Βάσεις 2009

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

zanazan

Νεοφερμένος

Ο zanazan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 62 μηνύματα.
Επίσης, μην ξεχνάμε ότι οι βάσεις δεν βασίζονται αποκλειστικά στο πως έγραψαν οι μαθητές, το μέρος που καθορίζει τελικά τα αποτέλεσματα και είναι αδύνατο να προβλεφθεί η να ποσοτικοποιηθεί τουλάχιστον είναι οι επιθυμίες. Για παράδειγμα, κάποιος μπορεί να έβγαλε 19900 και να θέλει να πάει σε οικονομικό τμήμα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Darkness

Περιβόητο μέλος

Η Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 5,129 μηνύματα.
Savoulinho η σελιδα που εδωσες δειχνει μονο για τα ΑΕΙ. Δωσε τιποτα κ για τα ΤΕΙ....:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

genetics_75

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο genetics_75 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 210 μηνύματα.
Οι αριστουχοι της θετικης στρεφονται κυριως στις Ιατρικες...Δεν ξερω γιατι αλλα τους εχει πιασει ''μανια'' μ΄ αυτες. Δικαιολογημενα βεβαια μιας και ειναι η καλυτερη του πεδιου τους. Χαρακτηριστικο παραδειγμα οτι 1 στους 2 απο τους αριστουχους που ρωτηθηκαν θελουν Ιατρικη...

https://www.makthes.gr/images/news/pdfs/vaseis_20_06_09.pdf


αυτο το κωλοεγγραφο.........τόσα βλαμμένα με 19700+ όλα ιατρική!!! πανε οι θέσειςςςς..............:'(:'(
με 19511 εχετε γεια βρυσούλες!!!:bye:
γιατι θεέ μου????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cheery

Πολύ δραστήριο μέλος

Η cheery αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,005 μηνύματα.
κάνει πολύ ε΄θκολη διαφήμιση στο επάγγελμα του, είδες έγινε τώρα γνωστός σεόλους εμάς, ενώ πριν μια εβδόμάδα αγνοούσαμε την ύπαρξη του...

ακριβως...και εγω εν μερει γι αυτο δεν τον εμπιστευομαι τοσο (οχι οτι εμπιστευομαι τους αλλους αλλα λεμε)...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
Οπως είπε το παιδί επάνω υπαρχει αποκλιση +,-10% αρα δεν ξερεις. επισης ειναι εκτιμησεις δεν ξερεις τι θα γινει..

λαθος οχι 10% ;D αλλα υπαρχει αποκλιση γιαυτο χαλαρα..
Μακαρι να μην ανεβει τοσο πολυ, αλλα λιγο δυσκολο το κοβω!! Βασικα ειναι μεγαλη αδικια... Εμεις στη θεωρητικη 5 καλες και ενδιαφερουσες σχολες εχουμε ολες κι ολες και πανε τα παιδια της θετικης-τεχνολογικης και μας τρωνε τις θεσεις!! Ξερω πως θα αντιδρασετε, αλλα δεν ειναι δικαιο...:'(Μα το λειτουργημα του δασκαλου ανηκει καθαρα στις ανθρωπιστικες σπουδες!! Ειναι σα να μπορουσε ενα παιδι της θεωρητικης να δηλωσει το μαθηματικο... Τεσπα, για μενα αυτο ειναι μεγαλο λαθος, θα πρεπε να βρισκεται μονο στο 1ο πεδιο!!

πήγαινε κρήτης
Κοιτα, με την πολη δεν εχω λεγαλο προβλημα, εγω τη σχολη λατρευω και ηθελα με τα χιλια!! Σκεφτομαι να βαλω την Αλεξανδρουπολη, αλλα δεν εχω καταληξει ακομα... Μεγαλο μπερδεμα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gatoulinho

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Gatoulinho αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 300 μηνύματα.
Επίσης, μην ξεχνάμε ότι οι βάσεις δεν βασίζονται αποκλειστικά στο πως έγραψαν οι μαθητές, το μέρος που καθορίζει τελικά τα αποτέλεσματα και είναι αδύνατο να προβλεφθεί η να ποσοτικοποιηθεί τουλάχιστον είναι οι επιθυμίες. Για παράδειγμα, κάποιος μπορεί να έβγαλε 19900 και να θέλει να πάει σε οικονομικό τμήμα...
Η ζήτηση των σχολών δε μεταβάλλεται θεαματικά απο χρόνο σε χρόνο. Εξαίρεση τα παιδαγωγικά..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

m3Lt3D

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 983 μηνύματα.
Τι λετε;Θα φτασει τα 1000 ποστ το τοπικ μεχρι να βγουν οι βασεις;:lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

georg18

Νεοφερμένος

Ο georg18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Πολίχνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 53 μηνύματα.
να ρωτησω και κατι?
τι ακριβως στον .l. ειναι αυτος ο αμαργιαννακης?
(ειμαι απαισιος?)

