Βιντεοπαιχνίδια

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,774 μηνύματα.
Διερωτώμαι αν πλησιάζει το θρυλικό Super Mario Sunshine (για μένα ένα σκαλί άνω του Super Mario 64). Το Odyssey είναι το τρίτο, μετά τα δύο προαναφερθέντα, Mario που είναι πραγματικά μη γραμμικό με ανοιχτούς κόσμους. Οπωσδήποτε θα περιέλθει στην κατοχή μου κάποια στιγμή. Καλό λιώσιμο!;)

Ότι και να πω για το παιχνίδι είναι λίγο. Νίκησα τον browser εχθές και όπως όλα τα mario, μετά αρχίζει το πραγματικό παιχνίδι.

Super Mario Odyssey ή αλλιως το καλύτερο mario όλων των εποχών.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,774 μηνύματα.
Έφτασα στο Moon Darker side μετά από 40 ώρες παιχνιδιού.

H καλύτερη σκηνή σε παιχνίδι που έχω παίξει ποτέ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dreamweaver

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Dreamweaver αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 1,754 μηνύματα.
Ανδρέα θα προσπαθήσεις να μαζέψεις όλα τα power moons?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,774 μηνύματα.
Δεν ξέρω τι γίνεται μετά το darker side αλλά μάλλον θα σταματήσω να το παίζω συστηματικά. Σε καμιά τουλέτα θα παίρνω κανά moon. Έχω να παίξω και το zelda.

Λοιπόν βγήκαν τα Game awards.

https://www.forbes.com/sites/erikka...winners-of-the-2017-game-awards/#6ff25de022a5

Παιχνίδι της χρονιάς και action/adventure το zelda, καλύτερο παιχνίδι στρατηγικής το Mario + Rabbids Kingdom Battle, καλύτερο οικογενειακό παιχνίδι το Super Mario Odyssey

Πολύ δυνατή χρονιά το switch κατά τη γνώμη μου δικαιολογημένα. Προτότυπο concept με δυνατή υλοποίηση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,774 μηνύματα.
Μario and rabbids

Πολύ καλό παιχνίδι. το παίζω εδώ και λίγες εβδομάδες. Θυμίζει worms.


Nintendo Lambo

Εκπληκτική ιδέα. Όταν η nintendo καινοτομεί οι αλλοι βγάζουν 4k.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,774 μηνύματα.
H γνωστός youtuber superetroid αναλύει την νέα υπηρεσία της microsoft Game Pass.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vold

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Vold αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,629 μηνύματα.
Πολύ έξυπνη κίνηση, θεωρώ πως θα της επιφέρει πολλά κέρδη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sonic

Νεοφερμένος

Ο Sonic αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
H γνωστός youtuber superetroid αναλύει την νέα υπηρεσία της microsoft Game Pass.

Κίνηση απελπισίας από τον δεύτερο στην αγορά -για να μην πέσει και στην τρίτη θέση-, παρά ταύτα όμως καλή κίνηση για τους κάτόχους της συγκεκριμένης παιχιδομηχανής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BeatrixKiddo

Περιβόητο μέλος

Η Trix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Δημόσιας & Κοινοτικής Υγείας ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,048 μηνύματα.
εγω είμαι με το παλιο ps3 και παιζω tekken 5 dark ressurection και just dance για γυμναστικη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,774 μηνύματα.
Κίνηση απελπισίας από τον δεύτερο στην αγορά -για να μην πέσει και στην τρίτη θέση-, παρά ταύτα όμως καλή κίνηση για τους κάτόχους της συγκεκριμένης παιχιδομηχανής.

H Microsoft με το ΧΒΟΧ ΟΝΕ Χ είναι η δυνατότερη κονσόλα αυτή τη στιγμή. To backwards compatibility που έχει είναι όλα τα λεφτά. Ότι αγορές έχει κάνει κάποιος στο 360 τις έχει και στη νέα γενιά. Το Game Pass αν είναι μόλις 10 ευρώ το μήνα είναι ένας ακόμα λόγος για να είναι το XBOX η πρώτη επιλογή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,477 μηνύματα.
Αφού άλλαξα υπογραφή μετά από 200 χρόνια, ήρθε η ώρα να αναβιώσει και αυτό το θέμα :P

Ποια βιντεοπαιχνίδια προτείνετε και ποιες σειρές παιχνιδιών είναι η αγαπημένες σας; Για εμένα η σειρά που τιμώ ιδιαίτερα είναι το "Prince of Persia" και αναμένω κάποια στιγμή κάποτε η ubisoft να βγάλει καινούριο installment και να συνεχιστεί η παράδοση του παιχνιδιού :happy: Για να ακούσω προτάσεις; :D

