Αστυνομία: φταίει για όλα;

xrhstoss

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 291 μηνύματα.
Βάσει ποιον εμπειριών μπορούν να μιλάμε και να κρίνουν την αστυνομία?

Αν δεν ζήσεις κάτι δεν μπορείς να το κρίνεις.

Δεν είπα ότι ξέρω τα πάντα, κρίνω βάσει προσωπικών μου εμπειριών, εμπειριών φίλων καθώς και από μη καθοδηγούμενα δημοσιογραφικά portals.

Kαι το ξανατονίζω:
Εγώ θα παρακαλούσα αυτούς που δεν έχουν την παραμικρή ιδέα σχετικά με το τι εστί ΕΛ.ΑΣ (και λογικό είναι ένα παιδί 15χρονών να μην έχει ιδέα ε?), να μην αναμασούν τις απόψεις των γονιών τους αλλά να περιμένουν λιγάκι να ζήσουν για να νιώσουν πόσο "γαμάτη" αστυνομία έχουμε.

Εσυ βασει ποιον εμπειριων κρινεις την αστυνομια?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
ειπε και πιο πριν για προσωπικες του εμπειριες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kotatsuneko

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,494 μηνύματα.
Και πάλι,έχουμε το δικαίωμα να πουμε τι πιστεύουμε εμείς από τα γεγονότα και τα προφανή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

beautiful loser

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ---- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Το να οριζεις το συνολο βαση προσωπικων εμπειριων ειναι ανευθηνο στην καλυτερη περιπτωση.
Μια χαρα μπορεις να κρινεις κατι ακομα και εαν δεν το εχεις ζησει , σχολιασε καλυτερα την ορθοτητα της αποψης με επιχειρηματα και οχι με αποκλειση βαση της βαρεμαρας σου την προσωπικοτητα εκεινου που γραφει djohn.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dreamer

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο xristos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 295 μηνύματα.
Όχι!Δεν φταίει η αστυνομία,αλλα εμεις που την αφήνουμε να κάνει ότι κάνει...:mad::down:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dreamer

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο xristos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 295 μηνύματα.
Εγώ θα παρακαλούσα αυτούς που δεν έχουν την παραμικρή ιδέα σχετικά με το τι εστί ΕΛ.ΑΣ (και λογικό είναι ένα παιδί 15χρονών να μην έχει ιδέα ε?), να μην αναμασούν τις απόψεις των γονιών τους αλλά να περιμένουν λιγάκι να ζήσουν για να νιώσουν πόσο "γαμάτη" αστυνομία έχουμε.
Φίλε μου djohn επειδή με προσβάλει αυτό που είπες θα σου επισημάνω οτι η αφορμή να βγουν μέχρι και οι παππούδες στους δρόμους ήταν ο θάνατος ενός δεκαπεντάχρονου, αλλα όντως ειναι σφαλμα του να είναι έξω απο το σπίτι στις 9 .Αυτο να το πείς αύριο μεθαύριο στο παιδί σου να δούμε τι θα σου πει.Αλλα ναι και στο πολυτεχνείο οπως και σε αλλες επαναστάσεις εχει παιξει πολύ σημαντικό ρολο η Ελλάς και προοδευτικό επίσης.Ναι μαλλον σε αυτη χρωστάμε και την άνωση του πολυτισμού μας.Επισης να πω και οτι κάλλιστα ενας 15χρονος θα μπορούσε να βγει στην κοινονία πολύ πρίν απο έναν 23χρονο που δεν ειναι καθόλου απίθανο να ζει ακόμα με τα χρήματα των γονέων του.Υπαρχουν και αλλα πολλα επιχειρήματα ή ερωτήματα που θα μπορούσα να σου θέσω αλλα πιστεύω να κατάλαβες τι ενωώ. Λυπάμαι.:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crazygirl96

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Eύα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Άρτα (Άρτα). Έχει γράψει 160 μηνύματα.
Απάντηση: Αστυνομία... φταίει για όλα;
Όχι!Δεν φταίει η αστυνομία,αλλα εμεις που την αφήνουμε να κάνει ότι κάνει...:mad::down:
+φωνω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kotatsuneko

