Βλέπετε "Ειδήσεις" ;

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
:) Υποτίθεται ότι πρέπει να ενημερωνόμαστε για το τι γίνεται στην Ελλάδα και τον κόσμο. Βλέπω όμως ότι πολλοί συμμαθητές μου δεν βλέπουν ποτέ ειδήσεις ή βλέπουν μόνον αθλητικά και κοτσομπολίστικα.
:hmm: Πιστεύετε ότι είναι καλό να μαθαίνουμε τι γίνεται γύρω μας? Εσείς βλέπετε ειδήσεις? Πιστεύεται ότι οι ειδήσεις μας ενημερώνουν πραγματικά? Σε ποια κανάλια βλέπετε συνήθως?
:P Να απαντήσω για μένα: Ναι, το να μαθαίνουμε τι γίνεται στον κόσμο πάντα καλό είναι. Βλέπω αρκετά τακτικά ειδήσεις, σχεδόν κάθε μέρα (ή στην TV ή στο ίντερνετ). Σίγουρα η ενημέρωση από τις ειδήσεις ή δεν είναι πάντα σωστή ή μας βάζουν ότι θέλουν να μας περάσουν, αλλά εμείς πρέπει να μη δεχόμαστε τα πάντα αλλά να κάνουμε επιλογή. Βλέπω ειδήσεις στα κρατικά κανάλια. Αυτό γιατί έίναι πιο σοβαρές και έχουν πολύ περισσότερα εξωτερικά. Επίσης δεν έχουν τις σαχλαμάρες και τα κοτσομπολιά των ιδιωτικών (για παράδειγμα απεχθάνομαι τις ειδήσεις του σταρ).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρά.

Διάσημο μέλος

Η Χαρά. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,981 μηνύματα.
Συμφωωω μ'αυτο που λες.Εγω προσωπικα,επειδη ειναι καθιερωμενο να βλεπουμε ολη η οικογενεια τις ειδησεις των 3.00 της net βλεπω αρκετες φορες.Κι αν δεν πολυξερω τι γινεται ,λογω μειωμενου ελευθερου χρονου ρωταω συνηθως την μαμα μου να μου πει γιατι ασχολειται κι ενδιαφερομαι να μαθω.Οσον αφορα το star,ειδησεις ειναι αυτες;Αλλα πλεον βαριεμαι και μιση ωρα να κατσω να δω σοβαρες ειδησεις οπως και πολλοι αλλοι γιατι καθε μερα ολοι μερα θα λενε ή για την οικονομικη κριση ή για τα μετρα ή κατι τετοιο.Δεν λενε να βαλουν κανα αλλο θεμα,ισως επιτευγματα σε διαφορους κλαδους της επιστημης και αλλα τετοια ωραια.Ενταξει δε λεω τα κρατικα βαζουν αρκετες φορες ,αλλα δεν το θεωρω επαρκες.Για ειδησεις ειναι ωραιο και το troktiko βεβαια.Το κακο ειναι οτι δεν μπορεις να ξερεις ποιος σου λεει ψεματα και ποιος αληθεια και προσωπικα μου τη δινει.Σε πολλες περιπτωσεις τα blogs ειναι καλυτερα και απο τα τηλεοπτικα καναλια στην παροχη ειδησεων.Παλι καλα που υπαρχει και το internet να λεμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lita Athens

Δραστήριο μέλος

Η Lita Athens αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 541 μηνύματα.
Προσωπικώς, ενημερώνομαι για τις ειδήσεις ή από εφημερίδες ή από την τηλεόραση ή από το internet. Ωστόσο, προσπαθώ να επικεντρώνομαι στην είδηση καθ'εαυτή και όχι στα σχόλια γύρω από αυτή, γιατί αυτά είναι καθαρά υποκειμενικά. Βέβαια, επειδή δεν έχω πάντα χρόνο, μπορεί και για λίγο καιρό να αμελήσω να δω ειδήσεις. Αθλητικά δεν βλέπω, γιατί δεν με ενδιαφέρουν ιδιαιτέρως. Οσο για τις κουτσομπολίστικες εκπομπές, ούτε αυτές τις βλέπω γιατί συνήθως λείπω από το σπίτι την ώρα που προβάλλονται (μεσημέρι).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρά.

