Βοήθεια/Απορίες/Ιδέες στην Έκθεση

..anna maraki..

Νεοφερμένος

Η anna-maria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Τρίκαλα (Τρίκαλα). Έχει γράψει 41 μηνύματα.
Μπορειτε να μου προτεινετε εναν ωραια προλογο να ξεκινησω την εκθεση μου για τη διαφήμιση??? σας παρακαλώωω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

3leni

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ελένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Συκιές (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 254 μηνύματα.
μπορεις να βαλεις μερικους τιτλους απο διαφημισεις σε εισαγωγικα κ στη συνεχεια να πεις οτι εχουν κατακλυσει την ζωη μας,κ με μια ρητοτικη ερωτηση του στυλ "αν ειναι τελικα καλο η κακο κτλ" να το πασαρεις για να μπεις στο κυριως θεμα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

OoOkoβοldOoO

Πολύ δραστήριο μέλος

Η OoOkoβοldOoO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,519 μηνύματα.
Ή μπορείς κάλλιστα να μιλήσεις πως στη σύγχρονη υπερκαταναλωτική μας ζωή σημαντικό ρόλο παίζει ο τρόπος που μας πλασάρουν τα πράγματα αλλά εξίσου σημαντικό και οι αποφάσεις που παίρνουμε για να αποδεχτούμε κάτι ή όχι. Με αυτόν τον τρόπο μπορείς να κάνεις μια έμμεση εισαγωγή στη διαφήμιση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SteliosGate13

Νεοφερμένος

Ο Δεν έχω :P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Πρέπει να γράψω έκθεση για αύριο με θέμα ''γλώσσα και τεχνολογία''Δηλαδή να γράψω γιατί οι νέοι προτιμούν τα γραπτά μηνύματα από το κινητό και το ηλεκτρονικό ταχυδρομείο και να προσδιορίσετε τα βασικά χαρακτηριστικά αυτής της γλώσσας!!400-500 λέξεις

Σας παρακαλώ βοηθήστε με άμεσα!!!Πείτε μου κάποιους δύσκολους λόγους όχι του απλούς...:P

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lyan_14

Νεοφερμένος

Η lyan_14 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Καρδίτσα (Καρδίτσα). Έχει γράψει 38 μηνύματα.
:) Κι εμείς γράφουμε το πρώτο δίωρο την Δευτέρα!!

Ευχαριστώ κι από μένα παιδιά για τα θέματα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

keep walking

Δραστήριο μέλος

Ο keep walking αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 536 μηνύματα.
εμεις γραψαμε για την γλωσσα των νεων και τα χαρακτηριστικα επιπτωσεις αιτιες τροπους αντιμετωπισης!!!!!!!!:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vslk_

Νεοφερμένος

Η dn gnwrizw dn apantw! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Εκάλη (Αττική). Έχει γράψει 20 μηνύματα.
σε εμας τελικα επεσαν οι συνεπειες της γλωσσομα8ειας και απο κειμενο ενα του παλαμα!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
σε μας επεσε η γλωσσικη ενδεια!400-450 λεξεις!
445 εγραψα (αν τις μετρισα καλα:P )
ειχα εμπνεση :D
επισης και ενα κειμενο για περιληψη...η περιληψη ομως μου βγηκε αρκετες λεξεις...σχεδον 130 ενω ηθελε 100.Το κειμενο ομως ηταν πολυ μεγαλο για 100 λεξεις! :(
εγω παντος σημειωσα στο τελος οτι εγραψα λιγοτερες...σιγα μη καθεται να τις μετραει :who:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

angela1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η αγγελικη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 341 μηνύματα.
μητρικη γλωσσα!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xrca

Νεοφερμένος

Η xrca αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
εμας παντως μας εβαλε για την αξια της μητρικης γλωσσας:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

abc(boy)

Νεοφερμένος

Ο abc(boy) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Από ότι ξέρω η γλωσομάθεια ειναι s.o.s. καλη επιτυχια by the way:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roseberry

Διάσημο μέλος

Η roseberry αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,130 μηνύματα.
εμασ επεσε σχετικα μα την λεξηπενία
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
τη δευτερα γραφουμε διαγωνισμα, η γλωσσομαθεια ειπε οτι θα πεσει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Soula

Νεοφερμένος

Η Soula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Εμάς μας έβαλε για το πως η γλώσσα έχει επιδράσει στην διαμόρφωση του πολιτισμού και την ενότητα ενός έθνους και αύριο γράφω διαγώνισμα και θα μασ βάλει κάτι για την γλωσσομάθεια....:):jumpy::wow::no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vslk_

Νεοφερμένος

Η dn gnwrizw dn apantw! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Εκάλη (Αττική). Έχει γράψει 20 μηνύματα.
παιδες γραψαμε σημερα με 8εμα τα αιτια ,τις συνεπειες και τους τροπους αντιμετωπισης της υποεκπαιδευσης στη χωρα μας(μας βγηκε το χερι.....!)τεσπα ευκολο 8εμα αλλα με οριο 300 λε3εις τι να αφησεις ε3ω???και σαν να μην μας εφτανε αυτο τελευταια ωρα μινι προχειρο αρχαια.....:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fifika!

Νεοφερμένος

Η fifika! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 100 μηνύματα.
Εγω αυριο γραφω. Δεν μας ειπε συγκεκριμενο θεμα για την εκθεση, αλλα πιστευω οτι θα ειναι ή η γλωσσομαθεια ή η σχεση γλωσσας και πολιτισμου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mar0oZz

Νεοφερμένος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Σύρος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 71 μηνύματα.
ποντάρω σε σχέση γλώσσας και πολιτισμού....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

..anna maraki..

Νεοφερμένος

Η anna-maria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Τρίκαλα (Τρίκαλα). Έχει γράψει 41 μηνύματα.
Παιδια μπορει καποιος να με βοηθήσει και να μου πει ποια ειναι η γλώσσα του κειμενου Ηρθεν η ώρα και ο καιρος...εκτος απο το οτι ειναι απλη οικεια παραστατικη θέλει λεει η καθηγητρια μας να τις πουμε ανα στιχους πως βρισκουμε τη γλώσσα......:( Μπορειτε να με βοηθήσετε Σας παρακαλώ αν ξέρετε και εχετε κανει αυτο το κειμενο δ΄ωστε μου μερικες ιδεες....
Και ακομη θελω να μου πειτε και ποιο ρόλο παιζει η φύση στο ιδιο παλι κειμενο.......
Σας παρακαλωωωωω....................!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:thanks: :thanks: :thanks: :thanks:
-----------------------------------------
ξέχασα να πώ οτι το κειμενο ειναι απο το βιβλιο στα κειμενα λογοτεχνιας στη σελιδα 109
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Marilia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Marilia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 258 μηνύματα.
Αχ ναι και εγώ τις ιδιες απαντησεις ψαχνω...δεν υπαρχει κανεις να βοηθήσει?????? Παιδια???????????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

n@t@!Y

Νεοφερμένος

Η natalia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
εμας μας επεεσε οτι εχεις δει πλλ λαθη ορθογραφικα συντακτικα λεκσιλογικα κ κ κ στα μ.μ.ε και γραφεις ενα αρθρο στο συντακτη μιας εφημεριδας κ τους λες γτ πιστευεις οτι εινε αρνητικο προτυπο τα μ μ ε και να προτεινις τροπους να γινουν καλυτερο προτυπο στην κοινωνια ... οχι οτι τα πηγα κλ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top