Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Guest 004218

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Γιατί μήπως είναι περιζήτητη σχολη
Ναι, το γνωρίζω και είναι λογικό και ελπιδοφόρο οι σχολές αυτές να ανεβαίνουν, έχουν μακροσκελές μέλλον και φανταστικές δυνατότητες. Ήταν ρητορική η ερώτηση μου, ως μια προσπάθεια παρηγοριάς...:worry:
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

ετσι ολες 500 up ? απο ποτε οι χακερς εγιναν κοπαδι?
Οχι ολες, αναφέρομαι στην σχολη του ΕΚΠΑ, που ενδιαφέρει εμένα. Αλλά γενικά παρατηρείται αρκετά μεγάλη άνοδος σε όλες τις σχολές του κλάδου.
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,501 μηνύματα.
Ναι, το γνωρίζω και είναι λογικό και ελπιδοφόρο οι σχολές αυτές να ανεβαίνουν, έχουν μακροσκελές μέλλον και φανταστικές δυνατότητες. Ήταν ρητορική η ερώτηση μου, ως μια προσπάθεια παρηγοριάς...:worry:
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Οχι ολες, αναφέρομαι στην σχολη του ΕΚΠΑ, που ενδιαφέρει εμένα. Αλλά γενικά παρατηρείται αρκετά μεγάλη άνοδος σε όλες τις σχολές του κλάδου.
Η πληροφορικη Εκπα δεν θα ανεβει 500 μορια.
 

Guest 004218

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,501 μηνύματα.
Και εγώ αυτό ελπίζω, αλλά σύμφωνα με αυτά που διάβασα θα ανέβει στα 16.900-17.300. Εκανα και γω μια γρήγορη προσέγγιση στο μισο των χιλίων :whistle:
Βαγγελη μας τρολαρεις 16925 ηταν περυσι , πως θα ανεβει στα 16900.
 

Guest 004218

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Βαγγελη μας τρολαρεις 16925 ηταν περυσι , πως θα ανεβει στα 16900.
Οχι κυριε γιαννη δεν σας τρολαρω, απλα οι εκτιμήσεις ειναι κατα προσέγγιση στις εκατοντάδες, το 16900 με λιγα λογια μας λεει οτι η βαση υπαρχει και μια πιθανοτητα να ειναι κοντά στην βαση του 20 απλα πρεπει να κρατάμε και μια γενική αριθμητική πρόβλεψη, δεν γίνεται να δηλωθεί ακριβής αριθμός. Απο 16900 εως 17300 οι πιθανότητες ειναι να υπάρξει αρκετά μεγάλη άνοδος
 

NikiKa

Νεοφερμένος

Η NikiKa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Φιλολογίας Πατρών. Έχει γράψει 32 μηνύματα.
Καλημέρα σε όλους!!

Θα ήθελα αν γνωρίζει κάποιος να μου διευκρινίσει το παρακάτω:


ΕΠ.ΠΕΔ.ΣΧΟΛΗΣ ΕΠ.ΠΕΔ.
ΑΠΘ
0140​
ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΟ ΔΗΜΟΤΙΚΗΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ (ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ)1 / 2 / 3 / 4
0.80​
4​
8,27

Για ποιο λόγο το Παιδαγωγικό είναι στο 4ο πεδίο;;; Εγώ είμαι στο 1ο, μπορώ να το δηλώσω;;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
 

Alexandros28

Δραστήριο μέλος

Ο Alexandros28 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 620 μηνύματα.
Είναι και στα 4 πεδία. Απλά επειδή στα μπαλαντέρ τμήματα η εβε της σχολης ταυτίζεται με την εβε της κατεύθυνσης με τον χαμηλότερο μέσο όρο, πρέπει η εβε σου να είναι μεγαλύτερη ή ίση απο την εβε των οικονομικών σπουδών. Δεν χρειάζεται να κατανοήσεις τίποτα απο αυτά. Μπες στο σύστημα του μηχανογραφικού και αν την δεις αυτή τη σχολή σημαίνει ότι μπορείς να τη δηλώσεις.
 

NikiKa

Νεοφερμένος

Η NikiKa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Φιλολογίας Πατρών. Έχει γράψει 32 μηνύματα.
Σε ευχαριστώ για την απάντηση! Νέα ερώτηση: Εγώ έβγαλα 9530 μορια.

