Βάσεις 2009

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Leventis777

Νεοφερμένος

Ο Leventis777 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
ρε παιδια πως βλεπετε τις βασεις στις πληροφορικες;Αριστοτελειο,ΠαΠει,ΠαΜακ κτλ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rolingstones

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΞΕΝΟΦΩΝ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 884 μηνύματα.
οκ μου ανοιξε το ειδα το περσινο και τα πραγματα εγιναν ακριβως οπως τα εδιναν αρα λογικα ετσι θα γινει και φετος:bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eLina17

Νεοφερμένος

Η Ελινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 45 μηνύματα.
οκ μου ανοιξε το ειδα το περσινο και τα πραγματα εγιναν ακριβως οπως τα εδιναν αρα λογικα ετσι θα γινει και φετος:bye:

Αχ....ωραια !!! Τελειααα...πολυ χαρηκα που το ακουσα τωρα αυτο.... :wow:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lostG

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 65 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 373 μηνύματα.
Για αλλη μια φορα απαξιωνεις το επαγγελμα του δασκαλου φιλε μου και προσβαλεις ποσα ατομα εδω περα!! Λιγες σελιδες πιο πισω αν κοιτουσες θα εβλεπες πως θελω να γινω δασκαλος και ΔΕ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΥΝ ΤΑ ΛΕΦΤΑ!! Αλλωστε δεν ειναι και πολλα... Πραγματικα το σκεπτικο σου με χει κουρασει!! Δηλαδη αποκλειεται καποιος να λατρευει τα παιδια και να θελει να τους μεταδωσει οσο το δυνατον περισσοτερες γνωσεις?? Γιατι τα ισοπεδωνεις ολα?? Θα ηθελες αυριο-μεθαυριο το παιδι σου να χε εναν δασκαλο που δεν ξερει που του παν τα 4 η εναν αλλο που θα προσπαθει να του δωσει γερες βασεις, για να γινει ενας σωστος ανθρωπος πρωτα και μετα ενας λαμπρος επιστημονας?? Τωρα αν επιμενεις δεν προκειται να ξανααπαντησω, γιατι εχω βαρεθει να υπερασπιζομαι την επιλογη μου εδω μεσα...

Θέλεις να γίνεις δάσκαλος?
Γίνε.Κανένα πρόβλημα.
Δεν θα μπορέσεις όμως ποτέ να οδηγήσεις εσύ και όσοι σκέφτονται έτσι τη χώρα σου προς την πρόοδο.Στη σημερινή εποχή και σε κάθε εποχή δεν μας έλλειψαν οι καλοί δάσκαλοι.Ακόμη από την εποχή του ..κρυφού σχολειού.Αλλά δεν μπορείς από τιο πόστο αυτό να προσφέρεις και πολλά.Καταλαβαίνεις τι θέλω να πω αλλά δεν θέλεις να το δείς.
Η αγωνία μου είναι να μην είμαστε ο πάτος στην τεχνολογική έκρηξη που συντελείται.
Κατά τα άλλα σου εύχομαι να ικανοποιήσεις το όνειρό σου και να γίνεις ένας καλός δάσκαλος.
Δεν απαξιώνω το επάγγελμα(λειτούργημα θέλετε να το λέτε) τού δασκάλου.Απλά η αλήθεια είναι μία και είναι σκληρή.
Όπως και αν υπήρχαν μόνο φιλόλογοι το πιθανότερο είναι να επικοινωνούσαμε ακόμη με σήματα καπνού! και οι θεραπείες να γίνονταν από το μάγο της φυλής.
Δεν ξέρω τι πρέπει να γίνει αλλά κάτι πρέπει να γίνει ώστε να επανέλθουν οι αξίες και η λογική στη σωστή τους βάση στην Ελληνική κοινωνία.
Έχουνε δηλαδή απαίτηση να μπαίνει ένα παιδί δάσκαλος με 19000 μόρια και ένας να μπαίνει Χημικός ή Φυσικός με 14000 μόρια και μετά αναζητάμε τις αιτίες που η Ελλάδα βρίσκεται παρασάγγας πίσω στην τεχνολογική πρόοδο.Πείτε μου είναι λογικό?Ή αστυνομικός που έτσι κι αλλιώς τον απαξιώνουν οι ίδιοι οι ανώτεροί του αφού τον χρησιμοποιούν σαν φύλακα σκύλο να φυλάει τους κλέφτες τους πολιτικούς.Χρειάζονται άραγε σπουδές γιά να κάνει κανείς κάτι τέτοιο?
Αν υπάρχει αντίρρηση στα παραπάνω εδώ είμαστε να το συνεχίσουμε.

