Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

maria2001

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η maria2001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής Κρήτης. Έχει γράψει 134 μηνύματα.
Παιδια να ρωτησω κατι γιατι δεν εχω καταλαβει με την ΕΒΕ. Αυτος ο μαθητης που εβγαλε 20 χιλ και μορια και λεει δεν περναει αρχιτεκτονικη γιατι η Κεραμεως του απαντησε οτι ουτε περυσι θα την επιανε; αφου περυσι η αρχιτεκτονικη στο εμπ ειχε 19165 (αυτο ειναι χωρις τα ειδικα;)
Ποιος σου ειπε οτι λεει αληθεια χαχα
Κριμα για τα παιδια που αριστευσαν
 

marian

Νεοφερμένος

Η marian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Επιστήμης Υπολογιστών Κρήτης. Έχει γράψει 115 μηνύματα.
Ναι βρε παιδια δεν ειπα οτι την πιστευω αλλα μου εκανε εντυπωση η απαντηση της. Βγηκε καποιος να της πει οτι αυτα που λεει δεν ισχυουν κ οτι περυσι θα περνουσε;
 

Ziggy 1

Νεοφερμένος

Η Ziggy 1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 85 μηνύματα.
Γειά σας και πάλι!!! Παιδιά λέω να επιλέξω το παιδαγωγικό νηπιαγωγών Φλώρινας όμως ζω σε άλλη πόλη. Και δεν είναι εύκολο να μετακομίσω εκεί. Μήπως μπορείτε να με βοηθήσετε αν μπορώ να πάρω πτυχίο ακόμη και αν δεν παρακολουθώ τα μαθήματα; Εμένα δε μου φαίνεται λογικό μιας και πιστεύω έχει υποχρεωτικά μαθήματα. Από την άλλη ένας γνωστός μου μου λέει πως γίνεται. Υπάρχει κανείς που μπορεί να με βοηθήσει και να με κατευθύνει με τις γνώσεις του;;;;;;
 

NeferYoustie

Νεοφερμένος

Η Γιουστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 69 μηνύματα.
Εχει κανεις καμια ιδεα πού μπορει να φτασει η βαση της νοσηλευτικης εκπα φετος;
 

Citylights

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Citylights αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 912 μηνύματα.
παιδιά πως είναι οι βάσεις φέτος για τα ΕΠΑΛ ανεβαίνουν ή πέφτουν? τι έχετε καταλάβει εσείς?
 

Xaris

Νεοφερμένος

Ο Xaris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Τελικα για ιατρικη και τις υψηλοβαθμες σχολες του 3ου πεδιου εχουμε κατι καινουριο;;
 

s93060

Νεοφερμένος

Ο s93060 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 49 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 96 μηνύματα.
Τα κοινωνικής εργασίας που πιστεύετε ότι θα κυμανθούν φέτος πέρσι ήταν από τα ελάχιστα που ανέβηκαν
Για Κομοτηνή με ενδιαφέρει
 

maria2001

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η maria2001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής Κρήτης. Έχει γράψει 134 μηνύματα.
https://www.ipaidia.gr/paideia/vase...megistis-timis-tis-elaxistis-vasis-eisagogis/
Βρηκα αυτο το αρθρο με εκτιμησεις των ιατρικων που εχει επισυναψη excel και θα ηθελα καποιος να μου εξηγησει γτ λεει οτι θα εισαχθουν 975 ατομα σε αυτες;
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

εκτιμησεις 3ου επ
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

εκτιμησεις 2ου επ
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

 
Τελευταία επεξεργασία:

Nia Skg

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Nia Skg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 131 μηνύματα.
https://www.ipaidia.gr/paideia/vase...megistis-timis-tis-elaxistis-vasis-eisagogis/
Βρηκα αυτο το αρθρο με εκτιμησεις των ιατρικων που εχει επισυναψη excel και θα ηθελα καποιος να μου εξηγησει γτ λεει οτι θα εισαχθουν 975 ατομα σε αυτες;
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

