Βάσεις 2023: που περάσατε - σχολιασμός βάσεων

Alessandra Eliza

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Alessandra Eliza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Μαθηματικών Ιωαννίνων και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 192 μηνύματα.
Αμαν! Είσαι δλδ 97ρισα?? Πωπω...
Θυμάμαι τότε πήγαινα 6η δημοτικού και είχα ακούσει για σφαγές στα μαθηματικά και τη φυσική...
Ναι, το '97 είμαι. Είμαι λίγο γριά για αυτό το forum 😅Ήταν όντως δύσκολα, όπως και στην βιολογία. Στην φυσική είχε πέσει 1 ή 2 χρόνια πριν ένα πολύ περίεργο θέμα (αν θυμάμαι καλά είχε να κάνει με έναν κύλινδρο) ,Οπότε τα δικά μας μπροστά του ηταβ πιο :"βατά"😊
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,729 μηνύματα.
Ναι, το '97 είμαι. Είμαι λίγο γριά για αυτό το forum 😅Ήταν όντως δύσκολα, όπως και στην βιολογία. Στην φυσική είχε πέσει 1 ή 2 χρόνια πριν ένα πολύ περίεργο θέμα (αν θυμάμαι καλά είχε να κάνει με έναν κύλινδρο) ,Οπότε τα δικά μας μπροστά του ηταβ πιο :"βατά"😊
μπα του γαλακτος εισαι ακομα
 

Grand Duchess

Περιβόητο μέλος

Η Grand Duchess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 4,015 μηνύματα.
Αυτή η φράση ακούγεται πολύ συχνά αλλά όλος τυχαίως ακούγεται μόνο από σπουδαγμένους. Χμμ γιατί άραγε? Μήπως γιατί όσοι την λένε θεωρούν μεν ότι "δεν πρέπει να σπουδάζουν όλοι" αλλά ταυτόχρονα οι ίδιοι "κατατάσσονται" σε αυτούς που πρέπει? Λίγο υποκριτικό δεν είναι νομίζεις?

Τώρα για να απαντήσω σε αυτό, απλά θα σου υπενθυμίσω το γιατί "θέλουν όλοι να σπουδάσουν". Γιατί ο μέσος μισθός που παίρνει κάποιος που έχει τελειώσει πανεπιστήμιο είναι αρκετά μεγαλύτερος από αυτόν που παίρνει κάποιος που δεν έχει τελειώσει και οι συνθήκες εργασίας αρκετά καλύτερες. Αν θέλουμε "να μην πηγαίνουν όλοι στο πανεπιστήμιο" ας λύσουμε αυτό πρώτα....
Εδώ θα διαφωνήσω
Αν σπουδάσεις κάτι που σου προσφέρει μια σχετικά εύκολη εύρεση εργασίας, το δέχομαι.
Όμως υπάρχουν σχολές που κυριολεκτικά ΔΕΝ έχουν ΚΑΝ δικαιώματα. Αυτοί λοιπόν οι απόφοιτοι, συνήθως ή γίνονται γγκαρσονια ή σπουδάζουν κάτι άλλο μετά ή βγάζουν ένα ΙΕΚ μπας και φάνε ψωμί.

Αντί λοιπόν να πάει κάποιος/α σε άκυρη σχολή, καλύτερα να αφοσιωθεί σε μια τέχνη. Μην τις υποτιμάτε. Έχω αρκετούς γνωστούς υδραυλικούς και οικοδόμους (που βάζουν πλακάκια δεν ξέρω ακριβώς πώς λέγονται), και βγάζουν πολλά περισσότερα από ένας απόφοιτος πανεπιστημιακης εκπαίδευσης (πάνω από 1,100€ τον μήνα).
Αντίστοιχα για γυναίκες, οι τεχνητριες νυχιών στην Αθήνα και επαρχία, κομμώτριες, κυριολεκτικά δεν ξέρουν που τα έχουν. Φτιάχνουν ένα νύχι ακρυλικό και παίρνουν 50€ για 1-2 ώρες (και το καλύτερο, δεν χρειάζεται να έχουν το δικό τους χώρο για την επιχείρηση, πάνε σε σπίτια)
Η κομμώτρια για ένα χτένισμα 15 λεπτών σου ρουφάει 20€ στην Αθήνα. Κάτω από 12€ δεν υπάρχει.

