Βιβλία που διαβάσατε και σας άρεσαν

vickaki-4

Δραστήριο μέλος

Η BIKY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 716 μηνύματα.
Τρια μετρα πανω απο τον ουρανο(νεανικο-ρομαντικο-αισθηματικο)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ἅλς

Διάσημο μέλος

Ο ἅλς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 3,894 μηνύματα.
.
Από βιβλία:
-Ο δρομος (Κόρμακ μακ Κάρθυ)
-Θέα στον ωκεανό (Τζον Ίρβινγκ)
-Περηφάνεια και προκατάληψη (Τζέιν Ώστεν)
-Περί τυφλότητος (Σαραμάγκου)
-Περί φωτίσεως (>>)
-Η σπηλιά (>>)
-Ο άνθρωπος-αντίγραφο (>>)
-Εξιλέωση (Ίαν μακ Γιούαν)
-Οι γιαγιάδες (Λέσινγκ)
-Και με το φως του λύκου επανέρχονται (Ζατέλη)
-Περσινή αρραβωνιαστικιά (>>)
-Ο άρχοντας των δαχτυλιδιών (Τόλκιν)
-Χόμπιτ (>>)
-Το εργοστάσιο μολυβιών (Σώτη Τριανταφύλλου)
-Το όνομα του ρόδου (Έκο)
-Το εκκρεμές του φουκώ (>>)
-Το νούμερο 31328 (Βενέζης)
-Πριγκηπέσσα Ιζαμπώ (Τερζάκης)
-Η φόνισσα (Παπαδιαμάντης)
-Πάπισσα Ιωάννα (Εμμ. Ροϊδης)
-Η τριλογία του Κόσμου
(Φίλιπ Πούλμαν)
-Ιστορία δύο πόλεων(Κάρολος Ντίκενς)

Έχω διαβάσει και εγώ αυτά με τα κόκκινα γράμματα και τα συστήνω. Συστήνω και άλλα , αλλά με τον καιρό....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kourso

Νεοφερμένος

Ο ΒΑΣΙΛΗΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Τρίκαλα (Τρίκαλα). Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Μαρλόν το 10 κάρι
:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

candygirl96

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η candygirl96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 335 μηνύματα.
"το καπλανι της βιτρινας"καλα,παιδια...ψ!!!!τελειο!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ευθυμία29753

Νεοφερμένος

Η Ευθυμία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Ο αλχημιστής του Paolo Cohelo είναι ένα πολύ ωραίο βιβλίο, αλλά λίγο ακαταλαβίστικο. Επίσης μου αρέσει ο Αντρέας Σύλτερ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iGiannis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο iGiannis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,762 μηνύματα.
Ιούλιος Βέρν-Από τη γή στη σελήνη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SCULLY

Πολύ δραστήριο μέλος

Η SCULLY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 1,057 μηνύματα.
αυτο της υπογραφης μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

black princess

Νεοφερμένος

Η Μαρίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
το σωμα, της stephenie meyer..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

who

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο who αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,616 μηνύματα.
Ο αλχημιστής του Paolo Cohelo είναι ένα πολύ ωραίο βιβλίο, αλλά λίγο ακαταλαβίστικο. Επίσης μου αρέσει ο Αντρέας Σύλτερ.

Όχι δα και ακαταλαβίστικο ο Αλχημιστής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ἅλς

Διάσημο μέλος

Ο ἅλς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 3,894 μηνύματα.
Λοιπόν. . .. έχω διαβάσει Χάρι Πότερ (Όλα):no1:
Αρτέμης Φάουλ (1+2 αλλά θέλω να διαβάσω και τα υπόλοιπα ):)
Ο Αλχημιστής(Φοβερό ,δεν το συζητώ:iagree:)
Ο διάβολος και η Δεσποινίδα Πριμ (κορυφήηη!:D)
Η προφητεία της Πέτρας (μου άρεσε αρκετά )
Τα στενά παπούτσια===>Ζωρζ Σαρή(πάρα πολύ ωραίο)
Η Σοφία ===========>Ζωρζ Σαρή(Πάρα πολύ ωραίο)
Τα φαντάσματα της σοφίτας (πολύ μικρό το βιβλιαράκι αλλά πολύ ευχάριστο

Έχω διαβάσει τα "κόκκινα" & μ΄άρεσαν! Έχω διαβάσει , επίσης, όλα τα βιβλία της Ζωρζ Σαρρή και μ΄αρέσουν πάρα πολύ!
-----------------------------------------
Η Κωνσταντίνα και οι αράχνες της-Άλκη Ζέη:)

Πολύ καλό!!!
-----------------------------------------
Όντως, όλα τα βιβλία του Dan Brown είναι ωραία, αλλά το Illuminati είναι το κορυφαίο...!

