Βιβλία που διαβάσατε και σας άρεσαν

Nightwish 4 ever

Νεοφερμένος

Η Nightwish 4 ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 114 μηνύματα.
εχει διαβασει κανεις τα ανεμοδαρμενα υψη?αν ναι του αρεσε?
Εμενα μου αρεσε παρα πολυ. Ειναι ενα βιβλιο που περιγραφει χαρακτηρες που εχουν φτασει στα ακρα. Συνδυαζει τους παλιους αγγλικους μυθους περι φαντασματων με την υψηλη κοινωνια της βικτοριανης αγγλιας. Αξιζει να το διαβασει κανεις σιγουρα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

amalfi

Δραστήριο μέλος

Ο amalfi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 458 μηνύματα.
ενα εκπληκτικο εισαγωγικο βιβλιο που ασχολειται με την οραση! -για μια πρωτη γνωριμια με το θεμα!

Eye and Brain του Gregory

(δε γνωριζω αν εχει μεταφραστει)

:bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

yiannis123

Νεοφερμένος

Ο yiannis123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 82 μηνύματα.
Eγώ ένα βιβλίο που θα πρότεινα να διαβάσετε είναι το 'Ποτέ χωρίς την κόρη μου'...Είναι υπέροχο βιβλίο γραμμένο από την Μπέτι Μαχμουντί & τον Ουίλιαμ Χόφερ.Μιλάει για μια γυναίκα Αμερικανίδα που ταξίδεψε με τον ιρανό άντρα της και την κόρη της στην Τεχεράνη.Κάποια στιγμή ανακαλύπτει ότι βρίσκεται δέσμια ενός φανατικού σε μια χώρα όπου οι γυναίκες ειναι σχεδόν σκλάβες.Η μόνη ελπίδα διαφυγής της βρίσκεται στα χέρια ενός παράνομου δικτύου λαθρεμπόρων.Εχει πολύ αγωνία και είναι μια αληθινή ιστορία που έζησε η ίδια η συγγραφέας.

Το έχω διαβάσει όταν είμουνα πολύ μικρός, απλά υπέροχο, εχει γράψει και ένα δεύτερο βιβλίο που είναι η συνέχεια ουσιαστικά του πρώτου, το έχεις διαβάσει και αυτό;;:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

amalfi

Δραστήριο μέλος

Ο amalfi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 458 μηνύματα.
δειτε κι αυτα

"η Ανασταση" του Τολστοι

"ο Ηλιθιος" του Ντοστογιεφσκι


:bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mefistofelis

Δραστήριο μέλος

Ο Mefistofelis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 433 μηνύματα.
διαβάστε όλα του Τομ Ρόμπινς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

garth vader

Νεοφερμένος

Ο garth vader αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
πάντως άν δεν έχετε διαβασει το
1984 του George Orwell
δέν έχετε διαβάσει τίποτα!χάχά(οκ...λίγο υπερβολή...)

επίσης το "εν ψυχρω" του Truman Capote είναι ΤΕΛΕΙΟ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

toknil

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η toknil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 315 μηνύματα.
επίσης το "εν ψυχρω" του Truman Capote είναι ΤΕΛΕΙΟ!

Ε όχι!

Να σου πω...για να το λες προφανώς έφτασες ως το τέλος, άρα ερωτώ : αλλάζει ρυθμό το βιβλίο από κάποιο σημείο και μετά;

Θεώρησες και συ, στην αρχή, τις περιγραφές του λίγο βαρετές;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

garth vader

Νεοφερμένος

Ο garth vader αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Ε όχι!

Να σου πω...για να το λες προφανώς έφτασες ως το τέλος, άρα ερωτώ : αλλάζει ρυθμό το βιβλίο από κάποιο σημείο και μετά;

Θεώρησες και συ, στην αρχή, τις περιγραφές του λίγο βαρετές;

βασικά, προσωπικά λατρεύω τον τρόπο που ο Καπότε αντιλαμβάνεται και περιγράφει τον κόσμο γύρω του...και φυσικά τον περιγράφει!

αν διαβάσεις και μερικά του διηγήματα θα καταλάβεις τι εννοώ

επιπλέον ειναι ΦΟΒΕΡΟΣ ψυχογραφος

στο τέλος του βιβλίου ήταν σάν ο Πέρι Σμίθ ήταν κολλητός μου χροοοοόνια!Δεν ήθελα να πεθάνει σε καμ(μ)ία περίπτωση.....

Το μονο που μου φάνηκε λίγο αργόσυρτο-αλλά σε καμ(μ)ία περίπτωση βαρετό- ήταν που προς το τέλος έκανε 34786237678932 χρόνια μέχρι να γίνει η εκτέλεση.....

