Αυξάνονται κατά 10% οι εισακτέοι στα ΑΕΙ

Loukritia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Loukritia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 362 μηνύματα.
Κάνεις λάθος για το επίπεδο γνώσεων. Όταν θα μπεις σε σχολή και θα έχεις να δουλέψεις/κάνεις εργασία με κάποιον που δεν σκαμπάζει από τίποτα, είτε επειδή μπήκε από ειδική κατηγορία είτε επειδή έτυχε να γράψει καλά και να μπει στη σχολή, και θα φορτωθείτε και οι δυο μια μαλακία του, ή θα επιβραβευθείτε και οι δύο από τη δική σου επιτυχία, θα καταλάβεις τί εννοώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
Κάνεις λάθος για το επίπεδο γνώσεων. Όταν θα μπεις σε σχολή και θα έχεις να δουλέψεις/κάνεις εργασία με κάποιον που δεν σκαμπάζει από τίποτα, είτε επειδή μπήκε από ειδική κατηγορία είτε επειδή έτυχε να γράψει καλά και να μπει στη σχολή, και θα φορτωθείτε και οι δυο μια μαλακία του, ή θα επιβραβευθείτε και οι δύο από τη δική σου επιτυχία, θα καταλάβεις τί εννοώ.
Μετα να δουμε τι θα κανει αυτος στην ζωη του και τι θα κανω εγω...αυτα που περιγραφεις συμβαινουν παντου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Άπό τα πιο τραγικά παραδείγματα..480 δικηγόροι από ένα μόνο πανεπιστήμιο:/:

Και να ξέραν και τίποτα, καλα θα ήταν. Ανεξαρτήτως πόλης. Μετά χτυπιούνται για αναδουλειες και εισφορές. Κατά τα λοιπά όλοι στα πανεπιστήμια. Περαστικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Χαμηλο επιπεδο σπουδων με πολλους φοιτητες οχι παντα...αναλογικα με το διδακτικο προσωπικο του πανεπιστημιου παει.

Εξαρτάται πώς ορίζεις τους πολλούς φοιτητές.
Βρίσκομαι σε σχολή με υπερβολικά πολλούς φοιτητές -και δε μπορώ να πω ότι είμαι ευχαριστημένη από αυτή την άποψη. Δεν παίζουν ρόλο μόνο τα μέλη ΔΕΠ, αλλά γενικότερα οι υποδομές της σχολής.
+10% σε φοιτητές? Χριστέ μου σε λίγο δε θα χωράμε στο αμφιθέατρο. :look:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Elisavet21

Δραστήριο μέλος

Η Ελίσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 504 μηνύματα.
Εξαρτάται πώς ορίζεις τους πολλούς φοιτητές.
Βρίσκομαι σε σχολή με υπερβολικά πολλούς φοιτητές -και δε μπορώ να πω ότι είμαι ευχαριστημένη από αυτή την άποψη. Δεν παίζουν ρόλο μόνο τα μέλη ΔΕΠ, αλλά γενικότερα οι υποδομές της σχολής.
+10% σε φοιτητές? Χριστέ μου σε λίγο δε θα χωράμε στο αμφιθέατρο. :look:

+4% τελικά. Αλλά και πάλι δε θα χωράτε στο αμφιθέατρο, απ' όσο νομίζω :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
+4% τελικά. Αλλά και πάλι δε θα χωράτε στο αμφιθέατρο, απ' όσο νομίζω :P

Εμείς ήδη ξεχειλίζουμε, να λέμε καλά που δεν έρχονται όλοι:P
Τι θα γίνει με το +4% του χρόνου θέλω να το δω. :popcorn:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
Εξαρτάται πώς ορίζεις τους πολλούς φοιτητές.
Βρίσκομαι σε σχολή με υπερβολικά πολλούς φοιτητές -και δε μπορώ να πω ότι είμαι ευχαριστημένη από αυτή την άποψη. Δεν παίζουν ρόλο μόνο τα μέλη ΔΕΠ, αλλά γενικότερα οι υποδομές της σχολής.
+10% σε φοιτητές? Χριστέ μου σε λίγο δε θα χωράμε στο αμφιθέατρο.

Να μεγαλωσουν το αμφιθεατρο :ermm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Να μεγαλωσουν το αμφιθεατρο :ermm:

Δεν εννοούσα μόνο τις κτιριακές υποδομές ρε Χάουζ :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
Δεν εννοούσα μόνο τις κτιριακές υποδομές ρε Χάουζ

:loltooth: :loltooth: :loltooth:
Και εγω φυσικα δεν εννοουσα κυριολεκτικα να μεγαλωσουν τα αμφιθεατρα,ασε που στο μελλον μια παρομοια αλλαγη δεν θα χαλαγε κανεναν :whistle:
Εννοω,εν κατακλειδι,οτι η λυση δεν θα ερθει με την μειωση των εισακτεων...υπαρχουν αρκετες λυσεις που εχουν συζητηθει και αυτη ειναι η πιο ''προγονικη''...ποδι ποναει,ποδι κοβει...δεν παει ετσι :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Powershifter

Νεοφερμένος

Ο Powershifter αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 59 μηνύματα.
Σε αυτη τη χωρα εκει που παμε να κανουμε ενα βημα προς τα μπροστα κανουμε δυο πισω,ανεξαρτητως συνθηκων αποτι φαινεται.
Αλλα τι συζηταμε,ποιος νοιαστηκε και ποτε για τη παιδεια εδω που τα λεμε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pagitas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Pagitas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 341 μηνύματα.
:loltooth: :loltooth: :loltooth:
Και εγω φυσικα δεν εννοουσα κυριολεκτικα να μεγαλωσουν τα αμφιθεατρα,ασε που στο μελλον μια παρομοια αλλαγη δεν θα χαλαγε κανεναν :whistle:
Εννοω,εν κατακλειδι,οτι η λυση δεν θα ερθει με την μειωση των εισακτεων...υπαρχουν αρκετες λυσεις που εχουν συζητηθει και αυτη ειναι η πιο ''προγονικη''...ποδι ποναει,ποδι κοβει...δεν παει ετσι :hmm:

Σε αρκετές σχολές μιλάμε πλέον περί γάγγραινας, όχι πόνου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tolissg4

Νεοφερμένος

Ο tolissg4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Γεια σας...
Μήπως ξέρει κανείς που μπορώ να βρώ πίνακες με τους πόσους εισακτέους θα πάρει το κάθε τμήμα φέτος;

Το βρήκα... https://edu.klimaka.gr/anakoinoseis-panellhnies/panellhnies/424-arithmos-eisaktewn-panelladikes-exetaseis.html και πατε κάτω κάτω και λέει..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

momolis

Νεοφερμένος

Ο Μανώλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 36 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top