Βιολογία Vs Ιατρική

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
πω ρε Φόκο..υπάρχουν παιδιά εδώ μέσα που θέλουν πραγματικά να αποφασίσουν τι θα κάνουν στη ζωή τους..παίξε με κάτι άλλο:)

Μα όντως το χημικό > βιολογία :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,097 μηνύματα.
πω ρε Φόκο..υπάρχουν παιδιά εδώ μέσα που θέλουν πραγματικά να αποφασίσουν τι θα κάνουν στη ζωή τους..παίξε με κάτι άλλο:)
O σύλλογος αποφοίτων των χημικών είναι 1000 φορές καλύτερος από τους βιολόγους επιπλέον οι 2οι έχουν κατοχυρωμένα επαγγελματικά δικαιώματα.

(δεν είναι θέμα βάσεων το βιολογικό έχει μεγαλύτερες βάσεις είναι θέμα επαγγελματικών δικαιωμάτων).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.

antis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο antis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής σε Biomedical Engineering. Έχει γράψει 1,850 μηνύματα.
Είναι δυνατόν να μιλάτε για βάσεις......Απαιτώ να απολυθούν όλοι οι δάσκαλοι από το δημόσιο που πήραν πτυχίο πριν το 1995 για τι η σχολή τους ήταν δυο χρόνια,ακόμη και αυτοί που μπήκαν στα παιδαγωγικά με βάσεις στις 10.000 και 11.000 μόρια μετά το 2000......Αστειάκι αλλά πολλοί κάτι τέτοια πιστεύετε.......Αν θέλει να σπουδάσει κάποιος βιολόγος να πάει και στην αντίστοιχη σχολή που είναι του Βιολογικού (και πολύ ενδιαφέρον σχολή) δεν χρειάζεται να πάει στην ιατρική μόνο και μόνο για να ''πουλάει'' μούρη γιατί αυτός θα είναι ο λόγος μόνο.Αν θέλει κάποιος να σπουδάσει χημικό επίσης πολύ ενδιαφέρον σχολή να πάει και στις αντίστοιχες χημικές σχολές.Που θέλω να καταλήξω? ότι στην Ελλάδα για να πουλήσουμε μούρη κάνουμε τα πάντα όπως το να μειώνεις τον άλλο με σκοπό την ανάδειξη σου και πολλά άλλα πχ.....και να σπουδάζεις κάτι άλλο γιατί νομίζεις ότι έχει κύρος γιαυτό και είμαστε μίζεροι στις έρευνες και στις επιστήμες..
Επίσης gregory, nub, αυτό που λές ΔΕΝ ΥΦΊΣΤΑΤΑΙ.Δεν μπορείς να συγκρίνεις μια επιστήμη με μια άλλη....αδιανόητο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Για μένα πάντως η βιολογία είναι ό,τι καλύτερο στην επιστήμη θεματολογικά. Γιατί? Γιατί δε μπορώ να με φανταστώ να κάνω οτιδήποτε άλλο με την ίδια γαμάτη όρεξη.

Κι απ' τη στιγμή που αυτό είπε ναι, η χημεία είναι καλύτερη απ' τη βιολογία. Μια χαρά σύγκριση είναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

music_is_life

Νεοφερμένος

Η music_is_life αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Γιατί να υπάρχουν συγκρίσεις? Γιατί? :devil: :P
Γιατί να υπάρχουν τόσο ισχυρογνώμων άνθρωποι? Γιατί?
Τέλος πάντων, ο καθένας έχει την άποψη του και είναι δεκτή..

