Βοήθεια/Απορίες/Ιδέες στην Έκθεση

papsjunior

Νεοφερμένος

Η Γωγώ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
εγω εγραψα οτι πρεπει να υπαρχει διαφανεια και αξιοκρατια για τα ρουσφετια και για την εκπαιδευση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
πρεπει να υπαρχει διαφανεια και αξιοκρατια για τα ρουσφετια
Αν γίνονταν με διαφάνεια και αξιοκρατία, δεν θα ήταν ρουσφέτια.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fashion Love*.*

Νεοφερμένος

Η Fashion Love*.* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Οk, απλά η πιο fail έκθεση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

trelos01

Νεοφερμένος

Ο trelos01 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
κατι εγραψα αλλα μου φαινεται οτι βγηκα εκτος θεματος...
εγραψα οτι το κυριο προβλημα του κοινοβουλιου ειναι η εξυπερετηση των ατομικων συμφεροντων αντι των εθνικων
μετα εγραψα οτι για να βελτιωθει θα πρεπει να βγουν καινουργιοι ''πραγματικοι'' βουλευτες,το οποιο θα συμβει μονο αν βελτιωθει ο λαος πρωτα
ετσι κατεληξα να γραφω περισσοτερο για τα φαινομενα εκφυλισμου της κοινωνιας παρα για το κοινοβουλιου....

αν το θεμα ηταν ΤΙ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΥΓΧΡΟΝΗ ΚΟΙΝΩΝΙΑ η κατι παρομοιο η εκθεση μου θα ηταν μια χαρα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Asoula

Νεοφερμένος

Η Asoula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 29 μηνύματα.
κατι εγραψα αλλα μου φαινεται οτι βγηκα εκτος θεματος...
εγραψα οτι το κυριο προβλημα του κοινοβουλιου ειναι η εξυπερετηση των ατομικων συμφεροντων αντι των εθνικων
μετα εγραψα οτι για να βελτιωθει θα πρεπει να βγουν καινουργιοι ''πραγματικοι'' βουλευτες,το οποιο θα συμβει μονο αν βελτιωθει ο λαος πρωτα
ετσι κατεληξα να γραφω περισσοτερο για τα φαινομενα εκφυλισμου της κοινωνιας παρα για το κοινοβουλιου....

αν το θεμα ηταν ΤΙ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΥΓΧΡΟΝΗ ΚΟΙΝΩΝΙΑ η κατι παρομοιο η εκθεση μου θα ηταν μια χαρα!!

Δεν νομίζω να βγήκες εκτός θέματος! Άλλωστε ήταν τελείως ελεύθερο, ο καθένας μπορούσε να γράψει την προσωπική του γνώμη. Δεν ζητούσε κάτι συγκεκριμένο εκτός από τους τρόπους βελτίωσης.
:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mortissa

Νεοφερμένος

Η Mortissa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
πραγαματικά τα νευρα μου με αυτη την εκθεση....και οχι τοσο για το εξαιρετικα δυσκολο θεμα, αλλα για το γεγονος οτι η καθηγητρια μας αποφασισε να βαθμολογησει την εκθεση και να την συμπεριλαβει στον βαθμο του τριμηνου!!! τα παιρνεις η οχι μετα???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LittleConqueror

Νεοφερμένος

Ο Στέφανος Βενιαμάκης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Κοιτάξτε παιδιά,όσον αφορά το Ελληνικό Κοινοβούλιο,η Β' Λυκείου (εκεί πάω τώρα:clapup:) υπάρχει ένα μάθημα που ονομάζετε πολιτική και δίκαιο.Εκεί εχει διαφορες πληροφοριες για τις ιδιοτητες του κρατους στην περιπτωση που δεν ξερετε τιποτα για το ελλληνικο κοινοβουλιο,οπως εγω που δεν ηξερα:whistle:,μπορειτε να βοηθηθειτε απο αυτο με σκοπο να σχηματισετε μια γνωμη για αυτο το θεμα

τοσο απλα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

HumaneTouch

Νεοφερμένος

Ο HumaneTouch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 102 μηνύματα.
Παιδιά επέλεξαν την εκθεσή μου για να στείλουν από το σχολείο μου!!
Ξέρετε εν τέλει πόσες θα βραβευτούν ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αμπελοφιλόσοφος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αμπελοφιλόσοφος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 358 μηνύματα.
Εμας δεν μας εχουν πει τιποτα ακομα... :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LittleConqueror

Νεοφερμένος

Ο Στέφανος Βενιαμάκης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
:clapup:μπραβο humantouch:clapup::clapup::clapup::clapup::clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JaneWin

Διάσημο μέλος

Η JaneWin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,240 μηνύματα.

