Βάσεις 2009

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

rolingstones

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΞΕΝΟΦΩΝ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 884 μηνύματα.
ρε συ rolling να τα λες πιο ηρεμα οχι τοσο αποτομα....Γιατι κοβεις τα φτερα του chris_90 ? Κριμα δεν ειναι μετα απο τετοια προσπαθεια που εκανε παλι φετος?
ε να πω ψεματα οτι θα μεινει στα ιδια μου αρεσει να μαι ρεαλιστης:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μιχάλης9867

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάξος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 895 μηνύματα.
εγω παλι τρελαινομαι με αυτα που ακουω...


ρωταμε ο ενας τον αλλον αν και ποσο θα ανεβουν οι βασεις!ελεος! σ αυτο το τοπικ θα επρεπε να υπηρχε μεγαλυτερη υπευθυνοτητα για τις απαντησεις που δινονται,δν μπορει ο καθε ασχετος να κανει εκτιμησεις τσακιζοντας την ψυχολογια καποιων και να τους καταστρεφει τα ονειρα...


εγω απλα θα περιμενω να δω τις βασεις...

οσο για την χθεσινη παρεκτροπη μου σε σχολιο το οποιο διαγραφηκε σ αυτο το θεμα ζητω συγγνωμη απο τα μελη του φορουμ που μπαινουν εδω μεσα για να πληροφορηθουν και να συζητησουν με αλλα παιδια και οχι απο κομπασμο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

κωστακης

Δραστήριο μέλος

Ο κωστακης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 656 μηνύματα.
και εγω ζυταω συγγνωμη για χθεσινο σχολιο.αλλα δεν αντεχω με μερικουσ μερικουσ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μιχάλης9867

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάξος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 895 μηνύματα.
μετα απο 161 σελιδες νομιζω το θεμα εξαντληθηκε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

κωστακης

Δραστήριο μέλος

Ο κωστακης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 656 μηνύματα.
καλησπερα παιδια ειμαι καινουργιος στο σαιτ.πιστευετε οτι με 19558πιανω ιατρικη αθηνα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μιχάλης9867

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάξος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 895 μηνύματα.
κοιτα κατα την αποψη μου την πιανεις,αρκει μια μικρη ερευνα σε εκτιμησεις και των στατιστικων που εδωσε το υπεπθ και θα καταλαβεις γιατι το λεω...


συγχαρητηρια για τον βαθμο σου:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lostG

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 65 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 373 μηνύματα.
Η περίπτωση του Chris_90 είναι μιά από τις εκατοντάδες που αποδεικνύουν περίτρανα την αποτυχία αυτού του εκπαιδευτικού συστήματος. Γιατί μη μου πείτε ότι ένας μαθητής των 18500+ μορίων δεν είναι ικανός να σπουδάσει Ιατρική.Συμφωνούμε σε αυτό έτσι?
Τι πρέπει να γίνει λοιπόν?Να καταργηθούν οι εξετάσεις να ανοίξουν τα πανεπιστήμια και εκεί να πέφτει μετά το τσεκούρι.Γιατί όποιος από τύχη βρεθεί στην Ιατρική(ή αλλού) θα καταλάβει μέσα στα Πανεπιστήμια ότι λάθος δρόμο διάλεξε και ότι επιστήμονας θα γίνει αυτός που το θέλει πολύ και ταυτόχρονα το αξίζει.Από το συνδυασμό αυτών των δύο θα προκύψει το αποτέλεσμα.
Καί όχι σαν τώρα να βλέπεις το παιδί να ψήνεται από το άγχος γιά το ποιά σχολή να δηλώσει που στο φινάλε μπορεί και να μην του αρέσει αλλά λόγοι άλλοι να του το επιβάλουν.Εγώ πιστεύω ότι αν υπήρχαν οι υποδομές ώστε να εισάγονται όλοι στα Πανεπιστήμια θα ανέβαινε κατακόρυφα το επίπεδο της Παιδείας υπό την έννοια ότι κάθε ένας θα επέλεγε συνειδητά να σπουδάσει κάτι που θα το αγαπάει και όχι να παίζει ζάρια σε ποιά σχολή θα βρεθεί.Δεν νομίζω να στενοχωρηθεί εξ ίσου, αν δεί μετά κάποιος ότι δεν μπορεί να τα καταφέρει και φύγει από μιά σχολή.Τουλάχιστον δοκίμασε.Τώρα με το σύστημα που υπάρχει δεν σου επιτρέπεται να δοκιμάσεις.
Πείτε μου εσείς με το χέρι στην καρδιά.Είναι αρκετή μιά τρίωρη εξέταση σε ένα μάθημα γιά να πιστοποιήσει ότι αξίζεις να σπουδάσεις σε μιά σχολή? Εγώ αμφιβάλλω πολύ εσείς?
Αντί οι κυβερνώντες να κάνουν αυτά που είπα και που είναι γενική απαίτηση(εμένα ως φροντιστή μάλλον δεν με συμφέρει αλλά μιλάμε γιά το δίκαιο τώρα) το απόγευμα όπως μού είπε η σύζυγος ο υπουργός παιδείας υπέγραψε την εγκύκλιο γιά τα ιδιωτικά κολλέγια- πανεπιστήμια αν κατάλαβα καλά.Ακούσατε κάτι επ αυτού?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wolfie

