Βοήθεια/Απορίες/Ιδέες στην Έκθεση

Hephaestus

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Hephaestus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιερισσός (Χαλκιδική). Έχει γράψει 1,503 μηνύματα.
θελω ενα βοηθημα στην εκθεση που να εχει διαφιρες ασκησεις οπως τροπους αναπτυξης παραγραφου,συλλογισμους κτλ..

δηλαδη,ολα οσα εξεταζονται στις πανελληνιες...τωρα θα παω στο βιβλιοπωλειο...εχετε τιποτα υποψιν σας;

o πειστικος λογος και η σπουδη του λογου εχουν τετοιες ασκησεις μεσα;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.
Εγω χρησιμοποιουσα το "Τετραδιο δημιουργικης γραφης" του Κεδρου. Ειναι πολυ καλο, εχει ολη τη θεωρια, ασκησεις κ στο τελος διαφορα σχεδιαγραμματα εκθεσεχων κ πολλα κειμενα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hephaestus

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Hephaestus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιερισσός (Χαλκιδική). Έχει γράψει 1,503 μηνύματα.
Εγω χρησιμοποιουσα το "Τετραδιο δημιουργικης γραφης" του Κεδρου. Ειναι πολυ καλο, εχει ολη τη θεωρια, ασκησεις κ στο τελος διαφορα σχεδιαγραμματα εκθεσεχων κ πολλα κειμενα.

αχα,ευχαριστω...ποσο περιπου κοστιζει;

οποιεσδηποτε αλλες αποψεις,δεκτες

κανεις αλλος;;;

θελω ενα βοηθημα που να εμπεριεχει τη θεωρια της εκθεσης απο α εως γ λυκειου...

ακουω προτασεις

παιδια ειμαι στο βιβλιοπωλειο,αλλα δεν βρισκω τιποτα....λετε να αραγγειλω καποιο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Hephaestus

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Hephaestus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιερισσός (Χαλκιδική). Έχει γράψει 1,503 μηνύματα.
παιδια...ποια ειναι τα αιτια της πολιτικης απαθειας;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

patriotaki

Νεοφερμένος

Ο patriotaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Καλημερα σας!!
ειμαι καινουριος σε αυτο το σαιτ! :)

Εχω να κανω μια εκθεση με θεμα #"Σε ομιλια σου στο μαθητικο συνεδριο να υποστηριξεις την αποψη οτι η τηλεοραση εχει θετικη οψη, και να προτεινεις τροπους αντιμετοπισης των αρνητικων επιδρασεων τις στην συγχρονη κοινωνοια." (450-500 λεξεις)
Η δομη πρεπει να ειναι ω; εξης

Προλογος / θετικη αναφορα 2-3

κυριο μερος
-3 παραγραφους για αρνητικα
- 3 παραγραφους τροποι αντιμετοπισης

επιλογος

Ποιες ειναι οι συμβουλες σας και ιδεες σας? Τι θα μπορουσα να κανω για να κανω μια καλη εκθεση! Αν μπορειτε απαντηστε οσο πιο γρηγορα γινεται.
Ευχαριστω! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

patriotaki

Νεοφερμένος

Ο patriotaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
καμια απαντηση? που μπορω να απευθυνθω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crash crash

Νεοφερμένος

Η Λαμπρινή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 93 μηνύματα.
Γεια σας! πηγαίνω β λυκείου και η καθηγήτρια της έκθεσης μας έβαλε μια άσκηση..
Όταν η Παλαιά ομιλία θα εκτοπιζόταν μια για πάντα, θα έσπαζε και ο τελευταίος δεσμός με το παρελθόν!
Να σχολιαστεί..

κατάλαβα πως πρόκειται για την αλλοίωση της μητρικής γλώσσας και ότι επηρεάζει τον πολιτισμό παρολ'αυτα δε ξέρω τι ακριβώς να γράψω.. :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,408 μηνύματα.
Γεια σας! πηγαίνω β λυκείου και η καθηγήτρια της έκθεσης μας έβαλε μια άσκηση..
Όταν η Παλαιά ομιλία θα εκτοπιζόταν μια για πάντα, θα έσπαζε και ο τελευταίος δεσμός με το παρελθόν!
Να σχολιαστεί..