Shadowfax για να διορθώσω αυτό που είπα πριν, τα φυτά είναι ισότιμα, ίσως και ανώτερα από κάποιους ανθρώπους.. Ο λόγος που τα συσχέτισα με την ανάγκη επιβίωσης του ανθρώπου είναι για να δώσω όσο πιο κατανοητά μπορώ την σημαντικότητά τους..(μπορεί να βγήκα λίγο off)
;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dr. No

Δραστήριο μέλος

Ο Dr. No αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Άγιος Δημήτριος (Αττική). Έχει γράψει 526 μηνύματα.
Φιλική συμβουλή προς όλους τους επίδοξους βιολογους: Δεν φανταζομαι να κατευθύνει την επιλογή σας η επιχειρηματολογία του φωκου γιατί σε τέτοιο ενδεχόμενο είστε αξιοι της μοίρας σας. Η βιολογια είναι μια υπεροχή επιστήμη και κατα γενική ομολογία αποτελεί ίσως το σημαντικότερο πεδίο έρευνας του 21 ου αιώνα. Τώρα όσον αφορά τον φωκο, το παιδί έχει σίγουρα απίστευτα κόμπλεξ καθότι νοσοκομος, ο οποίος βεβαίως και είναι κάτω απ'τον ιατρό. Τώρα δεν μπορω να καταλάβω γιατί τέτοιο μενος απο μέρους του ως προς τη βιολογια. Στην τελική αν κατα τη γνώμη του ο βιολογος είναι κάτω απ'τον γιατρό στο χώρο της υγείας, έτσι και ο νοσοκομος είναι κάτω απο τον βιολογο σε οποιονδήποτε χώρο. Αυτά απο εμενα και οποίος γουστάρει την βιολογια, στο πανεπιστήμιο να είστε σίγουροι ότι θα την αγαπήσει ακόμα περισσότερο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Τρολάρει ρε, ένα πλαίσιο ημισοβαρού κι αστείου είναι. Ιατρική σπουδάζει btw, άρα είναι μέσα, μπορεί να μιλάει.

And at any rate though περισσότερο μαλάκες (as in ridiculous) είναι όσοι γράφουν σοβαρά πάνω κάτω ό,τι λέει. Ο φόκος τουλάχιστον σου δίνει την επιλογή να μην το πάρεις σοβαρά ή αν ασχοληθείς να παίξεις κάπως. Αλλά άλλους δε μπορείς να τους αγνοήσεις κυρίως γιατί λυπάσαι να τους αφήσεις στη άκυρη κοσμοθεωρία τους (ε, θες και να γελάσεις λίγο).

And on the expected sidenote, στο καθαρά πρακτικό κομμάτι (επαγγ. δικαιώματα ξερωγώ ή απήχηση στην Ελλάδα ή ό,τι άλλο εργασιακό/τεχνικό anyway) χωρίς να 'χω διαβάσει σχεδόν καθόλου τι λέει, νομίζω δεν παίζει να 'ναι τόσο άκυρος. Το ότι ο γιατρός, για παράδειγμα, θα βρίσκεται πάνω απ' το βιολόγο σε περίπου όλους τους τομείς της έρευνας στην Ελλάδα ε, το 'χω μη σου πω ψιλοαναμενόμενο και είναι κι αυτό που δίνει και ιδέες στα ζώα που μιλάνε για σύγκριση τελικά χωρίς να ξέρουν αν περνάνε εξεταστικές με παπαγαλία ή συνδυασμό με κάτι άλλο.

All in all, τα σκατά της Ελλάδας τους δίνουν το δικαίωμα τελικά να συγκρίνουν και γι' αυτό δεν πολυέχει νόημα ν' ασχοληθείς πέρα απ' τη δική σου καλοπέραση και/ή μικρή επιθυμία να πεις πέντε πράγματα όπως είναι. Μη χάνεις το χρόνο σου, ειδικά για το φόκο που θα τον εκτιμήσεις με περίεργο τρόπο αν διαβάσεις περισσότερα. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ciela

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,758 μηνύματα.
εγω ειμαι υπερ της βιολογίας
θες και λιγότερα χρόνια

επειδη συναναστρεφομαι με βιολόγους και γενικά εχω κανει πολλες συζητησεις, το αντικειμενο τους ειναι πολύ ευρύ και παράλληλα συνεχως εξελισσόμενο.