Θεωρώ ότι το να χαλάσεις τόσα χιλιάρικα σε έξοδα για να σπουδάσεις κάτι χωρίς δικαιώματα είναι κουτό. Δεν κάνουμε όλοι για σπουδές η αλήθεια αυτή είναι. Και δεν χρειάζεται και όλας.
 

GeorgePap2003

Διάσημο μέλος

Ο GeorgePap2003 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών, Φοιτητής του τμήματος Οικονομικής & Περιφερειακής Ανάπτυξης Παντείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,121 μηνύματα.
Αντίστοιχα για γυναίκες, οι τεχνητριες νυχιών στην Αθήνα και κομμώτριες, κυριολεκτικά δεν ξέρουν που τα έχουν.
Εμένα πάντως ο κουρέας μου 12 ευρώ παίρνει και κάνει σε μένα 10 λεπτα ενώ περιμένουν 5-6 μετά απο μένα επίσης για κούρεμα (αντρικό)
12 ευρώ σε 10 λεπτά δεν ξέρω αν υπάρχει επάγγελμα που βγάζει τόσα από πανεπιστήμιο
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Δεν κάνουμε όλοι για σπουδές η αλήθεια αυτή είναι. Και δεν χρειάζεται και όλας.
Αυτό ακριβώς και γω αυτής της άποψης είμαι! Μα βλέπω κάτι άτομα πάνε πανελλήνιες και γράφουν 4.000 και πάνε σε κολλέγιο για πχ Νομική...
Όταν πας και γράφεις πανελλήνιες 4000 μόρια γιατί δεν μπορείς να κάτσεις να διαβάσεις μια ύλη πολύ μικρότερη από αυτή του πανεπιστημίου ή ¨οι πανελλήνιες δεν ταιριάζουν στον χαρακτήρα σου" ε σόρυ μπρό αλλά δεν κάνεις για πανεπιστήμιο
 

Grand Duchess

Περιβόητο μέλος

Η Grand Duchess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 4,015 μηνύματα.
Το παράδοξο είναι ότι αυτό που ο κόσμος (αδίκως) απαξιει , δηλαδή αυτούς έχουν μάθει μια τέχνη (πχ νύχια, μακιγιάζ κλπ) μπορει βγάζουν πολύ περισσότερα από κάποιον πτυχιούχο.
Ακριβώς!
Υδραυλικοί, μηχανικοί επισκευής αυτοκινήτων, τεχνητριες νυχιών, μακιγιάζ, αισθητικοί (ναι μπορούν να δουλέψουν και σε σπα ξενοδοχείων, άπειρα στην Ελλάδα), μάγειρες, ζαχαροπλάστες κτλ.
Όλοι αυτοί βγάζουν αρκετά λεφτά και ο κοσμακης δεν το έχει καταλάβει και γελάει.
Υπάρχει κακη εικόνα για αυτά τα επαγγέλματα, γιατί πολλοί ασχολούνται χωρίς να προσπαθούν.
Εδώ είχα συμμαθήτρια στο λύκειο που κυριολεκτικά δεν ήξερε αριθμητική να γίνει ταμειας σε σουβλατζίδικο, είχε όμως τρελό ταλέντο στα νύχια. Εβγαλε σχολή νυχιών, έγινε δασκάλα στην ίδια σχολή, και τώρα έχει πάει Αμερική(μέσω της μητέρας της) και δουλεύει στον ίδιο χώρο και τα χρήματα που βλέπει αυτή δεν θα τα δούμε οι περισσότεροι από εδώ μέσα ούτε στα όνειρα μας😂
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Εμένα πάντως ο κουρέας μου 12 ευρώ παίρνει και κάνει σε μένα 10 λεπτα ενώ περιμένουν 5-6 μετά απο μένα επίσης για κούρεμα (αντρικό)
12 ευρώ σε 10 λεπτά δεν ξέρω αν υπάρχει επάγγελμα που βγάζει τόσα από πανεπιστήμιο
Και λίγα σου παίρνει, το κατώτερο. Μου έχουν πάρει 20€ για 15 λεπτά κούρεμα στην Αθήνα :laugh::P, και στο κομμωτήριο ήμασταν 6 πελάτισσες και περίμεναν και άλλες στο σαλόνι, μήνα ΜΑΡΤΙΟ (ούτε καν περίοδος εορτών δηλαδή), σε χώρο μικροσκοπικό 17τετραγωνικα.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Αυτό ακριβώς και γω αυτής της άποψης είμαι! Μα βλέπω κάτι άτομα πάνε πανελλήνιες και γράφουν 4.000 και πάνε σε κολλέγιο για πχ Νομική...
Όταν πας και γράφεις πανελλήνιες 4000 μόρια γιατί δεν μπορείς να κάτσεις να διαβάσεις μια ύλη πολύ μικρότερη από αυτή του πανεπιστημίου ή ¨οι πανελλήνιες δεν ταιριάζουν στον χαρακτήρα σου" ε σόρυ μπρό αλλά δεν κάνεις για πανεπιστήμιο
Προφανώς σε τέτοια μεγάλη απόκλιση μορίων δεν μιλάμε για κακή στιγμή, αλλά για αδυναμία στο να ανταπεξέλθεις στο διάβασμα. Στα κολλέγια φαντάζομαι το χρήμα κάνει την δουλειά. Ξέρεις δεν ξέρεις, σε περνούν. Από την στιγμή που πλέον τους αναγνωρίζουν πρέπει να γίνουν αυστηρότερα τα κριτήρια εισαγωγής και ποιότητας σπουδών
 

