Αστυνομία: φταίει για όλα;

whitelioness

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,867 μηνύματα.
δε νομιζω οτι αναφερθηκα στις αποψεις σου.δε με ενδιαφερουν ιδαιτερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ρόζα Νέρα Flamingo

Δραστήριο μέλος

Η Ρόζα Νέρα Flamingo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ανταρτικό (Φλώρινα). Έχει γράψει 780 μηνύματα.
δε νομιζω οτι αναφερθηκα στις αποψεις σου.δε με ενδιαφερουν ιδαιτερα.
αναφερθηκες στην λουκριτια και στο ζητημα περι ζωων . και ειπες οτι συμφωνεις μαζι της αρα διαφωνεις μαζι μου οποτε θεωρησα πιο λογικο να απαντησω σε εσενα .
Δε με απασχολει αν σε ενδιαφερουν οι αποψεις μου , ειναι φορουμ και μπορω να απανταω σε οποιον θελω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

whitelioness

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,867 μηνύματα.
Δε με απασχολει αν σε ενδιαφερουν οι αποψεις μου , ειναι φορουμ και μπορω να απανταω σε οποιον θελω

liked that.kind of kinky:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ρόζα Νέρα Flamingo

Δραστήριο μέλος

Η Ρόζα Νέρα Flamingo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ανταρτικό (Φλώρινα). Έχει γράψει 780 μηνύματα.
Εάν θέλεις να βγάζουν οι άνθρωποι νόημα από τα γραπτά σου, να διαμορφώνεις καλύτερα τη γραφή σου και την έκφρασή σου.

Δεκτική δεν είσαι εσύ, και αυτό φαίνεται από τον τρόπο που μου επιτέθηκες και με ειρωνεύθηκες από το πρώτο σου μήνυμα, χωρίς να έχω εκφράσει κάποια ακραία θέση.
δεν επιτεθηκα , σου απαντησα , αν δεν σ αρεσει το υφος μου δεν με απασχολει , οσο για τον τροπο που γραφω εννοειται οτι θα γραφω οπως θελω .

Εγώ υπερασπίζομαι τα σκυλιά των αφεντικών; :hehe:

Δεν καταλαβαίνεις ότι το κράτος χρειάζεται άτομα σαν κι εσένα; Ότι θέλει μια αποχαυνωμένη νεολαία που πιστεύει στο χάος και τη μαζοποίηση (την οποία και "ενοχοποιεί" στη γαμημένη έκθεση του Λυκείου), η οποία δέχεται ό,τι δηλητήριο της πουλάνε μέσα από το εκπαιδευτικό σύστημα, το οποίο την ωθεί στις ιδέες που έχεις αυτή τη στιγμή;
χαος ? ε? χαχαχα ....καλα ασε εμενα να δεχομαι το δηλητηριο και να μαι αποχαυνωμενη ! αχ ρε λουκρητια ευτυχως που εχουμε και σενα να μας αφυπνισεις ! :D

Και αυτό αποδεικνύεται πολύ εύκολα από τον μεγάλο αριθμό των ομοϊδεατών σου, και αυτών που αποδέχονται ως λογικά όσα λες.

μεγαλος ??? yeeeeahhh:drunk:
Ναι, θεωρώ την εξουσία απαραίτητη για να λειτουργήσει εύρυθμα μια κοινωνία, όχι όμως όπως εφαρμόζεται σήμερα.
Ναι, κι εγώ έχω καταλάβει την ιδεολογία σου, η οποία φαίνεται και από τις λέξεις που χρησιμοποιείς, χωρίς να χρειαστεί να διαβάσω ολόκληρα τα μηνύματά σου.


Μπραβο ρε λουκρητια που δεν εισαι αποχαυνωμενη και παρ ολα αυτα εχεις ενοχοποιησει εννοιες !
που δεν διαβαζεις ολα οσα γραφω και απαντας κιολας !
που θες και βουρδουλα πανω απο το κεφαλι σου για να εισαι καλα !
που πιστευεις οτι αυτο χρειαζονται και οι αλλοι εκτος απο σενα !
για κοιτα να δεις ...χρειαζομαστε την υποταγη δλδ σε καποιον/ καποιους για να λειτουργησουμε σωστα σαν κοινωνια ε ?
εννομη βια λοιπον ...
πλακα εχεις !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rebel1

