Βοήθεια/Απορίες/Ιδέες στην Έκθεση

Ρορι

Νεοφερμένος

Η Ρορι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
ναι σχετικα με τα μμε

δεν γραφουν πολλα δυστυχως παρολαυτα φχαριστω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.

Ρορι

Νεοφερμένος

Η Ρορι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
ευχαριστω πολυ:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

γιτσα

Νεοφερμένος

Η γιτσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
παιδια εχω ψαξει παντοθ κ δεν μπορω να βρω τα αντιθετα απο αυτες τις λεξεις αν μπορει κανεις...αποκληρος,ξεβρακωτος,εξαθλιωμενος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
I'm not sure.
κληρονόμος
ντυμένος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria....

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής σε Information security. Έχει γράψει 1,970 μηνύματα.
εξαθλιωμενος...δυναμικος!
Μπορεις αν δεν εχει καποια λεξη να γραψεις εδω λογικα https://ischool.e-steki.gr/glossary.php?do=add
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

OoOkoβοldOoO

Πολύ δραστήριο μέλος

Η OoOkoβοldOoO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,519 μηνύματα.
Ξέρει κανείς που μπορώ να βρω τις λύσεις στις ασκήσεις του σχολικού βιβλίου; θέλω να ελέγξω τις ασκήσεις σελ 24-25
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Δες αν τις έχει στο βιβλίο του καθηγητή.
Άλλιώς από βοήθημα ή μας ρωτάς τους ενδοιασμούς σας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

OoOkoβοldOoO

Πολύ δραστήριο μέλος

Η OoOkoβοldOoO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,519 μηνύματα.
μπα δεν πρέπει να τις έχει. Βοήθημα δεν έχω, βλακεία...Θέλει αρκετό γράψιμο για να ρωτήσω τους ενδοιασμούς οπότε πάλι δεν λέει..πάντως ευχαριστώ για την βοήθεια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νικηφορος

Νεοφερμένος

Ο Νικηφορος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Ήταν όλα πολύ χρήσιμα γιατί γράφω μια έκθεση πάνω σε αυτό το θέμα!
Ευχαριστώ πολύ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

vαggiω αplα =D

Νεοφερμένος

Η Ευαγγελία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Θέμα: Είστε διευθυντής προγράμματος σε ένα μεγάλο τηλεοπτικό σταθμό. Δέχεσθε εισηγήσεις για να καταργήσετε μια εκπομπή πολιτιστικού περιεχομένου επειδή δεν εμφανίζει μεγάλα ποσοστά τηλεθέασης. Σε κείμενο 500 λέξεων να παρουσιάσετε τη γραπτή απάντηση που δώσατε στους συνεργάτες σας σχετικά με την απόφασή σας να συνεχιστεί η προβολή της εκπομπής. Να αιτιολογήσετε την επιλογή σας τονίζοντας τα κριτήρια με τα οποία αξιολογείτε τις εκπομπές και να διατυπώσετε την άποψή σας για το τηλεοπτικό περιβάλλον γενικότερα αλλά και για τις ανάγκες του σημερινού ανθρώπου.

Πρέπει να γράψω αυτήν την έκθεση και δεν μου έρχεται τίποτα:/ έψαξα και στο google αλλά και πάλι τίποτα!
μπορείτε να μου δώσετε ιδέες?:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
κριτήρια:
Να προσφέρουν κάτι ποιοτικό στον άνθρωπο

Τηλ περιβάλλον:
Θα έλεγα ότι απαρτίζεται από διάφορα επιμορφωτικά, πολιτισμικά, υπό-κουλτούρικα (στην πλειονότητα) προγράμματα.

Ανάγκες:
Να διευρύνει ορίζοντες
Να γνωρίσει πολιτισμούς
Να κάνει έστω και νοερά ταξίδια, λόγω ρυθμού ζωής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vαggiω αplα =D

Νεοφερμένος

Η Ευαγγελία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 31 μηνύματα.
ευχαριστώ πολύ!με βοήθησες αρκετά:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρουλιτα

Διάσημο μέλος

Η Χαρουλιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,552 μηνύματα.
έχει κανει κανεις την περιληψη του κειμενου στη σελιδα 66 του σχολικου βιβλιου;;;
αν ναι, και με την προυποθεση πως ειναι καλη, ας μου την στειλει καποιος γιατι το κειμενο ειναι τεραστιο και δεν προλαβαινω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

OoOkoβοldOoO

Πολύ δραστήριο μέλος

Η OoOkoβοldOoO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,519 μηνύματα.
παιδιά ξέρει κανείς κανένα καλό βοήθημα έκθεσης ποιυ να έχει και τις απαντήσεις σε ασκήσεις του σχολικού βιβλίου και επιπλέον ασκήσεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iwannak