Guest 203117

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δεν κάνουμε όλοι για σπουδές η αλήθεια αυτή είναι.
Actually ξέρω περιπτώσεις ανθρώπων που μπήκαν σε σχολή με τζόκερ και τελικά την αγάπησαν, και περιπτώσεις ανθρώπων που ενώ στην αρχή δεν τους ενδιέφερε και μέναν σε μαθήματα σοβαρεύτηκαν και τα πέρασαν.

Το πρόβλημα όμως είναι ότι συνήθως αυτές οι περιπτώσεις είναι λίγες. Θεωρώ ότι η όλη φάση με τις σπουδές έχει να κάνει και λίγο με τα κομπλεξ των γονιών σε ορισμένες περιπτώσεις. Είμαι υπέρ στο κάποιος να θέλει να σπουδάσει κάτι το οποίο τον δυσκολεύει ή δεν μπορεί να τα βγάλει πέρα. Όμως η κατάσταση γίνεται γελοία όταν μιλάμε για ανθρώπους που κυριολεκτικά αποφεύγουν με νύχια και με δόντια τη σχολή τους.

Και ας μην μιλήσω για τις άπειρες περιπτώσεις φοιτητών που αγοράζουν εργασίες και ΟΛΟΙ τους έρχονται στην εξεταστική και γράφουν 2αρια και 3αρια γιατί μένουν πίσω μαθησιακά, με αποτέλεσμα να μην περνάνε καν το μάθημα στην τελική.
 

GeorgePap2003

Διάσημο μέλος

Ο GeorgePap2003 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών, Φοιτητής του τμήματος Οικονομικής & Περιφερειακής Ανάπτυξης Παντείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,121 μηνύματα.
Στα κολλέγια φαντάζομαι το χρήμα κάνει την δουλειά. Ξέρεις δεν ξέρεις, σε περνούν. Από την στιγμή που πλέον τους αναγνωρίζουν πρέπει να γίνουν αυστηρότερα τα κριτήρια εισαγωγής και ποιότητας σπουδών
Το κολλέγιο T.H.S college το βγάζει και η κουτσή Μαρία...το θέμα είναι ότι με τόσο απροθυμία στο διάβασμα και αν είσα γενικά τεμπέλης δεν ξέρω αν θα σου ταιριάξει ένα επάγγελμα όπως πχ η Νομική που θέλει συνεχές διάβασμα...οπότε καλές οι ταινίες και το Suits που είδες στο Netflix και "άναψε η σπίθα" σου για τη μάχιμη δικηγορία μέσα σου αλλά για να φτάσεις σε αυτό το επίπεδο θες πολύ πολύ πολύ διάβασμα και πολύ καλές γνωριμίες από πίσω
Φυσικά τεμπέληδες δεν πάνε μόνο στα κολλέγια...έχουμε και στα δημόσια ΑΕΙ πολλούς τεμπέλιδες...
 

