Βάσεις 2009

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

rolingstones

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΞΕΝΟΦΩΝ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 884 μηνύματα.
δε σε γραφω απλα μολις τωρα ειδα το μηνυμα πιστευω οτι ειναι απροβλεπτο που θα πανε αυτα τα τει λογικα +- 50 μορια παραπανω οχι γιατι στις χαμηλεες κλιμακες ειναι ιδια τα πραγματα εσυ ποσα μορια εχεις?
-----------------------------------------


Ειμαι 101 μορια πανω απο αυτη τη σχολη που σου ειπα. Στο 1ο πεδιο εχω πιο πολλα μορια αλλα δε με ενδιαφερει καμια σχολη απο αυτες που πιανω.


ααα κ αν πραγματι τωρα ειδες το μηνυμα τοτε sorri για την ειρωνεια..
λογικα το πιανεις:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stella

Δραστήριο μέλος

Η Στέλλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 479 μηνύματα.
Γεια σας παιδια!Έβγαλα 19144 για το πρώτο πεδίο και πάντα το όνειρο μου ήταν να περάσω νομική...Προβληματιζόμουν για την πόλη όλες αυτες τις μέρες και τελικά έβαλα πρώτη τη νομική στο ΑΠΘ και όχι τη νομική Αθηνών...Εγκρίνετε τη θεσσαλονίκη ως πόλη φοιτητών και πιστεύετε οτι η νομική του ΑΠΘ είναι καλή σχολή?'Η μηπως θα έπρεπε να επιλέξω Αθήνα?Ευχαριστώ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DIMITRAA

Νεοφερμένος

Η DIMITRAA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Ξέρει κανείς σίγουρα πότε βγάινουν οι βάσεις ΕΠΑΛ???? Να μου πει ακριβής ημερομηνία??? ευχαριστω!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

konna kouvou

Νεοφερμένος

Η konna kouvou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πέραμα (Αττική). Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Εσεις σαν καθηγητες ειστε οι πλεον καταληλοι χαρις στην εμπειρια σας να μας κατατοπισεται σχετικα με το που θα κιμανθουν φετος οι βασεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lostG

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 65 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 373 μηνύματα.
Δεν χρειάζεται καθηγητής ούτε εμπειρία γιά να προβλέψει τις βάσεις.
Ο μάντης Κάλχας χρειάζεται να μιλήσει ή η Πυθία.Γιατί ενώ όλοι ξέρουμε ότι οι βάσεις θα είναι ανεβασμένες και μάλιστα σε μερικές σχολές ίσως κάνουν και ρεκόρ (από της εφαρμογής του ισχύοντος εξεταστικού συστήματος έως σήμερα), δεν μπορεί όμως κανείς (θα ήταν λάθος) να μιλήσει με αριθμούς.

Και μιάς και οι εφημερίδες νομίζουν πως προσφέρουν υπηρεσίες στους μαθητές(βλέπε Έθνος) θα πω κι εγώ κάτι.
Εγώ λοιπόν προβλέπω ότι οι βάσεις σε όλες τις σχολές θα κινηθούν σε άνοδο μέσα στο διάστημα 10-1000 μόρια!
Ποιός νομίζετε ότι θα πέσει μέσα με μεγαλύτερη πιθανότητα εγώ ή το Έθνος!
Τι λέμε τώρα ρε παιδιά.Φρόντισαν να το φουσκώσουν το ανώτερο φράγμα ώστε να διακιολογηθούν ότι δεν θα πέσουν έξω απο αυτό.Πάντως ήδη απ' ότι ξέρω υπάρχουν παράπονα και τηλφωνήματα προς την εφημερίδα γιατί δεν τεκμηριώνει την άποψη των συντακτών πέρα από γενικές εκτιμήσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eLina17

Νεοφερμένος

Η Ελινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 45 μηνύματα.
Να ρωτησω κατι ? Παιζει να ανεβει το μαθηματικο Ηρακλειου πανω απο 1000 μορια ??? Γιατι μ'αυτα που ακουω βλεπω το χημικο να απομακρυνεται κατα πολυ .... :((
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KeepBreathing

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 397 μηνύματα.
Πάντως ήδη απ' ότι ξέρω υπάρχουν παράπονα και τηλφωνήματα προς την εφημερίδα γιατί δεν τεκμηριώνει την άποψη των συντακτών πέρα από γενικές εκτιμήσεις.
Φυσιολογική αντίδραση νομίζω. Βέβαια εντάξει οι δικοί μου έχουν άλλα προβλήματα από το να ασχολούνται με τις εφημερίδες που γράφουν ο,τι θέλουν αλλά πρέπει να υπάρχουν και κάποιοι που διαμαρτύρονται μπάς και σταματήσει αυτό κάποια στιγμή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 392017

Δραστήριο μέλος

Ο Guest 392017 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 591 μηνύματα.
Να ρωτησω κατι ? Παιζει να ανεβει το μαθηματικο Ηρακλειου πανω απο 1000 μορια ??? Γιατι μ'αυτα που ακουω βλεπω το χημικο να απομακρυνεται κατα πολυ .... :((


Μαθηματικο Ηρακλειου δεν νομιζω με τιποτα να ανεβει πανω απο 1000 μορια. Ισως εκει γυρω στα 300-400 μορια το πολυυυυυυυυ.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jackson_1919

