Αρχ. Γραμματεία - Βοήθεια/Απορίες/Ερωτήσεις στην Ελένη

arkouditsa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η arkouditsa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 144 μηνύματα.
Πατας πανω στο link.

Σε παει σε μια σελιδα.Εκει,πατας το free user κουτακι.

Περιμενεις μερικα seconds,μεχρι να σου εμφανισει ενα μπλε κουμπι που λεει download.Το πατας και κατεβαινει.

Επισης,αυτο το λινκ θα επρεπε να ειχε διαγραφτει,γτ ο χρηστης που το εδωσε δεν εχει τα πνευματικα δικαιωματα του συγγραφεα.


Ποιο είναι το λινκκ γιατί δε το βλέπω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

arkouditsa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η arkouditsa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 144 μηνύματα.
Ρε άνθρωπε, πες σε πια σελίδα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
Ποιο είναι το link γιατί δεν το βλέπω

Αν δεν το βλεπεις...να πας σε οφθαλμιατρο!

Μην με δουλευεις...

Το λινκ αφαιρεθηκε γτ δεν ειχε τα πνευματικα δικαιωματα του εκδοτη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Daskalenko7

Δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 655 μηνύματα.
Δείτε αυτό: https://users.kar.sch.gr/mstamati/eyripideselenicgym/EuripidesEleni1.htm
και αν δείτε πάνω πάνω έχει και βελάκια για τα επόμενα τεστ....πχ: https://users.kar.sch.gr/mstamati/eyripideselenicgym/EuripidesEleni2.htm και ούτω καθεξής.....


:):no1::no1::no1::no1:;););););)

Πείτε τη γνώμη σας!
εισαι φοβερηηηηηηηηηηηη...thxxxxxxx:no1::no1::no1::no1::no1::no1::no1::jumpy::jumpy::jumpy::jumpy::jumpy::jumpy::jumpy::jumpy:;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΣΟΦΙΑ-ΦΑΙΗ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Σοφια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Λεχαινά (Ηλεία). Έχει γράψει 171 μηνύματα.
μηπως μπορειτε να μου πειτε ποιο τραγουδι θα μπορουσε να συνοδευει την ελευση του χορου στους στιχους 576-587 στο β επεισοδιο?:Dειναι επειγον!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Green 13

Δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Χαλκίδα (Εύβοια). Έχει γράψει 565 μηνύματα.
μηπως μπορειτε να μου πειτε ποιο τραγουδι θα μπορουσε να συνοδευει την ελευση του χορου στους στιχους 576-587 στο β επεισοδιο?:Dειναι επειγον!!!!!!!!!


[ame]https://www.youtube.com/watch?v=1R38TXADCHU[/ame]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
Για πες μου με λιγα λογια τι λεει εκεινο το κομματι και θα σου βρω κομματι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΣΟΦΙΑ-ΦΑΙΗ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Σοφια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Λεχαινά (Ηλεία). Έχει γράψει 171 μηνύματα.
η ελενη εμαθε οτι ο μενελαος ζει ,απο τη θεονοη και επιστρεφει γεματη χαρα
-----------------------------------------
πως μπαινεις σε αυτο το πραγμα που μοιαζει με msn.μπερδευτηκα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
Μπορεις να βαλεις εδω το theme απο την ταινια Le Fabuleux Destin d' Amelie Poulain.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Green 13

Δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Χαλκίδα (Εύβοια). Έχει γράψει 565 μηνύματα.
Aυτος που περιμενω δε θα ρθει απο τ' αστερια
και θαν τα δυο του χερια γεματα χωματα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X-FILER

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,969 μηνύματα.
"Φωνεες,ακουω φωνεεες" :lol:

να μην την ακουω την ελενη,περσυ η φιλολογος συνεχεια να την κανω με εβαζε.εφιαλτης :scared:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Green 13

Δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Χαλκίδα (Εύβοια). Έχει γράψει 565 μηνύματα.
Ακρως βοηθητικα απεδειχθησαν:bye: (19)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitris15

Νεοφερμένος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Παιδιά θέλω να μου δώσετε μια γεύση στο τι πρέπει να γραψω ως απαντηση στις ερωτησεις κατανοησεις στην σελιδα 60 του σχολικου βιβλιου.. οποιος μπορει.. θα του ημουν υποχρεος. :thanks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lacta144

