεση μας εβαλε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

..anna maraki..

Νεοφερμένος

Η anna-maria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Τρίκαλα (Τρίκαλα). Έχει γράψει 41 μηνύματα.
μπορειτε να μου δώσετε μερικες ιδέες για το τι περιπου μπορουμε να γράψουμε οταν θέλουμε να προσκαλέσουμε σε μια σχολικη γιορτή το σύμβουλο το σχολειου μας??
-----------------------------------------
τι να του πουμε για να τον πεισουμε να ερθει??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
μπορειτε να μου δώσετε μερικες ιδέες για το τι περιπου μπορουμε να γράψουμε οταν θέλουμε να προσκαλέσουμε σε μια σχολικη γιορτή το σύμβουλο το σχολειου μας??
-----------------------------------------
τι να του πουμε για να τον πεισουμε να ερθει??


μπορεις να του πεις ποσο σημαντικο ειναι να ειναι κ αυτος στη γιορτη, οτι η παρουσια του ειναι απαραιτητη, οτι θα χαιροσασταν να τον δειτε...
και λιγο γλυψιμο δε βλαπτει:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stratoniki

Νεοφερμένος

Η χρυσάνθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Μαραθώνας (Αττική). Έχει γράψει 7 μηνύματα.
μπορειτε να μου πειτε και εμενα παραγωγα και συνθετα του έχω;;
-----------------------------------------
μπορειτε να μου πειτε και εμενα παραγωγα και συνωνυμα του έχω;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iliaskok

Νεοφερμένος

Ο iliaskok αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
παιδια αυριο γραφουμε αυριοεκθεση και για τα θετικα και τα αρνητικα του κινιτου τηλεφωνου μπορει καποιος να μου εναν καλο επιλογο γιατι δεν βρισκω???????????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top