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Rebel1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 966 μηνύματα.
Λουκριτια θελεις να πεις,οτι μεσα στα σχολεια προωθουν το χαος και την αντισταση στην εξουσια;
1.Εγω βλεπω το αντιθετο,να γινεται καταχρηση εξουσιας μεσα στα σχολεια και θα σου αναφερω ενα απλο παραδειγμα.Ξερεις οτι ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ ενας καθηγητης να βγαλει εξω εναν μαθητη με απουσια;Εσυ που τηρεις και τους νομους,ψαξ το και θα δεις.
2.Μαζοποιημενος ειναι οποιος βριζει την αστυνομια και τρωει δακρυγονα;
3.Μεγαλο αριθμο ομοιδεατων μου;Εγω τους περισσοτερους να κραζουν και να λενε ηλιθιες γνωμες χωρις επιχειρηματα πισω απο την οθονη τους τους βλεπω ή να πινουν καφεδες.
4.Σε φορουμ ειμαστε,με οτι λεξιλογιο θελουμε θα μιλαμε.Εφοσον δε σε βρισαμε δε καναμε κατι κακο.
5.Αφου θελεις μια εννομη κοινωνια,κατσε να εχεις μονιμως καποιον πανω απ το κεφαλι σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Loukritia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Loukritia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 362 μηνύματα.
Λουκριτια θελεις να πεις,οτι μεσα στα σχολεια προωθουν το χαος και την αντισταση στην εξουσια;
1.Εγω βλεπω το αντιθετο,να γινεται καταχρηση εξουσιας μεσα στα σχολεια και θα σου αναφερω ενα απλο παραδειγμα.Ξερεις οτι ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ ενας καθηγητης να βγαλει εξω εναν μαθητη με απουσια;Εσυ που τηρεις και τους νομους,ψαξ το και θα δεις.
2.Μαζοποιημενος ειναι οποιος βριζει την αστυνομια και τρωει δακρυγονα;
3.Μεγαλο αριθμο ομοιδεατων μου;Εγω τους περισσοτερους να κραζουν και να λενε ηλιθιες γνωμες χωρις επιχειρηματα πισω απο την οθονη τους τους βλεπω ή να πινουν καφεδες.
4.Σε φορουμ ειμαστε,με οτι λεξιλογιο θελουμε θα μιλαμε.Εφοσον δε σε βρισαμε δε καναμε κατι κακο.
5.Αφου θελεις μια εννομη κοινωνια,κατσε να εχεις μονιμως καποιον πανω απ το κεφαλι σου.
ΥΓ.ποσο γουσταρω με κατι ''αντρες'' που πεταν αρνητικες αλλα ποτε δε μιλανε..Μας τελειωσαν τα επιχειρηματα;:bleh:

1. Εγώ τηρώ τους νόμους; Χέστηκα για τους νόμους.
Καλά κάνουν και βγάζουν έξω μερικούς μαθητές, κατάχρηση γίνεται και από τις 2 πλευρές όπως το θέτεις.
2. Εν μέρει ναι.
3. Δες πόσοι αποδέχονται τις δικές σου απόψεις και πόσοι τις δικές μου, ιδίως μέσα στα πανεπιστήμια. Μετά έλα και πες μου.\
4. Μα δεν σου είπα τί λεξιλόγιο να χρησιμοποιείς. Σου είπα τί "εκπέμπει" η γλώσσα σου
5. Έχεις συνδυάσει την εξουσία τόσο στενά με την σημερινή κατάσταση, που αδυνατείς να συλλάβεις ότι είναι ό,τι πιο φυσικό υπάρχει.

δεν επιτεθηκα , σου απαντησα , αν δεν σ αρεσει το υφος μου δεν με απασχολει , οσο για τον τροπο που γραφω εννοειται οτι θα γραφω οπως θελω .


