Βιντεοπαιχνίδια

Eruyomo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.
Δεν το λες και πλατοφορμερ το bge.

Ε δεν το λες και point and click όμως.
Έχει και κάποια σημεία που θέλουν skills και μάχες που τις βρίσκεις σε πλάτφορμ.
Τέσπα, έχω και καιρό να το παίξω οπότε δεν θυμάμαι ακριβώς και πως είναι. Απλά θυμάμαι οτι ειχε πολύ όμορφη ατμόσφαιρα και μου άρεσε σαν παιχνίδι γενικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
Ε δεν το λες και point and click όμως.
Έχει και κάποια σημεία που θέλουν skills και μάχες που τις βρίσκεις σε πλάτφορμ.
Τέσπα, έχω και καιρό να το παίξω οπότε δεν θυμάμαι ακριβώς και πως είναι. Απλά θυμάμαι οτι ειχε πολύ όμορφη ατμόσφαιρα και μου άρεσε σαν παιχνίδι γενικά.

Πιο πολύ Action θα το'λεγα τέσπα, άμα σ'άρεσε παίξε και το Psychonauts.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eruyomo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.
Πιο πολύ Action θα το'λεγα τέσπα, άμα σ'άρεσε παίξε και το Psychonauts.

Έστω :)

Το psychonauts καλό φαίνεται θα το παίξω κάποια στιγμή. Μου αρέσουν γενικά τα platforms και έχω καιρό να δω κάποιο καλό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ilint_ntara

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Χαλκίδα (Εύβοια). Έχει γράψει 274 μηνύματα.
Με σειρά προτείμισης

Strategy:

AoE (1,2) 5/5
AW: Sparta4/5
AoM 3/5
Action:
CoD 4: Modern Warfare 5/5
CoD 2 4/5
CS 1.6 3/5
Adventure:
Titan Quest 5/5
Internet:
Ikariam .org 5/5
Ikariam .gr 5/5
The West 4/5
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.

ilint_ntara

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Χαλκίδα (Εύβοια). Έχει γράψει 274 μηνύματα.
Μην το πεις πουθενά πέρα από τους τοίχους του ischool.

Ε, δεν το 'πιασα?
Τι εννοείς?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

georg13pao

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο georg13pao αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 369 μηνύματα.
εννοει οτι οπου κι αν το πεις θα σε βρισουν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eruyomo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.
Εγώ συμφωνώ μαζί του (πέρα απο το CoD 4 που δεν το χω παίξει δλδ)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ilint_ntara

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Χαλκίδα (Εύβοια). Έχει γράψει 274 μηνύματα.
εννοει οτι οπου κι αν το πεις θα σε βρισουν
Χαχα καλό... Εδώ σε εμάς τα πράγματα είναι αλλιώς... Αν δεν ξέρεις να παίζεις σε βρίζουνε...
Εγώ συμφωνώ μαζί του (πέρα απο το CoD 4 που δεν το χω παίξει δλδ)

Τώρα με μπερδέψατε ρε παιδιά. Με ποιον συμφωνείς?
Και επίσεις πώς μπορεί να βριστεί κάποιος επειδή παίζει από τα τοπ παιχνίδια Action?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
Εγώ συμφωνώ μαζί του (πέρα απο το CoD 4 που δεν το χω παίξει δλδ)

Άμα έχεις παίξει έστω ένα fps που βγήκε τα τελευταία 2 χρόνια και έχει έναν αριθμό μετά το όνομα του, τότε το έχεις παίξει ήδη.
-----------------------------------------
Χαχα καλό... Εδώ σε εμάς τα πράγματα είναι αλλιώς... Αν δεν ξέρεις να παίζεις σε βρίζουνε...


Τώρα με μπερδέψατε ρε παιδιά. Με ποιον συμφωνείς?
Και επίσεις πώς μπορεί να βριστεί κάποιος επειδή παίζει από τα τοπ παιχνίδια Action?

