Βάσεις 2023: που περάσατε - σχολιασμός βάσεων

Grand Duchess

Διάσημο μέλος

Η Grand Duchess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 3,956 μηνύματα.
εντελει δεν πηγες και ξαναεκανες φετος οποτε μαλλον δεν φαινεσαι και τοσο σιγουρος για την επιλογη σου
Δεν πήγε γιατί έγινε πόλεμος στο σπίτι. Τον καταλαβαίνω, αν είσαι και λίγο πιο ευαίσθητος δεν αντέχεις κάνεις πίσω.
Εγώ τους έγραψα όλους. Βέβαια να πω είχα την υποστήριξη του πατέρα μου οπότε ήμουν τυχερή.
 

Giannis_19

Νεοφερμένος

Ο Giannis_19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών και Φοιτητής του τμήματος Φαρμακευτικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 54 μηνύματα.
Αρχές Σεπτέμβρη πραγματοποιείται η πρώτη φάση εγγραφών μέσω του υπουργείου όπου στην ουσία αποδέχεσαι τη θέση της σχολής που πέρασες. Προς τέλη Σεπτέμβρη θα γίνει η άμεση εγγραφή στο πανεπιστήμιο όπου θα πρέπει να στείλεις και κάτι δικαιολογητικά.
Κατάλαβα, επομένως στην δεύτερη φάση των εγγραφών θα πρέπει να κάνω διαγραφή από την προηγούμενη σχολή και εγγραφή στην καινούρια
 

Maria_Xagorari

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Οικονομικής & Διοίκησης Τουρισμού Αιγαίου. Έχει γράψει 315 μηνύματα.
Δεν θέλω να ρίξω την θετική διάθεση που υπάρχει στο thread, αλλά εγώ για να σας πω την αλήθεια, είμαι λίγο απογοητευμένος όχι όμως από το αποτέλεσμα (άλλωστε ο στόχος μου αυτός ήταν η σχολή στην οποία πέρασα) αλλά επειδή δεν μπορώ να μοιραστώ αυτήν την επιτυχία μου μαζί με τους δικούς μου. Δεν είναι υπέρ στο να αλλάξω σχολή και την πρώτη φορά που έκανα το 10% για να πάω στην φαρμακευτική, μου άνοιξαν έναν πόλεμο που δεν τον άξιζα και οπότε τελικά δεν πήγα στην για να μην τους στεναχωρήσω. Ξέρω όμως πολύ καλά μέσα μου ότι έπραξα το σωστό, απλώς αυτή την στιγμή νιώθω μια μικρή δυσφορία. Πολλά συγχαρητήρια σε όλους όμως και ελπίζω να περάσετε καλά στις διακοπές σας!
Προσωπικά είμαι πολύ χαρούμενη διότι ΠΟΤΕ οι γονείς μου δεν με πίεσαν να σπουδάσω κάτι ή αντέδρασαν με τις επιλογές μου σε επίπεδο σπουδών και εργασίας, παρά μόνο στήριζαν.
Ακόμα και σχολή να αλλάξω ή να δώσω κατακτήριες πάλι θα στηρίξουν τόσο οικονομικά όσο και ψυχολογικά, στο επίπεδο που μπορούν οι άνθρωποι.

Οπότε σου αξίζει ένα ΤΕΡΑΣΤΙΟ μπράβο, τόσο για την επιτυχία σου, όσο και για το γεγονός ότι κυνήγησες τα όνειρα και τις επιθυμίες σου και δεν έκατσες να επαναπαυθείς!
Εύχομαι τα καλύτερα από καρδιάς.
 

Giannis_19

Νεοφερμένος

Ο Giannis_19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών και Φοιτητής του τμήματος Φαρμακευτικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 54 μηνύματα.
Προσωπικά είμαι πολύ χαρούμενη διότι ΠΟΤΕ οι γονείς μου δεν με πίεσαν να σπουδάσω κάτι ή αντέδρασαν με τις επιλογές μου σε επίπεδο σπουδών και εργασίας, παρά μόνο στήριζαν.
Ακόμα και σχολή να αλλάξω ή να δώσω κατακτήριες πάλι θα στηρίξουν τόσο οικονομικά όσο και ψυχολογικά, στο επίπεδο που μπορούν οι άνθρωποι.

