Βάσεις Κύπρου

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

ilianna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ilianna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 322 μηνύματα.
Εγώ είχα κάνει αίτηση και με πήραν στην α' κατανομή στην Πληροφορική της Κύπρου.Σ'αυτό το τμήμα πχ τα άτομα που πήραν από Ελλάδα ήταν 8...Κάποιοι μπορεί να φύγουν οπότε αδειάζουν οι θέσεις και στη β' κατανομή παίρνουν τους επόμενους..;)

Εγώ έκανα την αίτηση μήπως γίνει καμιά στραβή εδώ με τις βάσεις και περάσω αλλού γι'αλλού...Αν ναι,πάω Κύπρο,αλλιώς δεν πάω και αφήνω τη θέση στον επόμενο..;)
Το σύστημά τους πολύ καλό btw...:iagree:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panos123>>>>>

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο panos123>>>>> αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 124 μηνύματα.
δενν ξερων τιποτανν γιαν τις βασεις στηνν κυπρονν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

It's mOnEy honey

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο It's mOnEy honey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή) και μας γράφει απο Έδεσσα (Πέλλας). Έχει γράψει 357 μηνύματα.
τι έγινε τελικά με τη β' κατανομή?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
εμενα παντω ο νονος μου (30 χρονων σημερα) περασε εκει περα αφοτου εδωσε εξετασεις ελλαδα. μου λεει οτι γινεται να δηλωσεις για κυπρο κατα τον αυγουστο που ειναι πολυ χαμηλοτερες οι βασεις και μετα να ζητησεις μεταγραφη για ελλαδα. ισχυει ?

Οι μετεγγραφές (όχι μεταγραφές) διέπονται από το παρακάτω νομικό πλαίσιο:

Σύμφωνα με τις διατάξεις του άρθρου 3, παράγραφος 28α του Νόμου 3027/2002: "Από το ακαδημαϊκό έτος 2004 - 2005 δεν επιτρέπονται μετεγγραφές Ελλήνων φοιτητών από Πανεπιστήμια του εξωτερικού σε Πανεπιστήμια του εσωτερικού. Από το αυτό ακαδημαϊκό έτος καταργείται κάθε διάταξη νόμου ή διάταξη που εκδόθηκε κατ' εξουσιοδότηση νόμου, σχετική με θέματα των μετεγγραφών αυτών".


Συνεπώς ΔΕΝ μπορείς για κανένα λόγο και με κανένα τρόπο να μετεγγραφείς απ'το πανεπιστήμιο Κύπρου σε κάποιο ελληνικό πανεπιστημιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

It's mOnEy honey

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο It's mOnEy honey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή) και μας γράφει απο Έδεσσα (Πέλλας). Έχει γράψει 357 μηνύματα.
miv ξέρεις μήπως που μπορώ να βρώ τις βάσεις της β κατανομής στην Κύπρο?
α και εκανα τα χαρτιά μου και με ειχαν πάρει στο ΠΤΔΕ
ξέρετε αν πρέπει να τους ειδοποιήσω και να το ακυρώσω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

abracadabra!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η abracadabra! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 135 μηνύματα.
miv ξέρεις μήπως που μπορώ να βρώ τις βάσεις της β κατανομής στην Κύπρο?
α και εκανα τα χαρτιά μου και με ειχαν πάρει στο ΠΤΔΕ
ξέρετε αν πρέπει να τους ειδοποιήσω και να το ακυρώσω?


Αποτελέσματα Ελλαδιτών Υποψηφίων που έχουν εξασφαλίσει θέση στη Β Κατανομή για το 2009-10

κλικκκ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

It's mOnEy honey

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο It's mOnEy honey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή) και μας γράφει απο Έδεσσα (Πέλλας). Έχει γράψει 357 μηνύματα.
Ζντουπ!!!η βάση της Νομικής και των Παιδαγωγικών Κύπρου ειναι πιο υψηλη απ της Ελλάδας?
(δε πήραν κανένα στη β' κατανομή.....
και το παιδαγωγικό είναι 18,13...)
Ζντούπ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AriaVampire

Νεοφερμένος

Η AriaVampire αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
παιδια βρικα πολλεσ ενδιαφερουσες πλιροφοριες εδω απο αυτα που λετε. Αλλα θελω να ρωτισω κατι¨:xixi:ειμαι απο ελλαδα. Παω Β' Λυκειου και θελω να σπουδασω στιν Κυπρο Αγγλικη Φιλολογια. Ξερει κανεις πωσ διλωνω για να παω εκει? εννοω, οχι απο μιχανογραφικο ετσι?
-----------------------------------------
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top