Α' ΑΣΑ (Αντιπανελλαδικός Σχολικός Αγώνας)

Sofia242

Νεοφερμένος

Η Σοφία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Α' Α.Σ.Α. Πρώτος Αντιπανελλαδικός Σχολικός Αγώνας
[Καλούμε όλους τους μαθητές της Τρίτης Λυκείου αλλά και όσων άλλων προτίθενται να συμμετέχουν και να ενωθούν σε αυτόν τον αγώνα, παραμερίζοντας τις διαφορές τους και έχοντας ως γνώμονα το κοινο συμφερον και όχι το ατομίκο. (Θέλουμε να κάνουμε τη διαφόρα!!!!)]



Θέλουμε να εκφράσουμε την οργή μας απέναντι στο εκπαιδευτικό σύστημα και ιδίως στον τροπο εισαγωγής στην τριτοβάθμια εκπαίδευση , να απαιτήσουμε την αλλαγή του, αφού είμαστε μέλη της Ευρωπαίκης Ένωσης, είμαστε άνθρωποι και έχουμε δικαιώματα ύπνου, φαγητού, ψυχαγωγίας, ανάπαυσης και σωστής παιδείας, τα οποία δεν μας παρέχονται,αν και θεωρούνται δεδομένα.
Εφόσον το σύστημα δεν αλλαζει ουσιαστικά μέσα απο τις μεταρρυθμίσεις του Υπουργείου, παίρνουμε θέση με σκοπό να κινηθούμε ενάντια σ’αυτό και να οφελήσουμε το ελληνικό έθνος και το μέλλον του με μία ουσιαστική μεταρρύθμιση. Δεν μπορούμε να ανεχτούμε άλλο την αντιμετώπιση μας ως θύματα αλλα ουτε και τη χειραγώγηση αυτή με μόνο σκοπό την ικανοποίηση συμφερόντων.Το ίχνος παιδείας που μας διακατέχει μας ωθεί να κινηθουμε ενεργά και να μην μείνουμε απαθής.
Αντιτασσόμαστε στον ατομικισμό,στην ανταγωνιστηκότητα,στην ανισότητα ευκαιριών, στην αναγιοκρατία και τελικά την αδικία. Πιστεύουμε πως το Ελληνικό Κράτος , αν ήθελε, θα είχε την δυνατότητα να υλοποιήσει αυτές τις αλλαγές , που απαιτούνται για το όφελος της νέας ελληνικής γεννιάς, αφού η ίδια η χώρα καταστρέφει τα παιδία της. Δεν δεχόμαστε άλλο την κατάσταση που επικρατεί! Ήρθε η ώρα να ΑΛΛΑΞΟΥΜΕ το κατεστημένο!!!


ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΕΙΝΑΙ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΜΑΣ!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kaleidoscope

Επιφανές μέλος

Η kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,248 μηνύματα.
Καλά, που να ζούσαμε και το εκπαιδευτικό σύστημα της Κίνας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τολμηρος

Νεοφερμένος

Ο Τολμηρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 106 μηνύματα.
΄΄Οντως οι πανελλαδικές δεν είναι σωστός τρόπος εισαγωγής, γιατί πιέζονται πολύ οι μαθητές, περισότερο απ'ότι πρέπει.
Ακόμη δεν αρκούν μόνο οι γνώσεις, αλλά παίζει μεγάλο ρόλο και η ψυχολογία και η ψυχραιμία του εξεταζόμενου.
Και επειδή όπως σε κάθε διαγώνισμα παίζει ρόλο και η τύχη, η ζωή μας κρίνεται σε μεγάλο βαθμό και από τον παράγοντα αυτό.

Πάντως νομίζω ότι οι πανελλαδικές έχουν ήδη καταργηθεί στο καινούργιο σύστημα, και οι μόνοι άτυχοι είναι τα παιδιά της Β και Γ λυκείου.

Καλά, που να ζούσαμε και το εκπαιδευτικό σύστημα της Κίνας...