Οπότε σου αξίζει ένα ΤΕΡΑΣΤΙΟ μπράβο, τόσο για την επιτυχία σου, όσο και για το γεγονός ότι κυνήγησες τα όνειρα και τις επιθυμίες σου και δεν έκατσες να επαναπαυθείς!
Εύχομαι τα καλύτερα από καρδιάς.
Σε ευχαριστώ πολύ! Μακάρι όλα να πάνε όλα καλά.
 

savethetrees

Νεοφερμένος

Η savethetrees αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Χημικών Μηχανικών ΑΠΘ. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
IMG_20230727_132633.jpg
κανεις άλλος χημικών μηχανικών απθ;
 

Συνημμένα

  • Screenshot_2023-07-27-12-01-59-531_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2023-07-27-12-01-59-531_com.android.chrome.jpg
    243.8 KB · Εμφανίσεις: 128

Maria_Xagorari

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Οικονομικής & Διοίκησης Τουρισμού Αιγαίου. Έχει γράψει 315 μηνύματα.

constansn

Δραστήριο μέλος

Η constansn αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 542 μηνύματα.
Δεν θέλω να ρίξω την θετική διάθεση που υπάρχει στο thread, αλλά εγώ για να σας πω την αλήθεια, είμαι λίγο απογοητευμένος όχι όμως από το αποτέλεσμα (άλλωστε ο στόχος μου αυτός ήταν η σχολή στην οποία πέρασα) αλλά επειδή δεν μπορώ να μοιραστώ αυτήν την επιτυχία μου μαζί με τους δικούς μου. Δεν είναι υπέρ στο να αλλάξω σχολή και την πρώτη φορά που έκανα το 10% για να πάω στην φαρμακευτική, μου άνοιξαν έναν πόλεμο που δεν τον άξιζα και οπότε τελικά δεν πήγα στην για να μην τους στεναχωρήσω. Ξέρω όμως πολύ καλά μέσα μου ότι έπραξα το σωστό, απλώς αυτή την στιγμή νιώθω μια μικρή δυσφορία. Πολλά συγχαρητήρια σε όλους όμως και ελπίζω να περάσετε καλά στις διακοπές σας!
Κοίτα προβλήματα που έχουν ορισμένοι γονείς. Φαρμακευτική πέρασες όχι ζαμπονοκοπτικη με λέιζερ, που έλεγε και μια μαθήτρια μου. Σε κάθε περίπτωση εσύ μην τα παρατήσεις. Συγχαρητήρια
 

Obi-Wan Kenobi

Δραστήριο μέλος

Ο Obi-Wan Kenobi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Γεωπονίας Πελοποννήσου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 403 μηνύματα.

constansn

Δραστήριο μέλος

Η constansn αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 542 μηνύματα.
ναι οκ απλα λυγισε απο την πιεση των γονιων του ομως.Αν ηταν τοσο σιγουρος θα πηγαινε αυτο λεω.Δεν μπορω να φανταστω οτι οι γονεις του αν αυτος επεμενε μεχρι τελους θα πηγαιναν κοντρα
Δυστυχώς ορισμένοι γονείς φτάνουν στα άκρα. Λύγισε πέρσι αλλά φέτος το προχώρησε και αυτό είναι ακόμα πιο δύσκολο. Όσο περνάει ο καιρός είναι πιο δυσκολο να σηκώσει κανείς κεφάλι. Επίσης μετά από δύο χρόνια οδοντιατρική θα ξέρει σίγουρα ότι δεν του αρέσει η συγκεκριμένη σχολή.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Giannis_19

Νεοφερμένος

Ο Giannis_19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών και Φοιτητής του τμήματος Φαρμακευτικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 54 μηνύματα.
Κοίτα προβλήματα που έχουν ορισμένοι γονείς. Φαρμακευτική πέρασες όχι ζαμπονοκοπτικη με λέιζερ, που έλεγε και μια μαθήτρια μου. Σε κάθε περίπτωση εσύ μην τα παρατήσεις. Συγχαρητήρια
Σε ευχαριστώ πολύ. Βλέπεις; Υπάρχει σοβαρό θέμα. Και τώρα πως θα το εξηγήσουν στους άλλους, πρέπει να μας νοιάζει το τι θα πουν οι άλλοι, "να ένας αποτυχημένος που δεν κατάφερε να τα βγάλει πέρα με την οδοντιατρική"(αυτό το άκουσα από τους γονείς μου) λες και η φαρμακευτική είναι για τα ανάθεμα και η χειρότερη σχολή που υπάρχει.
 