χαος ? ε? χαχαχα ....καλα ασε εμενα να δεχομαι το δηλητηριο και να μαι αποχαυνωμενη ! αχ ρε λουκρητια ευτυχως που εχουμε και σενα να μας αφυπνισεις ! :D



μεγαλος ??? yeeeeahhh:drunk:



Μπραβο ρε λουκρητια που δεν εισαι αποχαυνωμενη και παρ ολα αυτα εχεις ενοχοποιησει εννοιες !
που δεν διαβαζεις ολα οσα γραφω και απαντας κιολας !
που θες και βουρδουλα πανω απο το κεφαλι σου για να εισαι καλα !
που πιστευεις οτι αυτο χρειαζονται και οι αλλοι εκτος απο σενα !
για κοιτα να δεις ...χρειαζομαστε την υποταγη δλδ σε καποιον/ καποιους για να λειτουργησουμε σωστα σαν κοινωνια ε ?
εννομη βια λοιπον ...
πλακα εχεις !

Θα απαντήσω στα τελευταία, καθώς το μόνο που κάνεις είναι να ειρωνεύεσαι, χωρίς να γράφεις κάτι ουσιαστικό.

Ναι, μια κοινωνία χρειάζεται κάποιον ή κάποιους, που θα έχουν την ικανότητα και το ήθος να διοικήσουν.

Μιλάτε για ανομία. Ξέρετε τί είναι η ανομία;
Νόμοι υπάρχουν πολλών ειδών, έγγραφοι και άγραφοι.
Δεν μπορούνε όλοι οι άνθρωποι να παραμερίσουν το εγώ τους για να συμβιώσουν με τους άλλους, κάτι που χρειάζεται είτε σε μια έννομη, είτε σε μια αάομη κοινωνία.
Ο γραπτός νόμος εν μέρει τους περιορίζει. Πάντοτε θα υπάρχουν παρεκκλίνουσες και επικίνδυνες συμπεριφορές, η πρόληψη των οποίων δεν έχει να κάνει με την παιδεία, ούτε με τη φτώχεια, ούτε με τίποτα.




Υ.Γ: Επίσης, κανένας από τους 2 σας δεν πήρε θέση για τις δολοφονίες 4 αθώων ανθρώπων (Marfin), που έγιναν κατά τη διάρκεια "διαδηλώσεων" τον Μάιο του 2010.

Εγώ δεν θεοποίησα τα αστυνομικά σώματα. Και ξύλο δίνουνε χωρίς λόγο κάποιες φορές, και ας μην ξεχνάμε τη δολοφονία του Γρηγορόπουλου από τον Κορκονέα.
Είπα, ωστόσο, ότι η ύπαρξη της αστυνομίας είναι απαραίτητη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Ρόζα Νέρα Flamingo

Δραστήριο μέλος

Η Ρόζα Νέρα Flamingo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ανταρτικό (Φλώρινα). Έχει γράψει 780 μηνύματα.
1.

Θα απαντήσω στα τελευταία, καθώς το μόνο που κάνεις είναι να ειρωνεύεσαι, χωρίς να γράφεις κάτι ουσιαστικό.
Ναι, μια κοινωνία χρειάζεται κάποιον ή κάποιους, που θα έχουν την ικανότητα και το ήθος να διοικήσουν.

Μιλάτε για ανομία. Ξέρετε τί είναι η ανομία;
Νόμοι υπάρχουν πολλών ειδών, έγγραφοι και άγραφοι.
Δεν μπορούνε όλοι οι άνθρωποι να παραμερίσουν το εγώ τους για να συμβιώσουν με τους άλλους, κάτι που χρειάζεται είτε σε μια έννομη, είτε σε μια αάομη κοινωνία.
Ο γραπτός νόμος εν μέρει τους περιορίζει. Πάντοτε θα υπάρχουν παρεκκλίνουσες και επικίνδυνες συμπεριφορές, η πρόληψη των οποίων δεν έχει να κάνει με την παιδεία, ούτε με τη φτώχεια, ούτε με τίποτα.




Υ.Γ: Επίσης, κανένας από τους 2 σας δεν πήρε θέση για τις δολοφονίες 4 αθώων ανθρώπων (Marfin), που έγιναν κατά τη διάρκεια "διαδηλώσεων" τον Μάιο του 2010.

Εγώ δεν θεοποίησα τα αστυνομικά σώματα. Και ξύλο δίνουνε χωρίς λόγο κάποιες φορές, και ας μην ξεχνάμε τη δολοφονία του Γρηγορόπουλου από τον Κορκονέα.
Είπα, ωστόσο, ότι η ύπαρξη της αστυνομίας είναι απαραίτητη
.
αν δεν βλεεπεις επιχειρηματα στα ποστ μου μαλλον θα ειναι επειδη τα δικα σου φθανουν και για μενα !

