Βιολογικό Κρήτης - αξίζει;

Bemanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μοριακός Αρχιτέκτονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.
καλο τμημα? γενικα η βιολογια σαν επαγγελμα εχει προοπτικες για δουλεια?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

protodesmitis

Νεοφερμένος

Ο protodesmitis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Είναι το καλύτερο Βιολογικό της Ελλάδας. Ένας από τους ανθρώπους που βοήθησαν το τμήμα αυτό είναι ο Καθηγητής Καφάτος ( https://en.wikipedia.org/wiki/Fotis_Kafatos ). Όσον αφορά στις προοπτικές... όταν είσαι καλός δεν χάνεσαι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Kι εγώ βιολογικό Ηρακλείου θέλω.:inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Άλλαξες πάλι;:P




Θα σε συγυρίσω εγώ σουρουκλεμέ:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prion

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο prion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 144 μηνύματα.
Mμμμ πιθανόν να είναι η πρώτη μου επιλογή.Αλλά με προβληματίζει η τοπεσία,μου φαίνεται μακριά.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,798 μηνύματα.
Είναι το καλύτερο Βιολογικό της Ελλάδας. Ένας από τους ανθρώπους που βοήθησαν το τμήμα αυτό είναι ο Καθηγητής Καφάτος ( https://en.wikipedia.org/wiki/Fotis_Kafatos ). Όσον αφορά στις προοπτικές... όταν είσαι καλός δεν χάνεσαι...

Δηλαδή εγώ που σκέφτομαι για κατακτήριες στο Τμ.Βιολογίας του Πανεπ.Πατρών κάνω λάθος; (Βασικά, μένω Πάτρα). Δεν ξέρω τι παίζει με τα Τμήματα Βιολογίας. Αλλά, το πρώτο Τμήμα Βιολογίας στην χώρα μας ήταν στο Πανεπ.Πατρών.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prion

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο prion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 144 μηνύματα.
Εγώ που ενδιαφέρομαι πάντως,έχω ρωτήσει και η βιολόγος μου στο φροντιστήριο αλλά και στο σχολείο μου έχουν πει πως της Κρήτης είναι το καλύτερο,κυρίως επειδή έχει ανεβασμένο επίπεδο στη έρευνα σε σχέση με τα υπόλοιπα,λόγω του ΙΤΕ.Και ιδρυτικά μέλη του τμήματος ήταν ο Καφάτος και ο Ναυπακτίτης που είναι από τους πιο διακεκριμένους Έλληνες βιολόγους στο εξωτερικό.Αλλά παντού βιολογία μαθαίνεις.:PΟ νόμος της παλαιότητας δεν ξέρω κατά πόσο ισχύει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,798 μηνύματα.
Δεν ξέρω, οπότε ότι λες το ακούω. :P
Θα ψάξω αν είναι και για Κρήτη. Θα δούμε...

Ο Βιολόγος στο φροντιστήριό μου, όταν πήγαινα 3η λυκείου, είχε τελειώσει το Τμήμα του Πανεπ.Πατρών και μας έλεγε ότι κάποιοι καθηγητές του (ιδρυτές του Τμήματος) ήταν διδακτορικοί υπότροφοι του νομπελίστα Crick μαζί με τους Καφάτο, Ναυπακτίτη...κ.α. διαπρεπείς Έλληνες διδακτορικούς ερευνητές στις ΗΠΑ.


(κάτσε να τελειώσουμε με το πρώτο πτυχίο)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Ο νόμος της παλαιότητας δεν ξέρω κατά πόσο ισχύει.
Εγώ θα έλεγα ότι δεν ισχύει καθόλου. Και το φυσικό της Αθήνας είναι το παλαιότερο αλλά της Κρήτης είναι το καλύτερο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,798 μηνύματα.
Καλά μην ανοίξουμε συζήτηση για το Καποδιστριακό...όπου το 70% των ΔΕΠ (καθηγητών) είναι για σύνταξη (οπότε καταλαβαίνετε τι όρεξη έχουν για μάθημα...κτλ).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Παιδια πειτε μου για το βιολογικο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimch

Νεοφερμένος

Ο dimch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Νέος Κόσμος (Αττική). Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Υπάρχει κανείς από εσάς που να σπουδάζει στο Βιολογικό Κρήτης;
Θα ήθελα πολύ να ασχοληθώ με τη Βιολογία, και θα ήθελα να περάσω εκεί.
το μόνο πρόβλημα είναι τα εργαστήρια ανατομίας.
Τι ακριβώς γίνεται εκεί; Τα ζώα τα σκοτώνουν επί τόπου ή τα φέρνουν νεκρά; Πόσο διαρκούνε τα εργαστήρια αυτά;
Ειναι προαπαιτούμενα για άλλα μαθήματα; Μπορούν να παρακαμφθούν;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Υπάρχει κανείς από εσάς που να σπουδάζει στο Βιολογικό Κρήτης;
Θα ήθελα πολύ να ασχοληθώ με τη Βιολογία, και θα ήθελα να περάσω εκεί.
το μόνο πρόβλημα είναι τα εργαστήρια ανατομίας.
Τι ακριβώς γίνεται εκεί; Τα ζώα τα σκοτώνουν επί τόπου ή τα φέρνουν νεκρά; Πόσο διαρκούνε τα εργαστήρια αυτά;
Ειναι προαπαιτούμενα για άλλα μαθήματα; Μπορούν να παρακαμφθούν;
Δεν νομίζω να γίνεται να γλιτώσεις εργαστήριο.
Η καθηγήτρια μου μου έχει πει ότι σκότωναν ποντίκια και μετά ψαχούλευαν μεσα... :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Σε μας πάντως τα απαγόρευσαν τα πειραματόζωα (που τα είχαμε στο μάθημα της Φυσιολογίας και τα βασανίζαμε :mpliaks: )
Δεν ξέρω αν θα σας τα φέρουν νεκρά να τα καρατομήσετε, αλλά για να τα απαγόρευσαν σε μας δεν θα 'ναι γενικευμένο? :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dannaros

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο daniel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 1,391 μηνύματα.
Σπουδάζει ο Μουράτ στο βιολογικό Κρήτης!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Σε μας πάντως τα απαγόρευσαν τα πειραματόζωα (που τα είχαμε στο μάθημα της Φυσιολογίας και τα βασανίζαμε :mpliaks: )
Δεν ξέρω αν θα σας τα φέρουν νεκρά να τα καρατομήσετε, αλλά για να τα απαγόρευσαν σε μας δεν θα 'ναι γενικευμένο? :hmm:
Θα θησαυρίσουν τα πετ σοπ. Για να κινηθεί η οικονομία το έκαναν. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dgr

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο dgr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 280 μηνύματα.
Σε μας πάντως τα απαγόρευσαν τα πειραματόζωα (που τα είχαμε στο μάθημα της Φυσιολογίας και τα βασανίζαμε :mpliaks: )
Δεν ξέρω αν θα σας τα φέρουν νεκρά να τα καρατομήσετε, αλλά για να τα απαγόρευσαν σε μας δεν θα 'ναι γενικευμένο? :hmm:

Δεν νομίζω γιατί εμείς τα χρησιμοποιούμε ακόμα στη φυσιολογία
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MixLazarKal

Νεοφερμένος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 76 μηνύματα.
Παιδιά, και εγώ εκεί θα σας έρθω. Μια γενική ερώτηση: τα συγγράμματα τα πληρώνουμε ή τα παίρνουμε τσάμπα; Πάντα το είχα απορία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_Shadow

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Dark_Shadow αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χορτιάτη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 137 μηνύματα.
Προς το παρών διατίθενται δωρεάν αν και καιρό τώρα θέλουν να τα κόψουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christidim

Νεοφερμένος

Η Dimitra αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξάνδρεια (Ημαθία). Έχει γράψει 70 μηνύματα.
Υπάρχει κανείς από εσάς που να σπουδάζει στο Βιολογικό Κρήτης;
Θα ήθελα πολύ να ασχοληθώ με τη Βιολογία, και θα ήθελα να περάσω εκεί.
το μόνο πρόβλημα είναι τα εργαστήρια ανατομίας.
Τι ακριβώς γίνεται εκεί; Τα ζώα τα σκοτώνουν επί τόπου ή τα φέρνουν νεκρά; Πόσο διαρκούνε τα εργαστήρια αυτά;
Ειναι προαπαιτούμενα για άλλα μαθήματα; Μπορούν να παρακαμφθούν;

Την καθηγητρια της βιολογίας μου που φοβόταν να πιάσει τα ποντίκια την είχε βάλει η καθηγήτρια της στο μάτι και τελικά την ανάγκασε όχι μόνο να τα πιάσει αλλά να το σκοτώσει και να το κάνει και ανατομία του νευρικού συστηματος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top