Guest 952351

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

Αλκης Κ.

Δραστήριο μέλος

Ο Αλκης Κ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 630 μηνύματα.
Απλα το θεμα ειναι οτι αυτη ηταν η 2η φορα που εδινα.Να το παω και για 3η???
Σε ποια σχολη περασες τωρα, εισαι σιγουρος για ιατρικη η απλα πιστευεις οτι ειναι αυτο που σου αρεσει. Γιατι νομιζω ειναι κριμα 3 φορες πανελληνιες για μια σχολη μπορεις να βρεις και αλλου διεξοδους.
 

Guest 952351

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Σε ποια σχολη περασες τωρα, εισαι σιγουρος για ιατρικη η απλα πιστευεις οτι ειναι αυτο που σου αρεσει. Γιατι νομιζω ειναι κριμα 3 φορες πανελληνιες για μια σχολη μπορεις να βρεις και αλλου διεξοδους.
Ναι ειμαι 150% σιγουρος.Εχω περασει οδοντιατρικη εκπα.
 

Κλημεντίνη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κλημεντίνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,658 μηνύματα.

marakiloveee

Δραστήριο μέλος

Η marakiloveee αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 533 μηνύματα.
Παιδιά δεν θέλω να γίνω αχάριστη,είμαι πολύ χαρούμενη που περασα σε αυτή την σχολή!Γνωριζω ότι δεν έγραψα καλά αλλά ρε παιδία 8.300 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΦΙΛΟΛΟΓΙΑ ΚΟΜΠΤΗΝΗΣ.ΠΕΡΑΣΑΝ ΚΟΠΕΛΕΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΝ ΠΟΥ ΜΠΑΙΝΕΙ Η ΠΕΡΙΣΠΩΜΕΝΗ..Δηλαδή τι να πω...
 

nikolsalp

Νεοφερμένος

Η nikolsalp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Ζητειται Αμοιβαία Μετεγγραφή Φοιτητών απο το Τμήμα Κτηνιατρικής Καρδίτσας, για το Τμήμα Κτηνιατρικής Θεσσαλονίκης, 1ο Εξάμηνο. Δίνεται επίσης και μια καλή αμοιβή. Αν κάποιος ενδιαφέρεται ας επικοινωνήσει.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ζητειται Αμοιβαία Μετεγγραφή Φοιτητών απο το Τμήμα Κτηνιατρικής Καρδίτσας, για το Τμήμα Κτηνιατρικής Θεσσαλονίκης, 1ο Εξάμηνο. Δίνεται επίσης και μια καλή αμοιβή. Αν κάποιος ενδιαφέρεται ας επικοινωνήσει.
 

Αλκης Κ.

Δραστήριο μέλος

Ο Αλκης Κ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 630 μηνύματα.
Ναι ειμαι 150% σιγουρος.Εχω περασει οδοντιατρικη εκπα.
Παντως η σχολη σου ειναι μια ειδικοτητα της ιατρικης δηλαδη πρακτικα αυτο που θες θα κανεις και με την οδοντιατρικη. Και το θετικο ειναι οτι κανεις ειδικοτητα παραλληλα με το πτυχιο σου δηλαδη πηρες πτυχιος στα 24 τελειωσες αρχιζεις δουλεια. Επισης και τα μαθηματα ειναι ιδια μεχρι ενα σημειο οποτε προβλημα σε αυτον τον τομεα δεν θα εχεις και σαν κονσεπτ του επαγγελματος ειναι το ιδιο βοηθας ανθρωπους. Δεν ξερω σκεψου το καλα πριν ξαναδωσεις. Εκτος και αν εχεις καποια πολυ συγκεκριμενη ειδικοτητα στο νου σου.
 

