Βία από καθηγητές

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Στη Β' Γυμνασιου μια μαθηματικος, λιγο τρελη, σφαλιαρισε μια κοπελα και κοντεψαμε να τη διωξουμε απο το σχολειο! Γραψαμε μια τεραστια αναφορα ολη η ταξη (ο καθενας την εκδοχη του, που φυσικα ηταν καθαρα εναντιον της καθηγητριας) και την παραδωσαμε στον διευθυντη ζητωντας του να ζητησει τη μετακινηση της! Θα την εδιωχνε πραγματικα, αν δεν ειχαν διαφωνησει καποιοι καθηγητες στην εκτακτη συνεδριαση που εγινε. Μιλαμε μολις το εμαθε, αρχισε να τη βριζει (στο σχολειο μου δεν περνανε οι τραμπουκισμοι, δεν εισαι εσυ αυτη που θα ξεφτιλισει το γυμνασιο μου κλπ.) και την εδιωξε επι τοπου μεχρι να αποφασιστει τι θα γινει. Μιλαμε για αγρια πραγματα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Amy 4ever

Νεοφερμένος

Η Amy 4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 117 μηνύματα.
Δε μου έχει συμβεί κάτι ανάλογο!!!Ευτυχως!!!:):p :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Δυστυχως, οχι ευτυχως! Ειχε πολλη φαση!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The President

Νεοφερμένος

Η Αλίκη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Χολαργός (Αττική). Έχει γράψει 117 μηνύματα.
Ούτε εμένα μου έχει τύχει.... Μόνο στην έκτη δημοτικού είχαμε μια δασκάλα που είχε τραβήξει τις κοτσίδες δύο συμμαθητριών μου (άλλη μέρα στη μία, άλλη στην άλλη), επειδή η μία δεν ήξερε να κάνει μια διαίρεση, για την άλλη δεν θυμάμαι γιατί ακριβώς αλλά πάλι είχε να κάνει με τα μαθηματικά.... Καλά αυτό δεν είναι βία, σιγά....:iagree:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Καλα, ουτε το δικο μας ηταν σοβαρη βια, αλλα επειδη την ειχαμε αχτι την καθηγητρια, του δωσαμε διαστασεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

conn-a

Νεοφερμένος

Η Κωνσταντινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 103 μηνύματα.
εγω οταν πηγαινα δημοτικο η δασκαλα μας μας χτυπουσε και δεν μιλαω για σφαλιαριτσες μιαλω για ξυλο πα'ολ'αυτα ολοι μαθανε μαυτη την καθηγητρια.Φυσικα και υπηρξαν πολλα παραπονα απο τους γονεις αυτη τωρα ειναι διευθυντιρα λοοολ αλλα το γεγονος ειναι απαραδεκτο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Σε καμια περιπτωση μαθητης δεν πρεπει να ανεχτει βια απο καθηγητη
Εμενε αν μου τυχαινε κατι τετοιο κατευθειαν εκεινη τη στιγμη θα πηγαινα στον διευθυντη
Λογικα σκεφτειτε το
Εδω δε σας χτυπαει ο πατερας και η μητερα σας(προς θεου!) θα σας χτυπησει ο καθηγητης...οχι φυσικα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

halvas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 1,074 μηνύματα.
Εμένα ποτέ

Ένας καθηγητής, όμως, είχε ρίξει σφαλιάρα σε συμμαθητή μου στη Β Γυμνασίου. Του είπα να το πούμε στη διευθήντρια, ή και να το φτάσουμε και πιο μακριά, αλλά δεν ήθελε.

Δεν ανέχομαι με τίποτα τη σωματική βία και μισώ πάρα πολύ όσους την ασκούν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστίνα20750

Νεοφερμένος

Η Χριστίνα20750 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 104 μηνύματα.
Eμένα ποτέ κανείς δε μ'άγγιξε, αν εξαιρέσουμε το συμπαθέστατο γυμνασιάρχη που μου έκανε ιστορία στη Γ'Γυμνασίου. Με συμπαθούσε. Εγώ κρεμμόμουν απ'τα χείλη του, χεχ καθόμουν και πρώτο θρανίο και συχνά με άγγιζε απαλά στο κεφάλι με μια λεπτή ξύλινη ράβδο... σαν το ραβδί του Χάρι Πότερ, χαχα και μου έλεγε "πες μας μικρή μου". :P


Μια φορά προσπάθησα να εξηγήσω σε μία ανόητη δασκάλα που μου έκανε 3 χρόνια στο δημοτικό ότι δεν είναι καλό να χτυπάμε τα παιδιά και μου διέλυσε τα μαθητικά χρόνια του δημοτικού. Με ανεβοκατέβαζε δημοσίως: εκκεντρικιά, εγωίστρια, αντιδραστική, κτλ κτλ. xD ωωω ρε κομπλεξ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SCULLY

Πολύ δραστήριο μέλος

Η SCULLY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 1,057 μηνύματα.
περιστατικα προσφατα δν εχω να σας αναφερω...στη δευτερα δημοτικου μια δασκαλα ειχε σφαλιαρισει ενα κοριτσι γτ ειχε σκονακι τη προπαιδεια,,,την εκτη δημοτικου η ιδια κοπελια εφαγε σφαλιαρα γτ εκανε φασαρια.στο γυμνασιο δν ειχαμε τετοια .μονο ο μαθηματικος π εδινε κατι "χαιδευτικες" σφαλαιαριτσες αλλα νταξ καμια σχεση με βια...

