Βία και σχολεία

Πιστεύετε ότι οι σημερινοί νέοι παρουσιάζουν αποκλίνουσα συμπεριφορά?

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 28)
  • Ναι

    Ψήφοι: 26 92.9%
  • Όχι

    Ψήφοι: 2 7.1%

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Την Παρασκευη εγινε ενα επεισοδιο αναμεσα σε δυο συμαθητες μου, αφου ειχαμε σχολασει αλλα στο σχολικο κτηριο. Συγκεκριμενα ο Νικος (πλασματικα ονοματα φυσικα) σε καπιο διαλημα επιασε το κασκολ του Γιωργου και το πεταξε πανω σε εναν ανεμιστιρα που εχει η ταξη (απο αυτους που καθονται στο ταβανι). Δεν ειναι ομως πρωτη φορα που το κανει αυτο ο Νικος, και δεν το κανει μονο με το κασκολ του Γιωργου, αν και φαινετε να εχει μια ιδιετερη προτιμιση σε αυτο). Ο Γιωργος επεμενε σε καθε διαλημα να του λεει να το κατευασει, ενω ο Νικος δεν το εκανε. Ηρθε πια η ωρα που σχολασαμε και ο Γιωργος δεν ειχε παρει πισω το κασκολ του. Επεμεινε λιγο, ο Νικος δεν εκανε τπτ, οσπου επιασε και ο Γιωργος το μπουφαν του Νικου και του λεει η μου το δινεις η πεταω και εγω το μπουφαν σου. μετα δεν ξερω πως ακριβος εγινε, και ο Νικος παει να φυγει, τον προλαβενει ο Γιωργος στης σκαλες και του βριζει την μανα, γυριζει ο Νικος και του χωνει κουτουλια, οποτε και ο Γιωργος του σκαει 2 μπουκετα.
Βεβαια υπηρχαν και αλλα προηγουμενα και αυτο ητανε απλος η αφορμη.
Την Δευτερα μιλαγανε με τον διαυθιντη και σημερα εγινε συμβουλειο, και η αποφαση; 3 στον Νικο, 5 στον Γιωργο, και οι δυο να κανουν δουλειες για το γραφειο του λυκειαρχη. (περιτο να σας πω οτι με την 5ημερη, και τις απουσιες που ειχε πριν, εχει μεινει στην ιδια ταξη.

Εγω ξερωντας κιολας τα παιδια, και εχοντας κανει πολυ παρεα με τον εναν, ισως το βλεπω καπος αλλιως. Αλλα ολο το σχολειο εχει παρει την πλευρα του Γιωργου (και εγω μαζι) εκτος απο τους φιλους του Νικου, και γενικα η αποψη που εχουμε ειναι οτι ειναι αδικο τοσο το νουμερο, οσο και η διαφορα, γιατι και οι δυο φταινε το ιδιο. Γιατι; Επειδη, ναι λεμε για κατα της βιας κλπ, κλπ, και δεν ειμαι ουτε και εγω υπερ της βιας, αλλα για να εχουμε μια κοινονια που να μην εχει βια, δεν ξεκιναμε με 5αρες... Και οτι και αν κανουμε ειμαστε εφηβοι, θα το ριξουμε το μπουκετο μας, ειναι απλα θεμα φυσης... Και ουτος η αλλος αμα ειναι να πεσει ξυλο, θα πεσει εκτος σχολειου.
Κατα την δικη μου αποψη μια δυαρα και στους δυο θα ητανε ενταξη, η το πολυ τριαρα. Γιατι εκτος τον αλλων, δεν συνεχιστικε, ητανε μια κουτουλια, δυο μουκετα και τελος... Αμα δηλαδη τους μαζεβανε απο κατω να πλακωνονται ασχημα και να εχουμε τραυματιζμους τι θα κανανε; Αναμορφοτιριο;
Και οσο για της εφημεριδες ας μην το συζιτισουμε... φαντασιοπληκτες... Μεχρι και δολοφονο τον βγαλανε τον Γιωργο...

Η δικη σας γνωμη πια ειναι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Προσωπικά θεωρώ ότι ο "τσαμπουκάς -εξυπνάκιας" Νίκος έπρεπε να πάρει την πεντάρα και κάλά του έκανε ο Γιώργος απο την άλλη ο Γιώργος δεν είχε κανένα δικαίωμα να πεί κάτι για την μάνα του Νικου πάνω στα νέυρα του...