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,494 μηνύματα.
Απάντηση: Αστυνομία... φταίει για όλα;
Όχι!Δεν φταίει η αστυνομία,αλλα εμεις που την αφήνουμε να κάνει ότι κάνει...:mad::down:
+φωνω...
Α ναι?
Και δηλαδή ποιες θα ήταν οι κινήσεις μας αν δεν την αφήναμε?
Και τι κάνει δηλαδή?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dreamer

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο xristos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 295 μηνύματα.
Ανάλογα με την αντίδραση τους ,συνήθως σαν πολιτισμένοι άνθρωποι που είμαστε θα έπρεπε να το συζητήσουμε[αυτή βέβαια είναι η άποψή μου].Δεν είμαι εγώ αρμόδιος για μία τέτοια απόφαση...Δεν είναι σωστό εξ 'άλλου να αφήνουμε τους άλλους να παίρνουν τις αποφάσεις για μας ,αν και η ερώτησή σου μου φαίνεται ρητορική...:iagree:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Unkown-User

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unkown-User αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,066 μηνύματα.
Απαντάω σε όλους:

1) Προσωπικές εμπειρίες έχω αναφέρει σε προηγούμενα ποστς, ανατρέξτε σχετικά. Από εκεί και πέρα θα μπορούσα να αναφέρω και γεγονότα στα οποία ήμουν παρών, ή και συμβάντα φίλων μου στους οποίους εμπιστεύομαι απόλυτα την κρίση και την ορθότητα όσων λένε.

2) Παραθέτω προηγούμενο ποστ μου:

(Αναφερόμενος στην πλειοψηφία των Ματατζίδων, Οεπτάδων, τροχαίων, ζητάδων)

είναι... ανικανοι, ακατάλληλοι, επικίνδυνοι.

Είναι οι κλασσικοί σταρχιδιστές , χωρίς όρια στην μαλάκινση Ελληνάρες με 2 όμως σημαντικές διαφορές. α) έχουν περάσει εκπαίδευση που τους έχει φανατίσει/τους έχει κάνει εθνίκια του κεράτα και β) τους έχει δωθεί εξουσία. Πράγμα που τους κάνει επικίνδυνους. ΠΟΛΥ ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΟΥΣ.

Σ αυτά προσθέτονται η "συναδαλφική αλληλεγγύη" κατά την οποία οι "συνάδελφοι" μπορούν να μην υπακοούν τον νόμο. (βλέπε τροχαίες παραβιάσεις - έχω περιπολικό, περνάω με κόκκινο χωρίς φάρο σειρήνα και σταματάω για καφέ, βλέπε "κάλυψη" σε περιπτώσεις κατάχρησης εξουσίας, βλέπε 1000000 πράγματα) (έτσι έχει σχηματιστεί σε όλους τους αστυνομικούς η αντληψη ότι είναι υπεράνω νόμου)

Το κερασάκι στην τούρτα είναι ενα παντελώς τρύπιο δικαστικό σύστημα, οπότε ο κάθε πολίτης βρίσκεται αντυπεράσπιστος μπροστά στην κ@υλα του κάθε "αστυνομικού"

Έχω πάει μόνο 2 φορές στην ζωή μου σε πορεία. Οι αστυνομικοί ήταν το λιγότερο "προκλητικότατοι". Το λιγότερο.

Αλλά έχω ζήσει και άπειρες φορές κατάχρηση εξουσίας στους δρόμους ως οδηγός.

Παρ' όλα αυτά να πω και κάτι. Και δώστε βάση. Σκατά τα κάνουν οι αστυνομικοί του δρόμου.
Πριν 2 χρόνια λόγω μιας "παρεξήγησης" είχα κάποια τρεξίματα στην ΓΑΔΑ. Εκεί μίλαγα με τον διοικητή (όποιος θέλει όνομα και περιστατικό με πμ), ο οποίος έκανε τα αδύνατα δυνατά για να βρεθεί λύση+ το ότι δουλευε 18ωρα +++ (επιβεβαιωμένα κι όλας)

Κάτι παρόμοιο και με τον διοικητή του τμήματος χαλκίδας. ΑΞΙΟΙ ΚΑΙ ΜΠΡΑΒΟ ΤΟΥΣ.