Διάσημο μέλος

Η Χαρά. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,981 μηνύματα.
Οι κοτσομπολιστικες κατανταν βαρετες.Αντε να σου πει καποιος ο ταδε γεννησε και λιγα περιληπτικα ,αλλα οχι να καθομαι επι μια βδομαδα που αναλυουν το βραχιολι της ταδε διασημης.Ελεος.Χωρια που αν ειναι να δεις κουτσομπολιστικα τα ελληνικα ουτε καν αξιζουν.Τελειως διεστραμμενα.Οχι πως στο εξωτερικο δεν εχει τετοια,αλλα ειναι πολυ καλυτερα.Εμενα προσωπικα μου τη δινει που περιπου επι μια βδομαδα ή και μηνα επικρατει ενα θεμα για το οποιο μιλανε ολα τα καναλια (που ειναι υπερβολκικα κουραστικο)και μετα αλλαζουν για να κανουν το ιδιο.Τη μια ηταν ο χωρισμος της Μενεγακη και μετα μπαμ η Τζουλεια.Και μενα τι με νοιαζουν ολα αυτα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ioanna1993

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ποιο άλλο; αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 312 μηνύματα.
Εγώ βλέπω σπάνια ειδήσεις λόγω έλλειψης χρόνου αλλά όποτε έχω βλέπω στα κρατικά κανάλια ή μπαίνω στο google.Σχεδόν πάντα προτιμώ το ίντερνετ γιατί μπορώ να έχω περισσότερες απόψεις και όποια ώρα της μέρας θέλω. Συν του ότι μπορώ να μάθω πολλά περισσότερα για την τεχνολογία και την επιστήμη απ' ότι στην τηλεόραση. Για τα ιδιωτικά κανάλια ας μη μιλήσω!Το star έχει τουλάχιστον μισή ώρα ''θέματα Τζούλιας'' και τα υπόλοιπα έχουν μόνιμα παράθυρα (βλέπε mega) ή ασχολούνται υπερβολικά με τα μέτρα και την κρίση. Ο alpha μπορώ να πω πως έχει βελτιωθεί κάπως...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρά.

Διάσημο μέλος

Η Χαρά. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,981 μηνύματα.
Οντως.Χωρια που ολοι πανε και κανουν διαγωνισμο ποιος θα φωναξει περισσοτερο.Αυτο με τον Alpha δεν το ηξερα.Παντως καμια φορα μαθαινω και για την επικαιροτητα ,με καπως αστειο τροπο,μεσω Λαζοπουλου ,οποτε αν δω κατι καινουριο ρωταω κανεναν για λεπτομερειες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

--->ev<---

Νεοφερμένος

Η --->ev<--- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 8 μηνύματα.
δεν θα 'λεγα ότι βλέπω συχνά ειδήσεις...(λίγος ελεύθερος χρόνος και επιπλέον οι ειδήσεις έχουν καταντήσει βαρετές)...προτιμώ πάντως να ενημερώνομαι μέσω ίντερνετ(π.χ.τροκτικό κ.α.):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Για ειδήσεις στο ίντερνετ:
Πηγές ενημέρωσης από το ίντερνετ ειναι οι σελίδες εφημερίδων ή άλλων επίσημων οργανισμών (πχ. in.gr). Το google κάνει επιλογή από τέτοιες πηγές.
Πιστεύω ότι τα διάφορα blogs είναι οι πιο αναξιόπιστες πηγές που υπάρχουν, γιατί εκεί ο καθένας εντελώς ανεύθυνα μπορεί να γράψει ότι του καπνίσει και χωρίς να φοβάται ότι θα τον ελέγξει κανένας. Δεν είναι λίγες οι περιπτώσεις σε όλο τον κόσμο που κάποια blogs έγραψαν χοντρά ψέματα. Ειδικά το "troktiko" που γράφηκε πιο πάνω έχει πολλές φορές κατηγορηθεί για ψεύτικες ή παραμορφωμένες ειδήσεις. (Δεν είμαι σίγουρος αλλά νομίζω ότι υπάρχουν και μηνύσεις).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
δεν το προγραμματιζω κιολας αλλα 2-3 φορες την βδομαδα κατι ψιλο θα δω...οχι ολο το δελτιο βεβαια...αλλα περισσοτερο απο το ιντερνετ (και παγκοσμιες ειδησεις)...νταξει τωρα...βασικα δεν θελω να αναφερω καναλια αλλα στην ΤV σε μερικα (εως ενα) δελτια/ο ειδησεων προβαλλουν μονο ασημαντα θεματα (κουτσομπολια εννοω!ναι!) και στα υπολοιπα κανονικες ειδησεις (σχεδον)....βασικα τι ειδησεις?τι νεα? τα ιδια και τα ιδια...σαμπως εχουμε και καμια εξελιξη? ναι εχουμε συνεχεια προς το χειροτερο...αυτααα! ΠΦΦΠΦΦΦ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lenbias

