Βιβλία που διαβάσατε και σας άρεσαν

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
και 'ο Αλχημιστης' του Paulo Coelho ειναι πολυ καλο βιβλιο..
μονο ο Αλχημιστης??:)ολα τα βιβλια του Coelho ειναι απιστευτα:no1::)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BaKaS

Νεοφερμένος

Ο Mpakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Όσοι είναι φαν του Harry Potter δεν πρέπει να χάσουν με τίποτα το τελευταίο της σειράς. Κατα τη γνώμη μου είναι το καλύτερο της σειράς καθώς συνδιάζει πολλά στοιχεία με πολύ καλό τρόπο (το πρόβλημα είναι πως είναι λίγο μικρό, μόνο 662 σελίδες:lol::lol:)

Συμφωνώ. Θα 'θελα να είναι κάπως σαν τον πρωτότοκο, κάπου στις 800 σελ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tasoula

Νεοφερμένος

Η tasoula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 60 μηνύματα.
μονο ο Αλχημιστης??:)ολα τα βιβλια του Coelho ειναι απιστευτα:no1::)
:Pτωρα θελω να διαβασω και το 'Στις οχθες του ποταμου πιεδρα καθισα και εκλαψα'..εχω ακουσει οτι ειναι πολυ καλο!το'χεις διαβασει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SCULLY

Πολύ δραστήριο μέλος

Η SCULLY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 1,057 μηνύματα.
bakas μη γραφεις με κεφαλαια ;)

τασουλα εχω διαβασει μεχρι το μισο περιπου τον αλχημιστη, τον ποταμο πιεδρα και τα 11 λεπτα του κοελο..ηταν πολυ ωραια ως εκει που τα διαβασα (αν αναρωτιεστε γιατι τα αφησα στη μεση ειναι επειδη δεν ειχα χρονο :P)..αν θελεις καποιο αλλο του Κοελο ,τα χουμε σχεδον ολα, πες μου να σου δανεισω :no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
:Pτωρα θελω να διαβασω και το 'Στις οχθες του ποταμου πιεδρα καθισα και εκλαψα'..εχω ακουσει οτι ειναι πολυ καλο!το'χεις διαβασει?


Είναι ένα από τα πιο καλά του Coelho! Αξίζει να αφιέρωσεις λίγο από το χρόνο σου να το διαβάσεις:)
Καλά και όλα τα υπόλοιπα από τον ίδιο είναι εξαιρετικά!:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Είναι ένα από τα πιο καλά του Coelho! Αξίζει να αφιέρωσεις λίγο από το χρόνο σου να το διαβάσεις:)
Καλά και όλα τα υπόλοιπα από τον ίδιο είναι εξαιρετικά!:no1:
ναι ναι...ειναι απο τα καλυτερα του:no1::no1:βασικα ειναι μια ιστορια αγαπης και διαφερει αρκετα απο τον 'Αλχημιστή' ...και το 11 λεπτα φυσικα ειναι πολυ καλο:no1:χμ αλλα τι να πω..πραγματικα ολα τα βιβλια του αξιζει να τα διαβασει καποιος...το καθενα ειναι μοναδικο και περναει πολλα μηνυματα μεσα απο τα βιβλια του ο Coelho:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σελήνη

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Εύα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 266 μηνύματα.
Από συγγραφείς: μεγάλη μου λατρεία είναι ο Ζοζέ Σαραμάγκου (προειδοποιώ: δεν είναι για όσους θέλουν ένα εύκολο βιβλιαράκι για να περάσει η ώρα ευχάριστα), η Ντόρις Λέσινγκ, ο Τόλκιν, Η Ζυράννα Ζατέλη, ο Ουμπέρτο Έκο... Και πολλοί κλασικοί έλληνες συγγραφείς. Όσον αφορά την ποίηση, Καρυωτάκης, Σεφέρης, Πόε και Μποτλέρ είναι οι βασικοί...

Από βιβλία:
-Ο δρομος (Κόρμακ μακ Κάρθυ)
-Θέα στον ωκεανό (Τζον Ίρβινγκ)
-Περηφάνεια και προκατάληψη (Τζέιν Ώστεν)
-Περί τυφλότητος (Σαραμάγκου)
-Περί φωτίσεως (>>)
-Η σπηλιά (>>)
-Ο άνθρωπος-αντίγραφο (>>)
-Εξιλέωση (Ίαν μακ Γιούαν)
-Οι γιαγιάδες (Λέσινγκ)
-Και με το φως του λύκου επανέρχονται (Ζατέλη)
-Περσινή αρραβωνιαστικιά (>>)
-Ο άρχοντας των δαχτυλιδιών (Τόλκιν)
-Χόμπιτ (>>)
-Το εργοστάσιο μολυβιών (Σώτη Τριανταφύλλου)
-Το όνομα του ρόδου (Έκο)
-Το εκκρεμές του φουκώ (>>)
-Το νούμερο 31328 (Βενέζης)
-Πριγκηπέσσα Ιζαμπώ (Τερζάκης)
-Η φόνισσα (Παπαδιαμάντης)
-Πάπισσα Ιωάννα (Εμμ. Ροϊδης)
-Η τριλογία του Κόσμου (Φίλιπ Πούλμαν)
-Ιστορία δύο πόλεων(Κάρολος Ντίκενς)

