Βάσεις 2009

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Darkness

Περιβόητο μέλος

Η Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 5,129 μηνύματα.
μη το λες εγω με 19000 μορια πιστευω οτι ολο και καποιο καλο τει θα πιασω!:lol:
:lol::lol::lol::lol::lol:
Ε ...ρε που καταντησαμε σε αυτη την χωρα...να βγαζουν τα παιδια 19+ για να περασουν στα ΤΕΙ....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nicky13

Νεοφερμένος

Η Νικολέτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 61 μηνύματα.
Μουσικές σχολές;;;;; Μια φίλη μου ρωτάει βασικά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lorinser

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο lorinser αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 127 μηνύματα.
:lol::lol::lol::lol::lol:
Ε ...ρε που καταντησαμε σε αυτη την χωρα...να βγαζουν τα παιδια 19+ για να περασουν στα ΤΕΙ....
μαλλον εγω που δωσα το link φταιω . σας παλαβωσα .σορρυ.:'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aνδρέας

Νεοφερμένος

Ο Aνδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
καλο θα ηταν να μας ευχαριστησεις τον αυγουστο .για ειδικη κατηγορια παντως καλα εισαι !αν και καμια φορα εχει και αυτη τις εκπληξεις της.:iagree:
ευχαριστω πολυ φιλε μου αν και πιστευω λογω της ΣΕΧΤΑ μπορει και να πεσουν οι βασεις σε συνδυασμο με τη μικρη αυξηση των εισακτεων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alexia91

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 125 μηνύματα.
Θα ήθελα να πεί εδώ ο καθένας αν περνάει ή όχι με αυτές τις βάσεις! Εγώ πάντως με τα υψηλότερα δεν πιάνω τίποτα από 3ο!:mad::mad::mad::mad::mad:
Εγω παντως με τα υψηλοτερα πιανω ιατρικη αλεξανδρουπολης κ ηρακλειου...χανω κ τα γιαννενα για 4 μορια.ε καλα τωρα νομζω πως αυτες οι προβλεψεις ειναι λιιιγο υπερβολικες.οχι κ 19700 στην Αθηνα,ελεος δλδ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lorinser

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο lorinser αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 127 μηνύματα.
ευχαριστω πολυ φιλε μου αν και πιστευω λογω της ΣΕΧΤΑ μπορει και να πεσουν οι βασεις σε συνδυασμο με τη μικρη αυξηση των εισακτεων.
ναι ειναι και αυτο .το ξεχασα !!!!!καθε τρομοκρατικη επιθεση ισοδυναμει με 250 μορια κατω !!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

geogytheio

Νεοφερμένος

Ο giorgos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γύθειο (Λακωνία). Έχει γράψει 118 μηνύματα.
μολις ειδα το αρθρο του εθνους και το θεωρω τελειως παραλογο και προπαγανδιστικο!!!! σαφως τα θεματα στην πλειοψηφια των μαθηματων ηταν ευκολοτερα σε σχεση με περυσι, αλλα οχι και ευκολοτερα απο το 07 και το 00 για να ανεβουν οι βασεις περισσοτερο απο εκεινες τις χρονιες...επιπλεον κατα τη γνωμη μου ειναι λιγα εκεινα τα παιδια που αριστευσαν σε ολα τα μαθηματα....δηλαδη αυτα τα εντυπωσιακα ποσοστα υποψηφιων που εγραψαν 18-20 που ακουμε στα μαθηματικα στην φυσικη στον αοθ κτλ δεν σημαινει οτι αντιστοιχουν στους ιδιους μαθητες.... προσωπικα εγραψα 14,1 στα μαθ.κατ που ειναι μετριος προς κακος βαθμος με βαση τα φετινα δεδομενα αλλα φυσικη εγραψα ολοστρογγυλο 20!!!γνωριζω αρκετα παιδια απο αθηνα που αριστευσαν στα μαθηματικα αλλα πατωσαν φυσικη αεππε και αοδε!!! δεν ειναι δυνατον να γνωριζει καποιος ποσοι αριστευσαν σε ολα τα μαθηματα...κατα τη γνωμη μου ειναι πιο εγκυρες οι προβλεψεις της καθημερινης της κυριακης αν 8ελετε μπορω να σας τις αναφερω αλλα και του ε8νους της κυριακης(28/06)...προσωπικα θεωρω οτι οι υψηλοβαθμες θα ανεβουν το πολυ 150 αντε 200 μορια αν και αυτο το θεωρω πολυ δυσκολο... εκει που σαφως 8α υπαρξει ανοδος-εννοειται κατα τη γνωμη μου- ειναι στις σχολες με βαθμολογιες 15-17 και η οποια ισως ειναι και εντυπωσιακη για ορισμενες σχολες....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aνδρέας