Γιατί δεν σου άρεσε;
(Α!...η αλήθεια είναι οτι οι πρώτες 10 σελίδες εύκολα μπορεί να θεωρηθούν βαρετές...όντως...)
-----------------------------------------
α!....αλλάζει ρυθμό σε ένα μεγάλο μέρος αλλα επίσης ένα άλλο-όχι ευκαταφρόνητο μερος- παραμένει στον ίδιο ρυθμό...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

annapav.kal

Νεοφερμένος

Η αννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 99 μηνύματα.
βασικά, προσωπικά λατρεύω τον τρόπο που ο Καπότε αντιλαμβάνεται και περιγράφει τον κόσμο γύρω του...και φυσικά τον περιγράφει!

αν διαβάσεις και μερικά του διηγήματα θα καταλάβεις τι εννοώ

επιπλέον ειναι ΦΟΒΕΡΟΣ ψυχογραφος

στο τέλος του βιβλίου ήταν σάν ο Πέρι Σμίθ ήταν κολλητός μου χροοοοόνια!Δεν ήθελα να πεθάνει σε καμ(μ)ία περίπτωση.....

Το μονο που μου φάνηκε λίγο αργόσυρτο-αλλά σε καμ(μ)ία περίπτωση βαρετό- ήταν που προς το τέλος έκανε 34786237678932 χρόνια μέχρι να γίνει η εκτέλεση.....

Γιατί δεν σου άρεσε;
(Α!...η αλήθεια είναι οτι οι πρώτες 10 σελίδες εύκολα μπορεί να θεωρηθούν βαρετές...όντως...)
-----------------------------------------
α!....αλλάζει ρυθμό σε ένα μεγάλο μέρος αλλα επίσης ένα άλλο-όχι ευκαταφρόνητο μερος- παραμένει στον ίδιο ρυθμό...


χμ...ειχα κι εγω ξεκινησει αυτο το βιβλιο αλλα δεν καταφερα να το τελειωσω δεν ξερω ομως γιατι...ισως να μου φανηκε κ εμενα καπως βαρετο....σκοπευω ομως να το διαβασω ολοκληρο το συντομοτερο δυνατο.

παντως πραγματι ο Τρουμαν Καποτε γραφει φοβερα.εχω διαβασει βιβλια του και μου αρεσαν.ελπιζω να μου αρεσει και το "εν ψυχρω" (αν καταφερω να το τελειωσω...)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TheClash

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 375 μηνύματα.
Βιβλία που σίγουρα προτείνω και είναι κλασικά στο είδος τους:

1)Το 1984 του Όργουελ.Είναι ένα κλασικό βιβλίο και πρέπει να διαβαστεί και να προσεχθεί ιδιαίτερα!

2)Ο Τζάκ Μπάρον και η αιωνιότητα,του Νόρμαν Σπίνραντ.Ε,δεν χρειάζονται και πολλά λόγια...Είναι πολύ καλό βιβλίο!

3)Το κινητό,του Στέφεν Κινγκ.Είναι ένα απο τα αγαπημένα μου βιβλία,η μετάφραση ήταν πολύ καλή(ε,οι εκδόσεις Bell φημίζονται γι'αυτό και όχι άδικα).Δεν είναι καθόλου βαρετό!

4)Καλλίστο,του Τόρστεν Κρολ!Τρομερό χιούμορ,σατυρικό με τον δικό του τρόπο!Αξίζει πραγματικά!Διακομωδεί τα πάντα!Και έχει μέσα δολοφονίες,μυστικές υπηρεσίες,τρελούς κλπ!Προσφέρει γέλιο,σίγουρα!Αλλά και προβληματισμούς για τα πάντα γύρω μας...!

5)Do androids dream of electric sheep? ή αλλιώς το ηλεκτρικό πρόβατο,του Φίλιπ Ντικ.Γνωστή η ταινία με τον Χάρισον Φορντ αν και το σενάριο έχει παραλλαχθεί,το νόημα που βγαίνει είναι περίπου το ίδιο.Το συστήνω ανεπιφύλακτα!

6)Ζωντανός θρύλος,του Ρίτσαρντ Μέϊθσον(Richard Matheson).Το βιβλίο είναι διαφορετικό απο την ταινία,και η ταινία έχει ένα αισιόδοξο μήνυμα στο τέλος,ενώ το βιβλίο όχι!Αξίζει πραγματικά να το διαβάσει κανείς και να προβληματιστεί με τους ανθρώπους,την μοναξιά κλπ!

7)Οι ειδήσεις των 11,του Νόρμαν Σπίνραντ.Εμένα μου άρεσε η όλη πλοκή,πως ενεργούν τα ΜΜΕ και όλο αυτο το κλίμα γύρω απο τα ΜΜΕ,τις περιβαλλοντικές και μη,οργανώσεις κλπ!Καλή και η μετάφραση!