οπ? Τι γίνεται στην Κίνα?????? :hmm::worry::hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Sofia242

Νεοφερμένος

Η Σοφία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Οι εξετάσεις είναι ψυχοφθώρες! Για να πετύχει κάποιος έναν υψηλόβαθμο στόχο θα πρέπει να διαβάζει υπερβολικά, με αποτέλεσμα η προσωπική του ζωή να είναι είδος πολιτελείας! Σε άλλες χώρες της Ευρώπης οι μαθητές δεν περνάνε από παρόμοιες καταστάσεις! Χαραμίζεται η καλύτερη ηλικία μας μόνο και μόνο για να περάσουμε κάπου, που τις περισσότερες φορές (για να μην πω πάντα) δεν είναι ο πρωταρχικός μας στόχος! Δεν ειναι άδικο αυτό; Τι παραπάνω έχουν οι υπόλοιποι μαθητές που δεν έχουμε εμείς;;!
Όσον αφορά τις αλλαγές που έχουν γίνει στο καιρούργιο σύστημα σε καμία περίπτωση δεν είναι υπέρ των μαθητών! Για άλλη μια φορά η Ελλάδα προσπαθεί να "διώξει" τα παιδιά της! Γιατί δεν είναι λίγοι εκείνοι που καταφεύγουν στο εξωτερικό!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

massa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο massa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 190 μηνύματα.
Οι εξετάσεις είναι ψυχοφθώρες! Για να πετύχει κάποιος έναν υψηλόβαθμο στόχο θα πρέπει να διαβάζει υπερβολικά, με αποτέλεσμα η προσωπική του ζωή να είναι είδος πολιτελείας! Σε άλλες χώρες της Ευρώπης οι μαθητές δεν περνάνε από παρόμοιες καταστάσεις! Χαραμίζεται η καλύτερη ηλικία μας μόνο και μόνο για να περάσουμε κάπου, που τις περισσότερες φορές (για να μην πω πάντα) δεν είναι ο πρωταρχικός μας στόχος! Δεν ειναι άδικο αυτό; Τι παραπάνω έχουν οι υπόλοιποι μαθητές που δεν έχουμε εμείς;;!
Όσον αφορά τις αλλαγές που έχουν γίνει στο καιρούργιο σύστημα σε καμία περίπτωση δεν είναι υπέρ των μαθητών! Για άλλη μια φορά η Ελλάδα προσπαθεί να "διώξει" τα παιδιά της! Γιατί δεν είναι λίγοι εκείνοι που καταφεύγουν στο εξωτερικό!


oι πανελληνιες ειναι απο τα πιο αξιοκρατικα συστηματα
αμα δεν σ αρεσει μπορεις να φυγεις
σταρχιδιαμαςταντιοπ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sofia242

Νεοφερμένος

Η Σοφία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
oι πανελληνιες ειναι απο τα πιο αξιοκρατικα συστηματα
αμα δεν σ αρεσει μπορεις να φυγεις
σταρχιδιαμαςταντιοπ.

Έτσι σας έχουν μάθει να λέτε; Να κάθεστε και να τραβάτε τα ζόρια; Όταν θα έρθει η στιγμή που θα δίνεις εξετάσεις και θα περάσεις από αυτά που περνάω εγώ όπως και χιλιάδες άτομα σε όλη την Ελλάδα θα καταλάβεις πολλά περισσότερα!
Υπάρχουν πολλοί τρόποι για να αλλάξει το σύστημα και να μην χάσει την αξιοκρατεία του όπως λες! Απλά έχουμε μάθει να είμαστε απαθείς για αυτό καλά να πάθουμε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antwwwnis

Διάσημο μέλος

Ο Αντωωωνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,939 μηνύματα.

massa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο massa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 190 μηνύματα.
Έτσι σας έχουν μάθει να λέτε; Να κάθεστε και να τραβάτε τα ζόρια; Όταν θα έρθει η στιγμή που θα δίνεις εξετάσεις και θα περάσεις από αυτά που περνάω εγώ όπως και χιλιάδες άτομα σε όλη την Ελλάδα θα καταλάβεις πολλά περισσότερα!
Υπάρχουν πολλοί τρόποι για να αλλάξει το σύστημα και να μην χάσει την αξιοκρατεία του όπως λες! Απλά έχουμε μάθει να είμαστε απαθείς για αυτό καλά να πάθουμε!