Δραστήριο μέλος

Ο Wolfie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 501 μηνύματα.
Η περίπτωση του Chris_90 είναι μιά από τις εκατοντάδες που αποδεικνύουν περίτρανα την αποτυχία αυτού του εκπαιδευτικού συστήματος. Γιατί μη μου πείτε ότι ένας μαθητής των 18500+ μορίων δεν είναι ικανός να σπουδάσει Ιατρική.Συμφωνούμε σε αυτό έτσι?
Τι πρέπει να γίνει λοιπόν?Να καταργηθούν οι εξετάσεις να ανοίξουν τα πανεπιστήμια και εκεί να πέφτει μετά το τσεκούρι.Γιατί όποιος από τύχη βρεθεί στην Ιατρική(ή αλλού) θα καταλάβει μέσα στα Πανεπιστήμια ότι λάθος δρόμο διάλεξε και ότι επιστήμονας θα γίνει αυτός που το θέλει πολύ και ταυτόχρονα το αξίζει.Από το συνδυασμό αυτών των δύο θα προκύψει το αποτέλεσμα.
Καί όχι σαν τώρα να βλέπεις το παιδί να ψήνεται από το άγχος γιά το ποιά σχολή να δηλώσει που στο φινάλε μπορεί και να μην του αρέσει αλλά λόγοι άλλοι να του το επιβάλουν.Εγώ πιστεύω ότι αν υπήρχαν οι υποδομές ώστε να εισάγονται όλοι στα Πανεπιστήμια θα ανέβαινε κατακόρυφα το επίπεδο της Παιδείας υπό την έννοια ότι κάθε ένας θα επέλεγε συνειδητά να σπουδάσει κάτι που θα το αγαπάει και όχι να παίζει ζάρια σε ποιά σχολή θα βρεθεί.Δεν νομίζω να στενοχωρηθεί εξ ίσου αν δεί μετά κάποιος ότι δεν μπορεί να τα καταφέρει και φύγει από μιά σχολή.Τουλάχιστον δοκίμασε.Τώρα με το σύστημα που υπάρχει δεν σου επιτρέπεται να δοκιμάσεις.
Πείτε μου εσείς με το χέρι στην καρδιά.Είναι αρκετή μιά τρίωρη εξέταση σε ένα μάθημα γιά να πιστοποιήσει ότι αξίζεις να σπουδάσεις σε μιά σχολή? Εγώ αμφιβάλλω πολύ εσείς?