εκτιμησεις 3ου επ
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

εκτιμησεις 2ου επ
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Αν το τμήμα βιολογίας των Ιωαννίνων φτάσει τα 17.100 τα υπόλοιπα βιολογικά τι βαση θα έχουν; 18.000;
 

maria2001

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η maria2001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής Κρήτης. Έχει γράψει 134 μηνύματα.
Αν το τμήμα βιολογίας των Ιωαννίνων φτάσει τα 17.100 τα υπόλοιπα βιολογικά τι βαση θα έχουν; 18.000;
συνηθως το βετ εχει μια σημαντικη διαφορα απο τα βιολογικα
τα βιολογικα φετος θα ερθουν περιπου στα επιπεδα του 2019
 

gk214

Νεοφερμένος

Ο gk214 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών και Φοιτητής του τμήματος Βιολογίας Κρήτης. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Καμία πρόβλεψη για βιοχημεία Λάρισα ;
 

Ada ada

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ada ada αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 187 μηνύματα.
Τα κοινωνικής εργασίας που πιστεύετε ότι θα κυμανθούν φέτος πέρσι ήταν από τα ελάχιστα που ανέβηκαν
Για Κομοτηνή με ενδιαφέρει
Τα κοινωνικής εργασίας που πιστεύετε ότι θα κυμανθούν φέτος πέρσι ήταν από τα ελάχιστα που ανέβηκαν
Για Κομοτηνή με ενδιαφέρει

Και εγω το ιδιο θελωω
Ποσα μορια συγκεντρώσες;
 

maria2001

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η maria2001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής Κρήτης. Έχει γράψει 134 μηνύματα.
Καλησπερα και παλι!
Απο το σαιτ αειτει μετρησα το 2020: 725 θεσεις ιατρικης για ημερησια γελ 90% ενω το 2019: 800. Φετος τελικα ποσοι εισαγονται απο ημερησια γελ 90% στις 7 ιατρικες;
 

DrakeLivelos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο DrakeLivelos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 137 μηνύματα.
Καλησπερα και παλι!
Απο το σαιτ αειτει μετρησα το 2020: 725 θεσεις ιατρικης για ημερησια γελ 90% ενω το 2019: 800. Φετος τελικα ποσοι εισαγονται απο ημερησια γελ 90% στις 7 ιατρικες;
Ήταν ένα σχόλιο που έλεγε για 840 κάτι από ΓΕΛ. Εσύ ιατρική περνάς ούτως ή άλλως όμως.
 

maria2001

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η maria2001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής Κρήτης. Έχει γράψει 134 μηνύματα.
Ήταν ένα σχόλιο που έλεγε για 840 κάτι από ΓΕΛ. Εσύ ιατρική περνάς ούτως ή άλλως όμως.
μηπως οι 725 θεσεις που μετρησα το 2020 ηταν μονο απο το νεο συστημα; Εχει αλλαξει ο αριθμος εισακτεων απο το 2019;
 

DrakeLivelos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο DrakeLivelos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 137 μηνύματα.
μηπως οι 725 θεσεις που μετρησα το 2020 ηταν μονο απο το νεο συστημα; Εχει αλλαξει ο αριθμος εισακτεων απο το 2019;
Σε επιμέρους σχολές πρέπει να έχει αλλάξει πχ ΕΚΠΑ αλλά συνολικά θα έπρεπε/πρέπει να έχει μείνει σταθερός. Δώσε μου ένα λεπτό
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

μηπως οι 725 θεσεις που μετρησα το 2020 ηταν μονο απο το νεο συστημα; Εχει αλλαξει ο αριθμος εισακτεων απο το 2019;
Συνολικά φέτος παίρνουν 945. Με 90% έχουμε τους 850 από ΓΕΛ. Δε θέλω να κάνω τον έξυπνο, αλλά ίσως να μη βγαίνουν τα νούμερα επειδή δεν υπολογίζουμε αυτούς που μπήκαν έξτρα με κατατακτήριες και μοριοδοτηση από αθλήματα;
Κοίταξα του ΑΠΘ που παίρνει 155 και πέρσι οι 121 ήταν από ΓΕΛ. Σε ποσοστό όμως είναι 78% Δηλαδή το υπόλοιπο 22% είναι από ΕΠΑΛ; Ίσως να μας διαφωτίσει κάποιος περισσότερο εμπεριστατωμένος
 