Νεοφερμένος

Ο Jackson_1919 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Για ΤΕΙ Πληροφορικής τι πιστεύετε?Της Θεσσαλονίκης μπορεί να ανέβει πάνω απο 600 μόρια?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

κωστακης

Δραστήριο μέλος

Ο κωστακης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 656 μηνύματα.
δυσκολο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

A8ina

Νεοφερμένος

Η A8ina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
αχ τι καλα....αντε να πεσουν οι βασεις για το πολυτεχνειο...!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rolingstones

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΞΕΝΟΦΩΝ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 884 μηνύματα.
αχ τι καλα....αντε να πεσουν οι βασεις για το πολυτεχνειο...!!!
φετος να πεσουν?:lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
αχ τι καλα....αντε να πεσουν οι βασεις για το πολυτεχνειο...!!!

:!::!: Μια ωραία πεταλούυυδα:s:s
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

komech

Νεοφερμένος

Ο komech αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Καλημερα.Εχω βγαλει 18647 και πρΩτη επιλογη μου ειναι μηχανολογων μηχανικων ΑΠΘ.Περναω?
Ξερει κανεις να μου απαντησει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panagiotis..A

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 160 μηνύματα.
εχω στο 3ο πεδιο 18.744 μορια
ειμαι αναμεσα σε φαρμακευτικη και βιολογια
την βιολογια την πιανω σιγουρα αλλα για την φαρμακευτικη δεν ξερω
ποιο απο τα δυο μου προτεινετε?
ποιο εχει καλυτερη επαγγελματικη αποκατασταση?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nefi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nefi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,097 μηνύματα.
πληροφορικη ιονιου ποσο λετε να ανεβει το πολυ? η βαση ειναι 14757:what::what:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

κωστακης

Δραστήριο μέλος

Ο κωστακης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 656 μηνύματα.
τα τμηματα πληροφορικης ειναι η αληθεια περσι πεσανε πολυυυυυυυυ{για αυτο ειναι ενας λογος που ειναι δυσκολο να γινουν οι προβλεψεις}. φετος λογικα δεν θα ανεβει πολυ γιατι η ανοδος στα μαθηματικα ισοβαθμιστηκε με την πτωση αριστουχων στην φυσικη.λογικα θα ξεπερασει τα 15000 μορια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nefi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nefi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,097 μηνύματα.
ναι ομως μην ξεχναμε οτι ειναι κερκυρα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KeepBreathing

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 397 μηνύματα.
εχω στο 3ο πεδιο 18.744 μορια
ειμαι αναμεσα σε φαρμακευτικη και βιολογια
την βιολογια την πιανω σιγουρα αλλα για την φαρμακευτικη δεν ξερω
ποιο απο τα δυο μου προτεινετε?
ποιο εχει καλυτερη επαγγελματικη αποκατασταση?
Νομίζω σίγουρα περνάς φαρμακευτική Πάτρας. Τώρα παίζεται για Θεσ/κη,δέν ξέρω. Στη θέση σου θα δήλωνα φαρμακευτική και από άποψη αντικειμένου σπουδών αλλά και από επαγγελματικής αποκατάστασης (για Ελλάδα μιλάμε πάντα). Τη βρίσκω πιό ενδιαφέρουσα σαν σχολή δίχως όμως να σημαίνει οτι εσένα θα σαρέσει περισσότερο. Και από άποψη επαγγελματικής αποκατάστασης όσοι έχουν τελειώσει την Φαρμακευτική δέν είναι απαραίτητο οτι πρέπει να γίνουν "έμποροι" ανοίγοντας κάποιο φαρμακείο. Προσωπικά αυτό δέν θα με ενδιέφερε καθόλου. Μπορείς να κάνεις άλλα πολλά πράγματα και δυστυχώς στην Ελλάδα οι πτυχιούχοι απτην φαρμακευτική "παίρνουν" τις δουλειές αυτών που έχουν τελειώσει το βιολογικό. Βεβαια ΟΚ υπάρχουν και εξαιρέσεις. Αλλά ειδικά στον τομέα έρευνας προτιμούνται άτομα της φαρμακευτικής και όχι του βιολογικού όπως γίνεται στο εξωτερικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fusebb

Νεοφερμένος

Η Δαναη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Σταμάτα (Αττική). Έχει γράψει 79 μηνύματα.
εχω στο 3ο πεδιο 18.744 μορια
ειμαι αναμεσα σε φαρμακευτικη και βιολογια
την βιολογια την πιανω σιγουρα αλλα για την φαρμακευτικη δεν ξερω
ποιο απο τα δυο μου προτεινετε?
ποιο εχει καλυτερη επαγγελματικη αποκατασταση?



απ'οτι γνωριζω η βιολογια εχει ελαχιστη επαγγελματικη αποκατασταση καθως ηδη υπαρχουν παρα πολυ καθηγητες που περιμενουν για προσληψη
αν ομως σε ενδιαφερει ο ερευνητικος τομεας πρεπει οπωσδηποτε οταν τελειωσεις τη σχολη σου να πας εξωτερικο γτ στην ελλαδα δεν υπαρχουν τετοιες προοπτικες.
τωρα φαρμακευτικη υπαρχει το εξης προβλημα, δεν δινονται νεες αδειες για φαρμακεια....
σου εκανα την καρδια περιβολι το ξερω :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top