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο lenbias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 155 μηνύματα.
Εγώ βλέπω όλα τα δελτία από λίγο και στο ίντερνετ διαβάζω γενικότερα ειδήσεις.Τα μόνα που απεχθάνομαι είναι οι ειδήσεις του (που)Σταρ και τα πρετεντεροειδή(πρετεντέρης).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

--->ev<---

Νεοφερμένος

Η --->ev<--- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Για ειδήσεις στο ίντερνετ:
Πηγές ενημέρωσης από το ίντερνετ ειναι οι σελίδες εφημερίδων ή άλλων επίσημων οργανισμών (πχ. in.gr). Το google κάνει επιλογή από τέτοιες πηγές.
Πιστεύω ότι τα διάφορα blogs είναι οι πιο αναξιόπιστες πηγές που υπάρχουν, γιατί εκεί ο καθένας εντελώς ανεύθυνα μπορεί να γράψει ότι του καπνίσει και χωρίς να φοβάται ότι θα τον ελέγξει κανένας. Δεν είναι λίγες οι περιπτώσεις σε όλο τον κόσμο που κάποια blogs έγραψαν χοντρά ψέματα. Ειδικά το "troktiko" που γράφηκε πιο πάνω έχει πολλές φορές κατηγορηθεί για ψεύτικες ή παραμορφωμένες ειδήσεις. (Δεν είμαι σίγουρος αλλά νομίζω ότι υπάρχουν και μηνύσεις).




Φίλε μου Dia,φυσικά,εγώ δεν είπα ότι τα blogs και γενικότερα οι ειδήσεις μέσω ιντερνετ είναι πάντοτε έμπιστες...απλώς υποστήριξα πως αυτός ο τρόπος ενημέρωσης μου αρέσει περισσότερο διότι τα δελτία ειδήσεων προβάλλουν συνέχεια τα ίδια και τα ίδια,κάτι που καταντάει κουραστικό...(άλλωστε ακόμα και τα δελτία ειδήσεων προβάλλουν παραπλανητικές και πολλές φορές μη επεξεργασμένες πληροφορίες:/:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
Οι ειδησεις στην τηλεοραση κανουν καλο στην κοινωνια, διαμορφωνουν τις αποψεις των ανθρωπων οπως θελουν, κι ετσι ξερουν οι πολιτικοι και οι οικονομολογοι ΠΩΣ θα σκεφτει το 95% της Ελλαδας. Νομιζεις οτι στην τυχη ΟΛΑ τα καναλια λενε τις ιδιες ειδησεις; Σε εφημεριδα τουλαχιστων, αλλαζει λιγακι η ενημερωση γιατι οι αποψεις αυτων που γραφουν τα αρθρα ειναι ποικιλες. Τεσπα, ειδησεις στην τηλεωραση ειναι η ωρα για τα ρομποτακια να κανουν σινκ με τον 'κοσμο' και να διαμορφωθουν. Στο κατω κατω δεν χρειαζονται, πας στο ιν.γρ και διαβαζεις τις επικεφαλιδες, και αμα εχει τπτ συμαντικο το πατας, τα αλλα ειναι αχρηστα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

--->ev<---

Νεοφερμένος

Η --->ev<--- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Οι ειδησεις στην τηλεοραση κανουν καλο στην κοινωνια, διαμορφωνουν τις αποψεις των ανθρωπων οπως θελουν, κι ετσι ξερουν οι πολιτικοι και οι οικονομολογοι ΠΩΣ θα σκεφτει το 95% της Ελλαδας. Νομιζεις οτι στην τυχη ΟΛΑ τα καναλια λενε τις ιδιες ειδησεις; Σε εφημεριδα τουλαχιστων, αλλαζει λιγακι η ενημερωση γιατι οι αποψεις αυτων που γραφουν τα αρθρα ειναι ποικιλες. Τεσπα, ειδησεις στην τηλεωραση ειναι η ωρα για τα ρομποτακια να κανουν σινκ με τον 'κοσμο' και να διαμορφωθουν. Στο κατω κατω δεν χρειαζονται, πας στο ιν.γρ και διαβαζεις τις επικεφαλιδες, και αμα εχει τπτ συμαντικο το πατας, τα αλλα ειναι αχρηστα