---------------- Now playing: Children Of Bodom - Warheart via FoxyTunes
Ο Αμαργιανακης ειναι απο τους πιο αφανεις(κατι το τελειως αντιθετο με τυπους σαν τον Κατσικα) και ομως απο τους καλυτερους ''προφητες'' των πανελλαδικων. Ριξε μια ματια εδω και συγκρινε με τις βασεις του 2007.https://www.orionidef.gr/orion/taseis_vas_2007.htm Χτες αν εβλεπες το πρωι Τσαπανιδου ηταν ο Κατσικας. Προβλεπει ανοδο των Ιατρικων Σχολων απο 100 μεχρι 300 μορια. Αυτο ειναι κατι που μπορω να σου το πω και εγω, χωρις να ειμαι ''εκπαιδευτικος αναλυτης''.. Ο Αμαργιανακης προβλεπει ακριβως (σχεδον, δεν ειναι και ο παντογνωστης) τις βασεις χωρις φανφαρες και προβολη απο την Tv. Εμπιστευσου τον αλλα οχι στον απολυτο βαθμο. Εμπιστευσου καλυτερα τα ματια σου καποια μερα της τελευταιας εβδομαδας του Αυγουστου γυρω στις 9.30....Με καταλαβαινεις...;)

https://www.orionidef.gr/orion/taseis_vas_2007.htm
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zanazan

Νεοφερμένος

Ο zanazan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 62 μηνύματα.
αυτο το κωλοεγγραφο.........τόσα βλαμμένα με 19700+ όλα ιατρική!!! πανε οι θέσειςςςς..............:'(:'(
με 19511 εχετε γεια βρυσούλες!!!:bye:
γιατι θεέ μου????
με 19511 δεν υπ΄΄αρχει περίπτωση να μην πιάσεις ιατρική αθήνας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Albert Wesker

Νεοφερμένος

Ο Albert Wesker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Αργυρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 28 μηνύματα.
κάνει πολύ ε΄θκολη διαφήμιση στο επάγγελμα του, είδες έγινε τώρα γνωστός σεόλους εμάς, ενώ πριν μια εβδόμάδα αγνοούσαμε την ύπαρξη του...

ρε σεις αυτο που κανουμε τωρα δεν εχει νοημα εκτος του να αγχωνει ορισμενους χωρις λογο..
αφηστε τι λεει ο ενας και ο αλλος παρλαπιπας, οι βασεις σε 2 μηνακια θα βγουνε, τι καθομαστε και ψιριζουμε την μαιμου τωρα....
ευχαριστηθειτε τις διακοπες σας και οι βασεις (οι πραγματικες..) θα βγουνε, μην στεναχωριεστε :P

---------------- Now playing: Ludwig van Beethoven - Moonlight Sonata 3rd Movement via FoxyTunes
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Catherine3

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Catherine3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 147 μηνύματα.
19223 πολιτικων απθ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gatoulinho

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Gatoulinho αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 300 μηνύματα.
Savoulinho η σελιδα που εδωσες δειχνει μονο για τα ΑΕΙ. Δωσε τιποτα κ για τα ΤΕΙ....:(
Σοφία μου αυτό βρήκα αυτό έδωσα. Τυχαια το βρηκα κι ολας. Ψάξε google μήπως δώσουν τπτ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cheery

Πολύ δραστήριο μέλος

Η cheery αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,005 μηνύματα.
Τι λετε;Θα φτασει τα 1000 ποστ το τοπικ μεχρι να βγουν οι βασεις;:lol:

μπα, εγω το κοβω να ξεπερνα τον αριθμο των ποστς ενος επικου θρεντ με τιτλο "μετρηστε ως το 10.000":P