ειναι πιστευω αυτονοητο οτι δν πρεπει να σε αγγιζουν οι καθηγητες ...δλδ ποιοι ειναι που θα απλωσουν χερι?? αν τολμησουν ειλικρινα τους πηρε ο διαολος..και το "ηταν αυστηρος και ετσι στρωθηκαμε και εμεις" δν ειναι δικαιολογια για αυτους.αν εχουν αυτο το ελαχιστο δειγμα πολιτισμου που απαιτει το επαγγελμα τους θα βρουν αλλες μεθοδους
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X-FILER

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,969 μηνύματα.
εγω ημουν στην τεταρτη δημοτικου και καναμε απο το ανθολογιο ενα ποιημα που ελεγε κατι για κεραμιδογατους.η κυρια μας ειπε να βρουμε τα τοπικα επιρρηματα,ρωτωντας σε καθε λεξη "πού?".εγω βρισκω μια φραση "στα κεραμιδια".σηκωνω λοιπον το χερακι μου και λεω "στα κεραμιδια".αυτη νευριασε,βαρεσε το χερι της στην εδρα και μου λεει: "τι λες μωρη,στα κεραμιδια ειναι επιρρημα?ξυπνα!επιρρηματικος προσδιορισμος ειναι!" :'(η ιδια,την ιδια χρονια εβγαινε απο την ταξη στο διαλειμμα και εγω ηθελα να μπω για να παρω ενα βιβλιο.επειδη ημουν καινουρια στο σχολειο,δεν ηξερα οτιτα αλλα κοριτσια λενε ετσι και καθονται στην ταξη!αυτη νευριασε,αρχισε να μου φωναζει,να μου λεει λες ψεμματα κλπ.και με τραβηξε απο το χερι παραπερα!η φαση ειναι οτι μετα που τελειωσα μου το παιζει ολο α και τι καλο κοριτσακι που εισαι,και μπραβο σου κλπ και η μανα μου την εχει και σε σουπερ εκτιμηση!δεν λεω,καλη ειναι,αλλα αυτα ειναι τραυματα!
τελος,ο γυμναστης μας φετος,αρχισε να μου φωναζει και αν με λεει ψευτρα και οτι δεν ντρεπομαι αν τον κοροϊδευω,επειδη ειπα οτι δεν ειχα μιλησει,πραγμα που ειναι αληεθια!βαριεμαι να πω τι ειχε γινει,εχω γραψει την ιστορια σε ενα τοπικ που ελεγε αν μας ειχε ποτε καθηγητης στην μπουκα :P παντως,χερι,εκτος απο τη μανα μου που την ειχα στο νηπιαγωγειο και πηγαινε η φαπα συννεφο,δεν εχει σηκωσει δασκαλος πανω μου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NatasaMyk

Νεοφερμένος

Η Νατασα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 105 μηνύματα.
Ενας δασκαλος στην πρωτη δημοτικου μου εδωσε σφαλιαρα.. Γελαγα, και γυρισα στο πισω θρανιο, οπου καθοταν αυτος με εναν μαθητη, και μου εδωσε μια σφαλιαρα.. ακομη το θυμαμαι ολοκαθαρα... Ζωα ειναι ολοι αυτοι που χτυπουν παιδια.. Θανατος!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

neni

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η neni αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 341 μηνύματα.
Εμένα μου είχαν τραβήξει το κοτσίδι στην Α' Δημοτικού...:P Εντάξει, αυτό δεν το λες ακριβώς βία...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
εγω θυμαμαι στο νηπιαγωγιο που η δασκαλα μας τραβουσε τα μαλλια και μας φωναζε συνεχεια, ηταν απαισια!:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X-FILER

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,969 μηνύματα.
εγω ειχα τη μανα μου στο νηπιαγωγειο,να δειτε εκει τι ξυλο ετρωγα.... :P :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sulfur

Νεοφερμένος

Η Sulfur αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 75 μηνύματα.
εμενα δεν μου εχει τυχει κατι παρομοιο αλλα θυμαμαι που μου ειπε ο αδερφος μου οτι ειχαν ενα καθηγητη που επινε (αλκοολ μυριζε απο μακρια) και διαβαζε εφημεριδα !οποιος μιλουσε του πετουσε πραγματα !ΕΛΕΟΣ :mad:Ευτυχως πηρε shoot απο το σχολειο με την παρεμβαση γονεων κ μαθητων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X-FILER

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,969 μηνύματα.
κι εμας ενας στο φροντηστηριο ειχε πεταξει ενα κομματι κιμωλιας σε ενα συμμαθητη μου,αλλα τον ειχε φερει στο αμην :D εχω και την εικονα ενας δασκαλου να πεταει ενα βιβλιο σε καποιο μαθητη αλλα δε θυμαμαι που,ποιος και ποτε :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nelly

Νεοφερμένος

Η Nelly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 93 μηνύματα.
Αυτό με το βιβλίο είχε και γίνει ένας και σ' εμάς, αλλά τον είχε προειδοποιήσει πρώτα! Πχ Γιώργο, κοίτα τι σου 'ρχεται!

Εγώ δεν θυμάμαι κάποιον καθηγητή να έχει χτυπήσει παιδί, αν και μου είχε πει ένας ξάδερφός μου ότι στο σχολείο του ένας καθηγητής το είχε κάνει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X-FILER

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,969 μηνύματα.
οχι,σ'εμας ηρθε απροειδοποιητο!!! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nelly

Νεοφερμένος

Η Nelly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 93 μηνύματα.
Ωχ και του ήρθε στο κεφάλι??
Εμάς είχε πετάξει κοτζάμ φυσική γ γυμνασίου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top