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,664 μηνύματα.
Παντως η σχολη σου ειναι μια ειδικοτητα της ιατρικης δηλαδη πρακτικα αυτο που θες θα κανεις και με την οδοντιατρικη. Και το θετικο ειναι οτι κανεις ειδικοτητα παραλληλα με το πτυχιο σου δηλαδη πηρες πτυχιος στα 24 τελειωσες αρχιζεις δουλεια. Επισης και τα μαθηματα ειναι ιδια μεχρι ενα σημειο οποτε προβλημα σε αυτον τον τομεα δεν θα εχεις και σαν κονσεπτ του επαγγελματος ειναι το ιδιο βοηθας ανθρωπους. Δεν ξερω σκεψου το καλα πριν ξαναδωσεις. Εκτος και αν εχεις καποια πολυ συγκεκριμενη ειδικοτητα στο νου σου.
αλκη δεν πιστευω να κανες καμια τρελα να φυγες απο ιατρικη?
 

Ν.Χ.

Δραστήριο μέλος

Ο Ν.Χ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 620 μηνύματα.
Παιδιά δεν θέλω να γίνω αχάριστη,είμαι πολύ χαρούμενη που περασα σε αυτή την σχολή!Γνωριζω ότι δεν έγραψα καλά αλλά ρε παιδία 8.300 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΦΙΛΟΛΟΓΙΑ ΚΟΜΠΤΗΝΗΣ.ΠΕΡΑΣΑΝ ΚΟΠΕΛΕΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΝ ΠΟΥ ΜΠΑΙΝΕΙ Η ΠΕΡΙΣΠΩΜΕΝΗ..Δηλαδή τι να πω...


Όχι άλλο, φτάνει...
 

Αλκης Κ.

Δραστήριο μέλος

Ο Αλκης Κ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 630 μηνύματα.

Belle26

Νεοφερμένος

Η Belle26 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 110 μηνύματα.

Ryuzaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lost in Infinity αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Πολιτικών Μηχανικών ΑΠΘ (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,891 μηνύματα.
Ναι ειμαι 150% σιγουρος.Εχω περασει οδοντιατρικη εκπα.
Καταρχας συγχαρητηρια ειναι τεραστια επιτυχια
Κατα δευτερον, θα σου ελεγα κι εγω να ξαναδωσεις, εκτος ομως απο την περιπτωση που εχεις περασει οδοντιατρικη!
Αφενος οπως αναφερθηκε ειναι ειδικπτητα της ιατρικης, αφετερου τα πρωτα 2μιση χρονια ειναι απολυτως κοινα σχεδον απο μαθηματα/καθηγητες.
Το σημαντικοτερο ομως ειναι οτι επειδη εισαι πιτσιρικας (20) μετα το περας της σχολης δινεις κατατακτηριες για ιατρικη μπαινεις πανευκολα 3ο ετος, σου αναγνωριζεται το συμπαν και χτυπας γναθοχειρουργικη επειτα που συνδυαζει και τα 2😉Για να μπεις σ αυτη τημ ειδικοτητα θες πτυχιο και απο τις 2 αυτες σχολες κ τα λ7 ειναι αναλογα...
Κανεις ο,τι θες προφανως, αλλα σου λεω κι αυτο το κομματι που ισως να μην το εξετασες!
 

Ν.Χ.

Δραστήριο μέλος

Ο Ν.Χ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 620 μηνύματα.
Ναι ειμαι 150% σιγουρος.Εχω περασει οδοντιατρικη εκπα.