Νεοφερμένος

Ο Aνδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
ναι ειναι και αυτο .το ξεχασα !!!!!καθε τρομοκρατικη επιθεση ισοδυναμει με 250 μορια κατω !!:D
Ναι εσυ κανε πλακα αλλα πολλοι ..ζονται πανω τους με τα επεισοδια(περσυ 17000 αιτησεις για ειδικους φρουρους, φετος 10000).Επισης στο νομο ηλειας που μενω εκαναν αιτησεις το 1/5 σε σχεση με περσυ για αστυνομικες σχολες.)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DimitrisMat

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο DimitrisMat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 223 μηνύματα.
Οι βάσεις είναι ένα παιχνίδι των εφημερίδων για να πουλήσουν.Δεν είδα να μιλάει καμία με αριθμούς(άνοδο-κάθοδο).Τι θα πει η γνωστή σε όλους μας καραμέλα ''θα εκτοξευτούν στα ύψη οι βάσεις'';Επειδή είναι κάτι υποκειμενικό,εγώ όταν μιλάω για εκτόξευση εννοώ 800-1000 μόρια,άλλος μπορεί να εννοεί 300 μόρια.
Όσο για εσάς που (άδικα) αγχώνεστε οι βάσεις διαμορφώνονται από τους μαθητές,δεν όρισε το υπουργείο τις βάσεις.Στις πανελλήνιες έχουμε συναγωνισμό,δεν έχει σημασία αν έγραψες 20 και έχουν γράψει άλλοι 30000 τον ίδιο βαθμό,μόνο την ηθική ικανοποίηση παίρνεις από αυτό στις βάσεις δεν έχει καμία σημασία.Το 20 θα μετρήσει αν οι υπόλοιποι 30000 έγραψαν 15.
Και σχετικά με το θέμα των αριστούχων,είναι στο ίδιο τσουβάλι μαθητές με 18100 και μαθητές 19100,μιλάμε για διαφορά 1000 μορίων,σε κλίμακα 1000 μορίων υπάρχουν αρκετές σχολές.
Επίσης βλέπω παράλογο το ότι θα έχουμε ''μεγάλη άνοδο των βάσεων στις μεσαίες σχολές''.Πώς γίνεται αυτό;Το δείγμα παραμένει στα ίδια επίπεδα,από αυτό προκύπτει ότι οι ''μη αριστούχοι'' είναι λιγότεροι(καθώς αρκετοί μεταπήδησαν στους αριστούχους).Εφ'όσων έχεις λιγότερους υποψήφιους από άλλες χρονιές στις μεσαίες σχολές,πώς μιλάς για αύξηση;Οι αριστούχοι θα προλάβουν να αποροφηθούν πριν ''φτάσουν'' στις μεσαίες σχολές.
Τέλος,κάπου διάβασα ένα post(εδώ ή σε άλλο topic)...''φτάσαμε να λέμε ότι με μια βαθμολογία 19456 δεν περνάμε πουθενά,τι κράτος είναι αυτό''.Όχι είσαι λάθος.Τί θα πει 19456,όταν ο άλλος έβγαλε 19457.Γιατί νιώθεις αδικημένος;Έβγαλε παραπάνω μόρια από εσένα,διάβασε-έγραψε-έβγαλε,απλό.

Δεν ξέρω αν μέσα από ένα post μπορεί να γίνει κατανοητό το ύφος και γενικά τα όσα λέω,σωστά ή λάθος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

don_aris91

Δραστήριο μέλος

Ο Άρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 799 μηνύματα.
Θεωρω τις σημερινες προβλεψεις του εθνους απαραδεκτες.Εγιναν μονο και μονο για να τρομοκρατησουν τους μαθητες.Δηλαδη ρε παιδια οντως τα μαθηματικα φετος ηταν πιο ευκολα(και κατ και γεν.παιδειας),αντε και το αοθ,ολα τα αλλα πιο ευκολα ηταν;Η φυσικη πιο ευκολη;Το ΑΕΠΠ;Απο την θετικη και τη θεωρητικη πως σας φανηκαν τα δικα σας;Αν παει το πολιτικων μηχανικων ΕΜΠ 19700 να παμε σε κανα μοναστηρι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lostG

