Βάσεις 2009

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

avis

Νεοφερμένος

Η avis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
κανενας δεν ξερει ποσο θα ανεβουν οι βασεις.
οι προτιμησεις αλλαζουν καθε χρονια, αλλαζουν αναλογα με την περιοχη που μενουν οι αριστουχοι, αλλαζουν αναλογα και με την οικονολικη κατασταση των αριστουχων.
Αντι να ρωταει ο ενας τον αλλο και να αναφερονται σαν βασεις ευσεβεις ποθοι ορισμενων? ( αληθεια εχετε παρατηρησεις οτι προβλεψεισ δινουν δυο φοιτητες? και οχι καποιος καθηγητης που ισως εχει πιο σφαιρικη αποψη πανω στο θεμα?) ας διαβασει φετινες και περσινες προβλεψεις κατσικα και αμοργιανακη το λεω σωστα? και ασ βγαλει τα συμπερασματα του.
Φτασαμε να ανισυχουν μαθητες με 19200-19500 μορια και οι εχοντες 15000-16000 να ειναι ανετοι καταντια εκτος αν ετσι γνωριζομαστε καλλιτερα παιζει και αυτο........
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

statistikos

Δραστήριο μέλος

Ο statistikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 674 μηνύματα.
κανενας δεν ξερει ποσο θα ανεβουν οι βασεις.
οι προτιμησεις αλλαζουν καθε χρονια, αλλαζουν αναλογα με την περιοχη που μενουν οι αριστουχοι, αλλαζουν αναλογα και με την οικονολικη κατασταση των αριστουχων.
Αντι να ρωταει ο ενας τον αλλο και να αναφερονται σαν βασεις ευσεβεις ποθοι ορισμενων? ( αληθεια εχετε παρατηρησεις οτι προβλεψεισ δινουν δυο φοιτητες? και οχι καποιος καθηγητης που ισως εχει πιο σφαιρικη αποψη πανω στο θεμα?) ας διαβασει φετινες και περσινες προβλεψεις κατσικα και αμοργιανακη το λεω σωστα? και ασ βγαλει τα συμπερασματα του.
Φτασαμε να ανισυχουν μαθητες με 19200-19500 μορια και οι εχοντες 15000-16000 να ειναι ανετοι καταντια εκτος αν ετσι γνωριζομαστε καλλιτερα παιζει και αυτο........

Avis όποιος πει π.χ. η Ιατρική Αθήνας θα πάει 19543 μόρια τότε είναι βλάκας και εννοείται πως λέει βλακείες. Οι προτιμήσεις εδώ και δεκαετίες δεν αλλάζουν τραγικά σε 2 συνεχόμενες χρονιές. Αν μετά από 40 χρόνια ξαφνικά αλλάξει το σύμπαν πάω πάσο. Ότι όμως θα ανέβουν οι βάσεις ειδικά για τις σχολές 18-19 χρειάζεται iq 12 χρονών παιδιού για να το καταλάβεις. Δεν χρειάζονται ούτε σπουδές, ούτε τίποτα. Όταν λοιπόν ρωτάνε τα παιδάκια εδώ κάθε μέρα, μέσα στο άγχος τους γιατί να μην τους πω την αλήθεια; Έχω να κερδίσω κάτι, αν περάσετε ή όχι; Γιατί να τα απαγοητεύσω; Έτσι παίζω μαζί τους; Κι αν παρατηρήσεις, σπάνια τους κόβω τα φτερά. Αν είχα πιο αναλυτικά στατιστικά θα έκανα πιο αναλυτικές εκτιμήσεις. Μήπως εσύ λοιπόν δίνεις ψεύτικες ελπίδες σε παιδιά που αποκλείεται να πιάσουν μια υψηλόβαθμη σχολή; Όταν απαγοητευτούν θα είσαι εκεί να τα παρηγορήσεις; Δεν νομίζω... Καλύτερα λοιπόν να έχω κάνει λάθος με μια δύο σχολές και να δωθεί απρόσμενη χαρά σε ένα παιδί. Τέλος, θέλω να προσθέσω ότι ασχολούμαι με τις βάσεις μια 8ετία. Έχω λίγη περισσότερη εμπειρία από σένα. Τυχαίνει και είμαι στατιστικός. Δεν χρειάζεται πτυχίο, για να καταλάβεις τις βάσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

avis

Νεοφερμένος

Η avis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
δεν κοβω κανενος τα φτερα .