Καλό θα ήταν αντί να δώσει 5και 3 μέρες έπρεπε να καλέσουν τους γονείς και να συζητήσουν το θέμα, το ότι πήραν άλλα ο ένας και άλλα ο άλλος είναι άδικο και σκληρό, έπρεπε να πάρουν κοινή αποβολή και να γίνει συζήτηση με τους γονείς, δεν κατάλαβένω κάτι ακόμα και τότε που είμουν εγώ αυτή που σάπισα άτομο στο ξύλο επειδή έβρησαν την μάνα μου, πώς είναι δυνατόν εγώ που φτάνω στα όρια μου να πέρνω μεγαλύτερη ποινη απο κάποιον που κάθε μέρα μου κάνει την ζωή μου κόλαση;

Γιατί πάντα υπάρχει ο εξυπνάκιας που κάνει πλάκα στην πλάτη των άλλων και πάντα τιμωρήτε αυτός που ξεσπάει απο την φρίκη που τρώει κάθε μέρα απο τον άλλο;:hmm:

Οσο για τις αποβολές έπρεπε να είναι ίσες ή τουλάχιστον περισσότερες του Νίκου, ή μονοήμερη του Νίκου και τίποτε του Γιώργου, γνώμη μου;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Το μεγαλο λαθος του Γιωργου, δεν ητανε τα μπουκετα, αλλα η μανα. Απο εκει και περα εγω ειμαι πληρος με τον Γιωργο, και αμα ξαναπαει να κανει ττ ειτε ο Νικος ειτε οπιοσδηποτε απο την παρεα του, ειμαι και εγω μεσα στα ατομα που θα τους περιμενουμε εξω απο το σχολειο...

Νομιζω ητανε και οι γονεις στην συνελευση, παντος η Μανα του Νικου ζητισε και τα ρεστα απο πανω, "Γιατι να φαει το παιδι μου 3ημερη; Απετο να παρει δυημερη, αν οχι καθολου"...
Η λαλακια του συστυματος ειναι οτι δεν μετρανε το συνολο, μετρανε τον αριθμο μπουκετων... Αν τρως καθε μερα απο ενα μπουκετο και δεν τρεχεις στον λυκειαρχη και στο τελος σκασεις 15 μαζεμενα, εσυ θα την πληρωσεις...

Οσο για της αποβολες που λες, δεν γινοτανε να μην παρουν τπτ... Οπως και να εχει πεσανε μπουκετα... αλλα μια δυημερη καλη θα τανε, η 5ειναι υπερβολη...
Και δεν ξερω και αν διαβαζεις καθλου εφημεριδες, οργιο το κανανε.... λες και εβγαλε μαχαιρι και τον μαχαιρωσε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fantasmenos

Τιμώμενο Μέλος

Η Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,026 μηνύματα.
Αν είστε όλοι με τη πλευρά του Γιώργου κάντε κάτι να μη μείνει από απουσίες ο άνθρωπος (διαμαρτυρία). Αν ήταν να μένει ο καθένας στην ίδια τάξη επειδή έσκασε μπουκέτα στον συμμαθητή του οι περισσότεροι δε θα τελείωναν το Λύκειο...

Υ.Γ. Καλά του έκανε ο Γιώργος αν και δε βρίζουμε τη ξένη μάνα να του πεις. Στην ηλικία σου αυτό ήταν αιτία πολέμου από ότι αχνοθυμάμαι...

Υ.Γ. 1
Την Παρασκευη εγινε ενα επεισοδιο αναμεσα σε δυο μαθητες μου

συμμαθητές σου είναι LOL :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Κατι λενε για αποχη... Δεν ξερω... Θα δουμε τι θα γινει (δεν εχω και εγω περιθοριο να το παιζω μαγκας... οπου να ναι μενω και εγω...)

Μωρε αιτια πολεμου ειναι... Αλλα το θεμα ειναι οτι ο αντρακλας-κοτουλα απλα τον κουτουλισε λιγο, και τωρα την πληρωσε ο Γιωργος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fantasmenos

Τιμώμενο Μέλος

Η Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,026 μηνύματα.
Κατι λενε για αποχη... Δεν ξερω... Θα δουμε τι θα γινει (δεν εχω και εγω περιθοριο να το παιζω μαγκας... οπου να ναι μενω και εγω...)

Μωρε αιτια πολεμου ειναι... Αλλα το θεμα ειναι οτι ο αντρακλας-κοτουλα απλα τον κουτουλισε λιγο, και τωρα την πληρωσε ο Γιωργος...