οσο για τη μαρφιν εχεις ακουσει τη λεξη ΠΡΟΒΟΚΑΤΣΙΑ ???!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Rebel1

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Rebel1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 966 μηνύματα.
1. Εγώ τηρώ τους νόμους; Χέστηκα για τους νόμους.
Καλά κάνουν και βγάζουν έξω μερικούς μαθητές, κατάχρηση γίνεται και από τις 2 πλευρές όπως το θέτεις.
2. Εν μέρει ναι.
3. Δες πόσοι αποδέχονται τις δικές σου απόψεις και πόσοι τις δικές μου, ιδίως μέσα στα πανεπιστήμια. Μετά έλα και πες μου.\
4. Μα δεν σου είπα τί λεξιλόγιο να χρησιμοποιείς. Σου είπα τί "εκπέμπει" η γλώσσα σου
5. Έχεις συνδυάσει την εξουσία τόσο στενά με την σημερινή κατάσταση, που αδυνατείς να συλλάβεις ότι είναι ό,τι πιο φυσικό υπάρχει.



Θα απαντήσω στα τελευταία, καθώς το μόνο που κάνεις είναι να ειρωνεύεσαι, χωρίς να γράφεις κάτι ουσιαστικό.

Ναι, μια κοινωνία χρειάζεται κάποιον ή κάποιους, που θα έχουν την ικανότητα και το ήθος να διοικήσουν.

Μιλάτε για ανομία. Ξέρετε τί είναι η ανομία;
Νόμοι υπάρχουν πολλών ειδών, έγγραφοι και άγραφοι.
Δεν μπορούνε όλοι οι άνθρωποι να παραμερίσουν το εγώ τους για να συμβιώσουν με τους άλλους, κάτι που χρειάζεται είτε σε μια έννομη, είτε σε μια αάομη κοινωνία.
Ο γραπτός νόμος εν μέρει τους περιορίζει. Πάντοτε θα υπάρχουν παρεκκλίνουσες και επικίνδυνες συμπεριφορές, η πρόληψη των οποίων δεν έχει να κάνει με την παιδεία, ούτε με τη φτώχεια, ούτε με τίποτα.




Υ.Γ: Επίσης, κανένας από τους 2 σας δεν πήρε θέση για τις δολοφονίες 4 αθώων ανθρώπων (Marfin), που έγιναν κατά τη διάρκεια "διαδηλώσεων" τον Μάιο του 2010.

Εγώ δεν θεοποίησα τα αστυνομικά σώματα. Και ξύλο δίνουνε χωρίς λόγο κάποιες φορές, και ας μην ξεχνάμε τη δολοφονία του Γρηγορόπουλου από τον Κορκονέα.
Είπα, ωστόσο, ότι η ύπαρξη της αστυνομίας είναι απαραίτητη.

Βρες μου ΕΝΑ ΜΟΝΟ ΕΝΑ στοιχειο οτι οι ''δολοφονοι'' ανηκαν στους ομοιδεατες μου και δε θα ξανασχοληθω με τον αναρχισμο.Επισης το οτι μπορει να ηταν προβοκατσια σου λεει κατι;Επισης αφου μιλας για νεκρους κλπ κλπ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΠΟΥ ΣΚΟΤΩΣΕ ΤΟΝ ΑΛΕΞΗ,ΚΥΚΛΟΦΟΡΕΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ.ΑΝ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΜΠΑΤΣΟΣ ΘΑ ΗΤΑΝ ΣΤΗ ΦΥΛΑΚΗ ΣΗΜΕΡΑ ΑΥΤΟΣ Η ΟΧΙ;απαντησε μου ειλικρινα.εχεις δει πολλους φονιαδες ΝΑ ΑΦΗΝΟΝΤΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Loukritia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Loukritia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 362 μηνύματα.
Βρες μου ΕΝΑ ΜΟΝΟ ΕΝΑ στοιχειο οτι οι ''δολοφονοι'' ανηκαν στους ομοιδεατες μου και δε θα ξανασχοληθω με τον αναρχισμο.Επισης το οτι μπορει να ηταν προβοκατσια σου λεει κατι;Επισης αφου μιλας για νεκρους κλπ κλπ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΠΟΥ ΣΚΟΤΩΣΕ ΤΟΝ ΑΛΕΞΗ,ΚΥΚΛΟΦΟΡΕΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ.ΑΝ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΜΠΑΤΣΟΣ ΘΑ ΗΤΑΝ ΣΤΗ ΦΥΛΑΚΗ ΣΗΜΕΡΑ ΑΥΤΟΣ Η ΟΧΙ;απαντησε μου ειλικρινα.εχεις δει πολλους φονιαδες ΝΑ ΑΦΗΝΟΝΤΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ;

