Βάσεις 2023: που περάσατε - σχολιασμός βάσεων

GeorgePap2003

Διάσημο μέλος

Ο GeorgePap2003 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών, Φοιτητής του τμήματος Οικονομικής & Περιφερειακής Ανάπτυξης Παντείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,121 μηνύματα.
Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά!! Εύχομαι καλή σταδιοδρομία σε όλους!! Σας αξίζουν συγχαρητήρια
 

Poirot

Διάσημο μέλος

Ο Poirot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,669 μηνύματα.
Πολύ θετικοκρατούμενο το θρεντ φέτος!
 

VouDou

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Κυπαρισσία (Μεσσηνία). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
Μήνυμα στο θέμα 'Βάσεις 2023 - προβλέψεις μετά τα αποτελέσματα και τους πίνακες' https://www.ischool.gr/threads/Βάσεις-2023-προβλέψεις-μετά-τα-αποτελέσματα-και-τους-πίνακες.208055/post-4918494
Έχεις απόλυτο δίκιο, δεν ξέρω τι στατιστική κάνουν όλοι αυτοί που κάνανε προβλέψεις, ήταν φως φανάρι ότι θά ανέβουν
Ευχαριστώ... για να πω την αλήθεια μου, το στρογγυλό 18.300 μού έβγαινε καρφί (πιο καρφί δεν γίνεται!) στατιστικώς και μετά προσπαθώ κάθε χρόνο, ανάλογα με τις συγκυρίες, να "μαντέψω" την πιθανή "μεγαλύτερη/μικρότερη διαρροή" (το στοιχείο που δεν ξέρει κανένας εκ των προτέρων με τα μηχανογραφικά) σε σχέση με προηγούμενες χρονιές (και αυτό για το κάτω όριο, το 18.225).

Θα μού ήταν μεγάλη έκπληξη αν έβλεπα <18.200 φέτος την τελευταία Ιατρική.
 

Guhahg5837

Νεοφερμένος

Ο Guhahg5837 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Επιστήμη & Τεχνολογία Υπολογιστών Μακεδονίας. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
232.PNG
Περνάω στη 2η μου επιλογή (Εφαρμοσμένη Πληροφορική ΕΤΥ - ΠΑΜΑΚ)...εστώ και οριακά. Σοκαριστική άνοδο στις σχολές Πληροφορικής.
 

AstrayCat

Νεοφερμένος

Η AstrayCat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Είναι η 5η φορά στη ζωή μου που γράφω σε θρεντ για σχολή στην οποία πέρασα λολ. Ίσως πρέπει να βρω άλλο χόμπι. Ορκίζομαι είναι η τελευταία. Μετά από ένα πτυχίο που μου τσάκισε την ψυχή γυρίζω σελίδα και ξεκινώ μια νέα αρχή.
Πέρασα στο τμήμα Χημείας και δε θα μπορούσα να είμαι πιο χαρούμενος που ένα κεφάλαιο ανοίγει κι ένας στόχος επιτεύχθηκε :D Θα δυσκολευτώ λίγο να το βγάλω λόγω απόστασης κι εργασίας, αλλά θα το βγάλω!

Καλή φοιτητική ζωή !
Μπράβο, μπράβο, μπράβο σου. Εμπρός για <<το πτυχίο της καρδιάς>> <3 . Καλή δύναμη και καλή τύχη στο νέο κεφάλαιο της ζωής σου!
 

HelloWorld

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ψηφιακών Τεχνών & Κινηματογράφου ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 210 μηνύματα.
Πέρασα Ψηφιακών Τεχνών & Κινηματογράφου! Είμαι πολύ χαρούμενος! :)
 

SlimShady

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών, Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Μελίσσια (Αττική). Έχει γράψει 864 μηνύματα.
Καλή φοιτητική ζωή παιδιά!
 

Giannis_19

Νεοφερμένος

Ο Giannis_19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών και Φοιτητής του τμήματος Φαρμακευτικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 54 μηνύματα.
Δεν θέλω να ρίξω την θετική διάθεση που υπάρχει στο thread, αλλά εγώ για να σας πω την αλήθεια, είμαι λίγο απογοητευμένος όχι όμως από το αποτέλεσμα (άλλωστε ο στόχος μου αυτός ήταν η σχολή στην οποία πέρασα) αλλά επειδή δεν μπορώ να μοιραστώ αυτήν την επιτυχία μου μαζί με τους δικούς μου. Δεν είναι υπέρ στο να αλλάξω σχολή και την πρώτη φορά που έκανα το 10% για να πάω στην φαρμακευτική, μου άνοιξαν έναν πόλεμο που δεν τον άξιζα και οπότε τελικά δεν πήγα στην για να μην τους στεναχωρήσω. Ξέρω όμως πολύ καλά μέσα μου ότι έπραξα το σωστό, απλώς αυτή την στιγμή νιώθω μια μικρή δυσφορία. Πολλά συγχαρητήρια σε όλους όμως και ελπίζω να περάσετε καλά στις διακοπές σας!
 