Λαλακία σου που πας να μείνεις από τώρα... Μπήκε άνοιξη και θα κάνεις μάθημα αναγκαστικά ωρέ; Τώρα που ο καιρός καλυτερεύει; Άσε που πάντα πρέπει να έχουμε καβάντζα απουσίες

Τεσπά δεν αφήνουν έτσι παιδιά, κάτι θα βρεθεί αρκεί να το επιδιώξετε. Συνήθως αρκετοί καθηγητές δε περνάνε απουσίες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

T_Chameleon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο T_Chameleon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 397 μηνύματα.
Αυτά εμείς στο λύκειο τα κάναμε για πλάκα φυσικά δεν πλακωνόμασταν στης μπουνιές αλλά βριζόμασταν πετούσαμε πράγματα ο ένας στον άλλων κάναμε μεγάλες πλάκες.. κοροϊδευόμασταν ήμασταν τα παιδάκια του λυκείου…ωραίες εποχές.. προσκοπικά είχα 2 εχθρότητες αντιπάθειες όπως θέλεις πεστο αλλά στην ποριά κατάλαβα πόσο βλάκας ήμουν…προσαρμοστήκαμε στο κλίμα ΤΕΕ βλέπεις και περάσαμε ευχάριστα τα 3 χρόνια με καλύτερο γεγονός την πενταημερή όλοι οι τάξη μου μια παρέα ..θα ήθελα να ξανά πάω με όλου εκείνους χωρίς εξαιρέσεις και χωρίς τα κόμπλεξ που είχα αρχικά… Έφτασα στο σημείο να είμαι έξω από την πόρτα του διευθυντή έτυμος να κατηγορήσω κάποιους για αποβολή κατάλαβα πόσο βλακώδης άτομο ήμουνα..ευτιχος που δεν πέρασα την πόρτα...
Καταλάβετε και γίνετε πιο δεκτική στην αλλαγή και στην πλάκα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Αυτό είναι απο την εφημεριδα μας;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα

  • 7.gif
    7.gif
    80.9 KB · Εμφανίσεις: 391

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Λαλακία σου που πας να μείνεις από τώρα... Μπήκε άνοιξη και θα κάνεις μάθημα αναγκαστικά ωρέ; Τώρα που ο καιρός καλυτερεύει; Άσε που πάντα πρέπει να έχουμε καβάντζα απουσίες

Τεσπά δεν αφήνουν έτσι παιδιά, κάτι θα βρεθεί αρκεί να το επιδιώξετε. Συνήθως αρκετοί καθηγητές δε περνάνε απουσίες.

Τι απο τωρα... Εδω και κατι μηνες... Εχω αφησει ενα περιθωριο 15 απουσιων για καλο και για κακο, και αμα δεν γινει τπτ, μετα το πασχα θα της φαω.

Το θεμα ειναι οτι για να περασει οριακα, πρεπει να του δικαιολογισουν 21απουσιες. Η οπιες ειναι λιγοτερες απο οσες ειχε κανει, και 3 ημερες απο την αποβολη, απο την οπια και αποκλειετε να του σβησουν...

Αυτά εμείς στο λύκειο τα κάναμε για πλάκα φυσικά δεν πλακωνόμασταν στης μπουνιές αλλά βριζόμασταν πετούσαμε πράγματα ο ένας στον άλλων κάναμε μεγάλες πλάκες.. κοροϊδευόμασταν ήμασταν τα παιδάκια του λυκείου…ωραίες εποχές.. προσκοπικά είχα 2 εχθρότητες αντιπάθειες όπως θέλεις πεστο αλλά στην ποριά κατάλαβα πόσο βλάκας ήμουν…προσαρμοστήκαμε στο κλίμα ΤΕΕ βλέπεις και περάσαμε ευχάριστα τα 3 χρόνια με καλύτερο γεγονός την πενταημερή όλοι οι τάξη μου μια παρέα ..θα ήθελα να ξανά πάω με όλου εκείνους χωρίς εξαιρέσεις και χωρίς τα κόμπλεξ που είχα αρχικά… Έφτασα στο σημείο να είμαι έξω από την πόρτα του διευθυντή έτυμος να κατηγορήσω κάποιους για αποβολή κατάλαβα πόσο βλακώδης άτομο ήμουνα..ευτιχος που δεν πέρασα την πόρτα...
Καταλάβετε και γίνετε πιο δεκτική στην αλλαγή και στην πλάκα

Και μεις μην νομιζεις... Γινετε της τρελης. Δεν ειναι και η πρωτη φορα που πετιουνται πραγματα εκει πανω, και γενικα γινονται διαφορα. Απλα ο Νικος ειναι πολυ μαλακας, εχει και προηγουμενα με τον Γιωργο, και να που κατεληξε.. Δεν λεω οτι ητανε το απολυτα σωστο, εγω θα ειχα συγκρατιθει, η το πολυ-πολυ εξω απο το σχολειο. Το θεμα ειναι οτι η πλακα ειναι μεχρι ενα σημειο, απο εκει και περα δεν ειναι πλακα...