Δεν είπα ότι το έκαναν ομοϊδεάτες σου, έλεος.
Το έδωσα ως παράδειγμα "διαδήλωσης" με ελλιπή αστυνόμευση.
Γιατί τα εκρηκτικά και τις μολότοφ τις φέρνουν σε πορείες όχι για τις συγκρούσεις με αστυνομία, αλλά για να τις πετάνε όπου γουστάρουν. Γιατί αυτοί οι άνθρωποι να μην ελέγχονται;

Και ναι, ο Κορκονέας κυκλοφορεί ελεύθερος επειδή τα σημερινά δικαστήρια είναι χάλια, χωρίς βέβαια να σημαίνει απαραίτητα ότι θα σκοτώσει κι άλλον.
Υπάρχουν φονιάδες που κυκλοφορούν ελεύθεροι ούτως ή άλλως. Και τους πολιτικούς στους εγκληματίες τους κατατάσσω, και είναι ηθικοί αυτουργοί πολλών θανάτων.


Όσο για το εάν ήταν προβοκάτσια (στη Σάρα μιλάω), έχεις κι εσύ αποδείξεις ότι ήταν κάτι τέτοιο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jason Del Piero

Δραστήριο μέλος

Ο Jason Del Piero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 546 μηνύματα.
τι καλοι και κακοι μπατσοι ? ας παρουμε το ενδεχομενο οτι καποιος μπαινει στην μπατσοσχολη και ειναι ενα καλο παιδι ,δε με αφορα γιατι οταν θα παρει την εντολη να χτυπησει κοσμο θα το κανει. Οποτε τα ιδια σκατα ακριβως εχουν στο κεφαλι τους ολοι οι μπατσοι για το ιδιο σαπιο συστημα δουλευουνε και αυτο γουσταρουνε να συντηρουνε για παντα και καβλωνουν που κρατανε το οπλο , το γκλοπ και που φορανε τη στολη τους ! σιγουρα θα νιωθουν πολυ ανωτεροι !
οταν συναναστρεφεται με ενα σωρο αλλα φασιστομουτρα και η καθημερινοτητα του ,το αντικειμενο ενασχολησης του ειναι να προστατευει την εκαστοτε εξουσια εναντια στα συμφεροντα του λαου . Το βλεπουμε σε πολλες περιπτωσεις π.χ χρηση χημικων σε πορειες , ασκηση εξουσιας πανω στον κοσμο κτλ κτλ .

αφου ζωο ειναι πως να τον αντιμετωπισω ?:hmm:

συγκινηθηκα τωρα :cry_x:ειναι μαλλον το βημα για να αλλαξει ο κοσμος ε?
πιο επικινδυνοι ειναι οι μπατσοι !

βαριεμαι να σχολιασω παραπανω πραγματικα...

Είσαι πολύ προκατειλημμένη κοπέλα μου...και εγώ παραδέχομαι ότι είναι ένα 80% επικίνδυνοι αλλά υπάρχουν και καλοί... ξεκολλάτε πια....στην τροχαία ας πούμε δεν είναι τόσο τραγικά τα πράγματα...στα Μ.Α.Τ είναι γιατί εκεί είναι στρατιωτάκια και πάνε για να βγάλουν απωθημένα... ξεκολλάτε όμως δεν θα βάλουμε τους πάντες στο ίδιο καζάνι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
εχεις δει πολλους φονιαδες ΝΑ ΑΦΗΝΟΝΤΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ;
Γίνεται συνέχεια, αρκεί να έχεις χρήματα για καλό δικηγόρο :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sourotiri

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Sourotiri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Στέλεχος Φροντιστηρίου. Έχει γράψει 1,038 μηνύματα.
Είναι εντυπωσιακή η προσπάθεια και των 2 αντιμαχόμενων απόψεων να κάνουν το άσπρο μαύρο. Ως συνήθως, η αλήθεια βρίσκεται κάπου στην μέση, μακριά από τσουβαλιάσματα, γενικεύσεις και προκαταλήψεων.