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 65 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 373 μηνύματα.
Οι βάσεις είναι ένα παιχνίδι των εφημερίδων για να πουλήσουν.Δεν είδα να μιλάει καμία με αριθμούς(άνοδο-κάθοδο).Τι θα πει η γνωστή σε όλους μας καραμέλα ''θα εκτοξευτούν στα ύψη οι βάσεις'';Επειδή είναι κάτι υποκειμενικό,εγώ όταν μιλάω για εκτόξευση εννοώ 800-1000 μόρια,άλλος μπορεί να εννοεί 300 μόρια.
Όσο για εσάς που (άδικα) αγχώνεστε οι βάσεις διαμορφώνονται από τους μαθητές,δεν όρισε το υπουργείο τις βάσεις.Στις πανελλήνιες έχουμε συναγωνισμό,δεν έχει σημασία αν έγραψες 20 και έχουν γράψει άλλοι 30000 τον ίδιο βαθμό,μόνο την ηθική ικανοποίηση παίρνεις από αυτό στις βάσεις δεν έχει καμία σημασία.Το 20 θα μετρήσει αν οι υπόλοιποι 30000 έγραψαν 15.
Και σχετικά με το θέμα των αριστούχων,είναι στο ίδιο τσουβάλι μαθητές με 18100 και μαθητές 19100,μιλάμε για διαφορά 1000 μορίων,σε κλίμακα 1000 μορίων υπάρχουν αρκετές σχολές.
Επίσης βλέπω παράλογο το ότι θα έχουμε ''μεγάλη άνοδο των βάσεων στις μεσαίες σχολές''.Πώς γίνεται αυτό;Το δείγμα παραμένει στα ίδια επίπεδα,από αυτό προκύπτει ότι οι ''μη αριστούχοι'' είναι λιγότεροι(καθώς αρκετοί μεταπήδησαν στους αριστούχους).Εφ'όσων έχεις λιγότερους υποψήφιους από άλλες χρονιές στις μεσαίες σχολές,πώς μιλάς για αύξηση;Οι αριστούχοι θα προλάβουν να αποροφηθούν πριν ''φτάσουν'' στις μεσαίες σχολές.
Τέλος,κάπου διάβασα ένα post(εδώ ή σε άλλο topic)...''φτάσαμε να λέμε ότι με μια βαθμολογία 19456 δεν περνάμε πουθενά,τι κράτος είναι αυτό''.Όχι είσαι λάθος.Τί θα πει 19456,όταν ο άλλος έβγαλε 19457.Γιατί νιώθεις αδικημένος;Έβγαλε παραπάνω μόρια από εσένα,διάβασε-έγραψε-έβγαλε,απλό.

Δεν ξέρω αν μέσα από ένα post μπορεί να γίνει κατανοητό το ύφος και γενικά τα όσα λέω,σωστά ή λάθος.
Εδώ ακριβώς είναι ο παραλογισμός.
Τι πάει να πεί διάβασε-έγραψε -έβγαλε.
Μού θυμίζεις κάτι από τη δικονομία.Όταν θέλουν να δικαιολογήσουν μερικοί δικηγόροι το άδικο μιάς απόφασης λένε. Μα το λέεει ο νόμος!Λες και τους νόμους τους φτειάχνει ο Θεός!Σκέψου ότι και η χούντα μίλαγε γιά νόμους και ότι όποιος δεν τους εφάρμοζε ήταν παράνομος.Έχεις ακουστά γιά τη διαφορά το γράμμα του νόμου και το πνεύμα του νόμου?
Θεωρείς ότι ένας μαθητής με ένα μόριο παραπάνω διάβασε περισσότερο?
Ας μην τα ισοπεδώνουμε όλα.
Το σύστημα πάσχει και τέτοιο σύστημα δεν θα βρείς πουθενά αλλού μόνο στην Ελλάδα.
Εγώ θα ήθελα να μπορεί να γίνεται γιατρός(μπορεί και καλύτερος από άλλους κατά τη γνώμη μου) ένα παιδί που μάζεψε 18000 μόρια.Ποιός έχει διαφωνία σε αυτό.Εδώ πάνε στο εξωτερικό τόσα παιδιά γιιά Ιατρική(αφού απέτυχαν να μπουν εδώ με εξετάσεις), πολλά δε από αυτά δεν ήταν ιδιαίτερα καλοί μαθητές αλλά μπορεί να γίνουν καλοί γιατροί.