1ον Θα βριστείς από τους ψαγμένους και τους ενημερωμένους επειδή παίζεις μλκιες, όπως και εσύ είπες "τοπ παιχνίδια" της εποχής του ηλίθιου gaming. Άρα τοπ ηλίθιο παιχνίδι, άμα το βλέπεις έτσι ως τοπ, τότε συμφωνώ μαζί σου, cod4 the bestest game.
2ον Θα βριστείς επειδή το cod 2 και το cs είναι δεύτερης γενιάς pioneer gaming δλδ έθεσαν νέα standards και ήταν κάτι πρωτοπορώ σε σχέση με αυτά που θεωρείς τοπ εσύ.

Μάλλον εσύ δεν ξέρεις να παίζεις και στα έχουν πει αλλιώς τα πράγματα, κρίνοντας από την λίστα σου που έχεις τα πιο γνωστά παιχνίδια που είχαν την καλύτερη διαφήμιση και το μεγαλύτερο budget ναι είσαι καλός γκείμερ.
Θα σου έλεγα να ανοίξεις το ίντερνετ και να παίξεις παιχνίδια που όντως αξίζουν όπως System shock και τα γνωστά, επειδή όμως τα λόγια μου θα χτυπήσουν έναν τείχο ημιμάθειας δεν σπαταλάω το σάλιο μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eruyomo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.
Τώρα με μπερδέψατε ρε παιδιά. Με ποιον συμφωνείς?
Και επίσεις πώς μπορεί να βριστεί κάποιος επειδή παίζει από τα τοπ παιχνίδια Action?

Με σένα, όσον αφορά την κατάταξη CoD/CS στην προτίμηση μου.

Προσωπικά θεωρώ πως όλα σχεδόν τα FPS των τελευταίων καιρών είναι ίδια, οπότε η προτίμιση μου πέφτει σε λεπτομέρειες
Πάντως, αυτά που με έχουν διασκεδάσει πιο πολύ απο FPS των τελευταίων χρόνων είναι τα UT, τα HL και το Quake 3.
System Shock δεν έχω παίξει (είχα παίξει μόνο το demo του σε dos νομίζω) και θέλω αν το παίξω κάποια στιγμή. Αυτό νομίζω όμως οτι δεν είναι καθαρό FPS, όχι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
Με σένα, όσον αφορά την κατάταξη CoD/CS στην προτίμηση μου.

Προσωπικά θεωρώ πως όλα σχεδόν τα FPS των τελευταίων καιρών είναι ίδια, οπότε η προτίμιση μου πέφτει σε λεπτομέρειες
Πάντως, αυτά που με έχουν διασκεδάσει πιο πολύ απο FPS των τελευταίων χρόνων είναι τα UT, τα HL και το Quake 3.
System Shock δεν έχω παίξει (είχα παίξει μόνο το demo του σε dos νομίζω) και θέλω αν το παίξω κάποια στιγμή. Αυτό νομίζω όμως οτι δεν είναι καθαρό FPS, όχι;

Ναι είναι και rpg, αλλά είτε rpg φαν είσαι είτε fps φαν είσαι, θα σ'αρέσει πιστεύω.
Μπορείς να το κατεβάσεις και για xp από ότι είχα τσεκάρει στο ίντερνετ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ilint_ntara

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Χαλκίδα (Εύβοια). Έχει γράψει 274 μηνύματα.
Άμα έχεις παίξει έστω ένα fps που βγήκε τα τελευταία 2 χρόνια και έχει έναν αριθμό μετά το όνομα του, τότε το έχεις παίξει ήδη.
-----------------------------------------


1ον Θα βριστείς από τους ψαγμένους και τους ενημερωμένους επειδή παίζεις μλκιες, όπως και εσύ είπες "τοπ παιχνίδια" της εποχής του ηλίθιου gaming. Άρα τοπ ηλίθιο παιχνίδι, άμα το βλέπεις έτσι ως τοπ, τότε συμφωνώ μαζί σου, cod4 the bestest game.
2ον Θα βριστείς επειδή το cod 2 και το cs είναι δεύτερης γενιάς pioneer gaming δλδ έθεσαν νέα standards και ήταν κάτι πρωτοπορώ σε σχέση με αυτά που θεωρείς τοπ εσύ.