8)UBIK,του Φίλιπ Ντικ.Ναι,ήταν πολύ ωραίο όταν το διάβαζα και προβληματίστηκα!

9)Φαρενάϊτ 451,του Ρέϊ Μπράντμπουρι.Ανήκει στην άτυπη τριλογία,μαζί με το 1984 και το γενναίος νέος κόσμος!Κλασσικό στο είδος του,και σιγά μην έλειπε απο την βιβλιοθήκη μου!Προβληματίζει και περνάει πολλά μηνύματα...

Δείτε σε κάποια ιστοσελίδα(πρωτοπορία,ιανός,greekbooks κλπ) για την θεματολογία των βιβλίων και αν σας ενδιαφέρει αγοράζετε κάποιο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

toknil

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η toknil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 315 μηνύματα.
α!....αλλάζει ρυθμό σε ένα μεγάλο μέρος αλλα επίσης ένα άλλο-όχι ευκαταφρόνητο μερος- παραμένει στον ίδιο ρυθμό...

Μόλις το ξεκίνησα για άλλη μια φορά
Θενκς.


ΥΓ. να σου προτείνω και γω κάτι λοιπόν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

garth vader

Νεοφερμένος

Ο garth vader αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
εγώ λέω να φτιάξουμε ένα θέμα

"Συγγραφείς προς ξυλοδαρμό"!
χάχάχάχά!

Λοιπόν
Πρώτος ο Κούντερα
μετά ο Κοέλιο
και έπονται πολλοί!

τί λέτε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

toknil

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η toknil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 315 μηνύματα.
εγώ λέω να φτιάξουμε ένα θέμα

"Συγγραφείς προς ξυλοδαρμό"!
χάχάχάχά!

Λοιπόν
Πρώτος ο Κούντερα
μετά ο Κοέλιο
και έπονται πολλοί!

τί λέτε;
ε ο Κούντερα πρώτος...αυτό δεν το δέχομαι
Βάλε Dan Brown καλύτερα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

olga345

Νεοφερμένος

Η olga345 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Αίγιο (Αχαΐα). Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Συγγραφεις προς ξυλοδαρμο:Dan Brown & Coelho(ακομα κλαιω τα λεφτα που εδωσα για τον Αλχημιστη και τη Μπριντα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,963 μηνύματα.
Γιατί olga345 ο Dan Brown δεν είναι καλός συγγραφέας; :D Προσωπικά δεν τον έχω διαβάσει. Απλά θέλω μια άποψη. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kansas Rocks!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,237 μηνύματα.
Βιοτεχνία υαλικών του Μένη Κουμανταρέα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

OoOkoβοldOoO

Πολύ δραστήριο μέλος

Η OoOkoβοldOoO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,519 μηνύματα.
1)Κάλλια Παπαδάκη:νέα και ωραία-το νέο της βιβλίο"Ο ήχος του ακάλυπτου"έχει κυκλοφορήσει ήδη από τον περασμένο Μάρτη και έχει μαγέψει όλους τους κριτικούς!
2)Πάτρικ Ζίσκιντ:συγγραφέας επίσης του βιβλίου και επιτυχημένης ταινίας "Το άρωμα",με το βιβλίο του "Το κοντραμπάσο" γράφει αυτό που κανένας μουσικός δεν έχει συνθέσει ακόμα...
3)Victoria Hislop:το "Νησί" κυριάρχησε για ένα ολόκληρο σχεδόν χρόνο στα ευπώλητα των ελληνικών μεγάλων βιβλιοπωλείων και εξακολουθεί να έλκει όλο και περισσότερους αναγνώστες!
4)Jonathan Coe:"The Rain Before It Falls"-διαβάστε το. Αξίζει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TheClash

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 375 μηνύματα.
1)Κάλλια Παπαδάκη:νέα και ωραία-το νέο της βιβλίο"Ο ήχος του ακάλυπτου"έχει κυκλοφορήσει ήδη από τον περασμένο Μάρτη και έχει μαγέψει όλους τους κριτικούς!
2)Πάτρικ Ζίσκιντ:συγγραφέας επίσης του βιβλίου και επιτυχημένης ταινίας "Το άρωμα",με το βιβλίο του "Το κοντραμπάσο" γράφει αυτό που κανένας μουσικός δεν έχει συνθέσει ακόμα...
3)Victoria Hislop:το "Νησί" κυριάρχησε για ένα ολόκληρο σχεδόν χρόνο στα ευπώλητα των ελληνικών μεγάλων βιβλιοπωλείων και εξακολουθεί να έλκει όλο και περισσότερους αναγνώστες!
4)Jonathan Coe:"The Rain Before It Falls"-διαβάστε το. Αξίζει.
Είδα την πλοκή του βιβλίου "Ο ήχος του ακάλυπτου" και μου άρεσε αρκετά!
Μπορείς να πεις κάτι παραπάνω γι'αυτό το βιβλίο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

