Βάσεις 2009

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Gladiator

Νεοφερμένος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 45 μηνύματα.
Πολλοί ξεχνούν και τα παιδιά που με ΒΠ κάτω απο 19 έχουν πάνω απο 19.000. Τότε είναι που μαζεύονται πολλοί...
Τέλος πάντων οι κακεντρεχείς "βασεολόγοι" ας κρατήσουν τις εκτιμήσεις για πάρτη τους και ας μη παίζουν με τον πόνο των υποψηφίων...
:nono::nono::nono:
Εξάλλου η ιατρική δεν είναι η μόνη σχολή για τη θετική...
Ας δουν με πόσα μόρια μόρια μπαίνει ο πρώτος κάθε χρόνο σε επαρχίες, οδοντιατρικές, φαρμακευτικές, κτηνιατρικές, βιολογίες ή ακόμα και σε ΤΕΙ όπως φυσιθεραπεία και ας κρίνουν μετά...;)
Απο θετική μπαίνουν και σε πολυτεχνεία...
4 γνωστοί μου περσι (με πολλάααααααα μόρια) επέλεξαν ΗΜΜΥ και πολιτικούς...
Τον Αύγουστο κάποιοι θα δικαιωθούν και κάποιοι θα γίνουν ρεζίλι...
Ο καιρός γαρ εγγύς...:no1:
-----------------------------------------
Λιιιιγο την Φαρμακευτικη στην Πατρα να ριξει για να μπω τελευταιος και θα ειμαι τρισευτυχισμενος. :D:P

Τωρα το παρατηρησα. Σ' ολα 200 μορια ανοδο δινεις ρε; :P Δεν εχει ξαναγινει ποτε τοσο συγχρονισμενη ανοδος. :P


Δεν χαίρεσαι που όλα δουλέυουν ρολόι στο εκπαιδευτικό σύστημα...του rolingstones και του κάθε beatles, doors, aerosmith, metallica κτλ.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

george_k214

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 338 μηνύματα.
Πολλοί ξεχνούν και τα παιδιά που με ΒΠ κάτω απο 19 έχουν πάνω απο 19.000. Τότε είναι που μαζεύονται πολλοί...

Ναι αλλά με την ίδια λογική υπάρχουν και εξίσου πολλά παιδιά με ΓΒΠ πανω από 19 και μόρια λιγότερα από 19000.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gladiator

Νεοφερμένος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 45 μηνύματα.
Ναι αλλά με την ίδια λογική υπάρχουν και εξίσου πολλά παιδιά με ΓΒΠ πανω από 19 και μόρια λιγότερα από 19000.

Οι "βασεολόγοι" κρίνουν τώρα με βάση τους ΒΠ και όχι με τα μόρια.
Απλώς ήθελα να το θυμήσω σε όσους το ξέχασαν...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rolingstones

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΞΕΝΟΦΩΝ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 884 μηνύματα.
Λιιιιγο την Φαρμακευτικη στην Πατρα να ριξει για να μπω τελευταιος και θα ειμαι τρισευτυχισμενος. :D:P

Τωρα το παρατηρησα. Σ' ολα 200 μορια ανοδο δινεις ρε; :P Δεν εχει ξαναγινει ποτε τοσο συγχρονισμενη ανοδος. :P
φιλε μου η λογικη αυτο λεει ειδικα για τις ιατρικες τωρα οσον αφορα φαρμακευτικη που λες δε ξερω αν θα ειναι η βαση 18621 που θες να ειναι.ειναι δυσκολο πολυ μακαρι να διαψευστω και να μπεις τωρα τα 30 ατομα που εδωσε παραπανω υπερκαλυπτεται απο τους αριστουχους δυστυχως :( παντως σιγουρα μπορει μια σχολη να ναι πανω απο 100 μορια αλλη 150 αλλη 200 εγω στο περιπου τα δωσα τι πιστευω και οσο για τις προβλεψεις του εθνους ξαναλεω τα δωσε με ευρος δεν σημαινει οτι το ανωτερο θα ειναι η βαση και αντιστροφα το κατωτερο οτι θα ναι η βαση η αληθεια στη μεση του διαστηματος βρισκεται ηταν βεβαια λαθος τους που δωσανε 500 μορια αποκλιση το πολυ 100 επρεπε να διναν αλλα κατα τα αλλα μια χαρα την εκανε την εκτιμηση της η εφημεριδα τεκμηριωμενα και με πινακες αν διαβασετε ολα τα στοιχεια κι οχι μονο τα ξερα νουμερα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wolfie

