Βιοχημείας και Βιοτεχνολογίας Λάρισας

catherine1994

Πολύ δραστήριο μέλος

Η catherine1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,211 μηνύματα.

Alejandro Papas

Περιβόητο μέλος

Ο Alive in Illusion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 4,300 μηνύματα.
γιαννη αυτο το σεναριο ακουγεται χρονια τωρα:)

αλλα απλα φημες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
μακαρι γιατι αρχισα να γουσταρω λαρισα :) και ασε που θελω να ξεκινησω μαθηματα :P να γνωρισω ατομα να να να :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dr.forever

Νεοφερμένος

Ο Dr.forever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
καλησπερα
υπαρχει κανενας που ξερει καλα βιοχημεια επειδη αντιμετωπιζω μεγαλο προβλημα. ειμαι φοιτητης ιατρικης και ψαχνω καποιον φοιτητη η αποφοιτο βιολογιας η βιοχημειας για να μου κανει μαθηματα με αμοιβη φυσικα.
τα βιβλια ειναι βιοχημεια του stryer 5η εκδοση
απαντηστε στο μαιλ Dr.forever10@yahoo.gr
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Δεν βλέπω καθόλου κίνηση στο thread...κανείς δεν ενδιαφέρεται για τη σχολή παιδιά?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

WoodyWoodperker

Νεοφερμένος

Ο WoodyWoodperker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Σάμος (Σάμος). Έχει γράψει 100 μηνύματα.
Παιδες εχω λατρεψει το προγραμμα σπουδων του συγκεκριμενου τμηματος.Με ενδιαφερει απιστευτα αυτος ο κλαδος.Πρωτη επιλογη σιγουρα για φετος.!

John πες μου τιποτα για την σχολη,πως την βλεπεις?Η Λαρισα σαν πολη λεει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alejandro Papas

Περιβόητο μέλος

Ο Alive in Illusion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 4,300 μηνύματα.
Παιδες εχω λατρεψει το προγραμμα σπουδων του συγκεκριμενου τμηματος.Με ενδιαφερει απιστευτα αυτος ο κλαδος.Πρωτη επιλογη σιγουρα για φετος.!

John πες μου τιποτα για την σχολη,πως την βλεπεις?Η Λαρισα σαν πολη λεει?

ελα ρε αρρωστια να μεγαλωσει η παροικια :D

λοιπον (ο ακυρος σχετικα) γενικα ειναι πολυ καλη σχολη και το προγραμμα πολυ καλο αν και απαιτητικο!

οσο για την λαρισα ενα εχω να σου πω : στην αρχη δεν ηθελα καν να την δω αλλα στην πορεια την λατρεψα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evi07larissa

Πολύ δραστήριο μέλος

Η evi07larissa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 841 μηνύματα.
Μια χαρά πόλη είναι η Λάρισα.... Θα σου αρέσει, έχει γενικά πολλά μέρη διασκέδασης για κάθε γούστο. Έχει και πολλούς φοιτητές κυρίως από τα τει. Το τμήμα Βιοχημείας είναι μέσα στην πόλη και είναι καλό αυτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

WoodyWoodperker

Νεοφερμένος

Ο WoodyWoodperker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Σάμος (Σάμος). Έχει γράψει 100 μηνύματα.
ελα ρε αρρωστια να μεγαλωσει η παροικια :D

λοιπον (ο ακυρος σχετικα) γενικα ειναι πολυ καλη σχολη και το προγραμμα πολυ καλο αν και απαιτητικο!

οσο για την λαρισα ενα εχω να σου πω : στην αρχη δεν ηθελα καν να την δω αλλα στην πορεια την λατρεψα :)


Αντε αντε,δεν βαστιεμαι!!!Ελπιζω να πανε ολα καλα και να περασω.Πραγματικα ξετρελαθηκα απο το προγραμμα σπουδων.Ειναι αληθεια οτι μπορεις να δουλεψεις και σε φαρμακευτικες εταιριες?2 μαθηματα εμειναν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alejandro Papas

Περιβόητο μέλος

Ο Alive in Illusion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 4,300 μηνύματα.
Αντε αντε,δεν βαστιεμαι!!!Ελπιζω να πανε ολα καλα και να περασω.Πραγματικα ξετρελαθηκα απο το προγραμμα σπουδων.Ειναι αληθεια οτι μπορεις να δουλεψεις και σε φαρμακευτικες εταιριες?2 μαθηματα εμειναν

ισχυει ναι! αντε σε περιμενουμε :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Αχχ και βαχ :'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Άντε λοιπόν σε περιμένουμε :D
Οντως το πρόγραμμα σπουδών είναι πολύ ενδιαφέρον και ισχύει και αυτό για φαρμακευτικές εταιρίες!
όσο για την πόλη, ναι έχει πολλές διεξόδους κ.λ.π .. εμένα το μόνο που με έχει χαλάσει είναι οτι υπάρχουν μονο 2 ΑΕΙ και αυτά μακριά το ένα από το άλλο, τα ΤΕΙ βρίσκονται σε ξεχωριστό μέρος εντελώς:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