edit:
Να συμπληρώσω ότι σέβομαι τη δουλειά των καλών δασκάλων και επειδή πολλοί δεν κάνουν καλά τη δουλειά τους θα έχετε ακουσει κυρίως μαθηματικούς στο Γυμνάσιο να λένε ότι μας στέλνουν οι δάσκαλοι από το δημοτικό στρατιές ανίδεων μαθητών και πασχίζουμε να τούς ξεστραβώσουμε.Δείγμα ότι κάποιοι δάσκαλοι δεν κάνουν καλά τη δουλειά τους.
Θα πω μιά περίπτωση όπου ο δάσκαλος Γ.Χ από το Αγρίνιο διορισμένος στο Ηράκλειο (3x σχολείο )έκανε μάθημα στην κόρη μου και σε κάποια φάση βλέπω να έχει κοκκινήσει το τετράδιο των μαθηματικών τού παιδιού σε ένα πρόβλημα.Διαβάζω την άσκηση και βλέπω ότι το παιδί την είχε ολόσωστη και ο δάσκαλος είχε διορθώσει λάθος!Μα να θέλει διαίρεση κι αυτός ο αθεόφοβος να γραφει από κάτω ότι λάθος είναι και έπρεπε να κάνει πολλαπλασιασμό?Τόσο πολύ ποιά.Δεν θέλω να πιστεύω ότι ήταν ασχετοσύνη, ίσως να το διόρθωνε την ώρα που έβλεπε τηλεόραση σπίτι του!(Αν θέλετε θα ψάξω γιατί είναι περσινο αυτό να το βρω και να το σκαννάρω να το δείτε!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

george_k214

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 338 μηνύματα.
Θέλεις να γίνεις δάσκαλος?
Γίνε.Κανένα πρόβλημα.
Δεν θα μπορέσεις όμως ποτέ να οδηγήσεις εσύ και όσοι σκέφτονται έτσι τη χώρα σου προς την πρόοδο.Στη σημερινή εποχή και σε κάθε εποχή δεν μας έλλειψαν οι καλοί δάσκαλοι.Ακόμη από την εποχή ττου κρυφού σχολειού.Αλλά δεν μπορείς από τιο πόστο αυτό να προσφέρεις και πολλά.Καταλαβαίνεις τι θέλω να πω αλλά δεν θέλεις να το δείς.
Η αγωνία μου είναι να μην είμαστε ο πάτος στην τεχνολογική έκρηξη που συντελείται.
Κατά τα άλλα σου εύχομαι να ικανοποιήσεις το όνειρό σου και να γίνεις ένας καλός δάσκαλος.
Δεν απαξιώνω το επάγγελμα(λειτούργημα θέλετε να το λέτε) τού δασκάλου.Απλά η αλήθεια είναι μία και είναι σκληρή.
Όπως και αν υπήρχαν μόνο φιλόλογοι το πιθανότερο είναι να επικοινωνούσαμε ακόνη με σήματα καπνού!
Αν υπάρχει αντίρρηση στα παραπάνω εδώ είμαστε να το στυνεχίσουμε.

Δε μπορώ να το πιστέψω αυτό που λέτε.Πραγματικά.

Αν δεν υπάρχει ο δάσκαλος που ενδιαφέρεται,ο καλός δάσκαλος αν θέλετε,πως θα υπάρξουν οι μελλοντικοί καλοί επιστήμονες στους οποίους αναφέρεστε?Όλα είναι μια αλυσίδα...Μπορεί δηλαδή να φαίνεται οτι η τεχνολογική εξέλιξη συντελείται αποκλειστικά από τους μηχανικούς,τους μαθηματικούς,τους φυσικούς κλπ(όχι από όλους εννοείται,από τις "διάνοιες" του χώρου αυτού),ωστόσο δεν πρέπει να ξεχνάμε τους ανθρώπους που έθεσαν τα θεμέλια-κυρίως όσον αφορά το ψυχικό και όχι τόσο το γνωστικό υπόβαθρο-προκειμένου οι λαμπροί αυτοί επιστήμονες να διαπρέψουν.

