Βιβλία που διαβάσατε και σας άρεσαν

932df0a57b

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο 932df0a57b αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 853 μηνύματα.
Η αρχή του Τιρμπουσόν, η τέχη της απάτης, μια σειρά από ατυχή γεγονότα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!Βάλια!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η seize the day* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Νέα Κρήνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Και εγώ είχα διαβάσει την τελευταία μαύρη γάτα, πριν πολύ καιρό και δεν το θυμάμαι καθόλου...λέω να το ξαναδιαβάσω:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΓΙΟΥΛΗ22136

Νεοφερμένος

Η Γιούλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Μεταμόρφωση (Αττική). Έχει γράψει 85 μηνύματα.
Το νησί της Victoria Hislop
Θα σε δω στον Παράδεισο του R.Matheson
Τζεην Ευρ της Καρλόττα Μπροντέ
Έγκλημα και τιμωρία
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vamou90

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 198 μηνύματα.
Εγώ ούτε ένα δεν έχω διαβάσει:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kaim

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 99 μηνύματα.
J.R.R. Tolkien -

I) The Lord of the Rings : The Fellowship of the Ring
II)The Lord of the Rings : The two Towers
III)The Lord of the Rings : The Return of the King

Αν μπορεις διαβασε τα στα Αγγλικα.Αλλα και στα ελληνικα ειναι epic.

Kaim
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hey Joy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Hey Joy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 306 μηνύματα.
Το "Η τελευταία Μαύρη Γάτα" το είχα πάρει πριν αρκετά χρόνια αλλά ποτέ δεν το τέλειωσα γιατί το βαρέθηκα κάπου στη μέση..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

halvas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 1,074 μηνύματα.
Χθες ξεκίνησα το "Το Αυτό" του Stephen King:jumpy:

Έχει 1039 σελίδες, μικρά γράμματα, αλλά τα σπάει πραγματικά:no1:

Θα κάνω ένα καλοκαίρι να το τελειώσω.....:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

george_k214

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 338 μηνύματα.
Η γενιά των 1000 ευρώ,Γεύση πικραμυγδάλου,Μαντάμ Μποβαρυ και Το κόκκινο και το Μαύρο(απο κλασσικά),Να ζείς να αγαπάς και να μαθαίνεις,Η Βερόνικα αποφασίζει να πεθάνει-Μπρίντα-11 λεπτά-ο Αλχημιστής-Στις όχθες του ποταμού πιέδρα κάθισα και έκλαψα-Ζαχίρ(και γενικά όλα του Paulo Coelho),Οταν έκλαψε ο Νίτσε....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ιορδανης

Νεοφερμένος

Ο Ιορδανης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 50 μηνύματα.
Παιδεια αφηστε τα βιβλια και τρεξτε στις θαλασσες και στα κλαμπακια. Εγω ποτε δεν εχω διαβασει εξωσχολικα και ουτε προκειτε. Τα βλεπω και αλλαζω δρομο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X-FILER

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,969 μηνύματα.
"απο τοτε χορευω ακομα"-Σαϋαμα Περερα.
μιλαει για μια κοπελα απο τη σρι λανκα που μετακομισε με τη μητερα της στο λονδινο τη δεκαετια του '70 και δειχνει τη ζωη της μεχρι την ενηλικιωση της.ο ρατσισμος που αντιμετωπισε,οι φιλες της,οι ερωτες,η επαγγελματικη αποκατασταση κλπ.πολυ ωραιο βιβλιο,εφηβικο και κυριως για κοριτσια.το προτεινω ανεπιφυλακτα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

noodlee999

Νεοφερμένος

Η noodlee999 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 83 μηνύματα.
εγω τωρα διαβαζω το αρωμα...ωραιο φαινεται (ειμαι λιγο πριν την μεση) αλλα σε καποια σημεια κουραζομαι απο τις πολυ λεπτομερης περιγραφες. . .
διαβαζω επισης τη μομο και "απαντησεις σε ζωτικα ερωτηματα" του οσσο:D

προτεινω κ εγω το γευση πικραμυγδαλου ...
α,, επισης ενα που μ'αρεσε παρα πολυ ειναι το "δεν με ξερεις, ουτε εγω"

και η τριλογια του κοσμου φοβερη;) τελος το χαρι ποττερ εννοειται:no1::sman::magic:...αν και το 7ο δεν το διαβασα ακομα:emm:

γενικα δεν εχω διαβασει και πολλα βιβλια:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

happy i

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η happy i αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 179 μηνύματα.
Harry Potter το 7ο...από τα πιο ωραία της σειράς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
εγω τωρα διαβαζω το αρωμα...ωραιο φαινεται (ειμαι λιγο πριν την μεση) αλλα σε καποια σημεια κουραζομαι απο τις πολυ λεπτομερης περιγραφες. . .