Grand Duchess

Περιβόητο μέλος

Η Grand Duchess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 4,015 μηνύματα.
Actually ξέρω περιπτώσεις ανθρώπων που μπήκαν σε σχολή με τζόκερ και τελικά την αγάπησαν, και περιπτώσεις ανθρώπων που ενώ στην αρχή δεν τους ενδιέφερε και μέναν σε μαθήματα σοβαρεύτηκαν και τα πέρασαν.
Βαλιντ, αλλά μπήκαν. Είχαν δηλαδή τα μόρια να μπουν. Τέτοια και η περίπτωση του αδελφού μου. Άλλο ήθελε άλλο κατέληξε και του αρέσει πολύ πλέον.
Το πρόβλημα όμως είναι ότι συνήθως αυτές οι περιπτώσεις είναι λίγες. Θεωρώ ότι η όλη φάση με τις σπουδές έχει να κάνει και λίγο με τα κομπλεξ των γονιών σε ορισμένες περιπτώσεις.
Βεβαίως.
Και ας μην μιλήσω για τις άπειρες περιπτώσεις φοιτητών που αγοράζουν εργασίες και ΟΛΟΙ τους έρχονται στην εξεταστική και γράφουν 2αρια και 3αρια γιατί μένουν πίσω μαθησιακά, με αποτέλεσμα να μην περνάνε καν το μάθημα στην τελική
Αυτό πέρα από τραγικό είναι και παράνομο και αν τους πιάσουν καληνύχτα.
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

GeorgePap2003

Διάσημο μέλος

Ο GeorgePap2003 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών, Φοιτητής του τμήματος Οικονομικής & Περιφερειακής Ανάπτυξης Παντείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,121 μηνύματα.
Actually ξέρω περιπτώσεις ανθρώπων που μπήκαν σε σχολή με τζόκερ και τελικά την αγάπησαν, και περιπτώσεις ανθρώπων που ενώ στην αρχή δεν τους ενδιέφερε και μέναν σε μαθήματα σοβαρεύτηκαν και τα πέρασαν.
Είμαι ένα παιδί από αυτά που αναφέρεις που μπήκαν με τζόκερ αλλά δεν είναι ο κανόνας αυτός...Το 90-95% του τζόκερ απλά δεν τη βγάζει τη σχολή γιατί δεν έχει τα απαιτούμενα εφόδια και το mindset του διαβάσματος (ειδικά αν μιλάμε για σχολή κάτω από 12.000 μόρια)
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Άλλο ήθελε άλλο κατέληξε και του αρέσει πολύ πλέον.
τι ήθελε και τι κατέληξε να κάνει (ο μένιος φουρθιώτης του Ischool ειμαι εγώ)
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Grand Duchess

Περιβόητο μέλος

Η Grand Duchess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 4,015 μηνύματα.
τι ήθελε και τι κατέληξε να κάνει (ο μένιος φουρθιώτης του Ischool ειμαι εγώ)
Σε Πολυτεχνείο πήγε αλλά όχι στην κατεύθυνση μηχανικού που αρχικά ήθελε. Αλλά μικρό το κακό, αφού του αρέσει αρκετά εκεί που κατέληξε.
 

Alessandra Eliza

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Alessandra Eliza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Μαθηματικών Ιωαννίνων και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 192 μηνύματα.
Θεωρώ ότι η όλη φάση με τις σπουδές έχει να κάνει και λίγο με τα κομπλεξ των γονιών σε ορισμένες περιπτώσεις.
Αυτό ακριβώς.
Τους ακούς να λένε "γράψαμε τόσα μόρια", "περάσαμε στην τάδε σχολή", "θα κάνουμε 10% του χρόνου" κλπ
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