Ο Αμαργιανακης ειναι απο τους πιο αφανεις(κατι το τελειως αντιθετο με τυπους σαν τον Κατσικα) και ομως απο τους καλυτερους ''προφητες'' των πανελλαδικων. Ριξε μια ματια εδω και συγκρινε με τις βασεις του 2007.https://www.orionidef.gr/orion/taseis_vas_2007.htm Χτες αν εβλεπες το πρωι Τσαπανιδου ηταν ο Κατσικας. Προβλεπει ανοδο των Ιατρικων Σχολων απο 100 μεχρι 300 μορια. Αυτο ειναι κατι που μπορω να σου το πω και εγω, χωρις να ειμαι ''εκπαιδευτικος αναλυτης''.. Ο Αμαργιανακης προβλεπει ακριβως (σχεδον, δεν ειναι και ο παντογνωστης) τις βασεις χωρις φανφαρες και προβολη απο την Tv. Εμπιστευσου τον αλλα οχι στον απολυτο βαθμο. Εμπιστευσου καλυτερα τα ματια σου καποια μερα της τελευταιας εβδομαδας του Αυγουστου γυρω στις 9.30....Με καταλαβαινεις...;)

https://www.orionidef.gr/orion/taseis_vas_2007.htm

περσι στις ιατρικες εδινε +100 σε ολες και τελικα οι 4 πεσαν, οι 2 μαλιστα απο 100 μορια η καθε μια...γι αυτο μην ακουτε πολλα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

genetics_75

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο genetics_75 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 210 μηνύματα.
με 19511 δεν υπ΄΄αρχει περίπτωση να μην πιάσεις ιατρική αθήνας


θεσσαλονίκη θέλω!!!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cheery

Πολύ δραστήριο μέλος

Η cheery αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,005 μηνύματα.
ε θα μπεις θεσσαλονικη:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gatoulinho

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Gatoulinho αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 300 μηνύματα.

zanazan

Νεοφερμένος

Ο zanazan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 62 μηνύματα.
Η ζήτηση των σχολών δε μεταβάλλεται θεαματικά απο χρόνο σε χρόνο. Εξαίρεση τα παιδαγωγικά..
η ζήτησ προφανώς και δεν μεταβάλλεται, αλλά υπάρχουν και απρόβλεπτοι παράγοντες... φέτος είναι περισσότεροι οι αριστούχοι και πολλοί δεν το περίμεναν πιθανών να έχουν διαφορετικές προσδοκίες. Πέρσι ένα βασικός λόγος που έπεσαν οι βάσεις στην επαρχία ήταν οι οικονομικές δυσκολίες, φέτος με την κρίση τι θα γίνει.

Θέλω να πω πως πέρα από την τάση, την ζήτηση και ότι άλλο θες υπάρχουν αστάθμητοι παράγοντες οι οποίοι διαμορφ'ωνουν τις τελικές βάσεις, αλλιώς όλοι προβλέψεις θα κάναμε...
-----------------------------------------
θεσσαλονίκη θέλω!!!!!!!!!!!
τότε τι γκρινιάζεις....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gatoulinho

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Gatoulinho αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 300 μηνύματα.
η ζήτησ προφανώς και δεν μεταβάλλεται, αλλά υπάρχουν και απρόβλεπτοι παράγοντες... φέτος είναι περισσότεροι οι αριστούχοι και πολλοί δεν το περίμεναν πιθανών να έχουν διαφορετικές προσδοκίες. Πέρσι ένα βασικός λόγος που έπεσαν οι βάσεις στην επαρχία ήταν οι οικονομικές δυσκολίες, φέτος με την κρίση τι θα γίνει.

Θέλω να πω πως πέρα από την τάση, την ζήτηση και ότι άλλο θες υπάρχουν αστάθμητοι παράγοντες οι οποίοι διαμορφ'ωνουν τις τελικές βάσεις, αλλιώς όλοι προβλέψεις θα κάναμε...
Αν το πας εκει οκ. Αλλα και πάλι δε με πείθουν και πολυ τα επιχειρήματα περι κρίσης κτλ.. Αποψη μου μπορεί να έχεις και δικιο. :iagree:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Catherine3

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Catherine3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 147 μηνύματα.

Gatoulinho

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Gatoulinho αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 300 μηνύματα.
Και εσύ με την δεύτερη?
Ναι, άσε!! Η μία ''καλύτερη'' από την άλλη!! Ευτυχώς ξεμπερδέψαμε!!!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top