Και αυτό που λέτε για τους φιλολόγους,ελπίζω,οτι δεν το εννοείτε...Ξέρετε αλήθεια πόσους μαθηματικούς έχω συναντήσει οι οποίοι δεν μπορούν να συντάξουν ούτε μια απλή πρόταση?Αλίμονο αν περιμένω από αυτούς τους ανθρώπους,οι οποίοι δε διαθέτουν καμία πνευματική καλλιέργεια,να προχωρήσουν την επιστήμη...Να μας λείπει τέτοια πρόοδος στην τελική...Γιατί-και εδώ θέλω να καταλήξω-πολύ περισσότερο με ενδιαφέρει οι έλληνες του μέλλοντος να είναι ψυχικά υγιείς και ευτυχισμένοι,παρά να έχουν προχωρήσει στον τεχνολογικό τομέα και να είναι μέσα στην καταπίεση και τη μιζέρια...και για αυτό το σκοπό,η Ελλάδα έχει πολύ μεγαλύτερη ανάγκη από καλούς και υπεύθυνους δασκάλους παρά από τεχνοκράτες.


Σημείωση:Προσωπικά ιατρική θέλω να σπουδάσω και-οπως και εσείς-στενοχωριέμαι όταν βλέπω οτι η ελλάδα βρίσκεται στις τελευταίες θέσεις όσον αφορά την τεχνολογία...ωστόσο δε μπορώ σε καμία περίπτωση να παραγνωρίσω τη σημασία του ρόλου των δασκάλων,ο οποίος κυρίως στη σύγχρονη κοινωνία είναι καταλυτικός...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
Kαταρχας εκτιμω αφανταστα οτι μου απαντησες γιατι ετσι μπορουμε να συνεχισουμε το διαλογο!! Στο θεμα μας τωρα... Πρωτα απ'ολα, επειδη ακριβως ημουν στη θεωρητικη κατευθυνση, ειναι πρακτικα αδυνατο να βοηθησω στην τεχνολογικη εξελιξη της Ελλαδας!! Ακομα ομως και αυτοι που μπορουν και προσπαθουν να το κανουν, δεν καταφερνουν τιποτα, γιατι πολυ απλα δεν ξερουν τον τροπο... Οσο για το λειτουργημα, οπως πολυ σωστα ειπες, του δασκαλου η αληθεια ειναι μια και δεν θα πρεπε να ποναει ολους οσους εχουν οραμα να γινουν εκπαιδευτικοι, αλλα ολους τους υπολοιπους που δε μπορουν να αντικρυσουν την αληθεια!! Στην εποχη μας λειπουν οι καλοι δασκαλοι!! Θυμαμαι πως εφυγα απο το δημοτικο και στο γυμνασιο αισθανομουν εντελως μονος, γιατι δε μου ειχαν μαθει ουτε τα βασικα... Και εκει ακριβως φαινεται η αξια του δασκαλου!! Ενας καλος δασκαλος που ενδιαφερεται και αγαπα πραγματικα τους μαθητες του, θα κανει τα αδυνατα δυνατα για να τους προσφερει τις βασικες γνωσεις και να αποκτησουν ισχυρες βασεις... Ετσι τα παιδια θα πανε περισσοτερο προετοιμασμενα στις υπολοιπες ταξεις και σχολικες βαθμιδες και συνεχιζοντας την ιδια τακτικη θα καταφερουν να γινουν λαμπροι επιστημονες!! Για να συμβει ομως ολο αυτο, τα παιδια θα πρεπει να αποκτησουν τις απαραιτητες γνωσεις και αξιες απο τα πρωτα χρονια της ζωης τους, γιατι ειναι εντελως αφυσικο να τους ζηταμε στα 18 να γινουν επιστημονες, ενω στην ουσια το γνωστικο τους επιπεδο περιοριζεται στα μαθηματικα και τη φυσικη της τριτης λυκειου... Δεν ξερω αν αντιλαμβανεσαι το σκεπτικο μου, ελπιζω πως ναι, γιατι σου το χω αναλυσει αρκετες φορες, αλλα πιστευω με ολη τη δυναμη της ψυχης μου και θα συνεχισω να το κανω, πως το λειτουργημα του δασκαλου ειναι απο τα βασικοτερα στην κοινωνια μας και πως θα πρεπει να το αναλαμβανουν πραγματικα αξια ατομα!!
-----------------------------------------
Δε μπορώ να το πιστέψω αυτό που λέτε.Πραγματικά.