Βιβλία που δεν πολυσυμπαθώ: Βασικά, κύρια είναι αυτά της πρώην τριλογίας και νυν τετραλογίας (μπας και βγάλει και τίποτα παραπάνω το παιδί) του Παολίνι: Η κληρονομιά. (Έραγκον, Πρωτότοκος, Μπρίσινγκρ). Κατά τη γνώμη μου, εκνευριστικότατα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JoJoanna

Νεοφερμένος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 74 μηνύματα.
Το χρώμα του φεγγαριού!!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rikaki

Νεοφερμένος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Γιαννιτσά (Πέλλας). Έχει γράψει 6 μηνύματα.
προτείνω όοοοοοοοολα τα βιβλία του Stephen King ανεξαιρέτως:P
επίσης:
Ο κόσμος της Σοφίας - Jostein Gaarder
Αγαπητέ Θεέ - Ερικ Εμανουελ Σμιτ (υπέροχο βιβλίο:'()
δεν μου έρχονται άλλα..
μόλις μου έρθουν θα επιστρέψω όμως:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikolas.B3

Νεοφερμένος

Ο Νικόλας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11 μηνύματα.
χμμ εγώ έχω διαβάσει 30+ οποτε θα διαλέξω τα τρία καλύτερα...
3."Η μηχανη του χρόνου" δεν θυμάμαι συγγραφέα
2."Πυθαγόρεια εγκλήματα" του Τεύκρου Μιχαηλίδη
1..................."1984" του Τζώρτζ Όργουελ!!!!! (απλα φανταστικό, με διαφορά πρώτο:P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Xcrucify

Νεοφερμένος

Ο giorgos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Παιδιά εγς διαβαζω το Interview with a vampire και πρεπει να πω οτι ειναι τελειο :) καθε βραδυ ξενυχταω για να το τελιωσω :D Επομενος στοχος : τα υπολοιπα βιβλια του Vampire Chronicles
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Valentina~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Valentina~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,185 μηνύματα.
Πάντως αν αρχίσω να λέω εγώ τι έχω διαβάσει ξημερώσαμε....'Ασε που δε τα θυμάμαι όλα.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zip_unzip

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο zip_unzip αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 354 μηνύματα.
Κι εμενα μαρεσε το Da Vinci code, το Illuminati ομως οχι...

Μπορώ να πω ότι το Demons and Angels (aka Illuminati) μου άρεσε περισσότερο από το Da Vinci Code. Φυσικά, και τα δύο είναι καταπληκτικά βιβλία. Γενικά, έχω διαβάσει και τον "Αρκτικό Κύκλο" και το "Ψηφιακό Οχυρό"-πολύ ωραία βιβλία.

Τώρα διαβάζω ένα βιβλίο σχετικά με την λειτουργία του ανθρώπινου εγκεφάλου. Το έγραψαν κάποιοι ακαδημαϊκοι. Εξαιρετικό βιβλίο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
Ψηφιακο οχυρο και αρκτικος κυκλος μαμουν μανες. Το Illuminati ακομα δεν το εχω διαβασει. Ουτε τον κωδικα ντα βιντσι. Φοβαμαι να το διαβασω αυτο. :p

Αυτες τις μερες ξαναδιαβαζω Silmarillion. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
το ιδιο στυλ εχουν ολα αυτα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

candygirl96

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η candygirl96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 335 μηνύματα.
εγω προτεινω:λιγο πριν απο τα 18,αθεραπευτα ερωτευμενη,αθεραπευτα ζηλιαρα,φι-γαμα-πι ακι ερωτευμενα κοριτσια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
Μπορώ να πω ότι το Demons and Angels (aka Illuminati) μου άρεσε περισσότερο από το Da Vinci Code. Φυσικά, και τα δύο είναι καταπληκτικά βιβλία. Γενικά, έχω διαβάσει και τον "Αρκτικό Κύκλο" και το "Ψηφιακό Οχυρό"-πολύ ωραία βιβλία.

Τώρα διαβάζω ένα βιβλίο σχετικά με την λειτουργία του ανθρώπινου εγκεφάλου. Το έγραψαν κάποιοι ακαδημαϊκοι. Εξαιρετικό βιβλίο!

Μήπως μπορείς να μου πεις τον τίτλο του;

Όντως, όλα τα βιβλία του Dan Brown είναι ωραία, αλλά το Illuminati είναι το κορυφαίο...!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nicole

Νεοφερμένος

Η Νικολέττα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 99 μηνύματα.
Twilight (όλα) και Gossip Girl!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ίλυα

Νεοφερμένος

Η Ίλυα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 42 μηνύματα.
Έχω διαβάσει παρα πολλά!!
Όμως αυτά που μου άρεσαν πιο πολύ ήταν:
-Μια σειρά από ατυχή γεγονότα
-Το ψέμα
-Τσάρλι και Λότι
-Ερωφίλη
-Ο Άρχοντας των Δαχτυλιδιών
-Τσάρλι και το εργοστάσιο της σοκολάτας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefos

Νεοφερμένος

Ο stefos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
εγω προτεινω ο φυλακας της αδερφης μου
και το υστερογραφο σαγαπω....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 6 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
    • *
  • Φορτώνει...
Top