Συμφωνώ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ariana

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 367 μηνύματα.
Παιδιά έχει κανείς να προτείνει κάποιο βιλίο που να δίνει και ιστορικές γνώσεις σταν αναγνώστη;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

neni

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η neni αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 341 μηνύματα.
υπαρχουν 2 θεματα για εξωσχολικα βιβλια ή μου φαινεται?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ἅλς

Διάσημο μέλος

Ο ἅλς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 3,894 μηνύματα.
Και έτσι να ΄ναι, είναι τόσο ενδιαφέρον ,που δεν πειράζει!

Παιδιά έχει κανείς να προτείνει κάποιο βιλίο που να δίνει και ιστορικές γνώσεις σταν αναγνώστη;

"Το εργοστάσιο των Μολυβιών" της Σώτης Τριανταφύλλου

"Ούτε το όνομά μου" της THEA HALO

" Η Αναζήτηση" & " Η Ανατροπή" του Νίκου Θέμελη

Ελπίζω να βοήθησα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Ariana

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 367 μηνύματα.
"Το εργοστάσιο των Μολυβιών" της Σώτης Τριανταφύλλου

"Ούτε το όνομά μου" της THEA HALO

" Η Αναζήτηση" & " Η Ανατροπή" του Νίκου Θέμελη

Ελπίζω να βοήθησα!

Ευχαριστώ πολύ :)

Τα έχεις διαβάσει εσύ αυτά;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ἅλς

Διάσημο μέλος

Ο ἅλς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 3,894 μηνύματα.
Βέβαια, αλλιώς δεν θα έπαιρνα το ρίσκο να στα προτείνω. Είναι και θέμα γούστου αλλά και του τι περιμένεις απ΄ ένα βιβλίο! Όταν διαβάσεις κάποιο από αυτά, πες μου τις εντυπώσεις σου. Καλό διάβασμα!

Προσθέτω ακόμα το "ΕΓΚΛΗΜΑ ΣΤΗΝ ΑΡΧΑΙΑ ΟΛΥΜΠΙΑ", του ΘΑΝΟΥ ΚΟΝΔΥΛΗ

Ενδιαφέρον βιβλίο με λίγες ιστορικές γνώσεις αλλά πολύ πολύ ενδιαφέρον (περιπέτεια,Η/Υ,κ.ά.) είναι
ΣΑΛΟΝΙ ΑΠΟ ΚΕΧΡΙΜΠΑΡΙ της MATILDE ASENSI.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bloody Μaria^^

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Mαρία ρε αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 280 μηνύματα.
Η ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ ΚΑΙ ΟΙ ΑΡΑΧΝΕΣ ΤΗΣ-ΑΛΚΗ ΖΕΗ

Πραγματικά αξίζει!!!:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

athinouli

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η athinouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 347 μηνύματα.
οk για τον Χάρι Πότερ δε το συζητώ.. προτείνω.!
είναι πολύ ελαφρύ, χαλαρωτικό και ειδικά αν έχεις δει και κάποια απ' όλες τις ταινίες.. είναι αρκετά εύκολο και πολύ ωραίο, αρκεί να σ αρέσουν και τα φαντασίας..!

το λυκόφως! μιλάμε καταπληκτικό, αρκεί πάλι να σ αρέσουν τα φαντασίας γτ έχει να κάνει με βρικόλακες.. επίσης πρέπει να πω ότι είναι 4 βιβλία και το τέλος αν και ωραίο, σου δίνει την εντύπωση ότι παρατείνεται και έχει συνέχεια..!

επίσης έχω να προτείνω ακόμη το "Ροκ Ρεφρέν" του Μάνου Κοντολέων.. καλά μιλάμε σκίζει ο άνθρωπος.. γράφει ΤΕ_ΛΕΙ_Α_!
ακόμη το "Γεύση Πικραμίγδαλο"..

τέλος το "Εμένα όμως με νοιάζει" που είναι με περιβαντολλογικό περιεχόμενο.. πολύ καλό!:iagree::iagree::iagree:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alice8

Νεοφερμένος

Η Αλεξανδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Σούδα (Χανιά). Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Ολα απο Εντγκαρ Αλλαν Ποε...
Επισης καλος ειναο και ο Λοβκραφτ...!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bloody Μaria^^

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Mαρία ρε αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 280 μηνύματα.
Εμένα μου αρέσουν πολύ η Ζωρζ Σαρή και η Άλκη Ζέη...!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Daisy

Δραστήριο μέλος

Η Daisy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 734 μηνύματα.
Wir Kinder von Bergen-Belsen της Hetty E. Verolme απλά φανταστικό δεν έχω διαβάσει πιο ωραίο:iagree:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 6 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
    • *
  • Φορτώνει...
Top