Μεγάλο δίλλημα όντως, γιατί κανείς δεν μπορεί να εγγυηθεί ότι θα περάσεις με το 10%, ούτε όμως και με σιγουριά να πει ότι δεν θα περάσεις, εγώ προσωπικά θα έμενα στην Οδοντιατρική, που για τους περισσότερους που βρίσκονται σε αυτή την σχολή είναι πρώτη επιλογή και θα προσπαθούσα τα επόμενα δύο χρόνια με το 6% και 4% να πιάσω την Ιατρική, σε κάθε περίπτωση όμως η απόφαση είναι δική σου, κανείς δεν μπορεί να σε βοηθήσει αποφασιστικά ...
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Καταρχας συγχαρητηρια ειναι τεραστια επιτυχια
Κατα δευτερον, θα σου ελεγα κι εγω να ξαναδωσεις, εκτος ομως αππ την περιπτωση που εχεις περασει οδοντιατρικη!
Αφενος οπως αναφερθηκε ειναι ειδικπτητα της ιατρικης, αφετερου τα πρψτα 2μιση χρονια ειναι απολυτως κοιτα σχεδον απο μαθηματα/καθηγητες.
Το σημαντικοτερο ομως ειναι οτι επειδη εισαι πιτσιρικας (20) μετα το περας της σχολης δινεις κατατακτηριες για ιατρικη μπαινεις πανευκολα 3ο ετος, σου αναγνωριζεται το συμπαν και χτυπας γναθοχειρουργικη επειτα που συνδυαζει και τα 2😉Για να μπεις σ αυτη τημ ειδικοτητα θες πτυχιο και απο τις 2 αυτες σχολες κ τα λ7 ειναι αναλογα...
Κανεις ο,τι θες προφανως, αλλα σου λεω κι αυτο το κομματι που ισως να μην το εξετασες!

Σωστό και αυτό!
 

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.
Αν δεν αλλάξει ο καθορισμός του 10%, κατά την άποψη μου δεν θα γίνει κάτι τέτοιο, καθώς και το 2016 δεν έγινε, τις θέσεις Ιατρικής θα τις καταλάβουν άτομα, που έδωσαν με το Παλαιό Σύστημα.



Επομένως, καλύτερα είτε να μείνεις Οδοντιατρική, κάτι που δεν σε ενδιαφέρει από ότι κατάλαβα, είτε να δώσεις ξανά Πανελλήνιες. Οι Πανελλήνιες, είναι η μόνη λύση τότε.

Καλή τύχη σε ό,τι και αν κάνεις :)
 
Τελευταία επεξεργασία:

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,664 μηνύματα.
Καταρχας συγχαρητηρια ειναι τεραστια επιτυχια
Κατα δευτερον, θα σου ελεγα κι εγω να ξαναδωσεις, εκτος ομως απο την περιπτωση που εχεις περασει οδοντιατρικη!
Αφενος οπως αναφερθηκε ειναι ειδικπτητα της ιατρικης, αφετερου τα πρωτα 2μιση χρονια ειναι απολυτως κοινα σχεδον απο μαθηματα/καθηγητες.
Το σημαντικοτερο ομως ειναι οτι επειδη εισαι πιτσιρικας (20) μετα το περας της σχολης δινεις κατατακτηριες για ιατρικη μπαινεις πανευκολα 3ο ετος, σου αναγνωριζεται το συμπαν και χτυπας γναθοχειρουργικη επειτα που συνδυαζει και τα 2😉Για να μπεις σ αυτη τημ ειδικοτητα θες πτυχιο και απο τις 2 αυτες σχολες κ τα λ7 ειναι αναλογα...
Κανεις ο,τι θες προφανως, αλλα σου λεω κι αυτο το κομματι που ισως να μην το εξετασες!
ξεχασες να του πεις να παει σε εσπερινο επαλ
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Απο χθες εχω φυγει και επισημα...
εδω που τα λεμε απο το να σαι ιατρικη στη λαρισα καλυτερα φαρμακευτικη στο εκπα
 

_BetterFly_

Νεοφερμένος

Η _BetterFly_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 85 μηνύματα.
Ως παλιά απόφοιτη θα ήθελα και εγώ με τη σειρά μου να ευχηθώ καλή σταδιοδρομία στους νέους φοιτητές! Συγχαρητήρια παιδιά! Σας εύχομαι κάθε επιτυχία και καλό στις σπουδές σας! :clapclap::thumbsup:

Θα ήθελα να δώσω πολλές ευχές και σε αυτούς που δεν κατάφεραν να περάσουν στην πρώτη τους επιλογή ή δεν πέρασαν πουθενά. Είστε όλοι σας σπουδαίοι. Μόνο ο κόπος και η προσπάθεια που καταβάλατε αυτή την τόσο δύσκολη χρονιά είναι άξια θαυμασμού :worship: Μπράβο σε όλους:clapping:! Και να θυμάστε ότι πάντα υπάρχει και 2η φορά για όποιον θέλει να κυνηγήσει τα όνειρά του!!