Τελευταία επεξεργασία:

maria2001

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η maria2001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής Κρήτης. Έχει γράψει 134 μηνύματα.
Σε επιμέρους σχολές πρέπει να έχει αλλάξει πχ ΕΚΠΑ αλλά συνολικά θα έπρεπε/πρέπει να έχει μείνει σταθερός. Δώσε μου ένα λεπτό
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Συνολικά φέτος παίρνουν 945. Με 90% έχουμε τους 850 από ΓΕΛ. Δε θέλω να κάνω τον έξυπνο, αλλά ίσως να μη βγαίνουν τα νούμερα επειδή δεν υπολογίζουμε αυτούς που μπήκαν έξτρα με κατατακτήριες και μοριοδοτηση από αθλήματα;
Κοίταξα του ΑΠΘ που παίρνει 155 και πέρσι οι 121 ήταν από ΓΕΛ. Σε ποσοστό όμως είναι 78% Δηλαδή το υπόλοιπο 22% είναι από ΕΠΑΛ; Ίσως να μας διαφωτίσει κάποιος περισσότερο εμπεριστατωμένος
Συνολικα φετος παιρνουν 945 ατομα στις ιατρικες, και συνολικα το 2019 μολις υπολογισα συνολικα 945 ατομα.
Απο το αειτει μετρησα το 2020: 725 θεσεις ιατρικης για ημερησια γελ 90% ενω το 2019: 800.
Οποτε, την διαφορα αυτη την αποδιδω στο οτι οι 725 θεσεις ηταν με το νεο συστημα και επειδη ετυχε να εδινα και περυσι (χαχα), αν θυμαμαι καλα ειχαμε 75 θεσεις στο παλαιο συστημα για τις ιατρικες, οποτε συνολο 800 (οπως το 2019 στα ημερησια γελ 90%).
Αν γνωριζει καποιος να με επιβεβαιωσει ή να με διορθωσει.
 

xraxra

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο xraxra αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 142 μηνύματα.
Καλησπέρα. Στο βιντεο πριν λίγα πόστ ενός καθηγητή απο το φροντιστήριο ΑΝΑΛΥΣΗ στην θεσσαλονίκη ανέφερε οτι η χαμηλότερη βάση στο 1ο πεδίο θα ειναι 9.000 μόρια.
Το κρίνετε υπερβολικό?( να μην υπάρχει δηλαδή σχολή κάτω απο τα 9.000 μόρια?)
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,580 μηνύματα.
Συνολικα φετος παιρνουν 945 ατομα στις ιατρικες, και συνολικα το 2019 μολις υπολογισα συνολικα 945 ατομα.
Απο το αειτει μετρησα το 2020: 725 θεσεις ιατρικης για ημερησια γελ 90% ενω το 2019: 800.
Οποτε, την διαφορα αυτη την αποδιδω στο οτι οι 725 θεσεις ηταν με το νεο συστημα και επειδη ετυχε να εδινα και περυσι (χαχα), αν θυμαμαι καλα ειχαμε 75 θεσεις στο παλαιο συστημα για τις ιατρικες, οποτε συνολο 800 (οπως το 2019 στα ημερησια γελ 90%).
Αν γνωριζει καποιος να με επιβεβαιωσει ή να με διορθωσει.

Οι εισακτεοι ιατρικων σχολων 2021

1626910815430.png


ΟΙ εισακτεοι φετος ειναι οσοι και περυσι, 945 + καθ υπερβαση ( αθλητες , παθησεις, μουσουλμανοι κλπ)
Συγκεκριμενα:
ΓΕΛ 90% 945 χ 82%=~775-780
ΓΕΛ 10% ( 6+4%) 945 χ 10% =95
ΕΠΑΛ 5% 945 χ 5% = 47
ΕΠΑΛ 6% =7
ΕΠΑΛ 4% =7
Εσπερινα ΓΕΛ + Εσπερινα ΕΠΑΛ
 
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top