Βάσεις 2009

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

nefi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nefi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,097 μηνύματα.
Και να χρειάζονται δεν θα τις πας. Αν δεν κάνω λάθος μεταγραφή δε θες για ΑΠΘ ;
ναι ομως για την εγγραφη μου εκει δν θα χρειαστουν?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

statakos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Βούλα (Αττική). Έχει γράψει 295 μηνύματα.
ναι ομως για την εγγραφη μου εκει δν θα χρειαστουν?

Λογικά οχι. Εσύ αυτό που θες είναι απλά να γραφτείς στη σχολή για να πάρεις τα δικαιολογητικά που θα χρειαστεί το ΑΠΘ για την μεταγραφή σου.

Τα παραπάνω με κάθε επιφύλαξη αλλά νομίζω πως έτσι είναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antigrafakias

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο antigrafakias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 295 μηνύματα.
ρε ελεος, με πλαστελινες τους βαζουν και παιζουνε... την παλευετε? δηλωνετε ολοι παιδαγωγικο για επαγγελματικη αποκατασταση... σκατα νεολαια. Ζητηση πλεον εχει η αποκατασταση, η μονιμοτητα και η σιγουρια ενω θα πρεπε να εχει η δημιουργικοτητα και η ζωη. Ετεροκατευθυνεστε, σας κανουν οτι θελουν και νομιζετε πως πετυχαινετε κατι στη ζωη σας. Ντροπη.


Εdit: Αυτο το εμπνευστηκα απο ενα σημερινο περιστατικο. Δεν απευθυνομαι σε ολους εδω μεσα, ελπιζω να μη θιγονται καποιοι που δε θα πρεπε και ελπιζω να θιγονται καποιοι που θα πρεπε και να ευαισθητοποιουνται ακομα κι αν ειναι αργα.
Σκληρό κι όμως αληθινό στην πλειοψηφία των περιπτώσεων...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KeepBreathing

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 397 μηνύματα.
Ζητηση πλεον εχει η αποκατασταση, η μονιμοτητα και η σιγουρια ενω θα πρεπε να εχει η δημιουργικοτητα και η ζωη. Ετεροκατευθυνεστε, σας κανουν οτι θελουν και νομιζετε πως πετυχαινετε κατι στη ζωη σας. Ντροπη.
Δεν ξέρεις πόσο πολύ συμφωνώ μαζί σου!!!:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

benjema

Νεοφερμένος

Ο benjema αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Καλησπέρα,

δεν έδωσα εξετάσεις φέτος, είμαι φοιτητής στο Πανεπιστήμιο Ιωαννίνων και απλά θέλω να τονίσω ότι ιατρικές εξετάσεις χρειάζονται για την εγγραφή σε οποιοδήποτε τμήμα στα Ιωάννινα όπως φαίνεται και στον παρακάτω υπερσύνδεσμο...

https://www.uoi.gr/gr/students/eggrafes.php

χωρίς καμία παρεξήγηση καλό θα ήταν να μην απαντάει ο καθένας για πράγματα που δεν ξέρει, γιατί πολλά είδαν τα μάτια μου σχετικά με αυτό το θέμα, ενώ αν κάποιος έψαχνε στον ιστότοπο www.uoi.gr θα έβγαζε αμέσως άκρη και δε θα έδινε λάθος πληροφορίες στους άλλους

όσον αφορά το παιδαγωγικό τμήμα δημοτικής εκπαίδευσης στα γιάννενα από γνωστούς μου ξέρω ότι δεν χρειάζονται πτυχία ξένων γλωσσών, οι εξετάσεις στα αγγλικά γίνονται κανονικά στο τμήμα όπως και στα άλλα μαθήματα