Grand Duchess

Διάσημο μέλος

Η Grand Duchess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 3,956 μηνύματα.
Σε ευχαριστώ πολύ. Βλέπεις; Υπάρχει σοβαρό θέμα. Και τώρα πως θα το εξηγήσουν στους άλλους, πρέπει να μας νοιάζει το τι θα πουν οι άλλοι, "να ένας αποτυχημένος που δεν κατάφερε να τα βγάλει πέρα με την οδοντιατρική"(αυτό το άκουσα από τους γονείς μου) λες και η φαρμακευτική είναι για τα ανάθεμα και η χειρότερη σχολή που υπάρχει.
Ένα λεπτό σιγής όταν καταλάβουν ότι από μεριά διαβάσματος η φαρμακευτική είναι πολύ δυσκολότερη 😂
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Καλέ η θεωρητική εξαφανίστηκε; Μόνο ένα παιδί που πέρασε νομική είδα σε όλο το θρεντ
 

augustine

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η augustine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Αγγλικής Γλώσσας & Φιλολογίας ΑΠΘ. Έχει γράψει 179 μηνύματα.
Καλέ η θεωρητική εξαφανίστηκε; Μόνο ένα παιδί που πέρασε νομική είδα σε όλο το θρεντ
Είμαστε είδος υπό εξαφάνιση
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Είμαστε είδος υπό εξαφάνιση
@smarw που είσαι;;
 

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Νοσηλευτικής Πατρών. Έχει γράψει 6,631 μηνύματα.
Έχω μπει σε ομαδικές τώρα και ειλικρινά δεν ξέρω πως να νιώσω που συζητάμε για τον Οκτώβρη :lol:
 

jorito

Νεοφερμένος

Η jorito αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών και Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Κοινωνιολογία ΕΚΠΑ κάποιος ; Γενικότερα κάποιος ΕΚΠΑ 😺;
 

constansn

Δραστήριο μέλος

Η constansn αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 542 μηνύματα.
Σε ευχαριστώ πολύ. Βλέπεις; Υπάρχει σοβαρό θέμα. Και τώρα πως θα το εξηγήσουν στους άλλους, πρέπει να μας νοιάζει το τι θα πουν οι άλλοι, "να ένας αποτυχημένος που δεν κατάφερε να τα βγάλει πέρα με την οδοντιατρική"(αυτό το άκουσα από τους γονείς μου) λες και η φαρμακευτική είναι για τα ανάθεμα και η χειρότερη σχολή που υπάρχει.
Αυτό το "τι θα πει ο κόσμος" έχει καταστρέψει πολλούς. Ζω σε επαρχία και το ξέρω καλά απλά δεν του δίνω σημασία. Ο κόσμος πάντα θα βρίσκει κάτι να πει, ή τουλάχιστον μία μερίδα του. Σημασία έχει να είσαι εσύ καλά. Πάρε και ένα ζευγάρι ωτασπιδες για τη γκρίνια.
 

augustine

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η augustine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Αγγλικής Γλώσσας & Φιλολογίας ΑΠΘ. Έχει γράψει 179 μηνύματα.

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Νοσηλευτικής Πατρών. Έχει γράψει 6,631 μηνύματα.

Grand Duchess

Διάσημο μέλος

Η Grand Duchess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 3,956 μηνύματα.
Έχω μπει σε ομαδικές τώρα και ειλικρινά δεν ξέρω πως να νιώσω που συζητάμε για τον Οκτώβρη :lol:
Nα το ευχαριστηθείς!
Ποτέ δεν ξέρεις, μπορείς να ανακαλύψεις ότι σου αρέσει η νοσηλευτική μέσα στην σχολή.
Μεγάλες κουβέντες ας μην λέμε. Θα είσαι και Πάτρα άρα κοντά στο σπίτι συνεπώς θα μπορείς να ασχοληθείς ξανά με τις πανελλαδικές αν ξαναδώσεις😉
 

BeatrixKiddo

Περιβόητο μέλος

Η Trix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Δημόσιας & Κοινοτικής Υγείας ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,048 μηνύματα.
Συγχαρητήρια σε όλους!!!
Καλή αρχή να έχετε στις σχολές σας!:clapping:
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιστορίας & Αρχαιολογίας ΑΠΘ και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 18,000 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top