Αστυνομικοί δεν είναι μόνο οι Ματατζήδες ή της ομάδας Δέλτα ή της Ζήτα. Αστυνομικοί είναι και αυτοί που δουλεύουν και σου βγάζουν την ταυτότητα, αστυνομικοί είναι και οι Τροχαίοι, και πάει λέγοντας. Επειδή δυστυχώς τον τελευταίο χρόνο έχω εμπλακεί ειδικά με την Τροχαία, για ένα ατύχημα που εγώ προκάλεσα, μπορώ να βεβαιώσω ότι ΟΛΟΙ οι αστυνομικοί με τους οποίους είχα πάρε-δώσε (και ήταν καμια δεκαπενταριά στο σύνολο) ήταν ΕΞΥΠΗΡΕΤΙΚΟΤΑΤΟΙ ΚΑΙ ΕΥΓΕΝΕΣΤΑΤΟΙ. Που στην τελική, ως φταίχτη του ατυχήματος, θα μπορούσαν να μου σύρουν τα εξ αμάξης. Στις δε προσπάθειες μου να βγάλω ταυτότητες και διαβατήρια, επίσης δεν είχα κανένα απολύτως πρόβλημα.

Διαδηλωτές από την άλλη δεν είναι μόνο οι αναρχικοί. Στον δρόμο, ανεξαρτήτως του ποιος καλεί μια πορεία, μπορεί να κατέβει οποιοσδήποτε αισθανθεί την ανάγκη να διαδηλώσει. Έχω κατέβει και εγώ σε πορείες, ΧΩΡΙΣ να ανήκω σε κανένα κόμμα, σε καμία παράταξη. Μπορεί να είναι ο συνταξιούχος που του έχουν κόψει την σύνταξη, μπορεί να είναι ο άνεργος που αντιμετωπίζει πρόβλημα βιοπορισμού, μπορεί να είναι ο φοιτητής, ο οποιοσδήποτε. Το τσουβάλιασμα "διαδηλωτές = μπαχαλάκηδες" είναι επικίνδυνο για την ίδια την δημοκρατία. Το δικαίωμα της διαδήλωσης είναι ιερό.

Μπαχαλάκηδες επίσης δεν είναι μόνο οι αναρχικοί. Έχω γνωρίσει κάμποσους από αυτούς και μπορώ να πω ότι στο μυαλό τους κουβαλάνε σκατά. Μπαχαλάκηδες όμως είναι ΚΑΙ οι αστυνομικοί, και αυτό, όποιος δεν θέλει να το πιστέψει, είναι άξιος της μοίρας του. Δεν θα κάτσω να πείσω κανέναν περι αυτού, δεδομένου ότι στο Youtube είναι ΑΠΕΙΡΑ τα βίντεο που αποδεικνύουν του λόγου το αληθές. Ας πάει κάποιος να τα δει, και ας μου πει μετά ότι δεν πιστεύει στα μάτια του.

Τι θέλουμε λοιπόν; Θέλουμε αστυνομία σε μια κοινωνία; Η απάντηση είναι ότι ΦΥΣΙΚΑ και την θέλουμε. Και την αστυνομία, και τον στρατό, και την πυροσβεστική και όλα τα σώματα ασφαλείας. Το θέμα δεν είναι το ΑΝ, αλλά το ΠΩΣ.

Εγώ θέλω μια αστυνομία που να βρίσκεται δίπλα στον ήσυχο πολίτη και απέναντι στον παράνομο. Και θα δικαιολογήσω και μια δόση βίας στις πρακτικές των αστυνομικών. Αλίμονο, αν πήγαινε κάποιος αστυνομικός να πιάσει έναν κλέφτη και να τον παρακαλούσε να του περάσει χειροπέδες. Αλλά μέχρι ενός σημείου. ΔΕΝ ΘΕΛΩ αστυνομία-τιμωρό, που να πιάνει τον κακοποιό και να τον σαπίζει στο ξύλο, Ο,ΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΑΥΤΟΣ. Ρόλος της Αστυνομίας για μένα, θα έπρεπε να είναι, να πιάσει τον κακοποιό και να τον πετάξει μπροστά σε έναν δικαστή, αυτός είναι ο υπεύθυνος για την τιμωρία του κακοποιού, όχι ο κάθε μπάτσος. Από την στιγμή που μπαίνουν χειροπέδες, τελειώνει η υπόθεση, δεν δικαιολογείται άλλη βία.