@aegloswen Περιμένω να ακούσω από εσένα, ως ένα από τα gaming girls της κοινότητάς μας :D
@Johnny15 Και την δική σου συνδρομή κρίνω απαραίτητη, φίλτατε :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,869 μηνύματα.
Εγώ παίζω wow εδώ και 11 χρόνια. Για να χαλαρώσω μού αρέσει και το Heroes of the Storm. Όταν βαράω ενέσεις από τη βαρεμάρα παίζω Sims. Και μού αρέσει πολύ και το Magic the gathering.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Griff

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Griff αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 269 μηνύματα.
Αγαπημένο μου βιντεοπαιχνίδι; Pokemon Mystery Dungeon Explorers of Sky μην πετάτε ντομάτες θα σας εξηγήσω

Ο συγκεκριμένος τίτλος αποτελεί απόδειξη πως κάποια βιντεοπαιχνίδια είναι και έργα τέχνης. Συνδυάζει υπέροχη μουσική, φανταστική και εξαιρετικά δυνατή υπόθεση και πολυδιάστατους χαρακτήρες. Και ναι, αν και είναι Pokemon, και μάλιστα spin off, έχει την ικανότητα να σε κάνει να αγαπήσεις τους ήρωες, να τους θαυμάσεις και να τους συμπονέσεις. Ξεπερνάει, πιστεύω, ακόμα και το Undertale.

Όποιος έχει χρόνο και διάθεση, ας το δοκιμάσει, και δεν πρόκειται να μείνει απογοητευμένος. :D

Για πιο light καταστάσεις παίζω Hearthstone και πρόσφατα τερμάτισα το Subnautica και το Getting Over It (:russian_roulette:).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αγγελος Κοκ

Τιμώμενο Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,665 μηνύματα.
Αφού άλλαξα υπογραφή μετά από 200 χρόνια, ήρθε η ώρα να αναβιώσει και αυτό το θέμα :P

Ποια βιντεοπαιχνίδια προτείνετε και ποιες σειρές παιχνιδιών είναι η αγαπημένες σας; Για εμένα η σειρά που τιμώ ιδιαίτερα είναι το "Prince of Persia" και αναμένω κάποια στιγμή κάποτε η ubisoft να βγάλει καινούριο installment και να συνεχιστεί η παράδοση του παιχνιδιού :happy: Για να ακούσω προτάσεις; :D

@aegloswen Περιμένω να ακούσω από εσένα, ως ένα από τα gaming girls της κοινότητάς μας :D
@Johnny15 Και την δική σου συνδρομή κρίνω απαραίτητη, φίλτατε :P

1)Shin megami(tensei digital devil saga 1 και 2-nocturne).Πραγματικα εχω καψει ωρες ατελειωτες ειδικα με το nocturne
2)Final fantasy(κυριως final fantasy x)
3)Warhammer 40k (κυριως fire-warrior)
4)Wow
5)Halo
6)Dragon age
7)The elder scrolls(αγαπημενο το Oblivion-->IV)
8)Devil may cry
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Θα βάλω και τη δική μου συνδρομή αφού μου ζητήθηκε. Το αγαπημένο μου παιχνίδι είναι το Fallout 3. Προφανώς μου αρέσει και το Fallout: New Vegas, αλλά είχα παίξει το Fallout 3 πρώτο και πραγματικά ήταν εξαίσιο και έχει μείνει στην καρδιά μου. Να κυκλοφορώ σε ένα post apocalyptic world, να βρίσκω κρυφά διαμάντια τριγύρω, να βρίσκω ανθρώπους και οικισμούς σε μια κατεστραμμένη χώρα, να σκοτωνω mutants και να εξερευνώ σκοτεινά μετρό ενώ παίζουν αυτά τα τραγούδια, αξία ανεκτίμητη.







Και πολλά άλλα. Πάρτε και ένα από το New Vegas:



Την τριάδα των αγαπημένων μου παιχνιδιών θα τη συμπλήρωνα με GTA: San Andreas, από τα πρώτα μου παιχνίδια στο PS2, και το The Elder Scrolls: Skyrim.


Τιμητική παρουσία πρέπει να έχει το Ratchet and Clank 2, το Shadow of the Colossus και το Need for Speed: Most Wanted. Από άποψη πώρωσης το Football Manager αλλά και το Civilization V: Brave New World.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,477 μηνύματα.
Απο παλαιότερα παιχνίδια αγαπημένα είναι τα Diablo, το GTA: Vice City και το Need for Speed: Underground. Γενικά για αρχές του 2000, το need for speed θεωρώ ότι ήταν πολύ μπροστά για την εποχή του και γι'αυτό παρέμεινε γνωστό αυτό το installment μέχρι πρόσφατα. Επίσης, Age of Empires και ειδικά το Age of Mythology, γιατί όταν τα παιδικά μου αυτιά άκουγαν "ναι, πάλι, μάλιστα, λέγε" ήμουν πολύ ευτυχισμένος που επιτέλους καταλάβαινα τι λένε οι χαρακτήρες σε ένα παιχνίδι :hehe:

Από πιο καινούρια παιχνίδια, στα σχολικά μου χρόνια είχα πορωθεί αρκετά με το Prototype, ενώ πλέον έχω ξεκινήσει να παίζω League of Legends (ναι, άργησα, γιατί είχα σάπιο πισί :P).