επίσης όπως είπε και ένα άλλο μέλος του ischool κανένα τμήμα και καμία σχολή δεν είναι εύκολη, όπου και να πας θα πρέπει να διαβάσεις για να πάρεις το πτυχίο, αλλά σίγουρα το παιδαγωγικό δημοτικής εκπαίδευσης είναι από τα ποιο εύκολα τμήματα στην ελλάδα, ειδικά για μαθητές του 18.5 που θα μπουν φέτος σε όλα τα παιδαγωγικα στην Ελλάδα

Υ.Γ.1 Το Πανεπιστήμιο Ιωαννίνων έχει από τα καλυτερα τμήματα στην Ελλάδα, μαζί και το παιδαγωγικό που σε σχέση με άλλες πόλεις είναι καλύτερο άρα και ποιο δύσκολο.

Υ.Γ.2 Για όσους πάντως σπουδάσουν γιάννενα σε κάποιο από τα τμήματα της σχολής θετικών επιστημών (Μαθηματικό, Φυσικό, Χημικό, Πληροφορική) να ξέρουν ότι εκεί τα πράγματα αγριεύουν πάρα πολύ και θα πρέπει να ρίχνουν καθημερινό διάβασμα και να παρακολουθούν όλα τα μαθήματα για να πάρουν το πτυχίο τους στα 4 χρόνια με ένα μέτριο βαθμό.

Καλά αποτελέσματα σε όλους!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kritsinaki

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θεσσαλίας (Βόλος) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 281 μηνύματα.
Καλησπερα παιδια...:bye:
Καλε τι εξετασεις να χρειαζονται αυτες οι σχολες που λετε?
Οι σχολες που χρειαζονται εξετασεις ειναι συγκεκριμενες και λιγες οπως οι στρατιωτικες, οι σχολες της αστυνομιας και η λογοθεραπεια...ισως και κανα δυο οι τρεις αλλες οχι ολες οι σχολες...ειπαμε.
Για να κανεις εγγραφη σε οποιαδήποτε σχολή οποιουδήποτε ΑΕΙ η ΤΕΙ χρειαζονται καποιες στοιχειωδεις ιατρικες εξετασεις π,χ. χρειαζεται μια ακτινογραφια θωρακος
-----------------------------------------
ρε ελεος, με πλαστελινες τους βαζουν και παιζουνε... την παλευετε? δηλωνετε ολοι παιδαγωγικο για επαγγελματικη αποκατασταση... σκατα νεολαια. Ζητηση πλεον εχει η αποκατασταση, η μονιμοτητα και η σιγουρια ενω θα πρεπε να εχει η δημιουργικοτητα και η ζωη. Ετεροκατευθυνεστε, σας κανουν οτι θελουν και νομιζετε πως πετυχαινετε κατι στη ζωη σας. Ντροπη.


Εdit: Αυτο το εμπνευστηκα απο ενα σημερινο περιστατικο. Δεν απευθυνομαι σε ολους εδω μεσα, ελπιζω να μη θιγονται καποιοι που δε θα πρεπε και ελπιζω να θιγονται καποιοι που θα πρεπε και να ευαισθητοποιουνται ακομα κι αν ειναι αργα.
Εχεις δικηο ,εγω δηλωσα παιδαγωγ.( εχοντας δωσει μαχη με τη μανα μου που ήθελε ντε και καλά νομική )γιατί μου αρεσει τρελά,νιωθω οτι θα προσφερω εργο :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

statakos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Βούλα (Αττική). Έχει γράψει 295 μηνύματα.
χωρίς καμία παρεξήγηση καλό θα ήταν να μην απαντάει ο καθένας για πράγματα που δεν ξέρει, γιατί πολλά είδαν τα μάτια μου σχετικά με αυτό το θέμα, ενώ αν κάποιος έψαχνε στον ιστότοπο www.uoi.gr θα έβγαζε αμέσως άκρη και δε θα έδινε λάθος πληροφορίες στους άλλους

Εγώ μιλούσα για το Πανεπιστήμιο Ιονίου. Και ναι, εφόσον η nefi θα πάρει μεταγραφή, θεωρώ πως δεν υπάρχει λόγος να κάνει τις εξετάσεις (αν χρειάζονται στο εν λόγω τμήμα) για την εγγραφή.