Θέλω αστυνομία να περιφρουρεί την διαδήλωση μου, να εντοπίζει και να συλλαμβάνει τους μπαχαλάκηδες, και όχι να μου πετάει χημικά μέσα στην μούρη. Δεν της το δίνει το δικαίωμα αυτό ΟΥΤΕ Ο ΝΟΜΟΣ.

Όλες οι άλλες ακραίες απόψεις που σας βλέπω να εκφράζετε, να ξέρετε, δεν τιμάνε ούτε τους μεν, ούτε τους δε, αντιθέτως, σας εκθέτουν.

Σκεφτείτε το.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rebel1

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Rebel1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 966 μηνύματα.

Δεν είπα ότι το έκαναν ομοϊδεάτες σου, έλεος.
Το έδωσα ως παράδειγμα "διαδήλωσης" με ελλιπή αστυνόμευση.
Γιατί τα εκρηκτικά και τις μολότοφ τις φέρνουν σε πορείες όχι για τις συγκρούσεις με αστυνομία, αλλά για να τις πετάνε όπου γουστάρουν. Γιατί αυτοί οι άνθρωποι να μην ελέγχονται;

Και ναι, ο Κορκονέας κυκλοφορεί ελεύθερος επειδή τα σημερινά δικαστήρια είναι χάλια, χωρίς βέβαια να σημαίνει απαραίτητα ότι θα σκοτώσει κι άλλον.
Υπάρχουν φονιάδες που κυκλοφορούν ελεύθεροι ούτως ή άλλως. Και τους πολιτικούς στους εγκληματίες τους κατατάσσω, και είναι ηθικοί αυτουργοί πολλών θανάτων.


Όσο για το εάν ήταν προβοκάτσια (στη Σάρα μιλάω), έχεις κι εσύ αποδείξεις ότι ήταν κάτι τέτοιο;

σου απανταω εγω για τα προβοκατσια,με μια προσωπικη εμπειρια.Στις μεγαλες πορειες του 2008 για τον Αλεξη,στην συνελευση που ειχαμε κανει ως αντιεξουσιαστικη κινηση ειχε αποφασιστει να μην γινουν επισοδεια και γενικα να προσπαθησουμε να μη συμβει το παραμικρο.Ξεκινωντας λοιπον η πορεια βλεπουμε περιπου 30 ατομα με μαυρα να βγαινουν απο το πουθενα και να αρχιζουν να σπανε τις γυρω τραπεζες και τις δημοσιες υπηρεσιες.Εξηγησε μου πως εμεις αποφασισαμε κατι τετοιο και τελικα η Λαρισα για ενα βραδυ να ειναι σκινηκο πολεμου.Επισης οι ομοιδεατες μου,δε πεταν τις μολοτοφ οπου γουσταρουν,αν ψαχτεις λιγο θα δεις που τις πεταν.Αυτοι που καινε μαγαζια και περιουσιες αθωων ανθρωπων ουτε ομοιδεατες μου ειναι ουτε τιποτα.Θελεις παρακρατικοι;θελεις πιτσιρικαδες που απλα θελουν να τα σπασουν για την πλακα τους;παντως ομοιδεατες μου ΔΕΝ ειναι.Και το χειροτερο ειναι οτι κατι τετοιοι καπελωνουν τους αντιεξουσιαστες γι αυτα.Πιστεψε με κανενας αναρχικος δε θα ερχοταν να σπασει το αυτοκινητο σου ή το σπιτι σου.Και προσεξε τι λεω,Αναρχικος,οχι καποιος που παει να κανει την πλακα του.Έλπιζω να σε καλυψα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jason Del Piero

Δραστήριο μέλος

Ο Jason Del Piero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 546 μηνύματα.
Θέλω αστυνομία να περιφρουρεί την διαδήλωση μου, να εντοπίζει και να συλλαμβάνει τους μπαχαλάκηδες, και όχι να μου πετάει χημικά μέσα στην μούρη. Δεν της το δίνει το δικαίωμα αυτό ΟΥΤΕ Ο ΝΟΜΟΣ.