1007ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΟ ΔΕΥΤΕΡΟΒΑΘΜΙΑΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ (ΑΘΗΝΑ)10.8018.94

Η ΕΒΕ ειναι αυτή. Όμως η περσινή βάση είναι 13,175 μόρια. Μου την έχει σαν επιλογή στο μηχανογραφικό. Μπορώ να τη δηλώσω;;
 

Theodora03

Δραστήριο μέλος

Η Theodora03 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 481 μηνύματα.
Σε ευχαριστώ για την απάντηση! Νέα ερώτηση: Εγώ έβγαλα 9530 μορια.

1007ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΟ ΔΕΥΤΕΡΟΒΑΘΜΙΑΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ (ΑΘΗΝΑ)10.8018.94

Η ΕΒΕ ειναι αυτή. Όμως η περσινή βάση είναι 13,175 μόρια. Μου την έχει σαν επιλογή στο μηχανογραφικό. Μπορώ να τη δηλώσω;;
Μπορείς να δηλώσεις όλες τις σχολές που σου εμφανίζονται στο μηχανογραφικό. Το αν θα περάσεις εξαρτάται από το αν θα καλυφθούν οι θέσεις με υψηλότερες βαθμολογίες ή όχι
 

NikiKa

Νεοφερμένος

Η NikiKa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Φιλολογίας Πατρών. Έχει γράψει 32 μηνύματα.
Μπορείς να δηλώσεις όλες τις σχολές που σου εμφανίζονται στο μηχανογραφικό. Το αν θα περάσεις εξαρτάται από το αν θα καλυφθούν οι θέσεις με υψηλότερες βαθμολογίες ή όχι
Ευχαριστώ πολύ!!!
 

Eri0611

Νεοφερμένος

Η Eri0611 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 54 μηνύματα.
Καλημέρα.. οικονομικών επιστημών απθ από επαλ πόσο λέτε να πάει ; Ήταν 12 κ και έχω 13.600 έχω ελπίδες;
 

VouDou

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Κυπαρισσία (Μεσσηνία). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
Αφού γνωστοποιήθηκαν πια και οι ΕΒΕ ανά τμήμα ΑΕΙ και "καταλάγιασε" λίγο το όλον πλέον... ας δούμε και τα γένια μας (μ.ο. πεδίου ΓΕΛ/τομέα ΕΠΑΛ και "κόφτης", μ.ο. χ 0,8 ως η χαμηλότερη ΕΒΕ)...

ΓΕΛ
1ο πεδίο 11,17 - 8,94 (πρόβλεψη 10,90 - 8,72)
2ο πεδίο 11,98 - 9,58 (πρόβλεψη 11,70 - 9,36)
3ο πεδίο 12,12 - 9,69 (πρόβλεψη 11,90 - 9,52)
4ο πεδίο 10,59 - 8,27 (πρόβλεψη 10,10 - 8,08)

ΕΠΑΛ (με την παραδοχή των γενικών μαθημάτων)
11. Μηχανολογίας 7,29 - 5,83 (πρόβλεψη 7,9 - 6,32)
12. Ηλλεκτρολογίας-Ηλεκτρονικής-Αυτοματισμού 8,66 - 6,92 (πρόβλεψη 9,8 - 7,84 εδώ διαφορά)
14. Δομικών έργων-Αρχιτεκτονικού σχεδιασμού 10,22 - 8,18 (πρόβλεψη 10,0 - 8,00)
16. Εφαρμοσμένων τεχνών 10,14 - 8,11 (πρόβλεψη 9,2 - 7,36)
21. Πληροφορικής 8,71 - 6,96 (πρόβλεψη 8,8 - 7,04)
22. Διοίκησης & Οικονομίας 8,93 - 7,15 (πρόβλεψη 9,2 - 7,36)
23. Υγείας, Πρόνοιας & Ευεξίας 8,66 - 6,92 (πρόβλεψη 9,8 - 7,84 εδώ διαφορά)
24. Γεωπονίας, Τροφίμων & Περιβάλλοντος 8,24 - 6,59 (πρόβλεψη 8,7 - 6,96)
31. Ναυτιλιακών επαγγελμάτων 8,98 - 7,18 (πρόβλεψη 8,8 - 7,04)