φυσικα και οι πανελληνιες ειναι διαγωνισμος και οι καλυτεροι θα περασουν.
αυτο ελειπε να μην υπηρχαν και την αξιολογηση να την καναν οι καθηγητες.
και να στηριζονταν στο δουναι και λαβειν,.
δινεις τα μαθηματα αν μπεις μπηκες αν δεν μπεις υπαρχουν τοσες επιλογες.
οσοι δεν θελουν πανελληνιες ειναι φλωρακια και κλαιγονται γιατι θα ηθελαν την θεια τους την καθηγητρια να τους εβαζε 20 να εμπαιναν εκει που ηθελαν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
Κοιτα, εμεις στην Ελλαδα μπορει να περναμε την πιο δυσκολη χρονια στα 17-18 μας (Γ λυκειου) αλλα μπορουμε να παινευτουμε πως απο το δημοτικο και στο γυμνασιο μπορεις να αραζεις και να αρχισεις το διαβασμα στο λυκειο περνοντας οπου θελεις. Κι εμενα προσωπικα μου ακουγεται πιο δικαιο να περναει στις σχολες αυτος που γραφει καλυτερα σε ενα διαγωνισμα, παρα αυτος που εχει τα λεφτα και τις γνωριμιες οπως στο εξωτερικο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sofia242

Νεοφερμένος

Η Σοφία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Με λίγα λόγια με λες φλωράκι έτσι; Άκου να δεις! Πότε μου δεν είχα κανέναν να μου βάλει βαθμό που δεν άξιζα πραγματικά! Πάντα διάβαζα με σκοπό να πετύχω. Δεν ήμουν σημαιοφόρος αλλά ήμουν άριστη μαθήτρια! Επειδή δεν θέλω να γράψω πανελλήνιες για τους δικούς μου λόγους δεν με κάνει φλωράκι! Ξέρω πως είναι πολύ δίκαιος ο τρόπος εισαγωγής. Αλλά επίσης πιστεύω πως θα ήταν καλύτερο να είναι ανοιχτά τα πανεπιστήμια και όποιος δεν περνάει τα μαθήματα να βγαίνει από την συγκεκριμένη σχολή!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antwwwnis

Διάσημο μέλος

Ο Αντωωωνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,939 μηνύματα.
Με λίγα λόγια με λες φλωράκι έτσι; Άκου να δεις! Πότε μου δεν είχα κανέναν να μου βάλει βαθμό που δεν άξιζα πραγματικά! Πάντα διάβαζα με σκοπό να πετύχω. Δεν ήμουν σημαιοφόρος αλλά ήμουν άριστη μαθήτρια! Επειδή δεν θέλω να γράψω πανελλήνιες για τους δικούς μου λόγους δεν με κάνει φλωράκι! Ξέρω πως είναι πολύ δίκαιος ο τρόπος εισαγωγής. Αλλά επίσης πιστεύω πως θα ήταν καλύτερο να είναι ανοιχτά τα πανεπιστήμια και όποιος δεν περνάει τα μαθήματα να βγαίνει από την συγκεκριμένη σχολή!
Και πού θα βολέψουμε 30000 πρωτοετής φοιτητες που έχουν στόχο ιατρική Αθηνών;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

massa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο massa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 190 μηνύματα.
να είναι ανοιχτά τα πανεπιστήμια και όποιος δεν περνάει τα μαθήματα να βγαίνει από την συγκεκριμένη σχολή!