Συμφωνώ απόλυτα με τις απόψεις σου και έχω να προσθέσω πως τα δελτία ειδήσεων επαναλαμβάνουν συνεχώς τα ίδια και τα ίδια με σκοπό να μας κάνουν κάτι σαν ''πλύση εγκεφάλου'' και να διαμορφώσουν τις δικές μας απόψεις,τρόπο σκέψης...ακόμα και συνήθειες.:mad::worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
...τα δελτία ειδήσεων επαναλαμβάνουν συνεχώς τα ίδια και τα ίδια με σκοπό να μας κάνουν κάτι σαν ''πλύση εγκεφάλου'' και να διαμορφώσουν τις δικές μας απόψεις,τρόπο σκέψης...ακόμα και συνήθειες.
Πιστεύω ότι θα συμφωνήσεις πως αυτό δεν σημαίνει ότι δεν θα βλέπουμε ειδήσεις και θα ζούμε στον κόσμο μας, αλλά θα βλέπουμε κριτικά και θα διαλέγουμε τι θα πιστευουμε και τι όχι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

--->ev<---

Νεοφερμένος

Η --->ev<--- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Πιστεύω ότι θα συμφωνήσεις πως αυτό δεν σημαίνει ότι δεν θα βλέπουμε ειδήσεις και θα ζούμε στον κόσμο μας, αλλά θα βλέπουμε κριτικά και θα διαλέγουμε τι θα πιστευουμε και τι όχι.



αχα,ακριβώς!φυσικά και θα βλέπουμε...αλλά...με μέτρο και κριτική σκέψη.;)
Άσχετο--->ωραία εικόνα...google εικόνες και αναζήτηση ''εγκέφαλος'' να υποθέσω?χαχα...χαίρομαι πάντως που συμφωνούμε!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SONIA14

Νεοφερμένος

Η ΣΟΝΙΑ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 57 μηνύματα.
Θεωρώ ότι θα πρέπει να παρακολουθούμε τα γεγονότα της χώρας μας αλλά όχι σε καθημερινή βάση διότι ή θα αυτοκτονήσουμε ή θα πάθουμε κατάθλιψη. Επίσης οι ειδήσεις είναι ανιαρές επειδή οι μισές είναι κατευθυνόμενες από το κράτος, παρουσιάζουν τις ειδήσεις όπως θέλει το κράτος και υπάρχει αρκετός κίτρινος τύπος.Οπότε καλύτερα να δεις κάποια εκπομπή που δεν είναι και τόσο κατευθυνόμενη και να βγάλεις μόνος σου τα συμπεράσματα παρά να σου παρουσιάζουν ειδήσεις με μισή αλήθεια μέσα!!!!!!Οι δημοσιογράφοι στο ίντερνετ είναι πιο απελευθερωμένοι και όχι κατευθυνόμενοι , οπότε καλύτερα να μαθαίνουμε ειδήσεις μέσω ίντερνετ!!!!!:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Οι δημοσιογράφοι στο ίντερνετ είναι πιο απελευθερωμένοι και όχι κατευθυνόμενοι , οπότε καλύτερα να μαθαίνουμε ειδήσεις μέσω ίντερνετ!!!!
Μην είσαι και τόσο σίγουρη!! και ποιοι είναι οι δημοσιογράφοι του ίντερνετ? Εσύ κι εγώ πες ανοίγουμε ένα blog και γράφουμε ότι μας κατέβει. Γίναμε δημοσιογράφοι? Και αυτό το ότι δεν είναι κατευθυνόμενοι αυτοί του ίντερνετ πώς βγαίνει? Μπορεί κάποιο blog άνετα να είναι στημένο από κάποιο κόμμα, κυβέρνηση, οργάνωση, επιχείρηση, θρησκευτική αίρεση, μυστική υπηρεσία κλπ. Μπορούμε να το ξέρουμε? Πιστεύω ότι τους τελευταίους που πρέπει να εμπιστευόμαστε είναι οι ψευτοδημοσιογράφοι του ίντερνετ. Πιο πολύ εμπιστοσύνη πρέπει να έχουμε στους επαγγελματίες δημοσιογράφους επίσημων καναλιών και εφημερίδων γιατί από αυτούς τουλάχιστον ξέρουμε από τι να φυλαχθούμε και είναι πιο εύκολο να είμαστε προσεκτικοί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SONIA14