Αμπελοφιλόσοφος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αμπελοφιλόσοφος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 358 μηνύματα.
:hmm: ουτως η αλλως στην εκθεση θα εχω κακο βαθμο... οποτε δεν θα πειραξει να βγαλω το αχτι μου λιγο :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Asoula

Νεοφερμένος

Η Asoula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 29 μηνύματα.
Παιδιά επέλεξαν την εκθεσή μου για να στείλουν από το σχολείο μου!!
Ξέρετε εν τέλει πόσες θα βραβευτούν ;

Μπράβο!!:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pop corn

Πολύ δραστήριο μέλος

Η pop corn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
Το θέμα είναι μεγάλη μπούρδα γιατί είναι εντελώς κατευθυνόμενο. Προϋποθέτει ότι αποδέχεστε στην αστική κοινοβουλευτική δημοκρατία. Γράψτε τουλάχιστον για το πόσο λαμόγια είναι οι βουλευτές...

Γράψτε και για τον Άδωνι Γεωργιάδη...:crazy: :jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Saiyan

Νεοφερμένος

Ο Saiyan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Παιδιά γνωρίζει κανείς τι έπαθλο έχουν οι καλύτερες εκθέσεις πανελληνίως;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

vickaki dot

Νεοφερμένος

Η vickaki dot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Θέμα: «Το Κοινοβούλιο εκλέγεται από τους πολίτες για να εκφράζει τη δημοκρατική τους βούληση, να προασπίζεται και να προωθεί το δημόσιο και εθνικό συμφέρον. Αφού λάβετε υπόψη σας τα παραπάνω, να γράψετε ένα άρθρο στο οποίο θα εκφράζετε τη γνώμη σας για το ελληνικό Κοινοβούλιο και θα προτείνετε τρόπους βελτίωσης του ρόλου του, αν κρίνετε πως αυτό είναι αναγκαίο» (400-500 λέξεις περίπου).

μπορεί κάποιος να προτείνει κάποιες λύσεις??

Και εγώ γράφω αύριο την ίδια Έκθεση! :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
α και τώρα που το θυμήθηκα και εγώ γράφω αυτήν την έκθεση, την παρασκευή μάλλον και το έμαθα μόλις εχτές! Άντε να βρω υλικό τώρα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

OoOkoβοldOoO

Πολύ δραστήριο μέλος

Η OoOkoβοldOoO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,519 μηνύματα.
Οσοι γράψατε εκείνη την έκθεση για τη βουλή σας ανακοίνωσαν ποια έστειλαν από το σχολείο σας στη Βουλή ή όχι; Γιατί σε μας δεν είπαν τίποτα.....εδώ και βδομάδες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alchemia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η alchemia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 189 μηνύματα.
Παιδια καλημέρα! Χρειαζομαι τη βοήθειά σας. Εχω να γραψω έκθεση με θεμα: Η διαλεκτικη σχεση ατομου - κοινωνιας συχνα παραβιαζεται. Πως παρατηρειται η παραβιαση αυτη κ πως μπορει να αντιμετωπιστει;
Και μια δικη μου ερωτηση. Τι ειναι η διαλεκτικη σχεση ατομου κοινωνιας;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

athinoutsi

Νεοφερμένος

Η athinoutsi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Οσοι γράψατε εκείνη την έκθεση για τη βουλή σας ανακοίνωσαν ποια έστειλαν από το σχολείο σας στη Βουλή ή όχι; Γιατί σε μας δεν είπαν τίποτα.....εδώ και βδομάδες!
ναι εμας μας ειπαν σχεδον μια εβδομαδα μετα

εχω να γραψω την εξης εκθεση: "Συμμετεχετε σε μια συζητηση στρογγυλης τραπεζας με θεμα τη θεση της γυναικας στη συγχρονη Ελλαδα και καλειστε να υποδειξετε τροπους ωστε η Ελληνιδα να αποκτησει αυθυπαρκτη προσωπικοτητα" και προβληματιζομαι για το επικοινωνιακο πλαισιο. Τι να γραψω; Ομιλια; εισηγηση; απλως δοκιμιο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top