Βλέπω ότι πολλοί παίζετε WoW... Δεν χρειάζεται πλέον συνδρομή $15/μήνα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,869 μηνύματα.
Πάντα με λεφτά ήταν το wow. Εγώ αγοράζω wow tokens με gold του παιχνιδιού. Έχω να αγοράσω με λεφτά κοντά 3 χρόνια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vold

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Vold αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,629 μηνύματα.
Εγώ είμαι των campaign παιχνιδιών

Resident Evil
Assassin's Creed
Tomb Raider
The Evil Within
God of War
Dead Space
Resistance
Outlast
Mario
Pokemon
Ryaman

Από κει και πέρα υπάρχουν διάφορα άλλα παιχνίδια που έχω παίξει σε λιγότερο βαθμό ή μικρότερος αλλά και άλλα που δεν έχω παίξει ακόμη αλλά φαίνονται φοβερά και ταιριάζουν στα γούστα μου.
Φυσικά από κάθε σειρά δεν μου άρεσαν όλα τα παιχνίδια και στον ίδιο βαθμό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,477 μηνύματα.
Tο καινούριο God of War βγήκε προσφατα στις 20 Απριλίου και έχει ήδη αποσπάσει θετικότατες κριτικές, που κάνουν λόγο για ένα αψεγάδιαστο τεχνικά παιχνίδι. Η Sony απέδειξε για άλλη μία φορά ότι προσέχει και εκτιμά τα exclusive της και δεν αρμέγει απλώς την αγελάδα (Ubisoft, I'm talking about you and your Assassin's Creed:P).

Μπορεί να μην έχω παίξει ο ίδιος το God of War, αλλά έβλεπα το gameplay όταν έπαιζε ο ξάδερφός μου (αν και έχω σκοτώσει κι εγώ μερικούς σε κάτι μάχες :whistle:). Αυτό που μου είχε κάνει την μεγαλύτερη εντύπωση ήταν το story και το πώς έδενε με κάθε σκηνή του παιχνιδιού... Ακόμη και τα cut scenes ήταν έργα τέχνης που ήθελες να τα βλέπεις και όχι να τα παραβλέπεις (:P). Το voice-acting καταπληκτικό, που σε συνδυασμό με το soundtrack και το gameplay σε μετέφερε όντως στο περιβάλλον του Kratos, για να ζήσεις από κοντά την ελληνική μυθολογία. Ό,τι και να πω είναι λίγο για αυτό το παιχνίδι... Σε πιάνει δέος! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων & Ηλεκτρονικών Μηχανικών ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,062 μηνύματα.
Tο καινούριο God of War βγήκε προσφατα στις 20 Απριλίου και έχει ήδη αποσπάσει θετικότατες κριτικές, που κάνουν λόγο για ένα αψεγάδιαστο τεχνικά παιχνίδι. Η Sony απέδειξε για άλλη μία φορά ότι προσέχει και εκτιμά τα exclusive της και δεν αρμέγει απλώς την αγελάδα (Ubisoft, I'm talking about you and your Assassin's Creed:P).

Μπορεί να μην έχω παίξει ο ίδιος το God of War, αλλά έβλεπα το gameplay όταν έπαιζε ο ξάδερφός μου (αν και έχω σκοτώσει κι εγώ μερικούς σε κάτι μάχες :whistle:). Αυτό που μου είχε κάνει την μεγαλύτερη εντύπωση ήταν το story και το πώς έδενε με κάθε σκηνή του παιχνιδιού... Ακόμη και τα cut scenes ήταν έργα τέχνης που ήθελες να τα βλέπεις και όχι να τα παραβλέπεις (:P). Το voice-acting καταπληκτικό, που σε συνδυασμό με το soundtrack και το gameplay σε μετέφερε όντως στο περιβάλλον του Kratos, για να ζήσεις από κοντά την ελληνική μυθολογία. Ό,τι και να πω είναι λίγο για αυτό το παιχνίδι... Σε πιάνει δέος! :D

Στην Ελληνικη μεταφραση με χαλασε απιστευτα η φωνη του αγοριου,που πανε και τα βρισκουν ρε φιλε λες και δεν προσπαθησαν καν.Κατ'αταλλα αριστο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Top