(Παρεμπιπτόντως αυτή τη στιγμή νοιώθω να σείεται το έδαφος κάτω από τα πόδια μου.Κάνει σεισμό στο Ηράκλειο).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DimitrisMat

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο DimitrisMat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 223 μηνύματα.
Εδώ ακριβώς είναι ο παραλογισμός.
Τι πάει να πεί διάβασε-έγραψε -έβγαλε.
Μού θυμίζεις κάτι από τη δικονομία.Όταν δεν θέλουν να απαντήσουν μερικοί δικηγόροι γιά το άδικο μιάς απόφασης λένε. Μα το λέεει ο νόμος!Λες και τους νόμους τους φτειάχνει ο Θεός!Σκέψου ότι και η χούντα μίλαγε γιά νόμους και ότι όποιος δεντους εφάρμοζε ήταν παράνομος.Έχεις ακουστά γιά τη διαφορά το γράμμα του νόμου και το πνέυμα του νόμου?
Θεωρείς ότι ένας μαθητής με ένα μόριο παραπάνω διάβασε περισσότερο?
Ας μην τα ισοπεδώνουμε όλα.
Το σύστημα πάσχει και τέτοιο σύστημα δεν θα βρείς πουθενά αλλού μόνο στην Ελλάδα.
Εγώ θα ήθελα να μπορεί να γίνεται γιατρός(μπορεί και καλύτερος από άλλους) ένα παιδί που μάζεψε 18000 μόρια.Ποιός έχει διαφωνία σε αυτό.Εδώ πάνε στο εξωτερικό τόσα παιδιά γιιά Ιατρική(αφού απέτυχαν να μπουν εδώ με εξετάσεις), πολλά δε από αυτά δεν ήταν καλοί μαθητές αλλά μπορεί να γίνουν καλοί γιατροί.

Παρεμπιπτόντως αυτή τη στιγμή νοιώθω να σείεται το έδαφος κάτω από τα πόδια μου.Κάνει σεισμό στο Ηράκλειο.

Μα δεν ήθελα να σταθώ στο ρήμα διάβασε,αλλά στο ότι στις πανελλήνιες το μέτρο σύγκρισης είναι ο βαθμός.Και μην το πάρετε στραβά,εννοώ ότι ΑΠΡΟΣΩΠΑ άμα δω 10 βαθμολογίες αυτός που είχε την μεγαλύτερη βαθμολογία θα θεωρηθεί από εμένα ο καλύτερος στις ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΕΣ.

Υ.Γ. Νομίζω έχουμε και οι δύο την ίδια άποψη για το θέμα,αλλά μέσω από μηνύματα δεν μπορώ να μεταφέρω και το ύφος μου οπότε να καταλαβαίνεις διαφορετικά πράγματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

billgre14

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο billgre14 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 177 μηνύματα.
:!::!::!::!:Καλα ειμαστε σοβαροι???? Τι βασεις ειναι αυτες? Εγω με 14.335 στο 3ο (κ με δευτερη χρονια πανελλαδικες) παλι την βλεπω να την χανω την λογοθεραπεια. Και οταν λεει πρωτες προτιμησεις τι εννοει????:ee::ee:
-----------------------------------------
[/b]
δινεις πασα στη τυχη σου κ βλεπεις με κυαλια τη σχολη σου.........!!!
Ειναι ολοι τους ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ...Ντροποι τους να παιζουν με το αγχος των παιδιων.....Σιγα μην φτασει η ιατρικη 19700 και οι πολιτικοι μηχανικοι 19700 και αυτοι........ελεοςςςςςςςςςς.........:nono::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad:............
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paganini666

Δραστήριο μέλος

Ο Ίωνας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 468 μηνύματα.
ρε φιλε τωρα θα ηρεμησεις?αν εξαιρεσεις αυτο στο 2γ που πραξεις ητανε τιποτα παραπανω ολες οι αλλες ερωτησεις ηταν επιεεικως γελοιες:iagree:
-----------------------------------------

ε μια φορα το κανα οχι 5000 φορες οπως ο παγκανινι;)
Με τετοια μαθηματικα θα εγραφες 20;:no1:
αν νομιζεις οτι ειναι φυσιολογικη η ειρωνια που κανεις τοτε νομιζω οτι δεν αξιζει να σου απαντησω ξανα σε τιποτα ε δεν υποφερεται αλλο αυτο:mad:
Σε παρακαλω να το κανεις αυτο. Θα με γλιτωσεις απο χαμμενο χρονο προσπαθωντας να διαβασω τα ανουσια σχολια σου.
Σαν την περσινή ήταν περίπου.Βασικά φέτος ήταν ότι πρέπει για τους μετριους μαθητές πιστεύω με το "κέρασμα" στο τρίτο θέμα.