Τέλος, ως φοιτήτρια του τμήματος Αγγλικής ΑΠΘ, μπορώ να βοηθήσω και να συμβουλέψω όσους πέρασαν φέτος στο τμήμα μας! Welcome guys! :D:clapup:
 

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,664 μηνύματα.
Αν δεν αλλάξει ο καθορισμός του 10%, κατά την άποψη μου δεν θα γίνει κάτι τέτοιο, καθώς και το 2016 δεν έγινε, τις θέσεις Ιατρικής θα τις καταλάβουν άτομα, που έδωσαν με το Παλαιό Σύστημα.



Επομένως, καλύτερα είτε να μείνεις Οδοντιατρική, κάτι που δεν σε ενδιαφέρει από ότι κατάλαβα, είτε να δώσεις ξανά Πανελλήνιες. Οι Πανελλήνιες, είναι η μόνη λύση τότε.

Καλή τύχη σε ό,τι και αν κάνεις :)
παλι θα διαψευστεις.πρεπει να ναι παντελως ανευθυνο το υπουργειο να βαλει στην ιδια λιστα παλαιο και νεο με το 10%.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Παιδιά δεν θέλω να γίνω αχάριστη,είμαι πολύ χαρούμενη που περασα σε αυτή την σχολή!Γνωριζω ότι δεν έγραψα καλά αλλά ρε παιδία 8.300 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΦΙΛΟΛΟΓΙΑ ΚΟΜΠΤΗΝΗΣ.ΠΕΡΑΣΑΝ ΚΟΠΕΛΕΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΝ ΠΟΥ ΜΠΑΙΝΕΙ Η ΠΕΡΙΣΠΩΜΕΝΗ..Δηλαδή τι να πω...
θες να κανεις 10% απο οτι καταλαβαινω για του χρονου.νομιζω μπορεις να αρχισεις να ρωτας μεχρι τον αυγουστο του 2021 αν θα το πιασεις.
 

iminspain

Δραστήριο μέλος

Ο iminspain αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας Πατρών (Πάτρα). Έχει γράψει 562 μηνύματα.
παλι θα διαψευστεις.πρεπει να ναι παντελως ανευθυνο το υπουργειο να βαλει στην ιδια λιστα παλαιο και νεο με το 10%.

Βασικά το υπουργείο είναι παντελώς ανευθυνο, ειδικά φέτος. Δες τί έγινε με τις βάσεις του ΕΠΑΛ (μιλάμε για άνοδο της τάξης των 5000-6000 μορίων εξαιτίας της μείωσης του ποσοστού των εισακτεων σε αυτούς)
 

Κλημεντίνη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κλημεντίνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,658 μηνύματα.
@eukleidhs1821
1) αυτο εγινε κι το 2016
2) πρωτο ,δευτερο και τέταρτο πεδίο με το παλιο εγινε το απολυτο πάρτυ με τις βάσεις.
Αν βάλουν και ειδικο ποσοστού με το 10% αστο...
 

NEKTARIOS11

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο NEKTARIOS11 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 193 μηνύματα.
Τα παιδαγωγικά ήταν οι σχολές που δεν είχαν διαφορά στις βάσεις με το νέο και παλαιό επειδή είναι μάλλον σε όλα τα πεδία.
Προβλέπω αύξηση βάσεων τις επόμενες χρονιές στα παιδαγωγικά διότι έρχονται πολλοί μόνιμοι διορισμοί
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top