μηοως να παιρνουν και κατευθειαν πτυχιο να μην κουραζονται?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

catherine1994

Πολύ δραστήριο μέλος

Η catherine1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,211 μηνύματα.
Και πού θα βολέψουμε 30000 πρωτοετής φοιτητες που έχουν στόχο ιατρική Αθηνών;

Στις υπολοιπες 6 ιατρικες:P

Παιδια χαλαρωστε λιγο, οι πανελληνιες ειναι απο τα πιο δικαια και αξιοκρατικα συστηματα εισαγωγης στην τριτοβαθμια:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sofia242

Νεοφερμένος

Η Σοφία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Τότε η Ελλάδα που είναι "μπροστά" σε όλα τα θέματα, πρέπει να δώσει τα φώτα τις στις υπόλοιπες χώρες που είναι τόσο άσχετες και ανοργάνοτες που έχουν διαφορετικό σύστημα! ΈΧΕΤΕ ΔΙΚΙΟ! δεν έχει λογική ότι λέω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,818 μηνύματα.
Έτσι σας έχουν μάθει να λέτε; Να κάθεστε και να τραβάτε τα ζόρια; Όταν θα έρθει η στιγμή που θα δίνεις εξετάσεις και θα περάσεις από αυτά που περνάω εγώ όπως και χιλιάδες άτομα σε όλη την Ελλάδα θα καταλάβεις πολλά περισσότερα!
Υπάρχουν πολλοί τρόποι για να αλλάξει το σύστημα και να μην χάσει την αξιοκρατεία του όπως λες! Απλά έχουμε μάθει να είμαστε απαθείς για αυτό καλά να πάθουμε!

Υπάρχουν πολύ πιο δύσκολες εξετάσεις από τις πανελλήνιες που ώρες-ώρες εύχομαι να ήταν η ζωή μου καθημερινές πανελλήνιες. Πριν κάποια χρόνια, στην δική μου εξέταση, δώσαμε 9 μαθήματα και στην δευτέρα και στην τρίτη λυκείου. Μέχρι τότε νομίσαμε όπως και συ ότι τα είχαμε δει όλα. Όμως αυτή η δοκιμασία μας έκανε καλό για το Πανεπιστήμιο γιατί κάποια πράγματα όπως η αντοχή σε δύσκολη και απαιτητική ύλη χωρίς τέλος και συνοχή, είναι χαρακτηριστικό γνώριμα του Πανεπιστημίου και μάλιστα σε χύμα μορφή. Αυτό με την σειρά του οδηγεί όσους φοιτητές θέλουν να ψαχτούν λίγο παραπάνω και να μορφωθούν κατ' ουσίαν και όχι κατά παπαγαλίαν αν θέλουν να δουν προκοπή άμεση αλλιώς.... Μπορεί όντως ο τρόπος μέχρι να φτάσεις στις πανελλήνιες να μην είναι σωστός κτλ αλλά οι πανελλήνιες δεν είναι και το τέλος του κόσμου. Αρκετή μελούρα.

Δεν κάνουν όλα τα Ελληνόπουλα για Πανεπιστήμιο. Με την λογική να είναι ανοιχτά τα Πανεπιστήμια, θα έμεναν από τους ελεύθερα εγγεγραμμένους ένα 10% να σπουδάσουν και οι άλλοι που θα πήγαιναν; Θα έκαναν 40 χρόνια δοκιμές σε όλα τα Τμήματα να δουν ποιο τους πάει; Θα πήγαιναν να αρμέξουν κατσίκες εφόσον δεν μπορούσαν να ανταπεξέλθουν; Κάτι θα έπρεπε να κάνουν όσοι νομίζουν ότι αξίζουν μια θέση στο Πανεπιστήμιο αλλά κατόπιν εορτής το Πανεπιστήμιο τους αποδεικνύει το αντίθετο και για λόγους πολιτικής σκοπιμότητας δεν τους διαγράφει για να μην προσβάλλει την ψευτοπεριφάνεια του Έλληνα πατέρα, πεθεράς, θειας, μάνας, 2ης μάνας, 1ης γκόμενας, 2ης γκόμενας, τρίτης ξαδέρφης,... για το τέκνο.