Αν δεν υπάρχει ο δάσκαλος που ενδιαφέρεται,ο καλός δάσκαλος αν θέλετε,πως θα υπάρξουν οι μελλοντικοί καλοί επιστήμονες στους οποίους αναφέρεστε?Όλα είναι μια αλυσίδα...Μπορεί δηλαδή να φαίνεται οτι η τεχνολογική εξέλιξη συντελείται αποκλειστικά από τους μηχανικούς,τους μαθηματικούς,τους φυσικούς κλπ(όχι από όλους εννοείται,από τις "διάνοιες" του χώρου αυτού),ωστόσο δεν πρέπει να ξεχνάμε τους ανθρώπους που έθεσαν τα θεμέλια-κυρίως όσον αφορά το ψυχικό και όχι τόσο το γνωστικό υπόβαθρο-προκειμένου οι λαμπροί αυτοί επιστήμονες να διαπρέψουν.

Και αυτό που λέτε για τους φιλολόγους,ελπίζω,οτι δεν το εννοείτε...Ξέρετε αλήθεια πόσους μαθηματικούς έχω συναντήσει οι οποίοι δεν μπορούν να συντάξουν ούτε μια απλή πρόταση?Αλίμονο αν περιμένω από αυτούς τους ανθρώπους,οι οποίοι δε διαθέτουν καμία πνευματική καλλιέργεια,να προχωρήσουν την επιστήμη...Να μας λείπει τέτοια πρόοδος στην τελική...Γιατί-και εδώ θέλω να καταλήξω-πολύ περισσότερο με ενδιαφέρει οι έλληνες του μέλλοντος να είναι ψυχικά υγιείς και ευτυχισμένοι,παρά να έχουν προχωρήσει στον τεχνολογικό τομέα και να είναι μέσα στην καταπίεση και τη μιζέρια...και για αυτό το σκοπό,η Ελλάδα έχει πολύ μεγαλύτερη ανάγκη από καλούς και υπεύθυνους δασκάλους παρά από τεχνοκράτες.


Σημείωση:Προσωπικά ιατρική θέλω να σπουδάσω και-οπως και εσείς-στενοχωριέμαι όταν βλέπω οτι η ελλάδα βρίσκεται στις τελευταίες θέσεις όσον αφορά την τεχνολογία...ωστόσο δε μπορώ σε καμία περίπτωση να παραγνωρίσω τη σημασία του ρόλου των δασκάλων,ο οποίος κυρίως στη σύγχρονη κοινωνία είναι καταλυτικός...
Μπραβο ρε φιλε μου, το ιδιο ακριβως υποστηριζω κι εγω!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nefi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nefi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,097 μηνύματα.
ξερετε καποιο site με εκτιμησεις για τς βσσεις ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lostG

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 65 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 373 μηνύματα.
Με συγχωρείτε παιδιά αλλά αν καταλάβατε από τα γραφόμενά μου ότι απαξιώνω το ρόλο του δασκάλου λυπάμαι αλλά ερμηνεύετε λάθος αυτάπου λέω.
Θεωρώ απλά ότι είναι λάθος το ανακόλουθο σχήμα υψηλά μόρια-δάσκαλος χαμηλά μόρια κάποιος που έχει το περιθώριο της έρευνας.

Να σού πω Γιώργο γι αυτό που ρωτάς ότι δηλαδή αν δεν υπάρχει σωστός δάσκαλος και τι θα κάνει μετά στο Γυμνάσιο το παιδί και λοιπά.
Σε πληροφορώ ότι ο ρόλος του μαθηματικού κυρίως στο Γυμνάσιο είναι διορθωτικός στα κακώς κείμενα από το δημοτικό.Άρα αν ενα παιδί παέι με κενά στο Γυμνάσιο δεν χάλασε και ο κόσμος.Έχει το περιθώριο με λίγη προσπάθεια να βελτιωθεί.Και το ξέρετε ότι έτσι γίνεται,.Σπάνια να φτάσει παιδί πλήρως καρταρτισμένο από το δημοτικό στο Γυμνάσιο.
Τέλος πάντων.Το κουράσαμε το ζήτημα.
Έχω δύο ξαδέρφια δάσκαλους γιατί να μην τους συμπαθώ?:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

george_k214

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 338 μηνύματα.
Με συγχωρείτε παιδιά αλλά αν καταλάβατε από τα γραφόμενά μου ότι απαξιώνω το ρόλο του δασκάλου λυπάμαι αλλά ερμηνεύετε λάθος αυτάπου λέω.
Θεωρώ απλά ότι είναι λάθος το ανακόλουθο σχήμα υψηλά μόρια-δάσκαλος χαμηλά μόρια κάποιος που έχει το περιθώριο της έρευνας.