Σχόλιο 1: όχι και άσχημα!
Σχόλιο 2: κάποιος στο διαδίκτυο που έβγαζε για τα ΓΕΛ τα 8,94-9,58-9,69-8,27 (ακρίβεια μέχρι και δεύτερο δεκαδικό) προφανώς τα είχε μάθει από το Υπ. Παιδείας, που τα ήξεραν ημέρες τώρα.
Σχόλιο 3: ένας εδώ στο i-school είχε δίκιο ίσως για τις χαμηλότερες επιδόσεις στην έκθεση στο διοίκησης & οικονομίας ΕΠΑΛ, που τού είχαν αναφέρει από εξεταστικό κέντρο... και είχα μετά δίκιο να επηρεάσει αυτό προς τα κάτω την ΕΒΕ του τομέα κάπου στα 0,2.
Σχόλιο 4: προβλέπεται ρεύμα προς τα ΕΠΑΛ και ελέω ΕΒΕ.
Σχόλιο 5: η ΕΒΕ στα ΕΠΑΛ ουσιαστικά δεν απασχολεί, εκτός του Τομέα Διοίκησης & Οικονομίας και λίγο (ως προς τα τελευταίας ζήτησης τμήματα ΑΕΙ) στους Τομείς Δομικών Έργων & Γεωπονίας-Τροφίμων!
 

pacheiko

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η pacheiko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 163 μηνύματα.
Κανείς δεν μου είπε ναι😂 βασικά ρώτησα γιατί βγήκαν τα στατιστικά των μορίων... Όλοι ρωτάνε εγώ σε πείραξα?
Έχεις ρωτήσει αρκετές φορές και σου απαντήσαμε πως είναι σχεδόν σίγουρο ότι πιάνεις την σχολή αφού είσαι ήδη 500 μόρια επάνω...Και το σχόλιο μου ήταν ξεκάθαρα χιουμοριστικό όπως και τα υπόλοιπα :)
 

Lebron

Νεοφερμένος

Ο Lebron αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Με 16,800 πιάνω διατροφολογια Χαροκόπειο;
 

Nala

Δραστήριο μέλος

Η Nala αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 759 μηνύματα.
Πόσο λέτε να φτάσουν οι πληροφορικες του Παμακ;;
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,501 μηνύματα.
Προς το παιδι που θελει Οικονομικο ΑΠΘ απο Επαλ.
Η σχολη αυτη ειχε βαση 2020 τα 12165 μορια.
Κατ αρχη να πουμε οτι η σχολη δεν εχει ομαλη προιστορια κανει αλματα μοριων που δεν μπορω να εξηγησω, πηδαει απο 18Κ στα 15Κ μετα στα 8Κ και παλι στα 12Κ.
Η περιοχη μοριων που κινηται 12Κ-14Κ εχει μια επιβαρυνση υποψηφιων κατα 16 ατομα που αναφερονται στις σχολες ολου του τομεα 22 και επισεις αναφερονται σε ολη την βορειο ελλαδα. Τα ατομα αυτα δεν ειναι ικανα να επηρεάσουν αισθητα την βαση της σχολης η οποια ειναι τεραστια (390-->39 επαλ). Δυστηχως εχουμε μια μειωση κατα 50( 5 επαλ) ατομα στην Διοικηση Επιχειρησεων Παμακ που πιθανων θα οδηγηθουν στο ΑΠΘ.
Νομιζω οτι η σχολη θα κινηθει πανω κατω σε αρμονια με την αυξηση του ΜΟ τομεα δηλαδη 8,93-8,66=0,27. δηλαδει 200-400 μορια.
Οικονομικης επιστημης ΑΠΘ 12400-12600 μορια. ΕΒΕ σχολης 10,72
 

tfghp

Νεοφερμένος

Η tfghp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Κάποια πρόβλεψη των βάσεων για νομικη?
 

JoeDon

Νεοφερμένος

Η JoeDon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Λοιπόν με ενδιαφέρει πολύ μια σχολή που λέγεται Βιοϊατρικών Επιστημών και βρίσκεται στο Αιγάλεω, ξέρει κανένας τι γίνεται με αυτή;
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,501 μηνύματα.

JoeDon

Νεοφερμένος

Η JoeDon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Κάποια πρόβλεψη των βάσεων για νομικη?
Αν και δεν είμαι της θεωρητικής, απλώς εχω πολλούς φίλους σε αυτήν τη κατεύθυνση, λένε πως για τις νομικές -όπως και τις ιατρικές εξάλλου- οι βάσεις θα κυμανθούν σα το 2018 με 19
 
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top