Μάλλον εσύ δεν ξέρεις να παίζεις και στα έχουν πει αλλιώς τα πράγματα, κρίνοντας από την λίστα σου που έχεις τα πιο γνωστά παιχνίδια που είχαν την καλύτερη διαφήμιση και το μεγαλύτερο budget ναι είσαι καλός γκείμερ.
Θα σου έλεγα να ανοίξεις το ίντερνετ και να παίξεις παιχνίδια που όντως αξίζουν όπως System shock και τα γνωστά, επειδή όμως τα λόγια μου θα χτυπήσουν έναν τείχο ημιμάθειας δεν σπαταλάω το σάλιο μου.

Βασίζεσαι κάπου? Ας πούμε σε κάποια ψηφοφορία κτλ? Ή το είδες σε κάποιο σάιτ?
Όπως διαβάζει κανείς εδώ https://www.gamasutra.com/php-bin/news_index.php?story=17131 και εδώ https://en.wikipedia.org/wiki/Call_of_Duty_4:_Modern_Warfare (Ιδιαίτερα το κομματάκι κάτω:
"The game won numerous awards from gaming websites, including IGN's Best Xbox 360 Game. It was the top-selling game worldwide for 2007, reaching over seven million copies by January 2008, and over 13 million by May 2009.[3]") το CoD 4 δεν είναι από τα παιχνίδια που ξεχνιούνται εύκολα.
Ο κόσμος "λάτρεψε" Το CoD 4 και παρ' όλο που είναι δύο χρονών ακόμα έχει ακόμα εκατομύρια παίκτες online.

Όσο για το counter strike, παρ'όλο τα όχι και τόσο καλά γραφικά του, αγαπήθηκε από πάρα πολλούς παίκτες για τους ατέλειωτους συνδυασμούς ομάδων, όπλων και πιστών...

Και βέβαια δεν καταδικάζω άλλα παιχνίδια επίσης πολύ γνωστά και επιτυχημένα, όπως το Fallout, LeftForDead, Soldier of Fortune, F.E.A.R., Prince of Persia κτλ..., απλώς τοποθετώ την δική μου άποψη σύμφωνα με όσα έχω παίξει και μου άρεσαν...

Μπορείς πιο απλά να πεις ότι δεν σου αρέσει το "bestest" CoD και να τελειώνει η υπόθεση.

Και που να δεις τώρα που βγαίνει το 6, ή για να το πω σωστά CoD: M.W. 2

Τέλος, ο "τείχος ημιμάθειας" είναι συνέχεια των "τοίχων του i-school"?
Για να ξέρω και εγώ ο ημιμαθής...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Το Fallout δεν ειναι fps ενημερωτικα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
Βασίζεσαι κάπου? Ας πούμε σε κάποια ψηφοφορία κτλ? Ή το είδες σε κάποιο σάιτ?
Όπως διαβάζει κανείς εδώ https://www.gamasutra.com/php-bin/news_index.php?story=17131 και εδώ https://en.wikipedia.org/wiki/Call_of_Duty_4:_Modern_Warfare (Ιδιαίτερα το κομματάκι κάτω:
"The game won numerous awards from gaming websites, including IGN's Best Xbox 360 Game. It was the top-selling game worldwide for 2007, reaching over seven million copies by January 2008, and over 13 million by May 2009.[3]") το CoD 4 δεν είναι από τα παιχνίδια που ξεχνιούνται εύκολα.
Ο κόσμος "λάτρεψε" Το CoD 4 και παρ' όλο που είναι δύο χρονών ακόμα έχει ακόμα εκατομύρια παίκτες online.

Όσο για το counter strike, παρ'όλο τα όχι και τόσο καλά γραφικά του, αγαπήθηκε από πάρα πολλούς παίκτες για τους ατέλειωτους συνδυασμούς ομάδων, όπλων και πιστών...