3) Κατά την γνώμη μου ΔΕΝ μπορείς να κρίνεις την αστυνομία αν δεν έχεις ζήσει κάποιο σχετικό συμβαν. Καλώς ή κακώς τα ΜΜΕ είναι παίρνουν γραμμή οπότε μέσω π.χ. τηλεόρασης δεν βγάζεις άκρη. Ίσως μέσω κάποιον μη-κατευθυνόμενων blogs (και όχι κάτι στυλ zougla), να βγάλεις μία άκρη αλλά και πάλι καλό είναι να κρατάς επιφυλάξεις.

4) Προς αυτούς που λένε γιατί δεν λέμε και τα καλά της αστυνομίας. Εγώ φυσικά και είπα για την ΑΡΙΣΤΗ συνεννόηση που είχα με τους διοικητές. Επιπλέον έχω δει πολλές φορές να γράφουν και καλά για την αστυνομία ακόμα κι όταν δεν το αξίζει (βλέπε κάτι άρθρα σε φυλλάδες κλασης espresso "ΟΕΠΤΑ- Οι ιππότες της ασφάλτου). Αλλά ξεχνάτε κάτι. Γιατί να χρειάζετε να αναφέρουμε το αυτονόητο? Ότι κάποιος αστυνομικός (που πληρώνεται γι αυτό ε) κάνει ΑΠΛΑ την δουλειά του, το χρέος του. ΣΙΓΑ ΜΗΝ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΕΙΔΗΣΗ ΟΤΙ ΚΑΠΟΙΑ ΜΕΛΗ ΤΗΣ ΑΣΤΥΝΟΜΙΑΣ ΚΑΝΟΥΝ ΑΥΤΟ ΓΙΑ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΠΛΗΡΩΝΟΝΤΑΙ! Είναι σαν να γίνεται είδηση ότι κάποιος δημόσιος υπάλληλος έστειλε κάποια μητρώα σε ένα άλλο γραφείο.!

@ dreamer

Δεν κατάλαβα καθόλου κάποιο point σε ότι είπες, κάνε πάλι compile και ξαναστείλε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dreamer

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο xristos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 295 μηνύματα.
Τι θα ήθελες να σου μεταφράσω?Η αστυνομία πάντα ιστορικά εμπόδιζε την οποιαδήποτε ανόρθωση του πολιτισμού μας.Θες να σου εξηγήσω κάτι άλλο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Unkown-User

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unkown-User αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,066 μηνύματα.
Τι θα ήθελες να σου μεταφράσω?Η αστυνομία πάντα ιστορικά εμπόδιζε την οποιαδήποτε ανόρθωση του πολιτισμού μας.Θες να σου εξηγήσω κάτι άλλο?

Με χαλάει που γίνεσαι απόλυτος αλλά ναι, δεν είναι άστοχο αυτό που λες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dreamer

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο xristos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 295 μηνύματα.
το οτι είμαι 15 φίλε μου δεν σημαίνει οτι δεν έχω κρίση και δεν βλέπω γύρο μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Unkown-User

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unkown-User αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,066 μηνύματα.
το οτι είμαι 15 φίλε μου δεν σημαίνει οτι δεν έχω κρίση και δεν βλέπω γύρο μου.

Από την τηλεόραση έχεις διαμορφώσει άποψη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dreamer

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο xristos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 295 μηνύματα.
Αν και μου φαίνεται ειρωνική η ερώτησή σου θα σου απαντίσω. Έχω πάει σε διαφόρων ειδών συνελεύσεις έχω πάει σε διαμαρτυρίες εχω μιλήσει με συγκενικό μου πρόσωπο που είναι αστυνομικός εχω μιλήσει με δημοσιογράφους [ξέρω τι ψεύτες είναι ,επίσης δεν βλέπω TV] και με διάφορα άλλα άτομα που σχετίζονται περι του θέματος. Και έχω διαβάσει αλλα όχι ιδιαίτερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ναι.Και από την τηλεόραση μπορεί να έχει διαμορφώσει.Και ο καθένας μπορεί να έχει άπειρες εμπειρίες κι ας είναι και 10 και μπορεί να ακούει και ιστορίες από άλλους.Όλος ο κόσμος γεμάτος εμπειρίες είναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ίρις

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ίριδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 132 μηνύματα.
Προς όλους αυτούς που διαβάζουν:
Μην πορώνεστε τόσο... Το να πιστεύετε ότι θα αλλάξετε την άποψη των άλλων μέσω του κάθε φόρουμ είναι ανόητο. Απλώς πείτε την γνώμη σας.