κατάλαβα πως πρόκειται για την αλλοίωση της μητρικής γλώσσας και ότι επηρεάζει τον πολιτισμό παρολ'αυτα δε ξέρω τι ακριβώς να γράψω.. :/

Για την αλλοίωση που έχει υποστεί η γλώσσα και την ανάγκη διατήρησής της (γιατί αποτελεί δεσμό με το παρελθόν) :worry:
Κάτι τέτοιο περίπου θα έγραφα. Αν δεν έχω και το κείμενο μπροστά μου, δε μπορώ να καταλάβω με σιγουριά... ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crash crash

Νεοφερμένος

Η Λαμπρινή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 93 μηνύματα.
ειναι απο το κειμενο Λακωνικοτητα και συντομευση λογου του Δημήτρη Χριστόπουλου..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria100000

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ελενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 176 μηνύματα.
γεια σας..ρε παιδια εχω ενα θεμα εκθεσεις το οποιο ειναι.....γιατι δεν απολαμβανουμε τον ελευτερο μας χρονο??εχεις κανεις καμια καλη ιδεα???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Yamcha

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Παυλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 271 μηνύματα.
γεια σας..ρε παιδια εχω ενα θεμα εκθεσεις το οποιο ειναι.....γιατι δεν απολαμβανουμε τον ελευτερο μας χρονο??εχεις κανεις καμια καλη ιδεα???
Γιατί δεν ξερούμε να το αξιοποιήουμε ορθώς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crash crash

Νεοφερμένος

Η Λαμπρινή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 93 μηνύματα.
γεια σας..ρε παιδια εχω ενα θεμα εκθεσεις το οποιο ειναι.....γιατι δεν απολαμβανουμε τον ελευτερο μας χρονο??εχεις κανεις καμια καλη ιδεα???

γιατι δεν τον εκμεταλλευομαστε δημιουργικα και με σωστο τροπο
οταν το ατομο στον ελευθερο χρονο του ασχολειται με το πνευμα του,μελετα βιβλια και ενημερωνεται,διευρυνει τους οριζοντες του,αναπτυσσει την κριτικη του ικανοτητα και αποκτα τη δικη του αποψη.
ετσι,αποκτα παιδεια και ειναι ετοιμος να κανει την αυτοκριτικη του.το πιο σημαντικο ειναι να ασχοληθει με τον ψυχολογικο τομεα,να διασκεδασει δηλαδη, και να παρει μερος τοσο σε ατομικα-πνευματικα παιχνιδια οσο και σε ομαδικα. η σωστη αξιοποιηση του,περιλαμβανει και τον κοινωνικοπολιτικο τομεα οπου μπορει βα συμμετεχει στα κοινα, να ασκει ελεγχο στην ηγεσια, να συναπτει ουσιαστικες διαπροσωπικες σχεσεις, να εντασσεται σε κοινωνικοπολιτικες ομαδες,συλλογους και να συμμετεχει στην τοπικη αυτοδιοικηση ως ενεργο μελος αυτης.το ατομο επισης,μπορει να ασχοληθει και με τον πολιτιστικο τομεα, οπου μεσω αυτης θα ερθει σε επαφη με την τεχνη, τη φυση και τις παραδοσεις,θα συμμετεχει σε καλλιτεχνικες δραστηριοτητες και θα ασχοληθει με τον αθλητισμο.

και με ανακεφαλαιωση αυτων διαπιστωνουμε πως μονο ετσι ο ανθρωπος θα συνειδητοποιησει το ουσιαστικο νοημα της υπαρξης του.

* τρα το εγραψα ,ελπιζω να βοηθησα ..μπορεις να πεις και αλλα βεβαια και επισης μπορει να εχεις διαφορετικη αποψη οποτε κανεις και τις δικες σου παρεμβασεις!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria100000

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ελενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 176 μηνύματα.
ευχαριστω πολυ..αλλεσ γνωμεσ??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
ευχαριστω πολυ..αλλεσ γνωμεσ??
Προσπάθησε να βρείς εσύ κι άλλους λόγους για τους οποίους συμβαίνει αυτό. :) Όταν συνηθίσεις αυτή την διαδικασία, θα απολαμβάνεις να γράφεις εκθέσεις.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria100000

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ελενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 176 μηνύματα.
το θεμα ειναι οτι δεν βρισκω και κατι αλλο....... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
το θεμα ειναι οτι δεν βρισκω και κατι αλλο....... :P
ΕΕΕ τότε γράψε την έκθεσή σου με βάση αυτά που βρήκες και ο καθηγητής σου θα σε συμβουλέψει αναλόγως. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria100000

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ελενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 176 μηνύματα.
ναι απλα εγω θελω να μου πειτε μερικες ιδεες ωστε να τις αναπτιξω μετα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crash crash

Νεοφερμένος

Η Λαμπρινή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 93 μηνύματα.
αμα αναπτυξεις αυτες που σ ειπα θα βγουν αρκετα πιστεψε με..τρωγοντας ερχεται η ορεξη!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
Το σκεπτικό της έκθεσης είναι να αναπτύσσουμε δικές μας ιδέες. Τέλος πάντων, ο καθένας καθορίζει την μοίρα του, κάνε μία αναζήτηση στο διαδίκτυο, σίγουρα θα βρείς έτοιμες ιδέες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria100000

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ελενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 176 μηνύματα.
το εψαξα κιολας και κατι σχετικο δεν βρεικα...οσο περιεργο και αν ακουγεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top