Δραστήριο μέλος

Ο Wolfie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 501 μηνύματα.
roling πιστεύεις ότι μπορεί να ανεβεί σχολη που είναι κοντα στα 15500 μόρια πάνω από 1000?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rolingstones

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΞΕΝΟΦΩΝ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 884 μηνύματα.
roling πιστεύεις ότι μπορεί να ανεβεί σχολη που είναι κοντα στα 15500 μόρια πάνω από 1000?
κοιτα στις μεσαιες κλιμακες κανεις δεν μπορει να ξερει απο την αλλη βλεπεις απο τα στατιστικα οι επιδοσεις να ειναι ιδιες με περσι σε αυτες τις κλιμακες και απο την αλλη υπαρχει ο παραγοντας αποτυχημενος αριστουχος που θα κατρακυλησει σε σχολες αυτων των βαθμολογικων οριων και θα προκαλεσει καραμπολες δεν ξερω πραγματικα και κανεις δε μπορει να ξερει αποψη μου πανω απο 500 μορια με τιποτα:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wolfie

Δραστήριο μέλος

Ο Wolfie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 501 μηνύματα.
κοιτα στις μεσαιες κλιμακες κανεις δεν μπορει να ξερει απο την αλλη βλεπεις απο τα στατιστικα οι επιδοσεις να ειναι ιδιες με περσι σε αυτες τις κλιμακες και απο την αλλη υπαρχει ο παραγοντας αποτυχημενος αριστουχος που θα κατρακυλησει σε σχολες αυτων των βαθμολογικων οριων και θα προκαλεσει καραμπολες δεν ξερω πραγματικα και κανεις δε μπορει να ξερει αποψη μου πανω απο 500 μορια με τιποτα:)

Μακάρι να ανεβει μονο 500.Το καλο είναι ότι η σχολη που θέλω είναι στο δεύτερο πεδίο που λίγοι αριστούχοι το επιλεγουν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sosat

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Διαβασε το username αναποδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γιαννιτσά (Πέλλας). Έχει γράψει 257 μηνύματα.
Μακάρι να ανεβει μονο 500.Το καλο είναι ότι η σχολη που θέλω είναι στο δεύτερο πεδίο που λίγοι αριστούχοι το επιλεγουν...

Παιδαγωγικα?? Δεν θα ελεγα λιγοι ...
Απλα δεν εχουμε πολλους εδω μεσα ...
Αλλα ουτε εγω πιστευω να παει πανω απο 500 ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KeepBreathing

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 397 μηνύματα.
Rolling εφοσον είσαι ιατρική στα Γιάννενα μπορείς να δώσεις λίγες πληροφορίες; Δηλαδή άν είναι καλή η οργάνωση εκεί, για την πόλη γενικά, για την σχολή άν το επίπεδο είναι καλό κτλ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lostG

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 65 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 373 μηνύματα.
Παιδιά όποιος το έχει ψάξει ας μας πεί ποιά χρονιά(με το ισχύον εξεταστικό σύστημα) είχαμε τη μεγαλύτερη άνοδο των βάσεων και αν το επίπεδο δυσκολίας των θεμάτων δικαιολογούσε αυτή την αύξηση, κάνοντας ταυτόχρονα μιά σύγκριση με το κλίμα ..εκφοβισμού που υπάρχει στις φετινές πανελλήνιες γιά επικείμενη άνοδο των βάσεων μέχρι τον...Όλυμπο.Τι προέβλεπαν οι εφημερίδες τότε?
Άντε γιατί βαριέμαι να μαζέψω τα στοιχεία.
Νομίζω θα έχει ενδιαφέρον αυτή η σύγκριση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hearts_alive