Να και η δική μου:

Η άποψη το ότι είναι 15 και δεν είναι δυνατό να έχει δημιουργήσει άποψη είναι γελοία. Το θέμα είναι ότι από που έχει επηρεαστεί. Και πίστεψέ με θεωρώ ότι κάποια 15 έχουν καλύτερη αντίληψη και ενδιαφέρον για το τι γίνεται γύρω τους από 20. Δεν ξέρεις πως βλέπει ο άλλος την κοινωνία, πόσο την έχει σιχαθεί με αυτά που ακούει και βιώνει μέσα από το περιβάλλον του, πόσο έχει απελπιστεί και πόσο θέλει να την αλλάξει. Δε μιλάω για το κάθε καριδιάς καρύδι που λέει ότι του έρχεται... Αλλά πραγματικά για αυτούς που ενδιαφέρονται και έχουν ψαχτεί (πολλοί λίγοι αλλά υπάρχουν).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Unkown-User

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unkown-User αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,066 μηνύματα.
Προς όλους αυτούς που διαβάζουν:
Μην πορώνεστε τόσο... Το να πιστεύετε ότι θα αλλάξετε την άποψη των άλλων μέσω του κάθε φόρουμ είναι ανόητο. Απλώς πείτε την γνώμη σας.

Να και η δική μου:

Η άποψη το ότι είναι 15 και δεν είναι δυνατό να έχει δημιουργήσει άποψη είναι γελοία. Το θέμα είναι ότι από που έχει επηρεαστεί. Και πίστεψέ με θεωρώ ότι κάποια 15 έχουν καλύτερη αντίληψη και ενδιαφέρον για το τι γίνεται γύρω τους από 20. Δεν ξέρεις πως βλέπει ο άλλος την κοινωνία, πόσο την έχει σιχαθεί με αυτά που ακούει και βιώνει μέσα από το περιβάλλον του, πόσο έχει απελπιστεί και πόσο θέλει να την αλλάξει. Δε μιλάω για το κάθε καριδιάς καρύδι που λέει ότι του έρχεται... Αλλά πραγματικά για αυτούς που ενδιαφέρονται και έχουν ψαχτεί (πολλοί λίγοι αλλά υπάρχουν).

Ναι , καλά, πείτε ότι θέλετε, μπορείτε να νομίζετε κι όλας μέσα σας ότι έχετε κι ερεθίσματα για να κρίνετε, πρόβλημά σας στην τελική, βαριέμαι να αποδεικνύω πόσο ελέφαντας δεν είμαι.

Καλό βράδυ

ΥΓ: Μείνετε on topic γιατί τον κουνάμε όλοι μαζί
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kotatsuneko

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,494 μηνύματα.
Δεν κατάλαβα ρε συ,δηλαδή αν δεν μας δείρουνε οι αστυνομικοί δεν δικαιούμαστε αν έχουμε εμπειρίες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Unkown-User

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unkown-User αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,066 μηνύματα.
Δεν κατάλαβα ρε συ,δηλαδή αν δεν μας δείρουνε οι αστυνομικοί δεν δικαιούμαστε αν έχουμε εμπειρίες?

Ναι, αυτό λέω ότι 15 χρονών δεν έχετε κάτσει να σας δείρουν αστυνομικοί. Kι αυτό επειδή το target group των αστυνομικών είναι άλλες ηλικίες, (εξαίρεση αποτελούν οι διαδηλώσεις προς τιμή της μνήμης του Αλεξανδρου)

Αλλά ναι, ακόμα και τότε να σας δείρανε, ε λίγο ξύλο θα φάγατε (μόνο λίγες μέρες)και δεν έχετε πλήρη εικόνα της γαμάτης αστυνομίας μας, τα πράγματα γίνονται χειρότερα κατά την διάρκεια μίας συνηθισμένης μέρας που μπορεί να φας ξύλο στα τελείως καλά καθούμενα.

Ναι ναι , αυτό θέλω να πω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 6 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top