Νεοφερμένος

Η ΣΟΝΙΑ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 57 μηνύματα.
Πιστεύω ότι τους τελευταίους που πρέπει να εμπιστευόμαστε είναι οι ψευτοδημοσιογράφοι του ίντερνετ. Πιο πολύ εμπιστοσύνη πρέπει να έχουμε στους επαγγελματίες δημοσιογράφους επίσημων καναλιών και εφημερίδων γιατί από αυτούς τουλάχιστον ξέρουμε από τι να φυλαχθούμε και είναι πιο εύκολο να είμαστε προσεκτικοί.
Δεν είπα να διαβάσεις τις ειδήσεις ενός άγνωστου μπλοκ που ο δημοσιογράφος είναι ανώνυμος και έτσι δεν φέρει καμία ευθύνη, για παράδειγμα μπορείς να μπεις στο protagon.gr του Σ. Θεοδωράκη ή στο troktiko. Κατά τη γνώμη μου εκεί οι δημοσιογράφοι είναι πιο απελευθερωμένοι. Πριν έκανα λάθος και είπα οτι <<οι δημοσιογράγοι του ίντερνετ δεν είναι κατευθυνόμενοι>>, το διορθώνω και λέω οτι υπάρχουν λιγότεροι κατευθυνόμενοι!Πάντα πρέπει να φιλτράρουμε αυτά που ακούμε !!!Δυστυχώς αυτοί οι <<επαγγελματίες >>θα μας κάψουν διότι επειδή ακριβώς είναι επαγγελματίες ξεχνούν πως αυτό που κάνουν είναι λειτούργημα και πολλές φορές λένε κάποια πράγματα που δεν θα έπρεπε να λένε, να είναι πιο ουδέτεροι!!!

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
[Δεν είπα να διαβάσεις τις ειδήσεις ενός άγνωστου μπλοκ που ο δημοσιογράφος είναι ανώνυμος και έτσι δεν φέρει καμία ευθύνη, για παράδειγμα μπορείς να μπεις στο protagon.gr του Σ. Θεοδωράκη ή στο troktiko. Κατά τη γνώμη μου εκεί οι δημοσιογράφοι είναι πιο απελευθερωμένοι.
Ειδικά το troktiko που λες είναι αποδεδειγμένο ότι όχι μόνον δεν είναι απελευθερωμένο αλλά είναι πλήρως κατευθυνόμενο και έχει πολλές φορές βάλει ειδήσεις ανύπαρκτες, ψευτικες, κατασκευασμένες, παραμορφωμένες κλπ. που και ο πιο ανήθικος επαγγελματίας δημοσιογράφος δεν θα τολμούσε. (Ψάξε στο google και θα μάθεις πολλά για το troktiko). Πού είναι λοιπόν το φιλτράρισμα που λες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SONIA14

Νεοφερμένος

Η ΣΟΝΙΑ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 57 μηνύματα.
Εντάξει δεν θα σταθώ στο troktiko θα δω μετά αυτά αν ισχύουν αυτά που ανέφερες. Και όσον αφορά τους <<επαγγελματίες >> δημοσιογράφους που νοιάζονται για εμάς, θα σου δώσω απλά παραδείγματα :Μ. Ζαχαρέα- Καμπουράκης, είδαν το περίφημο dvd με το Ζαχόπουλο αλλα το αρνήθηκαν και απέκρυψαν πολλά στοιχεία από την υπόθεση. Θέμος Αναστασιάδης κάνει σατυρική εκπομπή αλλά είναι δημοσιογράφος και μάλιστα πολλά χρόνια στο χώρο, έδωσε το dvd στον Καραμανλή και πήρε 5 ek. ευρώ!!! Έχει την εφημερίδα θέμα που θεωρείται μία αξιόπιστη εφημερίδα!!!!! Όλοι αυτοί βρίσκονται ακόμη στην τηλεόραση και δεν έχουν δώσει καμία εξήγηση. Κανείς δεν είναι άγιος αλλά δεν μπορώ να ακούω για αξιόπιστες ειδήσεις!!!!! Μερικές μπορεί να είναι αλλά όσες αφορουν τα πολιτικά,οι δημοσιογράφοι ξέρουν αλλά δεν μιλάνε!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top