Και βέβαια δεν καταδικάζω άλλα παιχνίδια επίσης πολύ γνωστά και επιτυχημένα, όπως το Fallout, LeftForDead, Soldier of Fortune, F.E.A.R., Prince of Persia κτλ..., απλώς τοποθετώ την δική μου άποψη σύμφωνα με όσα έχω παίξει και μου άρεσαν...

Μπορείς πιο απλά να πεις ότι δεν σου αρέσει το "bestest" CoD και να τελειώνει η υπόθεση.

Και που να δεις τώρα που βγαίνει το 6, ή για να το πω σωστά CoD: M.W. 2

Τέλος, ο "τείχος ημιμάθειας" είναι συνέχεια των "τοίχων του i-school"?
Για να ξέρω και εγώ ο ημιμαθής...
Αχχχχ, τσ....τσ...τσ... λάθος. Δεν υπάρχει χειρότερο πράγμα από ιππότες τον κονσόλον.
Βασίζομαι στην κριτική μου ικανότητα που γίνεται χωρίς να έχω όφελος από την κριτική μου, άρα είναι αρκετά αντικειμενική. Άλλως λόγος είναι ότι εγώ όταν παίρνω ένα παιχνίδι υποψιάζομαι αμέσως ότι είναι σκατά εκτός και αν μου αποδείξει το αντίθετο, άμα όχι παραμένει σκατά.
Παίζοντας παιχνίδια από τα 6 μου, έχοντας παίξει τα παιχνίδια που υπήρχαν ακόμα όταν ο πατέρας σου φλέρταρε με την μάνα σου, όταν παίρνω ένα παιχνίδι πάντα έχω σκοπό να το κριτικάρω και δίνω βάση στη πρωτοπορία του και στην χρονολογία που βγήκε με όλα αυτά μαζί δίνω την κριτική μου.
Τα awards σε sites όπως gamespot, ign πίστευα ότι ήξερες ότι πάντα θα νικήσει ένα παιχνίδι πολλά awards ανάλογα με την διαφήμισή του, τα cod τα καινούρια δεν είναι τίποτα ιδιαίτερο, είναι τα ίδια παιχνίδια μαζί με άλλα τόσα που βγήκαν αυτό το καιρό.
Ναι οκ, άμα δυο χρόνια είναι πολλά για σένα φαντάζομαι το counter strike που έχει πιο πολλούς παίκτες On line από όλα τα παιχνίδια του σήμερα τι είναι για σένα. Και το counter δεν έχει δικαιολογία, είναι παλιό τα γραφικά του είναι σάπια, και έχουν βγει καινούρια counter strikes, παρόλα αυτά το cs 1.6 παίζεται ακόμα και θα παίζετε ακόμα ενώ το cod 4 θα έχει ξεχαστεί (τώρα αυτό γίνεται με το cod 2, κανείς δεν παίζει).
Ο κόσμος λάτρεψε Bioshock όχι cod 4, τα παιδάκια λάτρεψαν το cod 4 επειδή δεν είχαν να παίξουν κάτι άλλο και αυτό είναι το μόνο καινούριο παιχνίδι που αγόρασαν.
Το counter strike όταν βγήκε είχε κανονικά γραφικά επειδή νομίζω όμως δεν ξέρεις πότε βγήκε το counter, 1999 είναι η απάντηση, αλλά τα γραφικά είναι του half life που βγήκε ένα χρόνο πριν.
Γνωστά και επιτυχημένα, ωραία κριτήρια, φαντάζομαι με το "επιτυχημένα" εννοείς πωλήσεις ναι όντως όλες αυτές είναι και γαμώ τις επιχειρήσεις όμως έχουν άχρηστα παιχνίδια. Όσο για τα παιχνίδια που είπες:
Prince of persia trilogy καλά παιχνίδια όμως στο κάθε ένα λείπει κάτι... στο Sands of Time λείπει καλό και όχι βαρετό fighting system. Στο Prince of Persia: Warrior Within το στόρι ήταν για πέταμα ενώ όλα τα αλλά ήταν πολύ καλά, το Two Thrones, είχε εντελώς άλλο στόρι, οι χαρακτήρες είχαν αλλάξει τελείως. Το καινούριο δεν το έχω παίξει ακόμα, αλλά φαντάζομαι, όσο για τα τρία παιχνίδια που είχαν βγει πριν το sands of time trilogy, ερρρ ήταν σκατά.
Soldiers of fortune πολύ καλό παιχνίδι γιατί πολύ απλά είναι διασκεδαστικό και από ότι θυμάμαι αυτός ήταν ο σκοπός των παιχνιδιών.
Fear το πρώτο ήταν πολύ καλό αρκεί να βγάλουν από την μέση την τρομαχτική ατμόσφαιρα που προσπαθούν να βάλλουν (ναι αυτή που δεν σε τρομάζει καθόλου). Θυμάμαι σκότωνα ανθρώπους όταν ξαφνικά είδα το κορίτσι και θυμήθηκα ότι είναι και horror game. Το 2 είναι στην λίστα αναμονής ακόμα, αν και έχω την υποψία ότι είναι ακριβώς το ίδιο παιχνίδι απλά με ένα 2 στο τέλος.
Fallout 3 bliah, Left 4 Dead bliah.
Ήμουν μεγάλος φαν τον cod παιχνιδιών μέχρι το 3, μετά αποφάσησαν να πάνε modern λες και δεν έχουμε αρκετά modern τώρα.
Εσένα μπορεί να σ'αρέσει, μπράβο, και εμένα μπορεί να μ'αρέσει μπράβο μου, αλλά δεν είναι τίποτα καινούριο και το 5 και το 6 είναι τα ίδια σκατά θα μπορούσαν να μην είχαν αλλάξει το εξώφυλλο για να τους βγει και οικονομικά.
Πολλά σου έγραψα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eruyomo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.
Το prince of prersia 1 (το παλιό) ήταν και γαμώ τα παιχνίδια πάντως. Θυμάμαι το χα λιώσει. Δύσκολος βέβαια (αλλά σαφής) χειρισμός, ωραία ατμόσφαιρα κ είχε τον τρόπο του να σου ανεβάζει την αδρεναλίνη.