Ακόμα δεν έχω πάει τις εξετάσεις στη σχολή μου. Και αν εξαιρέσουμε τις στρατιωτικές/ιατρικές ξέρουμε για ποιό λόγο ζητούν ακτινογραφία και γενικά εξετάσεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mourkos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 235 μηνύματα.
κανά νέο έχουμε; Νέες εκτιμήσεις; λινκ; :jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nefi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nefi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,097 μηνύματα.
εγω περσυ στ τει αυτοματισμου δν χρειαστηκε να κανω καμια εξεταση...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki love

Διάσημο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,279 μηνύματα.
εγω περσυ στ τει αυτοματισμου δν χρειαστηκε να κανω καμια εξεταση...

σε πολλά τμήματα δεν χρειάζεται:iagree:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Black_Butterfly

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,327 μηνύματα.
Υ.Γ.2 Για όσους πάντως σπουδάσουν γιάννενα σε κάποιο από τα τμήματα της σχολής θετικών επιστημών (Μαθηματικό, Φυσικό, Χημικό, Πληροφορική) να ξέρουν ότι εκεί τα πράγματα αγριεύουν πάρα πολύ και θα πρέπει να ρίχνουν καθημερινό διάβασμα και να παρακολουθούν όλα τα μαθήματα για να πάρουν το πτυχίο τους στα 4 χρόνια με ένα μέτριο βαθμό.

Τι καλά....:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki love

Διάσημο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,279 μηνύματα.

Αφροδίτη-Λυδία

Νεοφερμένος

Η Αφροδίτη-Λυδία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 75 μηνύματα.
:no1::no1::no1: Μακάρι:iagree::iagree:
Και η Αλεξ ειναι πραγματικά πολύ ωραία φοιτητούπολη
Άλλος για Αλεξcity????????:P





Και γω είμαι για Αλ/πολη....;)!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

κωστακης

Δραστήριο μέλος

Ο κωστακης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 656 μηνύματα.

maraki love

Διάσημο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,279 μηνύματα.

Αφροδίτη-Λυδία

Νεοφερμένος

Η Αφροδίτη-Λυδία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 75 μηνύματα.
:no1::no1::no1: Μακάρι:iagree::iagree:
Και η Αλεξ ειναι πραγματικά πολύ ωραία φοιτητούπολη
Άλλος για Αλεξcity????????:P

σε ποια σχολή και με πόσα μόρια; εγώ εδώ είμαι και εδώ θα μείνω:P

Ιατρική...έχω και 18969 και φοβάμαι κάπως να πω την αλήθεια....!!! Το κατάλαβα ότι θα μείνεις Αλ/πολή...αλλά σε ποια σχολή??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki love

Διάσημο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,279 μηνύματα.
Ιατρική...έχω και 18969 και φοβάμαι κάπως να πω την αλήθεια....!!! Το κατάλαβα ότι θα μείνεις Αλ/πολή...αλλά σε ποια σχολή??

συγχαρητήρια για τα μόρια! πιστεύω μέσα είσαι! εγώ παιδαγωγικό!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αφροδίτη-Λυδία

Νεοφερμένος

Η Αφροδίτη-Λυδία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 75 μηνύματα.
συγχαρητήρια για τα μόρια! πιστεύω μέσα είσαι! εγώ παιδαγωγικό!


Ευχαριστώ Μαρία μου! Ελπίζω να τα πούμε στην Πανεπιστημιούπολη....εσύ πόσα μόρια είσαι πάνω από τη σχολή? την έχεις σίγουρη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TomWelling18

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Σωκράτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 249 μηνύματα.
Ξέρεις κανεις ποτε τελικα βγαινουν???????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fostiras13

Νεοφερμένος

Ο Βαγγέλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 76 μηνύματα.
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top