Να σού πω Γιώργο γι αυτό που ρωτάς ότι δηλαδή αν δεν υπάρχει σωστός δάσκαλος και τι θα κάνει μετά στο Γυμνάσιο το παιδί και λοιπά.
Σε πληροφορώ ότι ο ρόλος του μαθηματικού κυρίως στο Γυμνάσιο είναι διορθωτικός στα κακώς κείμενα από το δημοτικό.Άρα αν ενα παιδί παέι με κενά στο Γυμνάσιο δεν χάλασε και ο κόσμος.Έχει το περιθώριο με λίγη προσπάθεια να βελτιωθεί.Και το ξέρετε ότι έτσι γίνεται,.Σπάνια να φτάσει παιδί πλήρως καρταρτισμένο από το δημοτικό στο Γυμνάσιο.
Τέλος πάντων.Το κουράσαμε το ζήτημα.
Έχω δύο ξαδέρφια δάσκαλους γιατί να μην τους συμπαθώ?:)


Κύριε Γιώργο,νομίζω το τόνισα,αλλά δεν αναφέρομαι τόσο στο ρόλο του δασκάλου ως εκπαιδευτικού,αλλά στο ρόλο του ως παιδαγωγού.Σίγουρα,οι γνώσεις που καλείται να δώσει ο δάσκαλος στα παιδάκια του δημοτικού μπορεί να μοιάζουν ασήμαντες σε σχέση με αυτές που δίνει ο καθηγητής στο γυμνάσιο και στο λύκειο,αλλά μόνο ο δάσκαλος έχει τη δυνατότητα να "πλάσει μια προσωπικότητα" και να δημιουργήσει έναν μετέπειτα ευσυνείδητο πολίτη.Και αυτό είναι το σημαντικότερο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eco-warrior

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης ή Αμφιάραος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Βουλγαρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 925 μηνύματα.
Το σημερινο πρωτοσελιδο του Εθνους ηταν επιεικως απαραδεκτο:mad::mad:.
Αυτα που εγραφε η συγκεκριμενη εφημεριδα ερχονται σε πληρη αντιθεση με τις εκτιμησεις της Κυριακη (28/06/09).Αληθεια τι μεσολαβησε απο την Κυριακη εως σημερα(01/06/09);;; Μηπως επηρασε το εξαιρετικο δημοσιευμα :sick:των ΝΕΩΝ... λεω μηπως εμαθαν οτι Τα Νεα της δευτερας πουλησαν περισσοτερα φυλλα...και τους ετραξαν τα σαλια...

Την Κυριακη εκτιμουσαν π.χ. οτι η Κοινωνικη Πολιτικη Παντειου θα εχει 14460 (απο 14423 το 2008) οι σημερινες εκτιμησεις του Εθνους <<υπολογιζουν>> απο 14450 ως 14950 :!::!:.
Ελεος!!!!!! ΔΕΝ ΘΑ ΠΛΗΡΩΣΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ ΤΗΝ ΚΡΙΣΗ ΤΩΝ ΕΦΗΜΕΡΙΔΩΝ!!!:nono:
Ειναι προτιμοτερο να κλεισουν εφημεριδες απο το να επιβιωνουν εκμεταλλευομενες το αγχος και την αγωνια των παιδιων!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nulispa

Νεοφερμένος

Ο nulispa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 47 μηνύματα.
ρε παιδια για τοπογραφους εμπ εχω 400 μορια παραπανω και δεν ξερω αν μπαινω. ειναι τραγικο αυτο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nickname

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,133 μηνύματα.
Το σημερινο πρωτοσελιδο του Εθνους ηταν επιεικως απαραδεκτο:mad::mad:.
Αυτα που εγραφε η συγκεκριμενη εφημεριδα ερχονται σε πληρη αντιθεση με τις εκτιμησεις της Κυριακη (28/06/09).Αληθεια τι μεσολαβησε απο την Κυριακη εως σημερα(01/06/09);;; Μηπως επηρασε το εξαιρετικο δημοσιευμα :sick:των ΝΕΩΝ... λεω μηπως εμαθαν οτι Τα Νεα της δευτερας πουλησαν περισσοτερα φυλλα...και τους ετραξαν τα σαλια...