Αυτό είναι απο την εφημεριδα μας;)

Παμε καλα; Αιμοφυρτος; Που τα ειδανε τα τοσα αιματα; ισα-ισα ετρεξε λιγο.... Σοβαρο επεισοδιο; 2 μπουκετα; Δλδ οταν 30 ατομα την πευτουν σε αλλα 30 (κλασικο σαββατοβραδο... ακαδιμιτες vs trendyδες) τι ειναι; Παγκοσμιος πολεμος;
Προβλιματισε εντονα τους συμαθιτες;... Α, ναι δικιο εχει... Μας προβλιματισε αν αξιζει ξυλο μονο ο Νικος η και ολη του η παρεα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Κρόνε, τι μαθητές είναι ο Νίκος και ο Γιώργος; Συνήθως σε καλούς μαθητές είναι λίγο πιο επιεικής. Αν ο άλλος δεν έχει στον ήλιο μοίρα συνήθως οι καθηγητές αδιαφορούν παντελώς. :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tetragrammaton

Διάσημο μέλος

Ο Site Bot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,671 μηνύματα.
Κρόνε, τι μαθητές είναι ο Νίκος και ο Γιώργος; Συνήθως σε καλούς μαθητές είναι λίγο πιο επιεικής. Αν ο άλλος δεν έχει στον ήλιο μοίρα συνήθως οι καθηγητές αδιαφορούν παντελώς. :worry:

Για να κοντεύει ο Γιώργος να μείνει στην ίδια τάξη απο απουσίες ήδη από τον Απρίλη, και όντας στη 2α λυκείου, ε εντάξει δεν θα είναι και υπόδειγμα. Δε λέω ότι θα είναι οπωσδήποτε χάλια, αλλά σίγουρα όχι η συμπάθεια των καθηγητών...:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
@fantago
Ειναι νορμαλ, οχι αριστουχοι αλλα οχι και οι ασχετοι...

@tetragrammaton
Εχει γυρο στης 35 απουσιες. Νταξει, δεν ειναι υποδειγμα, αλλα δεν παει να πει οτι ειναι και κακος μαθητης... Ο απουσιολογος της ταξης εχει περισσοτερες...
Και δεν ειμαστε 2α, πρωτη ειμαστε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tetragrammaton

Διάσημο μέλος

Ο Site Bot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,671 μηνύματα.
@tetragrammaton
Εχει γυρο στης 35 απουσιες. Νταξει, δεν ειναι υποδειγμα, αλλα δεν παει να πει οτι ειναι και κακος μαθητης... Ο απουσιολογος της ταξης εχει περισσοτερες...
Και δεν ειμαστε 2α, πρωτη ειμαστε

Αυτό εννοούσα, ότι απλώς δεν θα είναι μάλλον από τα άτομα που που έχουν στα όπα-όπα οι καθηγητές, και για αυτό δεν θα τους πολυκόψει για το αν θα μείνει ή όχι...:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Δανάη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δανάη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 1,127 μηνύματα.
Αυτό εννοούσα, ότι απλώς δεν θα είναι μάλλον από τα άτομα που που έχουν στα όπα-όπα οι καθηγητές, και για αυτό δεν θα τους πολυκόψει για το αν θα μείνει ή όχι...:/:
αυτό που λες δεν είναι απαραίτητο γιατι κ γω είχα συμμαθητή μου ο οποίος είχε κάνει ΤΙΣ απούσιες (δεν λαμβανω υποψιν αυτές που του γλυτώναμε) και η καθηγήτρια που ήταν υπεύθυνη για το τμήμα μας για να μη μείνει το παιδί του έβαζε πολύ λιγότερες απ'όσες είχε!!

Γενικά πάντως πλέον κανένας δε μένει από απουσίες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tetragrammaton

Διάσημο μέλος

Ο Site Bot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,671 μηνύματα.
Γενικά πάντως πλέον κανένας δε μένει από απουσίες!