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μαρία-Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,098 μηνύματα.
κ εμείς τώρα τ κάνουμε αυτά.το μόνο π ξέρω είναι ότι ο αγγελιαφόρος είναι γέροντας κ τα συναισθήματά του φιλικά προς το Μενέλαο αφού γνωρίζονται χρόνια κ ο αγγελιαφόρος είχε βρεθεί στο γάμο του. ελπίζω να σε βοήθησα:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lefteris94

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Lefteris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 269 μηνύματα.
Με αφετηρία την όλη παρουσία του Μενέλαου στο Α΄ Επεισόδιο, ποίες σκέψεις θα μπορούσατε να κάνετε για την ζωή του ανθρώπου γενικότερα ? Επιχειρήστε να εκφράσετε τους προβληματισμούς σας , μέσα από δύο δικά σας αποφθέγματα , που θα μπορούσε να τα είχε πει και ο Μενέλαος!!

παιδιά θα είμουν ευχαριστημένος εάν ξέρατε!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

melinaaa

Νεοφερμένος

Η Μελίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Στο πρώτο επισόδειο ήταν εκεί που η Ελένη μιλά για το Μενέλαο και πρέπει από εκεί να κρίνετε ή έιναι εκεί που η Ελένη συναντά το Μενέλαο χωρίς να ξέρει ακόμη ότι είναι αυτός?... Πέταξα το βιβλίο μου αλλά έχω ακόμη τις σημειώσεις στα τετράδια μου... Πες μου για να μπορέσω να σε βοηθίσω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lefteris94

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Lefteris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 269 μηνύματα.
ναι εκεί ήταν όπου δεν έγινε η αναγνώρισή ....
Κανείς δεν ξέρει ρε παιδιά????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Λοιπόν.

Ο Ευριπίδης θέλει να κάνει τους ακροατές του να προβληματιστούν γιαυτό που λέμε μοίρα και κατα πόσο όλα μπορούν ν' αλλάξουν μέσα σε μια μόνο στιγμή. Η ζωή του ανθρώπου είναι τόσο ασταθής που δεν γνωρίζουμε τι μπορεί να συμβεί την επόμενη μέρα. Από την μια στιγμή στην άλλη μπορεί όλα όσα πασχίζουμε να φτιάξουμε να διαλυθούν. Δύο αποφθέγματα που ταιριάζουν απόλυτα στην κατάσταση του Μενελάου είναι τα εξής:

Ι. Δρυός πεσούσης πάς ανήρ ξυλεύεται (Μένανδρος)
μτφρ. Όταν πέσει η βελανιδιά όλοι τρέχουν να κόψουν ξύλα <=>
όταν ένας ισχυρός χάσει την δύναμή του, δυστυχήσει, όλοι τον εκμεταλεύονται.

ΙΙ. Μηδένα πρό του τέλους μακάριζε (Σόλωνας)
μτφρ. Κανέναν μην καλοτυχίζεις, πριν δεις πως θα καταλήξει.

ΙΙΙ. Τα πάντα ρει (Ηράκλειτος)
μτφρ. Τα πάντα μεταβάλλονται, τίποτα δεν μένει σταθερό και αναλλίωτο.


Διαλέγεις και παίρνεις.

ναι εκεί ήταν όπου δεν έγινε η αναγνώρισή ....
Κανείς δεν ξέρει ρε παιδιά????

(άντρα θέλω, τώρα τονε θέλω..)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lefteris94

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Lefteris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 269 μηνύματα.
Σας ευχαριστώ πάρα πολύ ρε παιδιά για τις απαντήσεις σας , να είστε καλά , πάω να την γράψω αμέσως!!!:up:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αντώνης

Δραστήριο μέλος

Ο Αντώνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
Στην σελίδα 53, στην πρώτη άσκηση, η τρίτη κουκίδα είναι μια πολύ καλή ερώτηση, την οποία η καθηγήτρια να αναπτύξουμε λεπτομερώς.
(Η ερώτηση λέει -για όσους δεν κατάλαβαν- : <<Πιστέυεις ότι συναντάμε ανάλογες συμπεριφορές ... την αλήθεια;>> )

Εγώ σκέφτηκα τους ανθρώπους που είναι προσκολλημένοι στην θρησκεία και δε δέχονται την επιστημονική/ορθολογιστική αλήθεια.

Κάθε βοήθεια εκτιμητέα.

Ευχαριστώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top