Σκεφτείτε το.

Επέτρεψε μου να πω ότι οι "μπαχαλάκηδες" που λες είναι δικοί τους άνθρωποι κατα ένα μεγάλο ποσοστό...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
1.Εγω βλεπω το αντιθετο,να γινεται καταχρηση εξουσιας μεσα στα σχολεια και θα σου αναφερω ενα απλο παραδειγμα.Ξερεις οτι ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ ενας καθηγητης να βγαλει εξω εναν μαθητη με απουσια;Εσυ που τηρεις και τους νομους,ψαξ το και θα δεις.

Ένα σχόλιο και γι αυτό, το νόμιμο είναι να δίνουν αποβολές. Αυτό. :P (πιστεύω πως κανείς δεν θα προτιμούσε αποβολή στην θέση της απουσίας)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sourotiri

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Sourotiri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Στέλεχος Φροντιστηρίου. Έχει γράψει 1,038 μηνύματα.
Επέτρεψε μου να πω ότι οι "μπαχαλάκηδες" που λες είναι δικοί τους άνθρωποι κατα ένα μεγάλο ποσοστό...

Πόσο είναι ρε συ το μεγάλο το ποσοστό; Είναι 10%; Είναι 40%; Είναι 70%;

Και επίσης, πώς μπορούμε να το ξέρουμε; Εγώ έχω γνωρίσει και παιδιά αναρχικών αντιλήψεων που μου εξιστορούσαν τα κατορθώματα τους με την ομάδα τους. Δεν μπορούμε να πάρουμε θέση για το μέγεθος του ποσοστού.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rebel1

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Rebel1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 966 μηνύματα.
Ένα σχόλιο και γι αυτό, το νόμιμο είναι να δίνουν αποβολές. Αυτό. :P (πιστεύω πως κανείς δεν θα προτιμούσε αποβολή στην θέση της απουσίας)

Ο νομος Γρηγορη λεει πως ο καθηγητης μπορει μετα το τελος της ωρας να παει με τον μαθητη στο γραφειο του διευθυντη.Αυτο δε σημαινει ταυτοχρονα οτι θα παρει αποβολη.Τελος εδω γιατι βγαινουμε off topic.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jason Del Piero

Δραστήριο μέλος

Ο Jason Del Piero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 546 μηνύματα.
Πόσο είναι ρε συ το μεγάλο το ποσοστό; Είναι 10%; Είναι 40%; Είναι 70%;

Και επίσης, πώς μπορούμε να το ξέρουμε; Εγώ έχω γνωρίσει και παιδιά αναρχικών αντιλήψεων που μου εξιστορούσαν τα κατορθώματα τους με την ομάδα τους. Δεν μπορούμε να πάρουμε θέση για το μέγεθος του ποσοστού.

Δεν διαφωνώ ότι εμπλέκονται και αναρχικοί... αλλά βλέπω ντοκουμέντα(φωτο,βίντεο κλπ) που δείχνουν ότι είναι δίπλα δίπλα...δεν είναι κάτι πρωτόγνωρο στην Ελλάδα να εμπλέκονται παρακρατικοί στις πορείες διαμαρτυρίας....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sourotiri

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Sourotiri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Στέλεχος Φροντιστηρίου. Έχει γράψει 1,038 μηνύματα.
Δεν διαφωνώ ότι εμπλέκονται και αναρχικοί... αλλά βλέπω ντοκουμέντα(φωτο,βίντεο κλπ) που δείχνουν ότι είναι δίπλα δίπλα...δεν είναι κάτι πρωτόγνωρο στην Ελλάδα να εμπλέκονται παρακρατικοί στις πορείες διαμαρτυρίας....

Φυσικά και δεν είναι πρωτόγνωρο, το λέω άλλωστε και στο πρώτο κείμενο μου. Αλλά όχι και να λέμε ότι το "μεγάλο ποσοστό" είναι μπάτσοι, χωρίς να μπορούμε να το γνωρίζουμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Trolletarian

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Trolletarian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,265 μηνύματα.
Ας αφιερώσω και εγώ ένα τραγούδι στους ανθρώπους που με προστατεύουν (και ας αλλάζω δρόμο όταν τους βλέπω):
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 6 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top