Την Κυριακη εκτιμουσαν π.χ. οτι η Κοινωνικη Πολιτικη Παντειου θα εχει 14460 (απο 14423 το 2008) οι σημερινες εκτιμησεις του Εθνους <<υπολογιζουν>> απο 14450 ως 14950 :!::!:.
Ελεος!!!!!! ΔΕΝ ΘΑ ΠΛΗΡΩΣΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ ΤΗΝ ΚΡΙΣΗ ΤΩΝ ΕΦΗΜΕΡΙΔΩΝ!!!:nono:
Ειναι προτιμοτερο να κλεισουν εφημεριδες απο το να επιβιωνουν εκμεταλλευομενες το αγχος και την αγωνια των παιδιων!
Μπράβο! Δεν το είχα σκεφτεί αυτό το ενδεχόμενο! Είσαι ΠΑΡΑ πολύ σωστός! Σε παραδέχομαι!:no1: Μας έχουν τρελάνει με τις βάσεις!:mad: Είναι αδίστακτοι! Μόνο και μόνο για να πουλήσουν, δε διστάζουν να παίξουν με την αγωνία χιλιάδων υποψηφίων! Και φέτος έχουν ξεπεράσει κάθε όριο!
-----------------------------------------
οκ μου ανοιξε το ειδα το περσινο και τα πραγματα εγιναν ακριβως οπως τα εδιναν αρα λογικα ετσι θα γινει και φετος:bye:
Αγαπητέ rollingstone, ψάξε στην καθημερινή και στο φροντιστήριο Όριον πέρυσι και φέτος και σε καλώ να τα συγκρίνεις! Και μετά λες ότι θες! Αν παρατηρήσεις, οι προβλέψεις τους ήταν πάντα πάνω από την κανονική βάση κατά 100-300 μόρια! Και διάβασε και το post του eco-warrior!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tarx_12

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο tarx_12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 124 μηνύματα.
χαλαρωστεεεεεε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nickname

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,133 μηνύματα.
Πώς να χαλαρώσουμε ρε tarx_12?! Θα μπορούσες εσύ να χαλαρώσεις??? Εδώ και μαθητές με 19600 και έχουν άγχος μη μείνουν απ' έξω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dragonver

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο dragonver αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Βέροια (Ημαθία). Έχει γράψει 175 μηνύματα.
Τώρα τι να πώ; Με 19288 να μην μπώ Πολιτικών Μηχανικών στο ΑΠΘ; Αρε Ελλαδάρα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DimitrisMat

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο DimitrisMat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 223 μηνύματα.
Και 19999 να έχεις γιατί έχεις την απαίτηση να μπεις;Ακόμη δεν καταλαβαίνω το σκεπτικό σας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nickname

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,133 μηνύματα.
Και 19999 να έχεις γιατί έχεις την απαίτηση να μπεις;Ακόμη δεν καταλαβαίνω το σκεπτικό σας.
Ελπίζω να το λες ειρωνικά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dragonver

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο dragonver αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Βέροια (Ημαθία). Έχει γράψει 175 μηνύματα.
Και 19999 να έχεις γιατί έχεις την απαίτηση να μπεις;Ακόμη δεν καταλαβαίνω το σκεπτικό σας.

Εντάξει. Δεν έχω καμία απαίτηση να μπω πουθενά. Έδωσα για την εμπειρία, θα το ξαναέκανα γιατί ήταν χωρίς προηγούμενο. Έβγαλα αρκετά μόρια και θα τα κρατήσω, για να τα βάλω στον.... κουμπαρά μου. Του χρόνου θα ξαναδώσω για να πιάσω μεγαλύτερο σκορ. Τα δώρα ξεκινάν στα 19.500 και περιλαμβάνουν ταξίδια, τηλεοράσεις και άλλα πολλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eco-warrior

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης ή Αμφιάραος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Βουλγαρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 925 μηνύματα.
χαλαρωστεεεεεε
Ειναι πολυ δυσκολο να χαλαρωσει κανεις με αυτα που διαβαζει σε καθημερινη βαση.
Μεχρι χθες ξεραμε οτι δεν ειχαμε αντικειμενικη δημοσιογραφια, ΤΩΡΑ μας κοροιδευουν μπροστα στα ματια μας!!!!:mad:Τα πρωτοσελιδα της ντροπης, της αηδιας και του ευκολου εντυπωσιασμου επιβεβαιωνουν το χαμηλο επιπεδο!!!
(...προσωπικη αποψη μπορει να κανω λαθος:()
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

who

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο who αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,616 μηνύματα.
Ρε, μη τσιμπάτε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top