Δεν πιστεύω ότι τίθεται θέμα ικανότητας.Ικανός να σπουδάσει Ιατρική μπορεί να είναι και ένας μαθητής του 15.Το σύστημα των πανελληνιων δεν αξιολογεί ούτε τις ικανότητες των μαθητών,ούτε την νοημοσύνη τους.Το μονο που αξιολογεί είναι το ποσο πολύ θέλει να σπουδάσει κάποιος αυτό που αγαπάει.Προφανώς τα 1000 περίπου άτομα (και δεν είναι καθόλου λίγα) που θα πάνε στις ιατρικές φέτος ήθελαν πιο πολύ να σπουδάσουν ιατρική και προσπάθησαν και πιο πολύ.Δεν πιστεύω ότι οι μαθητές που έβγαλαν 19000 μόρια είναι πιο έξυπνοι και ικανοί από τους υπολοιπους,απλά προσπάθησαν περισσότερο.Γι'αυτό άλλωστε υπάρχουν και οι δευτερες και οι τρίτες ευκαιρίες.

ΥΓ:Δεν αναφέρομαι συγκεκριμένα στην περίπτωση του Chris που πιστεύω ότι προσπάθησε παρα πολύ αλλα αδικήθηκε από τους προφορικούς βαθμούς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

κωστακης

Δραστήριο μέλος

Ο κωστακης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 656 μηνύματα.
εγω εχω ακουσει για ιατρικη αθηνα κατι τρελλα.εωσ 19700
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rolingstones

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΞΕΝΟΦΩΝ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 884 μηνύματα.
εγω εχω ακουσει για ιατρικη αθηνα κατι τρελλα.εωσ 19700
φιλε μου οχι 19700 με τιποτα πιθανο ειναι μια βαση 19580-19620 εσυ ποσα εχεις?:)
-----------------------------------------
Η περίπτωση του Chris_90 είναι μιά από τις εκατοντάδες που αποδεικνύουν περίτρανα την αποτυχία αυτού του εκπαιδευτικού συστήματος. Γιατί μη μου πείτε ότι ένας μαθητής των 18500+ μορίων δεν είναι ικανός να σπουδάσει Ιατρική.Συμφωνούμε σε αυτό έτσι?
Τι πρέπει να γίνει λοιπόν?Να καταργηθούν οι εξετάσεις να ανοίξουν τα πανεπιστήμια και εκεί να πέφτει μετά το τσεκούρι.Γιατί όποιος από τύχη βρεθεί στην Ιατρική(ή αλλού) θα καταλάβει μέσα στα Πανεπιστήμια ότι λάθος δρόμο διάλεξε και ότι επιστήμονας θα γίνει αυτός που το θέλει πολύ και ταυτόχρονα το αξίζει.Από το συνδυασμό αυτών των δύο θα προκύψει το αποτέλεσμα.
Καί όχι σαν τώρα να βλέπεις το παιδί να ψήνεται από το άγχος γιά το ποιά σχολή να δηλώσει που στο φινάλε μπορεί και να μην του αρέσει αλλά λόγοι άλλοι να του το επιβάλουν.Εγώ πιστεύω ότι αν υπήρχαν οι υποδομές ώστε να εισάγονται όλοι στα Πανεπιστήμια θα ανέβαινε κατακόρυφα το επίπεδο της Παιδείας υπό την έννοια ότι κάθε ένας θα επέλεγε συνειδητά να σπουδάσει κάτι που θα το αγαπάει και όχι να παίζει ζάρια σε ποιά σχολή θα βρεθεί.Δεν νομίζω να στενοχωρηθεί εξ ίσου, αν δεί μετά κάποιος ότι δεν μπορεί να τα καταφέρει και φύγει από μιά σχολή.Τουλάχιστον δοκίμασε.Τώρα με το σύστημα που υπάρχει δεν σου επιτρέπεται να δοκιμάσεις.
Πείτε μου εσείς με το χέρι στην καρδιά.Είναι αρκετή μιά τρίωρη εξέταση σε ένα μάθημα γιά να πιστοποιήσει ότι αξίζεις να σπουδάσεις σε μιά σχολή? Εγώ αμφιβάλλω πολύ εσείς?
Αντί οι κυβερνώντες να κάνουν αυτά που είπα και που είναι γενική απαίτηση(εμένα ως φροντιστή μάλλον δεν με συμφέρει αλλά μιλάμε γιά το δίκαιο τώρα) το απόγευμα όπως μού είπε η σύζυγος ο υπουργός παιδείας υπέγραψε την εγκύκλιο γιά τα ιδιωτικά κολλέγια- πανεπιστήμια αν κατάλαβα καλά.Ακούσατε κάτι επ αυτού?
το συστημα κατεμε ειναι δικαιοτατο εκει που χανει ειναι στη βαθμολογηση των γραπτων και στην μεγαλη αποστηθιση που ζηταει σκεψου αν μπαιναν ολοι στο πανεπιστημιο τι χαλασμος θα γινοταν:nono:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