Κοίτα και πρόπερσι είχαμε εύκολα θέματα αλλα δεν είδαμε τρελή άνοδο στις υψηλόβαθμες.Γενικά για να υπολογίσετε αν περνάτε σίγουρα στην σχολη πάρτε την μεγαλύτερη από τις βάσεις των δυο τελευταίων χρονων και βάλτε +200 με 500 μόρια αναλογα με την βάση της σχολης.
Η Φυσικη αντικειμενικα πιστευω ηταν πιο δυσκολη απο 2007,2008, και λιγο πιο ευκολη απο 2006. Δεν ειναι απαραιτητο επειδη υπαρχουν περισσοτεροι αριστουχοι να ηταν και τα θεματα πιο ευκολα. Μπορει οι φετινη φουρνια να ηταν καλυτερα προετοιμασμενη,μπορει να πεσαμε σε "καλη φουρνια",μπορει μπορει. Το μονο σιγουρο ειναι οτι η φετινη φυσικη ειχε και απο καπου να χασεις,χωρις αυτο να την καθιστα δυσκολη.
Γιατί δε θα απαντήσει, απλούστατα! :xixi:
:no1:
Παντα απο ευγενεια και μονο.Στα μαθηματικα κατευθυνσης,στο 2ο θεμα στο 2ο ερωτημα εθεσες συναρτηση και στη συνεχεια πηρες παραγωγο,ωστε να βρεις το ελαχιστο???
Ι did yeah! Γιατι...; Ειμαι πολυ βλακας; :P
τι να σου πω 60 40 εισαι να μπεις η να μην μπεις αντε εγω λεω οτι μπαινεις:bye:
Αφου το λες εσυ...
Θεωρω τις σημερινες προβλεψεις του εθνους απαραδεκτες.Εγιναν μονο και μονο για να τρομοκρατησουν τους μαθητες.Δηλαδη ρε παιδια οντως τα μαθηματικα φετος ηταν πιο ευκολα(και κατ και γεν.παιδειας),αντε και το αοθ,ολα τα αλλα πιο ευκολα ηταν;Η φυσικη πιο ευκολη;Το ΑΕΠΠ;Απο την θετικη και τη θεωρητικη πως σας φανηκαν τα δικα σας;Αν παει το πολιτικων μηχανικων ΕΜΠ 19700 να παμε σε κανα μοναστηρι.
Η βιολογια ηταν πιο δυσκολη απο προηγουμενες χρονιες,αλλα παρολαυτα δεν ειδαμε μειωση των αριστουχων.Σκεφτομαι βεβαια πως για να θεωρεις αριστουχος πρεπει να εχεις 18-20.Ισως μειωθηκε το ποσοστο 19-20 και αυξηθηκε 18-19.
Χημεια οριακα πιο δυσκολα απο περυσι με αντιστοιχη μειωση αριστουχων.
Γενικα θεωρω οτι τα θεματα ΔΕΝ ηταν γελοια.Ηταν σοβαρα. Μονο που δεν ειχαν σημεια παγιδες,για να κοψουν τον πολυ τον κοσμο. Ετσι ο δρομος προς το αριστα για μετριους μαθητες ηταν κατηφορικος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rolingstones

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΞΕΝΟΦΩΝ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 884 μηνύματα.
Ειναι ολοι τους ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ...Ντροποι τους να παιζουν με το αγχος των παιδιων.....Σιγα μην φτασει η ιατρικη 19700 και οι πολιτικοι μηχανικοι 19700 και αυτοι........ελεοςςςςςςςςςς.........:nono::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad:............
για οσους δεν εχουν την υπομονη ουτε να διαβασουν ενα αρθρο αυτο που δινει ειναι οριο βασης κι οχι η βαση σαν τις εκλογες που δινουν στα εξιτ πολς τα ορια των κομματων για την ιατρικη αθηνων καθολου απιθανο δε θα ταν να χτυπαγε και τα 19700 αλλα σιγουρα πανω απο 19500 θα ειναι συνηθως οι εκτιμησεις ειναι καπου στη μεση σε αυτα τα ορια των βασεων δηλαδη 19500 κοντα στα 19400 σαλονικη και μεγαλη ανοδος και στις αλλες νομιζω ειναι απολυτα λογικες οι προβλεψεις μονο αν κοιταξει κανεις τα στατιστικα περσι με φετος σε 2 λεπτα θα τα ανεβασω να καταλαβατε τι εννοω
-----------------------------------------
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