augustine

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η augustine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Αγγλικής Γλώσσας & Φιλολογίας ΑΠΘ. Έχει γράψει 179 μηνύματα.
Δεν θέλω να ρίξω την θετική διάθεση που υπάρχει στο thread, αλλά εγώ για να σας πω την αλήθεια, είμαι λίγο απογοητευμένος όχι όμως από το αποτέλεσμα (άλλωστε ο στόχος μου αυτός ήταν η σχολή στην οποία πέρασα) αλλά επειδή δεν μπορώ να μοιραστώ αυτήν την επιτυχία μου μαζί με τους δικούς μου. Δεν είναι υπέρ στο να αλλάξω σχολή και την πρώτη φορά που έκανα το 10% για να πάω στην φαρμακευτική, μου άνοιξαν έναν πόλεμο που δεν τον άξιζα και οπότε τελικά δεν πήγα στην για να μην τους στεναχωρήσω. Ξέρω όμως πολύ καλά μέσα μου ότι έπραξα το σωστό, απλώς αυτή την στιγμή νιώθω μια μικρή δυσφορία. Πολλά συγχαρητήρια σε όλους όμως και ελπίζω να περάσετε καλά στις διακοπές σας!
Σημασία έχει που εσύ είσαι χαρούμενος και ικανοποιημένος, η ζωή είναι δικιά σου! Πολλά συγχαρητήρια!
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Άλλαξα την ιδιότητα μου και συγκινήθηκα :lol:
 

Giannis_19

Νεοφερμένος

Ο Giannis_19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών και Φοιτητής του τμήματος Φαρμακευτικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 54 μηνύματα.
Σημασία έχει που εσύ είσαι χαρούμενος και ικανοποιημένος, η ζωή είναι δικιά σου! Πολλά συγχαρητήρια!
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Άλλαξα την ιδιότητα μου και συγκινήθηκα :lol:
Σε ευχαριστώ πολύ! Συγχαρητήρια επίσης!!
 

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,758 μηνύματα.
Ειδα τις βασεις και νομιζω οπως φαινοταν απο τα στατιστικα ειχαμε τεραστια αυξηση στις πολυτεχνικες σχολες και φυσικομαθηματικες απο 300-600 μορια.Φαινοταν απο την τεραστια αυξηση στα μαθηματικα.Η τεραστια εκπληξη ηταν στις ιατρικες.Δεν περιμενα με καμια παναγια τετοια τεραστια αυξηση.Μιλαμε για αυξηση απο 200-300 μορια ενω στα στατιστικα δεν φαινοταν κατι τετοιο....Ειχα τονισει βεβαια οτι στην κλιμακα 18-19 υπηρχε μια αυξηση στη βιολογια αλλα σε καμια περιπτωση δεν δικαιολογειται τετοια αυξηση.Ισως επαιξε ρολο η εκθεση που φετος ηταν εντυπωσιακα καλυτερες οι βαθμολογιες??Παντως 18300 η τελευταια ιατρικη πρεπει να στενοχωρηθηκαν αρκετοι που ηταν περιξ των 18250 μοριων.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Δεν θέλω να ρίξω την θετική διάθεση που υπάρχει στο thread, αλλά εγώ για να σας πω την αλήθεια, είμαι λίγο απογοητευμένος όχι όμως από το αποτέλεσμα (άλλωστε ο στόχος μου αυτός ήταν η σχολή στην οποία πέρασα) αλλά επειδή δεν μπορώ να μοιραστώ αυτήν την επιτυχία μου μαζί με τους δικούς μου. Δεν είναι υπέρ στο να αλλάξω σχολή και την πρώτη φορά που έκανα το 10% για να πάω στην φαρμακευτική, μου άνοιξαν έναν πόλεμο που δεν τον άξιζα και οπότε τελικά δεν πήγα στην για να μην τους στεναχωρήσω. Ξέρω όμως πολύ καλά μέσα μου ότι έπραξα το σωστό, απλώς αυτή την στιγμή νιώθω μια μικρή δυσφορία. Πολλά συγχαρητήρια σε όλους όμως και ελπίζω να περάσετε καλά στις διακοπές σας!
Τωρα σε ποια σχολη εισαι?
 

stee

Νεοφερμένος

Η stee αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Επιστήμης Φυτικής Παραγωγής Γεωπονικού. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Ισχύει. Έπεσαν αρκετά έξω στις προβλέψεις. Δεν το πίστευα. Τόσο στις υψηλοβαθμες όσο και στις χαμηλοβαθμες.
 