WoodyWoodperker

Νεοφερμένος

Ο WoodyWoodperker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Σάμος (Σάμος). Έχει γράψει 100 μηνύματα.
Συνεπως τι προτεινετε,να δηλωσω πρωτα Βιολογικο ή Βιοχημικο?Συμβουλες θελω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misel

Νεοφερμένος

Ο misel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Συνεπως τι προτεινετε,να δηλωσω πρωτα Βιολογικο ή Βιοχημικο?Συμβουλες θελω
η βιοχημεια σαν σχολη ειναι πολυ πιο εξειδικευμενη και πιο συγχρονη σε σχεση με ολα τα βιολογικα..και νομιζω και πιο ενδιαφερουσα,εκτος αν σ αρεσουν φυτολογιες και κατι τετοια..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paterasyp

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο paterasyp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 243 μηνύματα.
Να δείς τις ιστοσελίδες των σχολών . Να ρωτήσεις στους συλλόγους τους τι μπορείς να κάνεις μετά γιατί είναι κρίμα να ψωνίζετε σχολές από τις διαφημίσεις και τα κουτσομπολιά .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Στους συλλόγους φοιτητών;Και θα του απαντήσουν νομίζεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paterasyp

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο paterasyp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 243 μηνύματα.
Τους συλλόγους των πτυχιούχων , τους επαγγελματικούς εννοώ , ώστε να μάθετε τα επαγγελματικά τους δικαιώματα και τις προοπτικές της κάθε σχολής .

Οι εποχές είναι δύσκολες και τα κόστη υψηλά .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
η βιοχημεια σαν σχολη ειναι πολυ πιο πιο συγχρονη σε σχεση με ολα τα βιολογικα..]

Εξήγησε. Έχω τουλάχιστον ένα παράδειγμα βιολογικού με πιο σύγχρονη και βαριά ερευνητική δραστηριότητα απ' το συγκεκριμένο βιοχημικό και θα περίμενα, ίσως, την ίδια φάση και με τ' άλλα βιολογικά (καθαρά λόγω θεμάτων υποδομών που 'χει το τμήμα στη Λάρισα και ηλικίας).

Αλλά ναι, σαν τίτλος το "Βιοχημείας και Βιοτεχνολογίας" όντως μπορεί ν' ακούγεται πιο trendy. Μη μπούμε στη διαδικασία να συγκρίνουμε, δε μ' αρέσει καθόλου σαν ιδέα. Αλλά κι επειδή απαντάς σε κόσμο που υποτίθεται ψάχνει αντικειμενικά να δει τι παίζει, όταν πετάς μπαρούφες θα πάμε εκεί αναγκαστικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

charis

Νεοφερμένος

Ο charis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Παιδες εχω λατρεψει το προγραμμα σπουδων του συγκεκριμενου τμηματος.Με ενδιαφερει απιστευτα αυτος ο κλαδος.Πρωτη επιλογη σιγουρα για φετος.!

John πες μου τιποτα για την σχολη,πως την βλεπεις?Η Λαρισα σαν πολη λεει?

Για πρώτη επιλογή δεν νομίζω...το πρόγραμμα όντως φαίνεται καλό αλλά εστιάζει υπερβολικά στην μοριακή βιολογία. Το τμήμα υποφέρει από έλλειψη υποδομών με συνέπεια τα όποια εργαστήρια κάνεις να είναι φτωχά με λίγες εξαιρέσεις που απλά επιβεβαιώνουν τον κανόνα. Επίσης μέχρι πρότινος υπήρχε έλλειψη σε καθηγητές με αποτέλεσμα ένας καθηγητής να διδάσκει πολλά μαθήματα αν και τελευταία έγιναν προσλήψεις. Η σχολή δεν μπορεί να εξυπηρετήσει ούτε τα ερευνητικά ενδιαφέροντα των μελών ΔΕΠ πόσο μάλλον να εμπνεύσει και να δώσει προοπτική στους φοιτητές. Αν σου αρκεί μια καθαρά θεωρητική εμβάθυνση στη μοριακή βιολογία γιατί καθαρή βιοχημεία ούτε που αγγίξαμε στη σχολή με εξαίρεση τους δυο τόμους του Στραιερ- και μπορείς να αντέξεις το μηνιαίο κόστος τότε η σχολή είναι μια χαρά αν περιμένεις κάτι παραπάνω θα απογοητευτείς. Αν είσαι Αθήνα προτίμησε είτε χημικό είτε βιολογικό επίσης και η βιολογία στην Κρήτη νομίζω πως έχει να επιδείξει καλύτερη ερευνητική δραστηριότητα και μετά κάνεις μεταπτυχιακό το οποίο δεν θα αποφύγεις άρα γιατί να πας σε μια πιο εξειδικευμένη από τώρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evi07larissa

Πολύ δραστήριο μέλος

Η evi07larissa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 841 μηνύματα.
Μια πολύ καλή μου φίλη πέρασε 1η στη σχολή και είναι πολύ ευχαριστημένη από αυτή...!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top