Υπάρχουν δυσκολότερες εξετάσεις από τις πανελλήνιες με αμφίβολο αποτέλεσμα και για 1 τρίωρο γραπτής εξέτασης ή προφορικής εξέτασης στον πίνακα, μπορείς να βρεθείς 1,2,.. χρόνια πίσω. Αν δεν μπορείς να διαβάσεις μια λογοτεχνία ή μια χημεία, σκέψου ότι στο Πανεπιστήμιο θα βρεθείς πολλές φορές να μην καταλαβαίνεις αυτό που διαβάζεις όσο και αν προσπαθείς, να έχεις αδιάφορους καθηγητές και να μην έχεις και υλικό μελέτης στα μέτρα σου. Τι κάνεις τότε; Μην προσπαθείτε να αυτοπροβληθείτε ως το επίκεντρο των κουρασμένων μαθητών. Υπάρχουν και άλλοι μαθητές που τρώνε πέος άγριο σε ανώτερη βαθμίδα και δεν μιλάνε. Ποιος σου είπε ότι η ζωή έχει κοινωνική δικαιοσύνη; Μέχρι και στο έρωτα, στην οικογένεια κτλ πολλές φορές επικρατεί αδικία και σε ακατέργαστη μορφή. Ποιος σου είπε ότι στο εξωτερικό είναι πιο ανώδυνα; Μπορεί να μην έχουν πανγερμανικές, πανγαλλικές,... εξετάσεις αλλά στην 2-3η αποτυχία σε Πανεπιστημιακό μάθημα να τρώνε πόδι και γενικά οι περισσότεροι Ευρωπαίοι φοιτητές τα projects που παραδίδουν είναι για κλάματα...επειδή οι βάσεις τους σε βασικές γνώσεις και τρόπο σκέψης από το σχολείο λόγω χαλαρότητας είναι πολύ χαμηλές. Ελάχιστοι εξ' αυτών προχωράνε από το 1-2ο έτος και από το 2-3ο έτος μέχρι το πτυχίο τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antwwwnis

Διάσημο μέλος

Ο Αντωωωνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,939 μηνύματα.
Τότε η Ελλάδα που είναι "μπροστά" σε όλα τα θέματα, πρέπει να δώσει τα φώτα τις στις υπόλοιπες χώρες που είναι τόσο άσχετες και ανοργάνοτες που έχουν διαφορετικό σύστημα! ΈΧΕΤΕ ΔΙΚΙΟ! δεν έχει λογική ότι λέω!
Η λογική σου είναι εμφανής, σαφώς και το σύστημα εισαγωγής στην Τριτοβάθμια είναι ψυχοφθόρο.
Από εκεί και πέρα αν έχεις ουσιαστικές προτάσεις μπορείς να τις εκφράσεις εδώ.

Κι εμένα μου σπάει τα νεύρα που διαβάζω όλη μέρα. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
Το δύσκολο δεν είναι να πετύχεις στις πανελλήνιες και να μπεις στην πρώτη σου επιλογή. Το δύσκολο είναι να βγεις από τη σχολή με το πτυχίο στο χέρι και το ακόμα πιο δύσκολο είναι να το καταφέρεις με το σπαθί σου. Αυτό είναι μαγκιά.

σταρχιδιαμαςταντιοπ.

Δεν θα πάθεις τίποτα αν μιλάς όμορφα. Ίσα ίσα που μπορεί να σε εκτιμήσει και κανένας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Sofia242

Νεοφερμένος

Η Σοφία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Στο δικό μου το σχολείο οι καθηγητές δεν κάνουν μάθημα. Τα φροντιστήρια είναι απαραίτητα.. και μετά σου λέει δωρεάν παιδεία! Επίσης είμαστε υποχρεωμένοι να διαβάζουμε και τα μαθήματα γενικής παιδείας! Για πιο λόγο; για να επιβαρύνεται ακόμα περισσότερο το πρόγραμμά μας; Προσωπικά διαβάζω πολλές ώρες την μέρα! Όμως γιατί να βάλω τον εαυτό μου σε τέτοια δοκιμασία! Μετά από ένα σημείο είναι περισσότερο ποιός θα αντέξει παρά πιο θα διαβάσει περισσότερο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Μήπως να μην πηγαίνατε σχολείο καθόλου...;:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,818 μηνύματα.
Ακριβώς. Γιατί να πάει ο οποιοσδήποτε Πανεπιστήμιο; Επειδή νομίζει ότι θέλει; Θα αντέξει σε κάτι πολύ πιο δύσκολο όταν κλαίγεται για την δυσκολία του σχολείου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top