κωστακης

Δραστήριο μέλος

Ο κωστακης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 656 μηνύματα.
19558 εχω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rolingstones

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΞΕΝΟΦΩΝ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 884 μηνύματα.
μμμ στο οριο εισαι μα τελειως στο οριο στο ισκουλ τουλαχιστον 20 απο τις 144 θεσεις εχουν καλυφθει με 19550 απορω τι γινεται στην απεξω πραγματικα απορω τι να σου πω φιλε μου ολα δυνατα ειναι:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lostG

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 65 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 373 μηνύματα.
το συστημα κατεμε ειναι δικαιοτατο εκει που χανει ειναι στη βαθμολογηση των γραπτων και στην μεγαλη αποστηθιση που ζηταει σκεψου αν μπαιναν ολοι στο πανεπιστημιο τι χαλασμος θα γινοταν:nono:


Πώς είναι δίκαιο ένα σύστημα όταν δεν βαθμολογεί την Έκθεση για παράδειγμα ο ίδιος βαθμολογητής γιά όλα τα παιδιά?

Αν υπήρχαν οι κτηριακές υποδομές και όχι μόνο δεν θα υπήρχε χαλασμός.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

κωστακης

Δραστήριο μέλος

Ο κωστακης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 656 μηνύματα.
η εκθεση ειναι μια μεγαλη πληγη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rolingstones

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΞΕΝΟΦΩΝ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 884 μηνύματα.

κωστακης

Δραστήριο μέλος

Ο κωστακης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 656 μηνύματα.
επιτελουσ σε κατι συμφωνουμε:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rolingstones

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΞΕΝΟΦΩΝ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 884 μηνύματα.
Πώς είναι δίκαιο ένα σύστημα όταν δεν βαθμολογεί την Έκθεση για παράδειγμα ο ίδιος βαθμολογητής γιά όλα τα παιδιά?

Αν υπήρχαν οι κτηριακές υποδομές και όχι μόνο δεν θα υπήρχε χαλασμός.
σε αυτο το τονισα νομιζω για τη βαθμολογηση για τις κτιριακες υποδομες ας το αφησουμε καλυτερα γιατι εδω δεν εχουμε αξιολογους δρομους πανεπιστημια θα φτιαξουμε μακαρι να γινοταν αυτο αλλα φανταζει ονειρο θερινης νυκτος με την κατασταση που επικρατει στη χωρα μας:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eco-warrior

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης ή Αμφιάραος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Βουλγαρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 925 μηνύματα.
εγω εχω ακουσει για ιατρικη αθηνα κατι τρελλα.εωσ 19700
Ναι, μπορει να φτασει και 19800 ή και 19905
Ελεοςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςς!!!!


Εχεις 19558 => περνας ιατρικη αθηνων, γιατρε μου!!!!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

κωστακης

Δραστήριο μέλος

Ο κωστακης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 656 μηνύματα.
εχετε ακουσει κανα στοιχειο για βασεις συμφωνα με τα πρωτα μηχανογραφικα που κατατεθηκαν?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eco-warrior

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης ή Αμφιάραος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Βουλγαρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 925 μηνύματα.
εχετε ακουσει κανα στοιχειο για βασεις συμφωνα με τα πρωτα μηχανογραφικα που κατατεθηκαν?
Τιποτα ακομα:( ειναι νωρις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top