Άλλα παιχνίδια που χα καταχαρεί ήταν τα Little Big Adventure (το 1 κυρίως).
-----------------------------------------
Το prince of prersia 1 (το παλιό) ήταν και γαμώ τα παιχνίδια πάντως. Θυμάμαι το χα λιώσει. Δύσκολος βέβαια (αλλά σαφής) χειρισμός, ωραία ατμόσφαιρα κ είχε τον τρόπο του να σου ανεβάζει την αδρεναλίνη.

Άλλα παιχνίδια που χα καταχαρεί ήταν τα Little Big Adventure (το 1 κυρίως).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
Το prince of prersia 1 (το παλιό) ήταν και γαμώ τα παιχνίδια πάντως. Θυμάμαι το χα λιώσει. Δύσκολος βέβαια (αλλά σαφής) χειρισμός, ωραία ατμόσφαιρα κ είχε τον τρόπο του να σου ανεβάζει την αδρεναλίνη.

Άλλα παιχνίδια που χα καταχαρεί ήταν τα Little Big Adventure (το 1 κυρίως).
-----------------------------------------
Το prince of prersia 1 (το παλιό) ήταν και γαμώ τα παιχνίδια πάντως. Θυμάμαι το χα λιώσει. Δύσκολος βέβαια (αλλά σαφής) χειρισμός, ωραία ατμόσφαιρα κ είχε τον τρόπο του να σου ανεβάζει την αδρεναλίνη.

Άλλα παιχνίδια που χα καταχαρεί ήταν τα Little Big Adventure (το 1 κυρίως).