Νεοφερμένος

Ο hearts_alive αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 78 μηνύματα.
κοιτα στις μεσαιες κλιμακες κανεις δεν μπορει να ξερει απο την αλλη βλεπεις απο τα στατιστικα οι επιδοσεις να ειναι ιδιες με περσι σε αυτες τις κλιμακες και απο την αλλη υπαρχει ο παραγοντας αποτυχημενος αριστουχος που θα κατρακυλησει σε σχολες αυτων των βαθμολογικων οριων και θα προκαλεσει καραμπολες δεν ξερω πραγματικα και κανεις δε μπορει να ξερει αποψη μου πανω απο 500 μορια με τιποτα:)


Είσαι και πολύ ακομπλεξάριστος όμως. :bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eco-warrior

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης ή Αμφιάραος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Βουλγαρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 925 μηνύματα.
κοιτα στις μεσαιες κλιμακες κανεις δεν μπορει να ξερει απο την αλλη βλεπεις απο τα στατιστικα οι επιδοσεις να ειναι ιδιες με περσι σε αυτες τις κλιμακες και απο την αλλη υπαρχει ο παραγοντας αποτυχημενος αριστουχος που θα κατρακυλησει σε σχολες αυτων των βαθμολογικων οριων και θα προκαλεσει καραμπολες δεν ξερω πραγματικα και κανεις δε μπορει να ξερει αποψη μου πανω απο 500 μορια με τιποτα:)

Σωστοςςςςςς:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Darkness

Περιβόητο μέλος

Η Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 5,129 μηνύματα.
rollingstones....μη φευγεις απο το 3ο πεδιο....:)
ο καθηγητης μου μου ειπε χτες πως την χανω χωρις δευτερη σκεψη τη Λογοθεραπεια Γιαννενα κ ολοι βαλθηκαν να με στειλουν κατω στη Καλαματα:jumpy:
....sos....πες την γνωμη σου για τη βαση
:bye:ευχαριστω για την απαντηση, πιστευω πως μονο εμενα γραφεις τοσο...οκ
κριμα κ σπουδαζεις κ στα Γιαννενα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
φιλε μου η λογικη αυτο λεει ειδικα για τις ιατρικες τωρα οσον αφορα φαρμακευτικη που λες δε ξερω αν θα ειναι η βαση 18621 που θες να ειναι.ειναι δυσκολο πολυ μακαρι να διαψευστω και να μπεις τωρα τα 30 ατομα που εδωσε παραπανω υπερκαλυπτεται απο τους αριστουχους δυστυχως :(
Ε οχι και υπερκαλυπτεται. Οι 18-19 μειωθηκαν, που θα πανε ολοι αυτοι; Δεν εχουν στον ηλιο μοιρα; :P Και στα μορια ρολο παιζουν και τα βαρυτητας επισης (η Χημεια επεσε και η Βιολογια εμεινε στα ιδια). Και σιγα, δεν εχουμε και 3000 στο 19-20, 1337 εχουμε μονο. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rolingstones

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΞΕΝΟΦΩΝ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 884 μηνύματα.
Ε οχι και υπερκαλυπτεται. Οι 18-19 μειωθηκαν, που θα πανε ολοι αυτοι; Δεν εχουν στον ηλιο μοιρα; :P Και στα μορια ρολο παιζουν και τα βαρυτητας επισης (η Χημεια επεσε και η Βιολογια εμεινε στα ιδια). Και σιγα, δεν εχουμε και 3000 στο 19-20, 1337 εχουμε μονο. :P
δυστυχως φιλε μου δεν υπολογιζεις αυτους οι οποιοι στο 19-20 δε θα πιασουν ιατρικη και θα βρεθουν φαρμακευτικη το 18-19 μειωθηκε λογικα επειδη αυτοι οι υποψηφιοι ανεβηκαν στην πανω σκαλα τεσπα η αποψη μου ειναι τουλαχιστον 100 μορια πανω μενει να φανει:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Αν ανεβαιναν ολοι, τοτε θα ανεβαινε και το 18-19 επειδη θα εγραφε καλυτερα και η βαθμιδα 17-18 και παει λεγοντας...