Καλά μην ορκίζεσαι... Εγώ ξέρω αρκετούς...:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δανάη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δανάη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 1,127 μηνύματα.
δε ξέρω σε σας σε μας πάντως αλλά κ στο άλλο το λύκειο δεν είχε μείναι κανείς από απουσίες, επειδή πάτωσαν στις εξετάσεις ναι, αλλά όχι από απουσίες!

και για να είμαι κ εντός θέματος κ γω είμαι με το μέρος του Γιώργου! Οκ μπορει να είπε κάποιους χαρακτηρισμούς που δεν θα έπρεπε αλλά και ο άλλος τον είχε φέρει στα άκρα του! πόση υπομονή να κάνει πια ο άνθρωπος?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και Διδακτορικός. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Δεν ξέρω κατά πόσο βοηθάει ένα παιδί αυτού του είδους η τιμωρία.. Τη βία δηλαδή την σντιμετωπίζουμε με αποβολή? Που είναι δλδ ο διάλογος? :worry:

Όσων αφορά τις απουσίες εγώ έκανα στην τρίτη λυκείου 330απουσίες..(γιατί μετα το Πάσχα και λίγο πριν δεν πήγαινα καθόλου σχολέιο)και στο τέλος μου έγραψαν μόνο 150.. το ίδιο έκαναν και με άλλα παιδιά.. που κατά τα άλλα ήταν επιμελείς. Άντε να έμεναν στην ίδια 2-3 απ΄όλο το σχολείο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Οταν είχα τσακωθεί άγρια με ένα συμαθητή μου με πήγαν σηκωτή στον λυκιάρχη, είμουν τριτη λυκείου, με έβαλαν κάτω καθώς είμουν ενηλικη και με ρώτησαν τι έγινε και έφτασα σε σημείο να χτυπήσω κάποιον, η μάνα αυτού είπε ότι πρέπει να πάρω αποβολή καθώς χτύπησα τον γιό της στο επίμαχο σημείο και στο πρόσωπο + κάτι μόλοπες στα χέρια, σεν με πήραξε καθόλου απλά είπε κάτι που δεν έπρεπε.

Αυτός ζητούσε να μην πάρω αποβολή γιατι δεν ήθελε να μαθευτεί απο πολλούς ότι τις έφαγε ενώ η μάνα του επέμενε, τεσπά με ρώτησαν τι έγινε και είπα ΄την αλήθεια, μου είπαν ότι δεν ξέρουν τι να κάνουν αφού ήταν σε δήλημα, τελικά δεν πήρα τίποτα γιατί;

Ειπα στην δική του μάνα τι είπε για την δική μου μάνα και το συμβάν έλειξε, αυτό ήταν για μένα ο σωστός τρόπος, να είναι δημοκρατικοί και να καταλαβένουν ότι κάποιες φορές χάνετε ο έλεγχος, ετσι είναι το σχολείο δεν θα πεθάνουμε κιόλας αν τσακώθηκαν κάποιοι, ανθρωποι είμαστε και βγαίνουμε εκτώς εαυτούευτυχώς γιατί άν δεν βγαίναμε θα είμασταν άνθρωποι χωρίς συναισθημα;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fantasmenos

Τιμώμενο Μέλος

Η Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,026 μηνύματα.
Όσο για τις απουσίες: Είναι ανάλογα τον υπεύθυνο καθηγητή. Όταν ήμουν Τρίτη Λυκείου ένας είχε σπάσει όλα τα ρεκόρ. Πάνω απο 500 (και λίγες λέω). Ούτε οι μισές δε καταχωρήθηκαν. Βέβαια, ήταν Γ Λυκείου και ήθελαν να τον ξεφορτωθούν :)

Κοιτάξτε να πείσετε τους καθηγητές, αυτοί θα τους σώσουν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Τα 4 ράμματα με το λίγο αιματάκι που κολάνε? Πως γίνεται να μην του έχει κάνει τίποτα και απο την άλλη να του κάνουν 4 ράμματα ρε παιδιά?
Το θέμα είναι πόσες μέρες έχουν φάει ή το ότι πλακώθηκαν για μ@λακίες?
Μια χαρά είναι οι ποινές αν και να σου πώ αυτός που το ξεκίνησε έπρεπε να φάει και άλλες, τώρα απο την στιγμή που κάποιος σε προκαλεί και κάθεσε και του βρίζεις την μάνα καλά να πάθεις αν θεωρείς ότι αυτό είναι η λύση.
Και αν στην τελική μείνει κανένας απο τους δύο στην ίδια τάξη με τέτοιες "αδικιολόγητες" απουσίες..... καλά να πάθει όπως στρώνει ο κάθε ένας κοιμάτε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top