Αυτό του '89 λες εσύ? Δεν ξέρω ο χειρισμός από ότι θυμάμαι ήταν περίεργος και καθυστερούσε ενώ το παιχνίδι έτρεχε. Αλλά το είχα παίξει στο gb.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emile

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Emile αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 137 μηνύματα.
Βασίζεσαι κάπου? Ας πούμε σε κάποια ψηφοφορία κτλ? Ή το είδες σε κάποιο σάιτ?
Όπως διαβάζει κανείς εδώ https://www.gamasutra.com/php-bin/news_index.php?story=17131 και εδώ https://en.wikipedia.org/wiki/Call_of_Duty_4:_Modern_Warfare (Ιδιαίτερα το κομματάκι κάτω:
"The game won numerous awards from gaming websites, including IGN's Best Xbox 360 Game. It was the top-selling game worldwide for 2007, reaching over seven million copies by January 2008, and over 13 million by May 2009.[3]") το CoD 4 δεν είναι από τα παιχνίδια που ξεχνιούνται εύκολα.
Ο κόσμος "λάτρεψε" Το CoD 4 και παρ' όλο που είναι δύο χρονών ακόμα έχει ακόμα εκατομύρια παίκτες online.

Όσο για το counter strike, παρ'όλο τα όχι και τόσο καλά γραφικά του, αγαπήθηκε από πάρα πολλούς παίκτες για τους ατέλειωτους συνδυασμούς ομάδων, όπλων και πιστών...

Και βέβαια δεν καταδικάζω άλλα παιχνίδια επίσης πολύ γνωστά και επιτυχημένα, όπως το Fallout, LeftForDead, Soldier of Fortune, F.E.A.R., Prince of Persia κτλ..., απλώς τοποθετώ την δική μου άποψη σύμφωνα με όσα έχω παίξει και μου άρεσαν...

Μπορείς πιο απλά να πεις ότι δεν σου αρέσει το "bestest" CoD και να τελειώνει η υπόθεση.

Και που να δεις τώρα που βγαίνει το 6, ή για να το πω σωστά CoD: M.W. 2

Τέλος, ο "τείχος ημιμάθειας" είναι συνέχεια των "τοίχων του i-school"?
Για να ξέρω και εγώ ο ημιμαθής...

Έτσι σε θέλω! To CoD4 σκίζει (Κατά την γνώμη μου βέβαια), κι όπως λέει έχει πάρει και πολλά awards, αλλά υπάρχουν κι άλλα παιχνίδια, γι'αυτό ο καθένας παίζει ότι του αρέσει! Σε πολλούς σαν κι εμένα τους αρέσει να παίζουν και αυτά που έπαιζαν παλιά. Να θυμηθούν τα νιάτα τους! :'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eruyomo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.
Αυτό του '89 λες εσύ? Δεν ξέρω ο χειρισμός από ότι θυμάμαι ήταν περίεργος και καθυστερούσε ενώ το παιχνίδι έτρεχε. Αλλά το είχα παίξει στο gb.

Ο χειρισμός του ήταν κάπως... κβαντισμένος.
Προχωρούσε/πηδούσε κτλ στάνταρ αποστάσεις.
Εμένα για αυτό το λόγο μου άρεσε, επειδή μπορούσες να ελέγχεις τον prince πολύ εύκολα και το έκανε περισσότερο adventure, παρά action.

Το έπαιζα σε έναν 8088 νομίζω :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ilint_ntara

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Χαλκίδα (Εύβοια). Έχει γράψει 274 μηνύματα.
Έτσι σε θέλω! To CoD4 σκίζει (Κατά την γνώμη μου βέβαια), κι όπως λέει έχει πάρει και πολλά awards, αλλά υπάρχουν κι άλλα παιχνίδια, γι'αυτό ο καθένας παίζει ότι του αρέσει! Σε πολλούς σαν κι εμένα τους αρέσει να παίζουν και αυτά που έπαιζαν παλιά. Να θυμηθούν τα νιάτα τους! :'(

Έτσι :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Top