OoOkoβοldOoO

Πολύ δραστήριο μέλος

Η OoOkoβοldOoO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,519 μηνύματα.
Είδα την πλοκή του βιβλίου "Ο ήχος του ακάλυπτου" και μου άρεσε αρκετά!
Μπορείς να πεις κάτι παραπάνω γι'αυτό το βιβλίο;
Λοιπόν είναι έξι διαφορετικές ιστορίες. Για να καταλάβεις καλύτερα μπορώ να σου γράψω την περίληψη:

Στο κέντρο μιας μικρής, καθημερινής Αθήνας, ένας τυφλός απάγεται από τη ρωσο-πακιστανική μαφία, η Τάδε και η Μαριλένα πέφτουν θύματα οικονομικής σκευωρίας,η Δήμητρα υποδύεται τελειομανώς το ρόλο που έχει επιλέξει για τη ζωή της,ο συγγραφέας μπλέκεται στα νήματα φόνων και facebook, o διαμεσολαβητής κανονίζει τα πτώματα και τα ποσοστά στα νοσοκομεία, και η ημίτρελη κάνει τα πράγματα άνω κάτω. Έξι κεντρικοί χαρακτήρες, σε ισάριθμες ιστορίες,μπλέκονται μεταξύ τους,κάνουν προσωπικά περάσματα στις ιστορίες των υπόλοιπων και δένουν σφιχτά τα κομμάτια του παζλ σε μια νεο-νουάρ πολυκατοικία που αφηγείται γκρίζες ιστορίες.

Πάντως εγώ το βρήκα αρκετά επίκαιρο και καθαρά ρεαλιστικό με μια μικρή δόση ειρωνίας απέναντι στα μαύρα παιχνίδια της ζωής.:no1::no1::no1:

Μπορώ να πω ακόμη ότι αυτό που με βρήκε άφωνη στο συγκεκριμένο βιβλίο ήταν που ανέφερε πράγματα και γεγονότα της καθημερινής μας ζωής!ακόμα και ονόματα όπως...:"διάβαζα το βήμα της Κυρίακής" ή "άνοιξα την tv και άκουσα ειδήσεις από την Όλγα Τρέμη" και πολλά άλλα τέτοιa...και φυσικά για το facebook!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aeneas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Aeneas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,353 μηνύματα.
Την ελληνική λογοτεχνία δεν την αλλάζω με τίποτα...! Τα βιβλία που ακολουθούν, είναι όσα έχω διαβάσει από τον Ιανουάριο και μετά και βρίσκονται σε σειρά προτίμησης:

  1. ΕΣΤΩ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ~ Πασχαλία Τραυλού
  2. ΦΤΕΡΑ ΑΠΟ ΜΕΤΑΞΙ ~ Πασχαλία Τραυλού
  3. ΤΟ ΣΤΑΥΡΟΔΡΟΜΙ ΤΩΝ ΨΥΧΩΝ ~ Χρυσηίδα Δημουλίδου
  4. Ο ΒΙΟΛΟΝΙΣΤΑΣ ~ Κώστας Καρακάσης
  5. ΤΟ ΠΑΘΟΣ ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΦΟΡΕΣ ~ Ζυράννα Ζατέλη
  6. ΕΡΩΤΑΣ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ ~ Λένα Μαντά
  7. ΟΙ ΑΕΤΟΙ ΠΕΘΑΙΝΟΥΝ ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ ~ Γιώργος Πολυράκης
  8. ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΔΙΠΛΑ ΣΤΟ ΠΟΤΑΜΙ ~ Λένα Μαντά
  9. ΧΑΜΕΝΟ ΧΤΕΣ ~ Αναστασία Καλλιοντζή
  10. ΣΟΥΙΤΑ ΣΤΟΝ ΠΑΡΑΔΕΙΣΟ ~ Χρυσηίδα Δημουλίδου
  11. ΜΑΤΙΑ ΜΟΥ ~ Μαρία Τζιρίτα ---------> Απαίσιο..>! Μην το αγοράσετε γιατί θα δώσετε τζάμπα τα 20 ευρώ...~

Τα βιβλία με νούμερο 1/2/3/4/6/7/8/11 κυκλοφορούν από τις εκδόσεις Ψυχογιός.

Το 9 κ το 10 κυκλοφορούν από τις εκδόσεις Λιβάνης.

Το 5 κυκλοφορεί από τις εκδόσεις Καστανιώτης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 6 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
    • *
  • Φορτώνει...
Top