In Flames

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο In Flames αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 954 μηνύματα.
Εδώ ακριβώς είναι ο παραλογισμός.
Τι πάει να πεί διάβασε-έγραψε -έβγαλε.
Μού θυμίζεις κάτι από τη δικονομία.Όταν θέλουν να δικαιολογήσουν μερικοί δικηγόροι το άδικο μιάς απόφασης λένε. Μα το λέεει ο νόμος!Λες και τους νόμους τους φτειάχνει ο Θεός!Σκέψου ότι και η χούντα μίλαγε γιά νόμους και ότι όποιος δεν τους εφάρμοζε ήταν παράνομος.Έχεις ακουστά γιά τη διαφορά το γράμμα του νόμου και το πνεύμα του νόμου?
Θεωρείς ότι ένας μαθητής με ένα μόριο παραπάνω διάβασε περισσότερο?
Ας μην τα ισοπεδώνουμε όλα.
Το σύστημα πάσχει και τέτοιο σύστημα δεν θα βρείς πουθενά αλλού μόνο στην Ελλάδα.
Εγώ θα ήθελα να μπορεί να γίνεται γιατρός(μπορεί και καλύτερος από άλλους κατά τη γνώμη μου) ένα παιδί που μάζεψε 18000 μόρια.Ποιός έχει διαφωνία σε αυτό.Εδώ πάνε στο εξωτερικό τόσα παιδιά γιιά Ιατρική(αφού απέτυχαν να μπουν εδώ με εξετάσεις), πολλά δε από αυτά δεν ήταν ιδιαίτερα καλοί μαθητές αλλά μπορεί να γίνουν καλοί γιατροί.

(Παρεμπιπτόντως αυτή τη στιγμή νοιώθω να σείεται το έδαφος κάτω από τα πόδια μου.Κάνει σεισμό στο Ηράκλειο).

πραγματικα respect.

προσκυνω το post σου. Πολυ σωστο.:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rolingstones

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΞΕΝΟΦΩΝ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 884 μηνύματα.
αυτα τα στοιχεια νομιζω τα λενε ολα και αποδεικνυουν την τρομακτικη ανοδο των φετινων βασεων:iagree:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DimitrisMat

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο DimitrisMat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 223 μηνύματα.
αυτα τα στοιχεια νομιζω τα λενε ολα και αποδεικνυουν την τρομακτικη ανοδο των φετινων βασεων:iagree:

Ποιά τρομακτική άνοδο; Μίλα με αριθμούς, τόσο καιρό δεν κάνω post αλλά θα μείνω καραφλός με την σιγουριά του να είσαι πίσω από ένα PC με τον καφέ και να να νομίζεις ότι είσαι μάγκας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

In Flames

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο In Flames αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 954 μηνύματα.
αυτα τα στοιχεια νομιζω τα λενε ολα και αποδεικνυουν την τρομακτικη ανοδο των φετινων βασεων:iagree:

roling?

καταρχας μαθε να γραφεις σωστα το ονομα σου. rolling ειναι με δυο l, οχι roling.

(αυτο ηταν σημειωση)

παμε στο ζουμι.

εσυ οταν βγαιναν τα αποτελεσματα, ειχες δωσει λινκ το site του υπουργειου και ειπες κατα τις 2 το βραδυ οτι θα βγουν σε λιγα λεπτα.
Τα αποτελεσματα τελικα βγηκαν πρωτα στα σχολεια και δεν ξερω αν βγηκαν ακομη στο διαδικτυο.

Λοιπον, τωρα σοβαρα, κοψε τις μαλακιες και με τις βασεις και γενικοτερα, γιατι βαρεθηκα να ακουω την παραπληροφορηση σου.:bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

M4dn3sS

Δραστήριο μέλος

Ο M4dn3sS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 746 μηνύματα.
αυτα τα στοιχεια νομιζω τα λενε ολα και αποδεικνυουν την τρομακτικη ανοδο των φετινων βασεων:iagree:


Ειμαι περηφανος που ειμαι σε μια κοινοτητα οπου υπαρχει απογονος του Καλχα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top