Νεοφερμένος

Η Ιωαννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 42 μηνύματα.
Γεια σας μας βάλανε μια έκθεση για την τέχνη και το σχολείο και λέει να αναλύσουμε τους πολλαπλούς ρόλους της τέχνης...αν έχει κάποιος καμιά ιδέα γιατί 'έχω στερέψει θα με βοηθούσατε πολύ.. ευχαριστώ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
Χμ... Ρόλοι = Λειτουργίες της τέχνης έτσι;

Μπορείς να αναφέρεις ότι γενικά κάθε μορφή καλλιτεχνικής δημιουργίας είναι έκφραση του ανθρώπου που προσπαθεί να προσδώσει στο νόημα της ζωής μια άλλη αισθητική μορφή.

Επίσης, η τέχνη αναφέρεται έμμεσα ή άμεσα στα μεγάλα ζητήματα του ανθρώπου.Σε υπαρξιακές καταστάσεις...Γενικά, συναισθήματα όπως, φόβος, έρωτας, μοναξιά...

Κάτι τέτοιο έχω προς το παρόν στο μυαλό μου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
παιδιά ξέρει κανείς κανένα καλό βοήθημα έκθεσης ποιυ να έχει και τις απαντήσεις σε ασκήσεις του σχολικού βιβλίου και επιπλέον ασκήσεις
Μην πάρεις τέτοιο βοήθημα. Καλύτερα να πάρεις ένα βιβλίο που να έχει κριτήρια αξιολόγησεις.
Γεια σας μας βάλανε μια έκθεση για την τέχνη και το σχολείο και λέει να αναλύσουμε τους πολλαπλούς ρόλους της τέχνης...αν έχει κάποιος καμιά ιδέα γιατί 'έχω στερέψει θα με βοηθούσατε πολύ.. ευχαριστώ..
HTML:
Ποιος ο ρόλος της τέχνης στη σύγχρονη κοινωνική πραγματικότητα;   
«Η τέχνη είναι ένας καθρέφτης της σκέψης και του προβληματισμού, των αναγκών, των αιτημάτων και των οραμάτων μιας κοινωνίας. Στη σύγχρονη κοινωνική πραγματικότητα στόχος των καλλιτεχνών είναι να κριτικάρουν, να προτείνουν, να σαρκάσουν και να ανυψώσουν τα αισθήματα των ανθρώπων σε δύσκολες εποχές όπως η σημερινή».
HTML:
Ποιος ο ρόλος της τέχνης στη σύγχρονη κοινωνική πραγματικότητα;   
«Είναι σαν όαση στην έρημο! Κάθε μορφή τέχνης λειτουργεί σαν ανασταλτικός παράγοντας στην δυσμενή κοινωνική πραγματικότητα που επικρατεί. Οι νέοι πλέον πρέπει να μάχονται, έτσι ώστε να αντιτίθενται στη παγερή έλλειψη ερεθισμάτων και κατʼ επέκτασιν στη συναισθηματική αποχαύνωση».
Google it κσι θα βρεις. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

green-eye-beauty

Νεοφερμένος

Η green-eye-beauty αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Γεια σας,
συνεχώς όταν γράφω έκθεση δυσκολεύομαι τόσο πολύ να ξεκινήσω τον πρόλογό μου.
Δεν ξέρω πως να αρχίσω, πως να τα συνδέσω και στο τέλος πως να καταλήξω για να βγει ωραίος και να μπορέσει μετά να ακολουθήσει το κυρίος θέμα. Με αποτέλεσμα, όλη αυτή η διαδικασία να μου παίρνει πάρα πολύ χρόνο. Μπορείτε να μου δώσετε κάποια συμβουλή ώστε να μπορώ να γράφω έξυπνους ωραίους και γρήγορους προλόγους??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jjoohhnn

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο jjoohhnn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 264 μηνύματα.
Καταρχήν έχω την αίσθηση πως θα σε ωφελήσει ιδιαίτερα εάν ξεκινάς από κάτι γενικό και σταδιακά, χωρίς να πλατιάζεις, φτάνεις στο θέμα για το οποίο γράφεις. Για παράδειγμα εάν το θέμα σου σχετίζεται με το διάλογο στον πρόλογό σου καλό θα είναι να ξεκινήσεις αναφέροντας πως κάθε κοινωνία λειτουργεί με βάση τις αρχές του εκάστωτε πολιτεύματος. Όσο αφορά τις κοινωνίες που δομούνται έχοντας ως κύριο άξονα τον τρόπο οργάνωσης του δημοκρατικού πολιτεύματος ο διάλογος θα πρέπει να αποτελεί αναπόσπαστο κομμάτι της κοινωνικής εξέλιξης............... και το συνεχίζεις καταλήγοντας στο ζήτημα με το οποίο και θα ασχοληθείς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top