οτι πρεπει αμα θες να ασχοληθεις με ερευνα
δεν ξερω τι παιζει στην ιατρικη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dr. No

Δραστήριο μέλος

Ο Dr. No αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Άγιος Δημήτριος (Αττική). Έχει γράψει 526 μηνύματα.
Κι εγω ιατρικη σπουδαζω στο Ηράκλειο φίλε Shadowfax, αλλα έχω τελειώσει και βιολογικο αθηνας και σε καμία περίπτωση δεν θεωρώ την ιατρικη ανώτερη, ίσα ίσα που στο βιολογικο κυριολεκτικά εφτυσα αίμα για να τελειώσω, όπως και κάθε φοιτητης σχολής θετικών επιστημών άλλωστε, ενω η ιατρικη μέχρι τώρα ( είμαι στο τέταρτο ετος) μου φαίνεται πιο εύκολη, ίσως και λογω της σκληραγωγησης μου στο βιολογικο. Να σημειώσω ότι πήγα ιατρικη γιατί πάντα ήθελα να γίνω καρδιολόγος κάτι που σίγουρα απο το βιολογικο δεν θα μπορούσα να κάνω.:) Anyway όσον αφορά την έρευνα, στο Pasteur που έκανα τη διπλωματική, όλοι ,απο τον διευθυντή μέχρι τον ερευνητή Γ´, ηταν βιολογοι όπως και στο Fleming που ηταν η κοπέλα μου. Μάλλον οι γιατροί είναι υπεύθυνοι στα ερευνητικα προγράμματα των νοσοκομείων, κάτι που μάλλον είναι αναμενόμενο. Ζητώ συγγνώμη απο τον φοκο αν τον προσέβαλα καθώς είναι και μελλοντικός συνάδελφος απ' ότι έμαθα, αλλα δεν μπορεί να μιλάει για επιστήμες τις οποίες δεν γνωρίζει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dmitsos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 929 μηνύματα.
ενω η ιατρικη μέχρι τώρα ( είμαι στο τέταρτο ετος) μου φαίνεται πιο εύκολη,

Κάτσε, η ιατρική σαν σχολή ή σαν επιστήμη σου φαίνεται πιο εύκολη;
Γιατί εντάξει, δέχομαι να μου πεις ότι άμα διαβάζεις την τελειώνει την ιατρική σε έξι χρόνια ακριβώς, αλλά όχι και να εννοείς (μιας και τ' όνειρό σου είναι η καρδιολογία) ότι το να κρατήσεις το Κ, το Να και το Ca να μπαινοβγαίνουνε στα κύτταρα της καρδιάς για να χτυπάει είναι πιο εύκολο από το να κάνεις PCR όλη τη μέρα. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dr. No

Δραστήριο μέλος

Ο Dr. No αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Άγιος Δημήτριος (Αττική). Έχει γράψει 526 μηνύματα.
Σαν σχολή έως αυτήν την στιγμή, η ιατρική μού φαίνεται πιο εύκολη. Τώρα όσον αφορά στη συνέχεια, η ιατρική σαφώς και έχει περισσότερες ευθύνες συγκριτικά με οποιαδήποτε αλλη σχολή καθώς τέτοια είναι η φύση του επαγγέλματος. Ωστόσο και μεταξύ των ιατρικών ειδικοτήτων ο καταμερισμός των ευθυνών διαφέρει. Συμφωνείς φαντάζομαι ότι άλλη ευθύνη έχει ο νευροχειρουργός και άλλη πχ. ο βιοπαθολόγος. Στην τελική, κατά την άποψή μου, οι σχολές θετικών επιστημών παρουσιάζουν ελαφρώς μεγαλύτερο βαθμό δυσκολίας από την ιατρική, σε προπτυχιακό πάντα επίπεδο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katia<3