Guhahg5837

Νεοφερμένος

Ο Guhahg5837 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Επιστήμη & Τεχνολογία Υπολογιστών Μακεδονίας. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Ειδα τις βασεις και νομιζω οπως φαινοταν απο τα στατιστικα ειχαμε τεραστια αυξηση στις πολυτεχνικες σχολες και φυσικομαθηματικες απο 300-600 μορια.Φαινοταν απο την τεραστια αυξηση στα μαθηματικα.Η τεραστια εκπληξη ηταν στις ιατρικες.Δεν περιμενα με καμια παναγια τετοια τεραστια αυξηση.Μιλαμε για αυξηση απο 200-300 μορια ενω στα στατιστικα δεν φαινοταν κατι τετοιο....Ειχα τονισει βεβαια οτι στην κλιμακα 18-19 υπηρχε μια αυξηση στη βιολογια αλλα σε καμια περιπτωση δεν δικαιολογειται τετοια αυξηση.Ισως επαιξε ρολο η εκθεση που φετος ηταν εντυπωσιακα καλυτερες οι βαθμολογιες??Παντως 18300 η τελευταια ιατρικη πρεπει να στενοχωρηθηκαν αρκετοι που ηταν περιξ των 18250 μοριων.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Τωρα σε ποια σχολη εισαι?
Η άνοδος των σχολών Πληροφορικής είναι πραγματικά συγκλονιστική... πώς στο καλό συνέβη κάτι τέτοιο; Μετά βίας πέρασα στη Εφ. Πληρ. του ΠΑΜΑΚ (ΕΤΥ) που την είχα και σίγουρη...
 

Giannis_19

Νεοφερμένος

Ο Giannis_19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών και Φοιτητής του τμήματος Φαρμακευτικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 54 μηνύματα.
Ειδα τις βασεις και νομιζω οπως φαινοταν απο τα στατιστικα ειχαμε τεραστια αυξηση στις πολυτεχνικες σχολες και φυσικομαθηματικες απο 300-600 μορια.Φαινοταν απο την τεραστια αυξηση στα μαθηματικα.Η τεραστια εκπληξη ηταν στις ιατρικες.Δεν περιμενα με καμια παναγια τετοια τεραστια αυξηση.Μιλαμε για αυξηση απο 200-300 μορια ενω στα στατιστικα δεν φαινοταν κατι τετοιο....Ειχα τονισει βεβαια οτι στην κλιμακα 18-19 υπηρχε μια αυξηση στη βιολογια αλλα σε καμια περιπτωση δεν δικαιολογειται τετοια αυξηση.Ισως επαιξε ρολο η εκθεση που φετος ηταν εντυπωσιακα καλυτερες οι βαθμολογιες??Παντως 18300 η τελευταια ιατρικη πρεπει να στενοχωρηθηκαν αρκετοι που ηταν περιξ των 18250 μοριων.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Τωρα σε ποια σχολη εισαι?
Τώρα είμαι στην οδοντιατρική...
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής ΟΠΑ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,026 μηνύματα.
Τις είδα κι εγώ τις βάσεις πληροφορικής, φαίνεται ξανά στροφή προς τα εκεί!
 

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,758 μηνύματα.
Ευχαριστώ... για να πω την αλήθεια μου, το στρογγυλό 18.300 μού έβγαινε καρφί (πιο καρφί δεν γίνεται!) στατιστικώς και μετά προσπαθώ κάθε χρόνο, ανάλογα με τις συγκυρίες, να "μαντέψω" την πιθανή "μεγαλύτερη/μικρότερη διαρροή" (το στοιχείο που δεν ξέρει κανένας εκ των προτέρων με τα μηχανογραφικά) σε σχέση με προηγούμενες χρονιές (και αυτό για το κάτω όριο, το 18.225).

Θα μού ήταν μεγάλη έκπληξη αν έβλεπα <18.200 φέτος την τελευταία Ιατρική.
Φετος δεν εκατσα να ασχοληθω αναλυτικα οπως παλαιοτερα γτ οκ περασανε τα χρονια και καπου ερχεται η φθορα και βαριεσαι να ασχοληθεις αν δεν εχεις το αμεσο ενδιαφερον.Ειχα δει μονο τα στατιστικα και μην σου πω στην αρχη ελεγα οτι μπορουν να πεσουν και 50 μορια.Δεν εβλεπα σε καμια περιπτωση ανοδο 200 μοριων σε ολες!
 

Giannis_19

Νεοφερμένος

Ο Giannis_19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών και Φοιτητής του τμήματος Φαρμακευτικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 54 μηνύματα.

Pharmacist01

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Pharmacist01 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών και Φοιτητής του τμήματος Φαρμακευτικής ΑΠΘ (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 385 μηνύματα.

Guhahg5837

Νεοφερμένος

Ο Guhahg5837 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Επιστήμη & Τεχνολογία Υπολογιστών Μακεδονίας. Έχει γράψει 33 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top