αλλοιμονο αν 18 χρονα παιδια χρειαζονται βοηθιτικα τησ πτησης τους ενα site ΑΠΛΑ λεω οτι θα ανεβουν ολες οι βασεις παντου. Απλα ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ ΠΟΣΟ

ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΤΟΥ ΣΤΥΛ
η ανηψια μου εχει 18676.τι λετε για φαρμακευτικη πατρας?
κομματακι δυσκολο με την εννοια οτι περσι ειχε 18591 και φετος υπαρχει ισχυρη ανοδικη ταση για αυτες τις σχολες τουλαχιστον 100 μοριων:)

τις θεωρω απαραδεκτες.

και μια πο ρωτανε ολοι 3 γνωστες μου θετικης με 19870, 19740, 19600 αληθεια ξερεται τι δηλωσαν πρωτη επιλογη?
αν το βρειται εγω παω πασω απο δω και περα.............
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

irini18

Νεοφερμένος

Η irini18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Μήπως κανένας ξέρει πόσο ανέβηκε η αρχιτεκτονική Αθήνας πέρυσι? Ισως και πρόπερσι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

statistikos

Δραστήριο μέλος

Ο statistikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 674 μηνύματα.
δεν κοβω κανενος τα φτερα .

αλλοιμονο αν 18 χρονα παιδια χρειαζονται βοηθιτικα τησ πτησης τους ενα site ΑΠΛΑ λεω οτι θα ανεβουν ολες οι βασεις παντου. Απλα ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ ΠΟΣΟ

ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΤΟΥ ΣΤΥΛ
η ανηψια μου εχει 18676.τι λετε για φαρμακευτικη πατρας?
κομματακι δυσκολο με την εννοια οτι περσι ειχε 18591 και φετος υπαρχει ισχυρη ανοδικη ταση για αυτες τις σχολες τουλαχιστον 100 μοριων:)

τις θεωρω απαραδεκτες.

και μια πο ρωτανε ολοι 3 γνωστες μου θετικης με 19870, 19740, 19600 αληθεια ξερεται τι δηλωσαν πρωτη επιλογη?
αν το βρειται εγω παω πασω απο δω και περα.............

Νομίζω συμφωνούμε απόλυτα τότε. Ακριβείς εκτιμήσεις φυσικά και δεν μπορούν να γίνουν. Γενικές εκτιμήσεις όμως γίνονται, και τουλάχιστον εγώ δεν έχω ειδικεύσει.

Επίσης Avis ότι και να κάνεις μην σπουδάσεις μαθηματικός ή στατιστικός. Δεν σου ταιριάζει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

irini18

Νεοφερμένος

Η irini18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Statistikos, τι λες για 22397 αρχιτ.Αθήνας?(245 πάνω από πέρυσι )?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μιχάλης9867

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάξος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 895 μηνύματα.
η αληθεια ειναι οτι μερικοι ειναι προκλητικοι,οι προβλεψεις ειναι προβλεψεις και σεβομαι την αποψη του στατιστικος,λογω ιδιοτητας, κατι παραπανω θα ξερει απο μας,δεν δεχομαι ομως ο καθε ασχετος να δινει απολυτες απαντησεις στις οποιες καθοριζει μεχρι τελευταιου μοριου τις βασεις,μ αυτο δεν περνιουνται για εξυπνοι,μαλλον το αντιθετο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

statistikos

Δραστήριο μέλος

Ο statistikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 674 μηνύματα.
η αληθεια ειναι οτι μερικοι ειναι προκλητικοι,οι προβλεψεις ειναι προβλεψεις και σεβομαι την αποψη του στατιστικος,λογω ιδιοτητας, κατι παραπανω θα ξερει απο μας,δεν δεχομαι ομως ο καθε ασχετος να δινει απολυτες απαντησεις στις οποιες καθοριζει μεχρι τελευταιου μοριου τις βασεις,μ αυτο δεν περνιουνται για εξυπνοι,μαλλον το αντιθετο.

Η αλήθεια είναι ότι ακόμη και οι εφημερίδες δίνουν προβλέψεις μέχρι μορίου (ΕΘΝΟΣ) και παίζουν με την ψυχολογία των παιδιών πραγματικά στην τύχη. Όποιος σας λέει ακριβώς μόρια, μην τον λαμβάνεται υπόψη. Κανείς δεν μπορεί να ξέρει ακριβώς. Καλή επιτυχία σε όλους σας.
-----------------------------------------
Statistikos, τι λες για 22397 αρχιτ.Αθήνας?(245 πάνω από πέρυσι )?