Νεοφερμένος

Η katia<3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Μόλις τέλειωσα τις πανελλαδικές και και βιώνω ένα ανυπέρβλητο δίλημμα...:hmm:
Όπως δείχνουν τα πράγματα παιρνάω ιατρική στην επαρχία και σε όλα τα βιολογικά...Η βιολογία μου αρέσει πολύ σαν επιστήμη και σαν σχολή!Έχω ακούσει ότι γίνεται ακόμα πιο συναρπαστική όταν αρχίζουν τα μαθήματα...Και θέλω τόσο πολύ να τη σπουδάσω...
Όμως ........
Δεν ξέρω αν θα μου άρεσε να ασχοληθώ με την έρευνα ή με τη διδασκαλία.Δεν με συναρπάζει κανένα από τα δύο...
Η ιατρική από την άλλη σαν σχολή με απωθεί... Η ιδέα ότι θα βλέπω νεκρούς , θα μαθαίνω όλη την ώρα για αρρώστιες και ότι είμαι αναγκασμένη να περάσω 2 χρόνια (5ο και 6ο έτος)στο νοσοκομείο σε όλες τις ειδικότητες με τρελάινει...Αν μπορούσα να εξειδικευτώ νωρίτερα σε κάτι που να μου αρέσει ,ίσως να ήταν καλύτερα.
Παρόλαυτα η ιδέα του να δουλέυω σε νοσοκομείο και ,να πηγαίνω σε σεμινάρια στο εξωτερικό και να βοηθάω τον κόσμο(χωρίς να μπλέκω με αίματα) πχ ως παιδίατρος ή παιδοψυχολόγος μου αρέσει...
Μα πώς να αποφασίσω???
Θα εκτιμούσα πολύ πληροφορίες σχετικά με τα δύο επαγγέλματα(ιδίως από κάποιον που τα ασκεί), από τις σπουδές και από την καθημερινότητα (ωράρια ,ελέυθερος χρόνος,άγχος,ικανοποίηση από τη σχολή/δουλειά,απόψεις,εμπειρίες)
Ευχαριστώ εκ των προτέρων:)

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SparklingGrey

Διάσημο μέλος

Ο SparklingGrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,244 μηνύματα.
Μόλις τέλειωσα τις πανελλαδικές και και βιώνω ένα ανυπέρβλητο δίλημμα...:hmm:
Όπως δείχνουν τα πράγματα παιρνάω ιατρική στην επαρχία και σε όλα τα βιολογικά...Η βιολογία μου αρέσει πολύ σαν επιστήμη και σαν σχολή!Έχω ακούσει ότι γίνεται ακόμα πιο συναρπαστική όταν αρχίζουν τα μαθήματα...Και θέλω τόσο πολύ να τη σπουδάσω...
Όμως ........
Δεν ξέρω αν θα μου άρεσε να ασχοληθώ με την έρευνα ή με τη διδασκαλία.Δεν με συναρπάζει κανένα από τα δύο...
Η ιατρική από την άλλη σαν σχολή με απωθεί... Η ιδέα ότι θα βλέπω νεκρούς , θα μαθαίνω όλη την ώρα για αρρώστιες και ότι είμαι αναγκασμένη να περάσω 2 χρόνια (5ο και 6ο έτος)στο νοσοκομείο σε όλες τις ειδικότητες με τρελάινει...Αν μπορούσα να εξειδικευτώ νωρίτερα σε κάτι που να μου αρέσει ,ίσως να ήταν καλύτερα.
Παρόλαυτα η ιδέα του να δουλέυω σε νοσοκομείο και ,να πηγαίνω σε σεμινάρια στο εξωτερικό και να βοηθάω τον κόσμο(χωρίς να μπλέκω με αίματα) πχ ως παιδίατρος ή παιδοψυχολόγος μου αρέσει...
Μα πώς να αποφασίσω???
Θα εκτιμούσα πολύ πληροφορίες σχετικά με τα δύο επαγγέλματα(ιδίως από κάποιον που τα ασκεί), από τις σπουδές και από την καθημερινότητα (ωράρια ,ελέυθερος χρόνος,άγχος,ικανοποίηση από τη σχολή/δουλειά,απόψεις,εμπειρίες)
Ευχαριστώ εκ των προτέρων:)

Μπορεί να μην έχω σχέση με καμία από τις δύο επιστήμες, αλλά διαβάζοντας το μήνυμά σου κατάλαβα ότι δεν τρελαίνεσαι με καμία από τις δύο. Μήπως υπάρχει κάποια άλλη που να σε «γεμίζει» περισσότερο;
Και δη την ιατρική, την παρουσιάζεις ως ένα ατελείωτο βασανιστήριο:
θα βλέπω νεκρούς , θα μαθαίνω όλη την ώρα για αρρώστιες, να περάσω 2 χρόνια (5ο και 6ο έτος)στο νοσοκομείο σε όλες τις ειδικότητες
Δε μπορείς να κάνεις όλα υατά με την παιδιατρική που αναφέρεις, εάν πρώτα δεν περάσεις από το ακαδημαϊκό στάδιο.