GeorgePap2003

Διάσημο μέλος

Ο GeorgePap2003 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών, Φοιτητής του τμήματος Οικονομικής & Περιφερειακής Ανάπτυξης Παντείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,121 μηνύματα.
Και ας μην μιλήσω για τις άπειρες περιπτώσεις φοιτητών που αγοράζουν εργασίες και ΟΛΟΙ τους έρχονται στην εξεταστική και γράφουν 2αρια και 3αρια γιατί μένουν πίσω μαθησιακά, με αποτέλεσμα να μην περνάνε καν το μάθημα στην τελική.
Γιατί το άλλο...με τις σημειώσεις
Δεν πατάει ο άλλος ποτέ γιατί βολτάρει ή κάνει all time διακοπές και εξεταστική στέλνει μηνυματάκι στο ¨φυτό" της σχολής για σημειώσεις...δλδ κάπου έλεος με τη τεμπελιά κάποιων...
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Alessandra Eliza

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Alessandra Eliza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Μαθηματικών Ιωαννίνων και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 192 μηνύματα.
Γιατί το άλλο...με τις σημειώσεις
Δεν πατάει ο άλλος ποτέ γιατί βολτάρει ή κάνει all time διακοπές και εξεταστική στέλνει μηνυματάκι στο ¨φυτό" της σχολής για σημειώσεις...δλδ κάπου έλεος με τη τεμπελιά κάποιων...
Άντε και τις παίρνει. Σε σχολές θετικών Επιστημών τι να καταλάβει άμα δεν έχει πατήσει; 😂
 

Grand Duchess

Περιβόητο μέλος

Η Grand Duchess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 4,015 μηνύματα.
Αυτό ακριβώς.
Τους ακούς να λένε "γράψαμε τόσα μόρια", "περάσαμε στην τάδε σχολή", "θα κάνουμε 10% του χρόνου" κλπ
Αυτό το "γράψαμε" με τρελαίνει όσα χρόνια και αν περάσουν. "Έγραψε" όχι γράψαμε.
Και να μην ξεχάσουμε τους ακυρους συγγενείς που έχουν να σου μιλήσουν από τότε που ήσουν παιδάκι σε κάνα γάμο και ξαφνικά τους πιάνει το "ενδιαφέρον" να ενοχλεί στα τηλέφωνα να μάθει πού πέρασες για να έχει να κουτσομπολευει.
Στην Ελλάδα όλος ο θεσμός είναι αηδιαστικός.
Στα χωριά είναι τρεις φορές χειρότερα.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Γιατί το άλλο...με τις σημειώσεις
Δεν πατάει ο άλλος ποτέ γιατί βολτάρει ή κάνει all time διακοπές και εξεταστική στέλνει μηνυματάκι στο ¨φυτό" της σχολής για σημειώσεις...δλδ κάπου έλεος με τη τεμπελιά κάποιων...
Χειρότερη κατηγορία ανθρώπων.
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,729 μηνύματα.
Αυτό το "γράψαμε" με τρελαίνει όσα χρόνια και αν περάσουν. "Έγραψε" όχι γράψαμε.
Και να μην ξεχάσουμε τους ακυρους συγγενείς που έχουν να σου μιλήσουν από τότε που ήσουν παιδάκι σε κάνα γάμο και ξαφνικά τους πιάνει το "ενδιαφέρον" να ενοχλεί στα τηλέφωνα να μάθει πού πέρασες για να έχει να κουτσομπολευει.
Στην Ελλάδα όλος ο θεσμός είναι αηδιαστικός.
Στα χωριά είναι τρεις φορές χειρότερα.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Χειρότερη κατηγορία ανθρώπων.
ποιο ακυρο συστημα δεν υπαρχει.
 

Grand Duchess

Περιβόητο μέλος

Η Grand Duchess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 4,015 μηνύματα.