Για όσες σχολές έχουν ειδικά μαθήματα ειλικρινά δεν έχω ιδέα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

κωστακης

Δραστήριο μέλος

Ο κωστακης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 656 μηνύματα.
statistikos για τισ σχολες του 5 πεδιου με περιπου 17000 μορια τι πιστευεις?ποσο θα ανεβουν?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paraskevas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο paraskevas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 200 μηνύματα.
statistikos τι πιστευεις για σημερα, θα βρεξει η να το ρισκαρω και να παω για μπανιο.?:D:D:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tsol

Νεοφερμένος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 104 μηνύματα.
statistikos με 16547 ποιες από τι παρακάτω πιστεύεις ότι πιάνω; Παραθέτω τις βάσεις 2008 και 2007:
Μηχανικών πληροφορικής και τηλεπικοινωνιών Κοζάνης (15887 και 16802)
Πληροφορικής και Τηλεματικής Αθήνας (16185 και 16775)
Πληροφορικής Ιωαννίνων (15677 και 16541)
Μαθηματικό Αθήνας (16358 και 16578)
Μαθηματικό Ιωαννίνων (14969 και 15614)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evelin19

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η evelin19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 170 μηνύματα.
παιδια σας παρακαλω μπορειτε να μου πειτε για την λογιστική στην καβαλα.......εχω 10022 μορια στο 5ο πεδιο η περσινη βαση εκει ηταν 8853 λετε να ανεβει πολυ και να την χασω θελω την γνωμη σας.............εχω απελπιστει με αυτα ποθ γραφουν οι αλλοι.........:'(:'(:'(:'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

κωστακης

Δραστήριο μέλος

Ο κωστακης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 656 μηνύματα.
αν δε πιασεις λογιστικη καβαλα σιγουρα θα πιασεις καποιο τει διοικησης επιχειρησεων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

statistikos

Δραστήριο μέλος

Ο statistikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 674 μηνύματα.
statistikos τι πιστευεις για σημερα, θα βρεξει η να το ρισκαρω και να παω για μπανιο.?:D:D:P

Έχεις δει την ταινία Ένας υπέροχος άνθρωπος; Από κάτι τέτοια ερωτήματα ξεκίνησε η Θεωρία Παιγνίων όσο τρελό και ακούγεται.
-----------------------------------------
statistikos με 16547 ποιες από τι παρακάτω πιστεύεις ότι πιάνω; Παραθέτω τις βάσεις 2008 και 2007:
Μηχανικών πληροφορικής και τηλεπικοινωνιών Κοζάνης (15887 και 16802)
Πληροφορικής και Τηλεματικής Αθήνας (16185 και 16775)
Πληροφορικής Ιωαννίνων (15677 και 16541)
Μαθηματικό Αθήνας (16358 και 16578)
Μαθηματικό Ιωαννίνων (14969 και 15614)

Δεν είμαι μάγος, αλλά 99% στην χειρότερη Μαθηματικό Ιωαννίνων περνάς. Όπότε δεν υπάρχει λόγος να φοβάσαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tsol

Νεοφερμένος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 104 μηνύματα.
Δηλαδή δεν πιστεύεις ότι πιάνω την πρώτη και την δεύτερη επιλογή μου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

κωστακης

Δραστήριο μέλος

Ο κωστακης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 656 μηνύματα.
statistikos για τισ σχολες του 5 πεδιου με περιπου 17000 μορια τι πιστευεις?ποσο θα ανεβουν?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

statistikos

Δραστήριο μέλος

Ο statistikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 674 μηνύματα.
Δηλαδή δεν πιστεύεις ότι πιάνω την πρώτη και την δεύτερη επιλογή μου;

Ειλικρινά δεν μπορώ να ξέρω. 50-50. Αλλά όπως και να έχει μαθηματικό Ιωαννίνων μου φαίνεται απίθανο να μην το πιάσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

koutalideos

Νεοφερμένος

Ο koutalideos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 96 μηνύματα.
πεστε καποιος και για τις δημοσιογραφειες..στο καποδιστριακο(18600) και παντειο (17218)....τι λετε θα υπαρξει ανοδος παντως περυσι και οι 2 σχολες ειχαν ανοδο γυρω στα 800 μοριααα...ευχαριστωωω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

statistikos

Δραστήριο μέλος

Ο statistikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 674 μηνύματα.
πεστε καποιος και για τις δημοσιογραφειες..στο καποδιστριακο(18600) και παντειο (17218)....τι λετε θα υπαρξει ανοδος παντως περυσι και οι 2 σχολες ειχαν ανοδο γυρω στα 800 μοριααα...ευχαριστωωω...

Στις σχολές 1ου πεδίου, αυτού του επιπέδου δεν θα έχουμε τρομερές αυξήσεις, όπως π.χ. στις αντίστοιχες σχολές του 3ου πεδίου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

koutalideos

Νεοφερμένος

Ο koutalideos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 96 μηνύματα.
ετσι σε θελωωω...και μακαρι..γιατι περναω οριακαα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top