Αξίζει τον κόπο. Δε θα ξεχάσω ποτέ την αίσθηση που μου άφησε το βιβλίο αυτό όταν το τελείωσα.

Προτείνω ανεπιφύλακτα όλη τη σειρά της Τριλογίας του Κόσμου (το αστέρι του βορρά, ο άρχοντας των δύο κόσμων και το κεχριμπαρένιο τηλεσκόπιο) του Φίλιπ Πούλμαν.

Επίσης τους "Ενάρετους" του Sam Bourne.

Το ζαφείρι του Θεού του Ζίλμπερ Σινουέ.

Η Γνώση των Αγγέλων (Εκδ. Ψυχογιός, συγγραφέα δε θυμάμαι)

Μου αρέσουν φυσικά όλα τα βιβλία του Χάρι Πότερ. Σε παρόμοιο στυλ θα πρότεινα Αρτέμη Φάουλ (Όουεν Κόλφερ) και Λάουρα (Πέτερ Φρόιντ).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

HappyHippo

Νεοφερμένος

Ο HappyHippo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 48 μηνύματα.
Σε όλα αυτά τα υπέροχα βιλία που παρουσιάσατε προσθέτω κι εγώ ένα διαφορετικό βιβλίο : "Οδηγίες Χρήσης Ενός Ανθρώπινου Μυαλού"
του Gerald Hϋther.

Απολύτως κατανοητό από όλους αλλά και χρήσιμο για όλους!

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregoire

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γρηγόρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 145 μηνύματα.
<<Το νησί>> της Βικτώριας Χίσλοπ
Το μυστήριο της Σπιναλόγκα, του αποδιοπομπαίου νησιού της Κρήτης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Όσοι είναι φαν του Harry Potter δεν πρέπει να χάσουν με τίποτα το τελευταίο της σειράς. Κατα τη γνώμη μου είναι το καλύτερο της σειράς καθώς συνδιάζει πολλά στοιχεία με πολύ καλό τρόπο (το πρόβλημα είναι πως είναι λίγο μικρό, μόνο 662 σελίδες:lol::lol:)

σορρυ που το ξεθαβω αυτο το μηνυμα... εγω ειχα τελειωσει ολα τα μαθηματα μ το σαββατο βραδυ... ετσι το αρχισα στις 1,00 το πρωι και το τελειωσα την κυριακη στις 20,00
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ath09

Νεοφερμένος

Η ath09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Λοιπόν θα κάνω κι εγώ μια λίστα...

Ανεμοδαρμένα Ύψη - Emily Bronte ****
Τα κάστρα του Άθλιν & του Ντάνμπεϊν - Ann Radclif **
Κόκκινο Χρώμα στα βλέφαρα - Catherine Rihoit ****
Φράνκενστάιν ή ο σύγχρονος
Προμηθέας - Mary Shelley ****
Ο επιζών - Chuck Palahniuk ****
Mansfield Park - Jane Austen **
Ο Μινώταυρος κάνει διάλειμμα για τσιγάρο - Steven Sherrill **

:no1::no1:



 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ath09

Νεοφερμένος

Η ath09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
<<Το νησί>> της Βικτώριας Χίσλοπ
Το μυστήριο της Σπιναλόγκα, του αποδιοπομπαίου νησιού της Κρήτης.

Το είχα διαβάσει τα Χριστούγεννα ! Φοβερό & κρίμα που δεν το έχει γράψει Έλληνας !Αν δεν κάνω λάθος έχει γίνει και Best Seller(στην Ελλάδα).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rock_Sugar

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαριάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 176 μηνύματα.
Απο αυτά που είπατε, έχω διαβάσει την τελευταία μαύρη γάτα κ Ο θείος Πέτρος και η εικασία του Γκόλντμπαχ ^^
Αγαπημένο βιβλίο ever είναι Ο Λύκος της Στέπας του Herman Hesse. Το προτείνω ανεπιφύλακτα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
Να προσθέσω αυτό που διαβάζω τώρα και που μου κίνησε το ενδιαφέρον για ορισμένα σημεία του νομικού συστήματος (δεν είναι κανένα δοκίμιο νομικής, μη φοβάστε!):
The Innocent Man by John Grisham
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 6 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
    • *
  • Φορτώνει...
Top