Alessandra Eliza

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Alessandra Eliza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Μαθηματικών Ιωαννίνων και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 192 μηνύματα.
Εμένα πάντως ο κουρέας μου 12 ευρώ παίρνει και κάνει σε μένα 10 λεπτα ενώ περιμένουν 5-6 μετά απο μένα επίσης για κούρεμα (αντρικό)
12 ευρώ σε 10 λεπτά δεν ξέρω αν υπάρχει επάγγελμα που βγάζει τόσα από πανεπιστήμιο
Πατέρας συμμαθητή της αδερφής μου είχε κουρείο με 10€ το αντρικό κούρεμα (επαρχία). Δούλευε σερί από τις 8 το πρωί μέχρι 9+ το βράδυ. Τό παιδί ντύνονταν αποκλειστικά με μάρκες και φυσικά πήγε στην αντίστοιχη ειδικότητα των ΕΠΑ.Λ.
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,729 μηνύματα.
Μα έχουμε γίνει ρεζίλι παγκοσμίως, κάθε χρόνο αλλαγές. Ένας θεός ξέρει τι θέλουν να κάνουν εν τέλη :laugh:
δεν ξερουν ... και δεν τολμουν ... οσο για να φας κατι στην χωρα αυτη πρεπει να εχεις χαρτι αει...τοσο ετσι θα ειναι..ακυρο
 

Alessandra Eliza

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Alessandra Eliza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Μαθηματικών Ιωαννίνων και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 192 μηνύματα.
Και να μην ξεχάσουμε τους ακυρους συγγενείς που έχουν να σου μιλήσουν από τότε που ήσουν παιδάκι σε κάνα γάμο και ξαφνικά τους πιάνει το "ενδιαφέρον" να ενοχλεί στα τηλέφωνα να μάθει πού πέρασες για να έχει να κουτσομπολευει.
Ξεκινάει με το που πέρασες, μετά ρωτάνε πότε θα πάρεις πτυχίο, μετά πότε θα βρεις δουλειά , πότε θα παντρευτείς, πότε θα κάνεις παιδί, πότε θα κάνεις δεύτερο παιδί - που σταματάει αυτό το "ενδιαφέρον" δεν ξέρω.

Και το κυριότερο όλοι αυτοί που υποτίθεται πως νοιάζονται κράζουν για το παραμικρό εσέ να αλλά τι κάνουν τα δικά τους τα παιδιά δεν το κοιτάνε.
 

GeorgePap2003

Διάσημο μέλος

Ο GeorgePap2003 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών, Φοιτητής του τμήματος Οικονομικής & Περιφερειακής Ανάπτυξης Παντείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,121 μηνύματα.
Χειρότερη κατηγορία ανθρώπων.
Μα είναι δυνατόν? Είναι το άλλο το σκατό 1ο έτος (μολις μπήκε στη σχολή...τώρα το 23') και στέλνει σε φίλο μου πολύ καλό φοιτητή του τμηματός μας (που τον βρήκε ένας θεός ξέρει) του στέλνει:
"Καλησπέρα,είμαι 1ο έτος στο τμήμα που σπουδάζεις. Να σε ρωτήσω μήπως έχεις σημειώσεις στα μαθηματικά; γιατί δεν είμαι πολύ καλή στα μαθς και δεν βλέπω να πολυερχομαι...άκουσα κιόλας είναι και "τοξικός" ο καθηγητής οπότε καταλαβαίνεις" (το παραθέτω όπως το έστειλε)

Ο φίλος μου την άφησε διαβάστηκε και όλα καλά...
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

μετά ρωτάνε πότε θα πάρεις πτυχίο
Αυρίο στο τραπέζι του 15Αυγουστού η 2η ερώτηση μετά την ερώτηση του θείου που σε ρωτάει αν έχεις γκόμενα και αν κάνεις σεξ (σε αγόρια κυρίως)
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ξεκινάει με το που πέρασες, μετά ρωτάνε πότε θα πάρεις πτυχίο, μετά πότε θα βρεις δουλειά , πότε θα παντρευτείς, πότε θα κάνεις παιδί, πότε θα κάνεις δεύτερο παιδί - που σταματάει αυτό το "ενδιαφέρον" δεν ξέρω.

Και το κυριότερο όλοι αυτοί που υποτίθεται πως νοιάζονται κράζουν για το παραμικρό εσέ να αλλά τι κάνουν τα δικά τους τα παιδιά δεν το κοιτάνε.
Γιωργάκη τι μεταπτυχιακό σκέφτεσαι ; Η κόρη του μπαντζανάκη μου έκανε μάστερ στην ΑΣΣΟΕ ΜΒΑ και σκίζεται στα λεφτά...
ΑΥΤΟ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top