Παιδοψυχολόγος γίνεσαι έχοντας σπουδάσει ψυχολογία, όχι ιατρική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katia<3

Νεοφερμένος

Η katia<3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Βασικά η Βιολογία μου αρέσει πολύ σαν επιστήμη ,απλά δν με ενθουσιάζουν οι επαγγελματικές προοπτικές...πχ καθηγήτρια ή ερευνήτρια(πιθανότατα στο εξωτερικό)...Η έρευνα φαντάζει βέβαια προτιμότερη και η αγάπη μου για τη βιολογία μπορεί να της προσδώσει μεγαλύτερο ενδιαφέρον...
Για την Ιατρική πιστεύω ότι είναι σπουδαίο επάγγελμα ,αλλά είναι τεράστιο το λούκι που πρέπει να τραβήξεις πριν ασχοληθείς με αυτό που σου αρέσει(παιδοψυχίατρος ήθελα να πω σορι)...
Όπως και να έχει τουλάχιστον έχω καταλήξει ανάμεσα σε αυτά τα δύο και θα ήθελα να ακούσω, αν έιναι δυνατόν, όσες περισσότερες απόψεις και προσωπικές εμπειρίες γίνεται προκειμένου να μπορέσω να αποφασίσω... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.
εγω τους συμβουλευυω ολους να αποφυγουν την ιατρικη! εντελως κορεσμενο επαγγελμα και με μικρες προοπτικες.. για να βγαλεις λεφτα εχεις χασει τουλαχιστον 10 χρονια! τωρα το βιολογικο ειναι κατ' εμε πιο ενδιαφερον εγω αυτο θα εβαζα οπως και εκανα στο μηχανογραφικο μου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katia<3

Νεοφερμένος

Η katia<3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Υπάρχει κάποιος που να πιστεύει ότι γίνεται να αγαπήσεις την ιατρική στην πορεία κατά τη διάρκεια των σπουδών ??? Ίσως στα 18 μας οι ελλιπείς εμπειρίες μας να μην μας επειτρέπουν να ξέρουμε ακριβώς τί μας ταιριάζει και τί μας αρέσει πραγματικά....Δεν είναι κρίμα να απορρρίψω τώρα την ιατρική (μια σχολή που πολλοί την επιθυμούν) εφόσον δεν έχω ξεκάθαρη εικόνα για αυτήν (δεν έχω κανένα γνωστό γιατρό ή σπουδαστή)...Ναι τα μαθήματα δεν είναι ευχάριστα , είναι πολλά τα χρόνια αλλά μπορεί να την αγαπήσεις στην πορεία και να παθιαστείς με αυτήν ,δεν μπορείς???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasilis_kos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο vasilis_kos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 160 μηνύματα.
και εγω σε μια τετοια φαση ειμαι..ολη μου τη ζωη ηθελα να περασω βιολογικο αλλα τωρα π εγραψα βλεπω οτι περναω και ιατρικη αλλα ελα τωρα που θελω και πολυτεχνιο....και πραγματικα δεν ξερω τι να βαλω... αχχ!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ThrilosG7-94

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ThrilosG7-94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 174 μηνύματα.
Παιδιά όλοι ξέρουμε περίπου που περνάμε αλλά δεν τ' αφήνεται μέχρι να βγουν τα αποτελέσματα??? Καλύτερα να είμαστε απλά αισιόδοξοι... γιατί μην ξεχνάτε και την κωλοέκθεση (την οποία εγώ τουλάχιστον φοβάμαι πολυ)...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top