Επισης ξερω αρκετους που μετα τις ιατρικες βαζουν πολυτεχνικες. Τελος παντων, θα δειξει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rolingstones

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΞΕΝΟΦΩΝ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 884 μηνύματα.
Είσαι και πολύ ακομπλεξάριστος όμως. :bye:
γιατι ειρωνευεσαι?την πραγματικοτητα ειπα:iagree:
-----------------------------------------
Παιδιά όποιος το έχει ψάξει ας μας πεί ποιά χρονιά(με το ισχύον εξεταστικό σύστημα) είχαμε τη μεγαλύτερη άνοδο των βάσεων και αν το επίπεδο δυσκολίας των θεμάτων δικαιολογούσε αυτή την αύξηση, κάνοντας ταυτόχρονα μιά σύγκριση με το κλίμα ..εκφοβισμού που υπάρχει στις φετινές πανελλήνιες γιά επικείμενη άνοδο των βάσεων μέχρι τον...Όλυμπο.Τι προέβλεπαν οι εφημερίδες τότε?
Άντε γιατί βαριέμαι να μαζέψω τα στοιχεία.
Νομίζω θα έχει ενδιαφέρον αυτή η σύγκριση.
το 2000 ειχαμε και το ειχαν προβλεψει σωστα:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Το 2000 συγκριτικα με τι να εχουμε ανοδο; Η πρωτη χρονια του συστηματος ηταν. :P

Καλα, το 2000 ηταν αλλο ανεκδοτο. Δεν γινοταν προσαρμογη του προφορικου, μετρουσε 50-50 προφορικος και γραπτος (σαν το απολυτηριο), ηταν ευκολα, επαιρναν λιγοτερους μ' αυτο το συστημα (γιατι το 2000 δωσαν αρκετοι αποφοιτοι του '99 με τις δεσμες για 2η φορα) κλπ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rolingstones

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΞΕΝΟΦΩΝ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 884 μηνύματα.
:bye:ευχαριστω για την απαντηση, πιστευω πως μονο εμενα γραφεις τοσο...οκ
κριμα κ σπουδαζεις κ στα Γιαννενα...
δε σε γραφω απλα μολις τωρα ειδα το μηνυμα πιστευω οτι ειναι απροβλεπτο που θα πανε αυτα τα τει λογικα +- 50 μορια παραπανω οχι γιατι στις χαμηλεες κλιμακες ειναι ιδια τα πραγματα εσυ ποσα μορια εχεις?
-----------------------------------------
Αν ανεβαιναν ολοι, τοτε θα ανεβαινε και το 18-19 επειδη θα εγραφε καλυτερα και η βαθμιδα 17-18 και παει λεγοντας...

Επισης ξερω αρκετους που μετα τις ιατρικες βαζουν πολυτεχνικες. Τελος παντων, θα δειξει...
σου ξαναλεω ομως δεν υπολογιζεις αυτους που θα μεινουν απεξω απο 19-20 απ οιατρικη και ουκ ολιγοι θα ναι φετος πιστεψε με:iagree:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Darkness

Περιβόητο μέλος

Η Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 5,129 μηνύματα.
δε σε γραφω απλα μολις τωρα ειδα το μηνυμα πιστευω οτι ειναι απροβλεπτο που θα πανε αυτα τα τει λογικα +- 50 μορια παραπανω οχι γιατι στις χαμηλεες κλιμακες ειναι ιδια τα πραγματα εσυ ποσα μορια εχεις?
-----------------------------------------


Ειμαι 101 μορια πανω απο αυτη τη σχολη που σου ειπα. Στο 1ο πεδιο εχω πιο πολλα μορια αλλα δε με ενδιαφερει καμια σχολη απο αυτες που πιανω.


ααα κ αν πραγματι τωρα ειδες το μηνυμα τοτε sorri για την ειρωνεια..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top